מי אני ואיך אני יכולה לעזור לך

 

היי, נעים להכיר. שמי לימור לוי אוסמי ואני יוצרת האתר המופלא הזה. אני עוסקת באהבה והנאה בהעלאת המודעות למעבר הרגשי להורות ובייעוץ ממוקד לנשים בנושא הזה.

את האתר הקמתי לפני יותר משבע שנים שנים בעיקר כי הרגשתי שאני חייבת להרחיב את השיח הייחודי והאינטימי שנוצר בקבוצות שהנחיתי לשנים אחרי לידה, ולאפשר לו להגיע לנשים מכל עבר. הקמתי את האתר בלי לדעת יותר מדיי למה או איך, אלא הלכתי אחרי קול חזק שכיוון מבפנים.

עם השנים, המון מים זרמו בנהר ונוספו לאתר עוד ועוד נשים שמתחברות לחזון שלי, שבחרו לכתוב את עצמן או לקרוא ולעבור תהליך דרך התבוננות והקשבה.

אני מאמינה באתר ובערך המרפא והמצמיח שלו. אני מודה בכל יום על הנשים שנאספו סביבו, על כך שהוא קיים ומאפשר כתיבה מגוונת ומרפאת, כזאת שמשחררת משהו מהלב ברגע שהמילים יוצאות אל אוויר העולם.

אני ממוגנטת אל עולם האמהות בהיבט הנשי, חברתי ומגדרי. אני קמה בבוקר והולכת לישון עם מחשבות על עצמנו כנשים בתוך האמהות. זה בהחלט מרגיש כמו משהו שבחר בי ואני, בדרך שלי, הולכת אחריו ומתמסרת.

אני מאמינה בלהיות בקשר עם עצמנו, אני מאמינה בהקשבה סקרנית, אני מאמינה שהגוף שלנו חכם ויודע את תנועת החיים שלו, אני מאמינה בלשתף דברים שמצטברים בתוכנו, אני מאמינה בקשר, באהבה, בחיבור, אני מאמינה  גדולה בנשים ובכוח שלהן.

 

את אחרי לידה ומחפשת משהו שיכול לעזור לך?

אם הגעת לכאן ואת אחרי לידה (בשנה וחצי שאחרי הלידה), חווה דברים מפתיעים, לא נוחים, שאת עדיין לא יודעת איך להתמודד איתם או מה יכול לעזור לך, אני חושבת שאוכל לעזור.

חלק ממה שאני ממש אוהבת לעשות זה להקשיב לנשים על מגוון ההתמודדויות הרגשיות שלהן בתקופה הזאת, לעזור להן להבין מה מפריע להן, 'לשים אצבע' על מה שמעורר חשש, דאגה, חרדה, לבדוק יחד איתן מה יכול לעזור להן דרך קבלת מידע רלוונטי ופיתוח חשיבה יצירתית לגבי מגוון אופציות להתמודדות, בצורה ממוקדת וקצרה.

אני לא מפחדת מתחושות כמו פחד, חרדה, תסכול, חרטה, חוסר אונים, ייאוש או עצבות, אלא להיפך. אני אוהבת לשמוע נשים שמפנות זמן כדי לבטא את עצמן, אני אוהבת להעניק להן ידע ופרספקטיבה לגבי מה נשים אחרות מרגישות בתקופה הזאת, אני אוהבת לעזור למקד ולדייק מקומות שעדיין לא נולדה בהם בהירות.

 

קונספט ההקשבה שלי לנשים אחרי לידה

בניתי קונספט הקשבה לנשים בתקופה שאחרי הלידה שמצליח לשלב בין האהבות והצרכים שלי לבין מה שאני חווה כהלך רוח אימהי בתקופה הזאת, והוא- מפגשים ממוקדים בטלפון, בסקייפ, במייל, בווטסאפ או פנים מול פנים.

הקונספט הזה עונה על הצורך לפרוק, להבהיר דברים, לקבל ייעוץ והקשבה, בלי כניסה לתהליכים רגשיים עמוקים שלפעמים אין פניוּת, זמן או אנרגיה להיכנס אליהם.

דרך מפגש ממוקד אני מאמינה שאפשר לקבל מענה לצרכים המשתנים, להרגיע את מה שמציק ולהתחיל למצוא את הדרך לנווט חזרה אל מקום טוב יותר.

 

לאילו נשים אחרי לידה הקונספט הזה יכול להתאים?

  • נשים המחפשות הקשבה לא שיפוטית כדי לפרוק את מה שהן מרגישות או חושבות, כי הן יודעות שלְדַבֵּר על מה שהן עוברות יכול לעזור להן.
  • נשים המרגישות צורך להבין או לדייק את מה שמפריע, כואב, או מעורר חשש, כי הן לא לגמרי מבינות את מה שקורה להן.
  • נשים הזקוקות לרעיון, מחשבה או עצה לגבי מה יכול לעזור להן.
  • נשים הזקוקות למידע או פרספקטיבה לגבי האם מה שהן מרגישות הוא טבעי או נורמלי.
  • נשים הזקוקות לקול מקצועי מרגיע ומנוסה.
  • נשים שלא מרגישות שהן בדיכאון, אך שומעות מהסביבה שלהן שאולי הן בדיכאון והן מבולבלות לגבי זה ורוצות לשמוע דעה נוספת.

