שלו שלי, אתה עושה אותי אמא

מאת : אמא רקפת לרר

22 בספטמבר 2010 | 2 תגובות

מתוך אחרי לידה, רק אהבה

שלו שלי, אתה עושה אותי אמא. כל כך הרבה מובנים יש למילה הזו. לפעמים מדהים אותי שאתה קטן כל כך אבל עוצמתי כל כך בחיי. אתה מציב לי מעין מראה של עצמי. כל התכונות שלי מועצמות בנוכחותך – הטובות והרעות.

אתה מגייס את כל נימי הנימים שלי בשבילך במחי של קול קטן שאתה מפיק או בכי אחד קורע לב. אתה היחיד בעולם שההזדהות עמו היא גם פיזית וגם ריגשית. הגוף שלי חי ונושם אותך ויחד איתו הלב. כשאתה נבהל, אני מרגישה את הלב נחמץ. כשאתה בוכה, עצוב לי. כשכואב לך, הגוף כואב לי.

כשאתה מחייך – הלב שלי מחייך איתך. אתה קטן כל כך. 6 ק"ג בערך, בן שלושה חודשים, קצת יותר מחצי מטר – אבל שולט בכל מובן של חיי – בנפשי, בגופי, בזמן שלי, במחשבות שלי, בעיסוקים שלי ובעיקר – בלב שלי.

שלוי שלי, לפני שנולדת חשבתי שאור השמש הוא האור החזק והמסנוור ביותר ביקום. היום אני יודעת שזה החיוך שלך. אתה מצליח להמיס לי את הלב עם חיוך אחד קטן. ויש לי מזל ענק שכולך חיוכים. כשאתה רואה אותי, אתה כל כך מתרגש, שאתה בועט ברגליים ומנופף בידיים ומחייך מאוזן לאוזן. לא חשבתי שמישהו יכול לאהוב אותי כל כך.

אומרים שאהבת אם אינה תלויה בדבר. זה אמנם נכון במידה רבה, גם אם לא לחלוטין נכון בימים הראשונים שלאחר הלידה ( גם לאמהות לוקח זמן להסתגל לשינוי העצום הזה), אבל נדמה שדווקא האהבה שלך אלי אינה תלויה בדבר.

לא בחרת אותי (לפחות לא במודע), לא בחרת את הבית שאתה חי בו או את התכונות שלי ואין לך כל שליטה על הבחירות שלי עבורך, ובכל זאת – אתה תמיד מחייך אלי ואוהב אותי כל כך. לא משנה לך מה אני לובשת ואיך אני נראית, אין לך שום שיפוט כלפיי. רק אהבה.

אני חשה כבוד עצום אליך. אני יודעת שאתה שלי אבל לא רק שלי. אתה קודם כל שלך, אדם בזכות עצמו. אני חשה יראת כבוד כשאני אוחזת בך ומטפלת בך. כל כך חשוב לי שיהיה לך טוב ונוח. כל כך חשוב לי שתהיה שמח. אני יודעת שאתה המתנה הגדולה של חיי, האור של עולמי, ואני מתייחסת אל המתנה הזו במשנה זהירות, שומרת עליך מכל משמר ומכבדת כל רגע משותף.

ההורות ניתנה לי בזכות גדולה ואני מעריכה את הזכות הזו יותר מכל. אני זוכרת בכל רגע שאתה קודם כל אדם עם העדפות, עם טעמים, עם פחדים ועם הנאות ואחת המטרות שלי היא ללמוד אותך ולכבד אותך באשר אתה אתה, הילד המיוחד שלי שהינך.

שלוי שלי, שינית אותי כל כך. הפכת אותי מאדם שמרוכז בעצמו ובעולמו לאדם שעולמו של אחר (שלך) קודם לעולמי. לימדת אותי גבולות חדשים של סבלנות ואיפוק. לימדת אותי מהם עייפות אמיתית ואושר אמיתי וכאב חד. הרגשות שלי כלפיך וכלפי העולם חדים יותר וזה הופך את החיים לחדים יותר ולמשמעותיים יותר. בזכותך אני לומדת להנות מחדש מהילדות כיוון שאני לומדת לראות את העולם דרך עינייך. בזכותך כל ילד בעולם הוא קצת הילד שלי וכל כאב של אמא אחרת הוא כאב שלי. בזכותך הכרתי חברות חדשות, אמהות גם הן, ונפתחתי לעולם שלא ידעתי על קיומו – עולם האמהות.

בזכותך, שנים של כעסים, ספקות ושאלות בנוגע למערכת היחסים שלי עם אמא שלי נפתרו ברגע אחד כי רק כשהפכתי לאמא יכולתי להבין ולסלוח ולקבל את האנושיות שבה ולהבין עד כמה היא אהבה אותי ונתנה לי. מאז שנולדת אני מתגעגעת אליה באופן טהור ומרגישה אותה איתי ופחות עסוקה בכאב שבאובדן ובהחמצות.

בזכותך, אבא שלך ואני קרובים יותר מתמיד (לשמחתי, ההורות שלנו מושתתת על אהבה גדולה ומבוססת) ואנו חולקים נס משותף – נס החיים. בזכותך, למדתי לשחרר שליטה ולחיות באיזון עם העולם, כיוון שאני יודעת ששחרור שליטה הוא לטובתך (בעבר לא יכולתי לעשות זאת גם כשידעתי שזה לטובתי) כיוון שאני רוצה שתתפתח, שתאהב, שתחווה, שתלמד ואת כל אלו תוכל לעשות רק אם אתן לך לעשות זאת.

