המעבר להורות – ליווי רגשי. לימור לוי אוסמי

 

היי, אני לימור, ואני יוצרת האתר המדהים הזה, ומלווה רגשית  בהורות, בעיקר בתקופת המעבר להורות.

 

 

אם את במעבר להורות, בשנתיים שאחרי הלידה, אז סביר שלצד תחושות מהנות כמו שמחה, הנאה וחיבור (וזה ממש בסדר אם אם הן לא קיימות), את מרגישה גם עייפות, בלבול, תסכול, ייאוש, אשמה ורצון להרגיש אחרת.  

יכול להיות שאת מרגישה שאת לא מכירה את עצמך, שאת לא מתחברת לתינוק או לתינוקת שלך, שאת מרגישה בסטרס ולא מצליחה להירגע. יכול להיות שאת לא מבינה למה את לא מצליחה לשחרר או לקבל עזרה למרות שקשה לך, שאת לא מבינה למה את מרגישה כל כך שונה מאיך שחשבת שתרגישי. יכול להיות שעצוב לך, שאת מתגעגעת לחיים שהיו לך, שאת לא אוהבת את מה שזה אומר להיות אמא ומרגישה שאת לא בנויה לזה. יכול להיות שאת מרגישה משהו אחר, כזה שאת לא מעזה לדבר עליו מרוב בושה או חשש שיחשבו שאת אמא נוראית.  

למרות שהתחושות האלה רווחות ורוב הנשים מרגישות אותן בעוצמה כזאת או אחרת, עדיין אלה תחושות קשות, מכאיבות, שקשה להרגיש או לדבר אותן (אני מרחיבה על זה בהרצאה הדיגיטלית שלי). ברובנו יש ציפייה להרגיש אחרת, כי הגוף והנפש שלנו רוצים להרגיש טוב, כי אנחנו רוצות להיות אמהות שמחות וטובות לילדים שלנו.

 

הנה תמונה שלי אחרי הלידה הראשונה, שבה אני נראית עייפה ומיואשת. בטח גם לך יש תמונה כזאת:

 

ליווי רגשי לנשים אחרי לידה| המעבר להורות

 

 

כשאת אוחזת בתינוק שבוכה, כשאת לא ישנה בלילה, כשאת לא מכירה את עצמך, את הגוף שלך, את הזוגיות שלך, את מה שהחיים שלך הפכו להיות, זה לא תמיד יספיק לך לשמוע שעוד אמהות עוברות את זה. אם את מרגישה שאת בסטרס ולא מצליחה להירגע, אם את מפחדת מהתינוק או התינוקת שלך, אם את נעשית קטנה כשנותנים לך עצות, אם את לא מתחברת לתינוק או לתינוק שלך, אז זה לא לא תמיד מספיק לשמוע שיש בעולם עוד נשים שמרגישות כמוך. את מרגישה שהחוויה והתחושה שלך היא ייחודית ושאף אחד לא הרגישה ככה בדיוק, ואת צודקת.

האם יש לך עם מי לדבר בכנות על מה שאת מרגישה ועוברת? האם יש מישהי שאת יכולה לדבר איתה על הכול בלי להסתיר או להעמיד פנים? האם את מרגישה שכשאת מדברת על מה שאת עוברת, אז את מרגישה אחר כך הקלה ואת השקט שנכנס לגוף?

 

שמש בעננים ליווי רגשי אחרי לידה

 

הבחירה שלי להתמקד בתקופת המעבר להורות נבעה מהקושי שחוויתי בשנה שאחרי הלידה הראשונה ומהתחושה שמה שעברתי היה בלתי נראה. אף אחת לא דיברה על זה, לתחושות שלי לא היה שם או נראוּת (זה לא היה דיכאון), לא הרגשתי שיש בסביבה שלי מישהי שיכולה להבין אותי באמת. זה גרם לי להרגיש שאני אמא נוראית, שאני לא בנויה להיות אמא. היום אני יודעת שזה לא נכון, להיפך. הייתי אמא נהדרת, שעשתה את הכי טוב שהיא יכלה במציאות לא מספיק טובה.

היום אני נפגשת ומלווה נשים במעבר להורות (בשנתיים שאחרי הלידה) או נשים שרוצות לעבד את חווית המעבר להורות שהייתה להן. אני מקשיבה לסיפור האמיתי שלהן, זה שמבקש להיות מסופר. אני מקשיבה למה שכואב ומטריד ולא קיבל מענה. אני פה כדי להיות איתך יחד, כדי להקשיב למה שאת עוברת, כדי לעזור לך להכניס יותר שקט בלב.

המעבר להורות הוא תקופה ייחודית בחיים של אישה, שלא דומה לשום תקופה אחרת. הוא מצריך ידע והבנה ייחודית של המערך הרגשי של נשים וההתמודדויות שלהן בתקופה הזאת, ידע שרכשתי במהלך העשור האחרון. מתוך כך, בניתי את הליווי כך שיתאים באופן הטוב ביותר לצרכים וליכולות של נשים במעבר להורות:  

  • הליווי יכול להיות קצר- מועד (מספר קצר של מפגשים). 
  • אפשר להגיע לפגישות יחד עם התינוק או התינוקת.
  • הליווי יכול להיות גם בשיחת טלפון או בשיחות וידאו וגם בכרכור.
  • אפשר להיפגש בשעות הערב בחלק מימות השבוע.
  • אפשר לקבוע מפגש לפי הצורך- למשל, פעמיים בשבוע, פעם בשבוע, פעם בשבועיים.
  • התהליך הרגשי מתמקד ב'כאן ועכשיו', בתחושות וההתמודדויות במעבר להורות. 
  • המפגשים בכרכור משלבים טכניקות מגע והירגעות, כדי לקבל אנרגיה ושקט.

 

אם את מרגישה שיעזור לך לדבר על הדברים, אם את מרגישה שאת רוצה להתקרב אל עצמך ואל מי שאת הופכת להיות, אם את מרגישה שאת רוצה להירגע ולהתמלא באנרגיה טובה, אני מזמינה אותך בחום לקבוע פגישה ולהרגיש דרך הגוף את החיבור ואת הערך.

אפשר לקבוע פגישה או לשאול כל שאלה דרך המייל: medabrot.imahut@gmail.com או דרך הודעה לווטסאפ: 052-2835020. אני בדרך כלל עונה בזריזות, אלא אם אני בחופשה.

העלות למפגש של שעה בכרכור או בשיחות וידאו הוא 290 ש"ח.

ההכשרות המקצועיות המרכזיות שלי עוברות בתואר ראשון בפסיכולוגיה, לימודי תואר שני בלימודי מגדר, הנחיית קבוצות לנשים אחרי לידה, לימודי התמקדות (focusing), לימודי B.O.T  (תרפיה מוכוונת לידה), לימודי ACT ׁ(תרפיית קבלה ומחויבות). ואני עדיין ממשיכה ללמוד ולהתפתח.

 

אם אתן לא מכירות אותי או את האתר, אז אפשר להתחיל ב:

דף הפייסבוק

בהרצאה הדיגיטלית שלי, בשם "אני אמא לתינוק, האם זה נורמלי מה שאני מרגישה?"

וגם להצטרף לניוזלטר של האתר:

 

נעים לי להכיר, אשמח להיפגש.

לימור