 

איך המפגשים הממוקדים מתבצעים בפועל?

אני אוהבת לדבר עם נשים ישראליות מכל מקום בארץ ובעולם, זה משמח אותי ומרגיש לי מתאים לתקופה בה התקשורת פתוחה וזמינה.

אני מודעת לרגישות שמפגש עם תחושות לא נעימות יכול לעורר בנו ולנוחות היחסית של ביטוי בכתיבה בנושאים רגישים שעדיין לא בשלים להיאמר בקול. אני גם מודעת לכך שהתקופה שאחרי הלידה היא דינמית, משתנה, אינטנסיבית,ולכן אני נפגשת עם נשים בכל מיני ממדים של תקשורת העונים על הצרכים הייחודיים לתקופה הזאת, כמו :טלפון, מייל, סקייפ ווטסאפ ופנים מול פנים.

מפגש ממוקד בטלפון/ סקייפ– מתאים למי שחשוב לה לנהל שיחה מילולית מהמקום והזמן שנוחים לה, ללא צורך בנסיעה.

מפגש ממוקד בווטסאפ/הודעות פייסבוק– מתאים למי שנוח לה ליצור קשר בהתכתבות דיאלוגית מהמקום שנוח לה, ללא צורך בנסיעה או דיבור.

מפגש ממוקד במייל– מתאים למי שנוח לה לכתוב באריכות על מה שמפריע לה ומבקשת התייחסות ארוכה ומפורטת לעניינה, ללא צורך בדיאלוג, נסיעה, דיבור או התכתבות דיאלוגית.

מפגש ממוקד סלון הבית שלי, בכרכור– למי שנוח לה מפגש פנים מול פנים בסלון הבית שלי.

 

איך תדעי אם זה מתאים לך?

לפני שאנחנו קובעות מפגש, אני בודקת דרך המייל המקדים שתכתבי לי (פרטים בהמשך הפסקה) האם הקונספט של מפגשים ממוקדים איתי הוא משהו שיכול להתאים עבור שתינו, בהתאם למצב ולסיטואציה בה את נמצאת. במידה וארגיש שאני יכולה לסייע לך, נקבע בשמחה מפגש באמצעות אמצעי התקשורת המתאים לך, אך אם ארגיש שאני לא הכתובת הנכונה עבורך כרגע, אשמח לסייע ולהפנות אותך לנשות מקצוע נפלאות נוספות שאני מכירה.

מה כדאי לכתוב לי במייל המקדים?

1. מה מפריע או מעורר בך תחושות לא נעימות ותשמחי להיפגש איתי על זה.

2. במה את חושבת שהמפגש יכול לעזור לך.

3. מהי הדרך הכי נוחה וטובה לך למפגש- טלפון/סקייפ/ווטסאפ/הודעות פייסבוק/ מייל/ בסלון שלי בכרכור.

4. מהם הימים והשעות המועדפות עלייך להיפגש.

5. שאלות שיש לך, במידה ויש.

המייל שלי הוא : medabrot.imahut@gmail.com

 

מה הרקע המקצועי והניסיון שלך?

לפעמים נשים עדיין שואלות לגבי הרקע המקצועי שלי, אז אכתוב שמזה כשמונה שנים אני עוסקת בליווי נשים (בקבוצות או באופן אישי), אני מקשיבה להמון סיפורים של נשים וחוקרת את הנושא באופן עצמאי. יש לי תואר ראשון בפסיכולוגיה (האוניברסיטה הפתוחה), למדתי תואר שני בלימודי מגדר (בר אילן), התמקדות (focusing) (חגית ספנסר), מודולה ראשונה של 'תרפיה סביב לידה' ׁ(ׁB.O.Tׂׂ), קורס טראומה סביב לידה (קרן גדסי) והנחיית קבוצות לנשים אחרי לידה (מיכל אוסרי, דיאדה).

למי שעדיין לא מכירה אותי, אני ממליצה להציץ בבלוג שלי, בפרופיל האישי שלי בפייסבוק או בדף הפייסבוק של האתר. זאת דרך מצוינת להכיר את נקודת המבט שלי ואותי, באופן כללי.

 

כמה זה עולה?

מפגש ממוקד של חצי שעה (מתאים יותר למענה במייל או בווטסאפ או לבירור משהו קטן)- 150 ש"ח.

מפגש ממוקד של שעה אצלי בטלפון/סקייפ/אצלי בבית בכרכור (מתאים יותר לבירור והקשבה מעמיקה)- 270 ש"ח.

אפשר לשלם גם בהעברה בנקאית או כרטיס אשראי.

 

*אם את זקוקה למפגש ולא יכולה מבחינה כלכלית, תכתבי לי במייל מה כן אפשרי מבחינתך ואבדוק מה האפשרויות מבחינתי.

 

אשמח לפגוש, להכיר, לסייע

מאחלת לכולנו להתמודדות טובה ובריאה עם המעבר הרגשי להורות,

שלך, לימור

צילום: אולגה ירמיקבאייב