בזכותך אני עושה דברים שחשבתי שלא יעלו על הדעת בחדווה גדולה. למשל, כשאתה עושה צרכים ואני מחליפה לך חיתול, אני מרגישה שקיבלתי חבילת הפתעה וכשאתה רעב – אני מכינה לך לאכול גם אם לא אכלתי ולא ישנתי במשך שעות רק משום שאתה רעב.

בזכותך אני נוגעת בקצוות של החיים, הטובים והרעים. בזכותך התחלתי לחיות באמת. אפילו לא ידעתי שקודם לא חייתי ממש. אתה עדיין קטן כל כך ושברירי כל כך ותלוי בנו עד אין קץ ובכל זאת, כבר לימדת אותי המון על עצמי, עליך, על אבא שלך, על המשפחה שלנו, על החברים שלנו ועל העולם כולו. מדהים כמה אנחנו המבוגרים יכולים ללמוד מילד אחד קטן.

אני מודה לך על כל שיעור ושיעור ועל כל רגע משותף, מודה לאבא שלך על האהבה הגדולה שלו ועל הגנים הנפלאים שלו שעזרו לי לייצר אותך, אני מודה לכל אחד במשפחה שאוהב אותך כי ככל שאוהבים אותך יותר אנשים אמא שלך יותר מאושרת, אני מודה לאלוהים שנתן לי את המתנה הנפלאה הזו ואני מבטיחה לשמור עליה ולכבד אותה תמיד. כל כך הרבה תודות יש לי פתאום, החיים פתאום מחייכים אלי באמצעות חיוך קטן של ילד – החיוך שלך.

עוד אמהות כותבות:

להיות עוד קצת עם הרגע / לימור לוי אוסמי, יוצרת האתר, מלווה נשים לקראת ובתהליך ההורות

ילדה שלי, יפה שלי, מתוקה שלי… אני כל כך אוהבת אותך / שירה דרוקר

יוגה של אהבה / שירלי מן

גם את מוזמנת לכתוב את עצמך, להשתתף בדיונים כאן ובפייסבוק ולהצטרף לעדכונים במייל דרך רשימת התפוצה.

2 תגובות ל- “שלו שלי, אתה עושה אותי אמא”

  1. ענבר הגיב:

    אהבתי, התרגשתי, הזדהיתי, נפלא!

  2. עדי ביטון הגיב:

    רקפת,הכנות שבה כתבת גרמה לי לבכות….כל כך נכון כל כך מרגש.
    ואתה אמא מדהימה.ישר כוח!!!

השאירי תגובה

אולי יעניין אותך לקרוא גם :

הריון ראשון ולידה ראשונה לא עוברים בקלות, אבל יש להם זכות ראשונים

מאת : גליה גינרמן

12 בנובמבר 20104 תגובות

מתוך לידה עם אפידורל, סיפורי לידה

בסופו של דבר החלטתי לקחת אפידורל כדי שאוכל פשוט לישון!

לקח קצת זמן אמנם, אבל לאחר האפידורל יכולתי לישון והייתי כל כך מאושרת. מרוב אושר על כך שאני לא חשה בצירים, לא יכולתי להירדם….

וכך עברו להם השעות, בעוד הפתיחה כלל לא מתקדמת ואני עדיין מסרבת לזירוז (כן, גם מזה למדתי רבות, לא תמיד צריך לסרב לכל מה שהרופאים מציעים…).

בשלב מסויים ההשפעה של האפידורל נחלשה מאוד ושוב חשתי בצירים.

מיומנה של עקרת בית

מאת : אלסנדרה בן ישי

17 בפברואר 20137 תגובות

מתוך אמהות בחינוך ביתי, לכל אמא

אני אוהבת לטפל בילדים באמת ובתמים, בשלי ובמתוקים שלא שלי,

אבל התחושה הזו שאני מחמיצה משהו מעבר לפינה שעוד לא גיליתי מה הוא כל הזמן אורבת לי.

אני מקווה להגיע לשלמות הזו שבה אני ארגיש כשאני אדע מה אני רוצה. תמיד נראה שכולן יודעות מסביב מה הן צריכות להיות ורק אני עוד צפה.

אבל בינתיים נשארה לי עוד חצי שעה של חופש עד שהאינדיאנים חוזרים מהגינה.

הריון והורות- איך מגיעים לאיזון, אם בכלל?

מאת : אורה ברקן

18 במרץ 20127 תגובות

מתוך אחרי לידה, איפה אני בתוך האמהוּת?, אמהות וקריירה, לכל אמא, מקצועניות מדברות, רגשות אשם, רגשות אשם אחרי לידה

התייפחתי על החלומות שלי להמשיך ללמוד, לעבוד, לפתח התמחות עצמאית, לטייל טיולים ארוכים בעולם, לבלות זמן איכות עם בן זוגי ועם חברותיי. מיררתי על החופש ועל העצמאות שלי שהיה נראה לי, שהנה, עוד רגע קט והם יהפכו למזכרות רחוקות מהחיים שלפני ההורות.

נעים לי להכיר

היי, איזה כיף שאת כאן. אם כשאת קוראת את התכנים את מרגישה בבית, אם מעניין אותך לעזור לעצמך להתפתח ולצמוח דרך המעבר להורות. אז תלחצי כאן, אולי יענין אותך להיפגש איתי 

כשמה שעזר בעבר כבר לא עוזר כשאני אמא לתינוק

כלי יעיל להתמודדות עם רגשות אשם

רוצה לקבל את התכנים החדשים מהאתר?

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)