מחשבות לקראת הלידה

מאת : נורית מלאכי

4 ביוני 2011 | 3 תגובות

גם אני רוצה לצאת בריאה ובידיים מלאות, אבל הנשמה זועקת לי מבפנים שהיא יודעת, שהיא תדע מה לעשות, היא תדע איך לנשום ואיך להפעיל את הגוף הזה שיילד

מתוך הריון, יומן הריון

דברים שכתבתי לפני הלידה השלישית שלי:

שבוע 28, הזמן טס עד עכשיו, ועכשיו, הדבר היחיד שאני חושבת עליו, מבוקר ועד ליל, זו הלידה הקרובה. האם באמת הפעם אנצח את כל הסיכויים ואצליח ללדת לידה נרתיקית???

אני יודעת שגם אם הילדים שלי בחרו להיוולד בלידות קיסריות, זה לא אומר שאני פחות אישה, זה לא אומר שלא ניסיתי, וב"ה, שניהם בריאים, וילדים מקסימים. ברור לי שרק בעקבות 2 הניתוחים הגעתי לאן שהגעתי, למקצוע המדהים הזה של תמיכה, הכלה ואהבה ללא גבולות של נשים, ברור לי שרק 2 הניתוחים שלי הובילו אותי בדרך הזו למצוא את עצמי ואת ייעודי.

הנשמה.. היא לא נותנת מנוח…..

אני יודעת שכל לידה של אישה באשר היא, היא תיקון לנשמתי, אבל מכירות את זה, שהמוח יודע משהו, אבל הלב, הנשמה העמוקה ביותר, לא מוכנה לקבל זאת?? ככה בדיוק אני מרגישה. הנשמה.. היא לא נותנת מנוח…..

יש לי דולה מדהימה, גל, שמטפלת בי במסאז'ים. כבר שנה לפני שנכנסתי להריון, היא ואני יודעות שהיא תלווה אותי בלידה. היא מכירה את המצוקה שלי, דיברנו על זה כל כך הרבה, שהיא תגיע להיות איתי ממש מהציר הראשון, שלא אלחץ וארוץ לבית חולים כמו בלידה קודמת, שאוכל להישען ולהיתמך בבית, במקום הפרטי שלי, עד שיגיע הרגע שאין ברירה. והרגע הזה… אני פשוט מבועתת ממנו….

להגיע לחדר לידה, למקום המואר הזה, עם כל הרופאים שמאד מפחדים שמשהו יקרה, שרוצים לנתח, שפחות חשוב להם מה הנשמה שלי מרגישה, הם פשוט רוצים להוציא בעוד כמה ימים אימא ותינוק בריאים משערי בית החולים.

הנשמה רוצה לנצח את הפחד

ואני? גם אני רוצה לצאת בריאה ובידיים מלאות, אבל הנשמה זועקת לי מבפנים שהיא יודעת, שהיא תדע מה לעשות, היא תדע איך לנשום ואיך להפעיל את הגוף הזה שיילד, שלזה הוא נועד הגוף שלי, ללדת, לחוש כל ציר וציר, לזוז איתם, להתחבר….

אם רק יתנו לי את הזמן והמקום, הגוף הזה שלי יקשיב לה, לנשמה שרוצה ללדת, וישקיט את המוח שבדרך כלל מפקד עליו, וייתן רק לה שליטה. כמו שכבר אמרנו בקורס "השליטה האמיתית היא לדעת מתי מותר לשחרר ולאבד שליטה. השליטה התמידית היא פשוט פחד".

הנשמה הזו, שרוצה כל כך ללדת, רוצה לנצח את הפחד, רוצה להסתכל לו בעיניים ולהגיד "כן, אני יכולה, ואם אתה לא מתכוון לעזור, לפחות לך ואל תפריע".

ואני, מסתובבת בלילה במיטה, ורק חושבת עליה, על הנשמה הזועקת שלי, שרוצה ללדת , ומתפללת שהדולה המקסימה שלי תדע למצוא אותה ולהפעיל אותה, כי אני יודעת שמתוך הפחד לאבד שליטה, אתנגד לה, ולא אקשיב לה, כי מי מאיתנו לא מפחד מאיבוד שליטה?????

סיפור הלידה השלישית שלי- מחר.

