גם בהריון השלישי שלי אמשיך להתרגש ?

מאת : אמא אורית פינגלה

20 בנובמבר 2010 | תגובה אחת

מתוך הריון, יומן הריון

היי בנות..
כשהייתי בהריון הראשון שלי, השמיים היו הגבול מבחינת כל ההתרגשויות, החששות, הלבטים  לגבי כל דבר כמעט, והרצון להגיע כבר לנקודת הסיום כדי לראות למי הילד יהיה דומה, איך יראה, איך אנחנו נגיב אליו, איך יהיה המפגש הראשון ביננו ההורים לבין הזאטוט הקטן.

בין כל המחשבות עלו בראשי גם מחשבות על התחושות שיציפו אותי בהריונות הבאים והאם הכל יהיה מרגש כאילו זאת הפעם הראשונה שאנו חווים את הדבר הנפלא הזה שהטבע חנן אותנו לחוות ?

התשובה היא חד משמעית: כן!!!!!  הזמן חלף לו ושוב הגיע הריון נוסף (שלישי).

עדיין ההתרגשות הייתה קיימת וכל החבילה גם יחד הייתה קיימת מכל המשתמע מכך.

רגע הגילוי, כל בדיקה ובדיקה ורק לראות את היצור הקטנצ'יק הזה שט לו במי השפיר בתוך הבטן שלך וגדל בתוכך והופך לאט אט לבן אדם קטן עוד בתוך הרחם. והלידה,הרגע הזה שבו את מרגישה משהו שלא חשת בו קודם לכן,תחושה שאין דבר שמשתווה לה בעולם כולו, ולהחזיק את הבייבי הקטן בידיים ולדעת שרק לפני כמה רגעים הוא היה הכי מוגן בתוך הרחם וכעת הוא הצטרף למשפחה הקטנה שאנו מקימים לנו ומשנה את כל עולמנו מקצה לקצה.
בשבוע שעבר הייתה לי בדיקת שקיפות עורפית. באולטראסאונד ראו בן-אי אפשר לפספס את הצ'ופצ'יק כשמדובר בבן:)

ההתרגשות הציפה את עיני בדמעות ממש כאילו זאת פעם ראשונה.

וכן,אני מאוד מחכה לבאות וכן, אני מאוד מחכה (לא בקוצר רוח,אלא קצת בפחד מאיך תעבור הלידה) להיות כבר אחרי לפעמים כדי לקבל בזרועות פתוחות, חמות ומחבקות את העובר שגדל לו כרגע ללא דאגות, ולהרגיש שוב איך זה להפוך לאמא בפעם השלישית ולהתמלא במצברים חדשים.

דבר נוסף, ואני בטוחה שהרבה מכן עברו, הוא הרגע שאנו מצפות לילד הגדול שיגיע לביקור הראשון בבית היולדות, להסתכל עליו ולראות את התגובות שלו ברגע שהדבר הזה שנקרא עד עכשיו עובר והיה מאחורי מסך אטום ולא מוחשי בשבילו הופך סוף סוף למשהו אמיתי שאפשר ממש לגעת בו ולהביט בו- מנסיוני האישי התגובה הזו היא אחת המתוקות שיש:)

כרגע אני בשבוע 13,הבחילות עדיין ברות קיום ומזכירות לי כל רגע במשך היום שהן עדיין כאן ולא מתכוונות לפוג בקרוב למרות שאני מקווה שכן, כי חלאס, אמרו לנו "רק" 3 חודשים של בחילות והקאות ואנחנו מחכות ל"הבטחה".

עד לפעם הבאה שיהיה לכולן המשך ערב נעים ונחת מהילדים 🙂

****

במורד הדף אתן יכולות לכתוב לאורית, היא תשמח לקרוא !

מזמינה גם אותך לכתוב לאתר על ההירון, הלידה והאמהות שלך

את יכולה לשלוח לי את מה שכתבת למייל medabrot.imahut@gmail.com

שלך,

לימור

נושאים קשורים :

תגובה אחת ל- “גם בהריון השלישי שלי אמשיך להתרגש ?”

  1. ניצן רדזינר הגיב:

    אורית יקרה, זה מעודד לדעת שההתרגשות עדיין קיימת עם כל היריון ולידה נוספים. אני מניחה שגם נולדות להן התמודדויות חדשות כמו שאת מציינת "הפעם הראשונה שהילד הבוגר מגיע לבית היולדות". אני זוכרת שבאחת הפעמים שצעדתי לאיטי (התגלגלתי)לעבר מחלקת הילודים, חלפתי על פני אמא שהפקידה את תינוקה החדש לצורך בדיקות שגרתיות וילדה הבוגר ליווה אותה. זה היה פשוט מדהים לראות איך הוא נקשר אליו כל כך מהר ואמר לה :"אבל אמא הוא שלנו, לאן הוא הולך?". מחכה לחוויות האלו בקוצר רוח!!!

השאירי תגובה

אולי יעניין אותך לקרוא גם :

הדיכאון אחרי לידה כבר כאן – חלק ב'

מאת : אוסי הורביץ

2 בפברואר 20116 תגובות

מתוך דיכאון אחרי לידה, שיתופים אישיים

חיפשתי את המילים "עצב ובכי אחרי לידה". משהו מבעבע בפנים ואומר לי שמשהו כאן לא בסדר. חודשיים וקצת ואני עדיין בוכה.
אני מתחילה לברר על דיכאון אחרי לידה, מגיעה לאבחון ו.. יש לזה שם: יש לי דיכאון אחרי לידה ! יש בזה הקלה מסוימת. יש שם למה שאני חווה, אני לא סתם "לא נורמאלית".

דיכאון אחרי לידה ושמחה ביחד ?

מאת : לימור לוי אוסמי

17 באוקטובר 20104 תגובות

מתוך דיכאון אחרי לידה, מבט מקצועי, מקצועניות מדברות

עצבות, דיכאון ואמהוּת נראים במבט ראשון כסותרים זה את זה. כמובן שהם לא !

אנחנו רגילות לחשוב על האמא היולדת בדימוי הפרסומי שלה: שמחה, בריאה, אנרגטית, חייכנית ומאושרת. בעיקר מאושרת. אבל האמת היא שאמהות מרגישות שהחיים שלהן השתנו אחרי הלידה (כל לידה) ובשינוי הזה יש מימדים משמעותיים של עצבות ודיכאון.

להיות אמא: החיים לפני הלידה ואחריה

מאת : קרן נחמיאס

6 באפריל 20110 תגובות

מתוך אחרי לידה, מה עם הצרכים שלי?

לפני כמה ימים היה לי רגע קטן של שקט, 5 דקות בלי עבודה, בלי הילדה, בלי הבעל, בלי סידורים. 5 דקות לעצמי, 5 דקות שלמות שנראו כמו נצח, בחמש דקות האלו חוץ מלנוח כמובן, יצא לי לחשוב על החיים שלי לפני שהפכתי להיות אמא והחיים היום.

אז שלא תבינו לא נכון, זה ממש לא פוסט מתלונן על החיים היום או כמיהה לחיים שהיו אלא פוסט שעומד על ההבדלים המשמעותיים בין שני העולמות, הרי לא ממש מבינים את השינוי שהולך לקרות, גם כשנמצאים בחודש תשיעי רגע לפני לידה.