* נורית מלאכי-  אמא ל-3 מקסימים, דולה ומדריכת הכנה ללידה,  054-2429622, mailto:maldoula2@gmail.com

* לקריאת סיפורי לידה.

3 תגובות ל- “מחשבות לקראת הלידה”

 1. ענבר אופק הגיב:

  נורית איזה יופי לבטא את התחושות שלך לפני הלידה
  בצורה כה מוחשית ומורגשת.
  ממתינה לקרוא את סיפור הלידה שלך
  חג שבועות לבן ושמח 🙂

  ענבר אופק
  מדריכת הכנה ללידה
  תומכת לידה
  0523701137

 2. קארו אודליה הגיב:

  אחותי היקרה , ההשראה שלי ללידה השניה שלי …שבזכות אמונתך בי הצלחתי ללדת לידה רגילה -מה שלא קיבלתי מהצוות הרפואי כל ה-9 חודשים.
  ריגשת אותי …אפילו שעכשיו את כבר אחרי ,אומנם ניתוח קיסרי אבל לראות אותך עם עומר זה האושר הכי גדול.
  בעקבות כל מה שעברת ,הניסיון הרב גם מבחינת הידעוגם מבחינה פיזית, הרצון, האמונה ,המילים המוחשיות כל כך…את תהיי דולה מצוינת ,מלווה שהיא כמו חברה כמו אמא ..
  נשיקות וחיבוקים

 3. נעה גביש הגיב:

  אהבתי מאוד את המשפט מהקורס שלך ""השליטה האמיתית היא לדעת מתי מותר לשחרר ולאבד שליטה. השליטה התמידית היא פשוט פחד". נפלא!

  מאוד מקווה שהפעם הצליחו הנשמה והמוח להשלים עם הלידה כפי שיצאה לפועל }{

  זה היה ממש לקרוא את נסכי נשמתך

  מקסים
  }{

השאירי תגובה

אולי יעניין אותך לקרוא גם :

גילוי | אלימות רגשית

מאת : עטרת ליפשיץ

31 באוקטובר 201113 תגובות

מתוך אחרי לידה, אלימות במשפחה, זוגיות אחרי לידה, לכל אמא, מקצועניות מדברות

"זה היה רגע של שבר, ישבתי אצל הפסיכולוג שלי, מספרת את סיפור חיי, מתארת את הכאב, את הפחד, את חיי היומיום הנעים מקיצוניות אחת לשנייה, את המילים הקשות הנזרקות לחלל האוויר והייאוש, הייאוש שהיה כל כך גדול".

לרגע הייתה שתיקה, כך סיפרה לי ד', שהגיעה אלי לפגישת היכרות. "הבטתי בעיני הפסיכולוג שלי והוא בעיני, ושנינו ידענו שמשהו גדול עומד להיאמר כאן, משהו שעומד לשנות את חיי". ד', הוא אמר, את נמצאת במצב של אלימות במשפחה.

טיפולי פוריות: ימי התום

מאת : ליטל אוהב ציון

2 בדצמבר 20107 תגובות

מתוך טיפולי פוריות, רוצות הריון

כמה שנים קדימה, כל אחת בקצב שלה, פוגשת את הקן שלה, האמיתי – לא זה מגיל ארבע. הם כבר יוצאים יחד כמה חודשים, חלקם כבר גרים יחד והבחורות חוזרות לחלומות על חתונה…

כחצי שנה – שנה אחרי החתונה מתחילים להירקם להם חלומות על הריון, אז כבר זורקים לפח את כל אותם אמצעי מניעה שלא העזנו לזוז בלעדיהם בעבר ומתחילים במצוות פרו ורבו…

ישראל 2012: כנס גניקולוגיה ללא נשים

מאת : לימור לוי אוסמי

4 בינואר 201214 תגובות

מתוך קוראות לשינוי

האם ייתכן שבישראל שנת 2012 יכול להיערך כנס בנושא גניקולוגיה ללא נשים ? מסתבר שכן.

בעוד מספר ימים ממש, ב 10.1.2012 ייערך כנס ארצי בנושא "חידושים בגניקולוגיה והלכה- פסקים, דילמות והתמודדויות" וכל המרצים בלי יוצא מן הכלל הינם.. גברים.