ליווי נשים בתהליכי התפתחות מתוך אתגרי ההורות

 

היי, שמי לימור לוי אוסמי ואני מלאת תשוקה וסקרנות כלפי מה שקורה לנו בהורות, ובתקופת המעבר להורות בפרט. אני יוצרת האתר ’נשים מדברות אמהות‘, צלמת מתחילה, אמא לאייל ונוגה (12.5, 6) ונשואה לרועי, בת 42 וגרה בכרכור. ככה (בערך 🙂 )אני נראית:

 

לימור לוי אוסמי ליווי תהליכים רגשיים וקבלת החלטות בתקופת המעבר להורות

 

אני מקשיבה לנשים המתפתחות בתוך המסע ההורות ורואה את ההקשבה כהזדמנות לעצירה, להתכווננות מחדש כדי למצוא את הדרך הייחודית והיצירתית להתמודד עם מה שמאתגר. אני רואה את ההקשבה כקריאה חתרנית על המוסכמה שאנחנו אמורות 'לזרום', 'להעביר את זה' או 'לא לעשות סיפור' מהאתגרים הרגשיים או הפיסיים שעולים בנו במסע ההורות. בעיניי, הקשבה לעצמנו היא הדרך להגיד- אני רוצה להתמודד עם זה בדרך שלי, גם כשאני עדיין לא יודעת מהי.

אני נפגשת עם נשים למפגשי שיחה (לפעמים בשילוב מגע, הליכה או מה שהגוף מבקש) המתמקדים במה שקורה היום, בבחינה מחודשת של מה שכבר ידוע, בפיתוח יכולות התבוננות, הקשבה עצמית, בניתוח סיטואציות מחיי היום-יום כבסיס למעבדת למידה והתפתחות, בתזכורת למידע הפנימי ולכוחות שכבר קיימים. נקודת המוצא שלי היא שכל תחושה שעולה בהורות היא לגיטימית ומעניינת, גם היא נחווית כקשה או נוראית. נקודת מוצא נוספת היא שאין דרך אחת להיות אמא וחלק ממסע החיים שלנו הוא למצוא את הדרך להיות אמהות בדרך שלנו, דרך שלפעמים שונה מהמקובל.

אענה על כמה שאלות רווחות וחשובות לגבי מפגשים איתי.

האם את פסיכולוגית?

לא. אני מלווה נשים באתגרי ההורות ומעניקה להן מענה רגשי ספציפי המכוון להתמודדות ולהתפתחות אישית. המפגשים מתמקדים ב'כאן ועכשיו', מתוך מקום שיוויוני בינינו המעריך שאת יכולה להבין, להוביל ולנהל את חייך. התפקיד שלי הוא להיות איתך, לעזור לך להכיר את עצמך ורובדים נוספים שבך, לעזור לך למצוא את הדרך שלך להתמודד עם האתגר ההורי שעומד לפנייך, ולחשוף בפנייך דרך להקשבה עצמית שתוכל לחלחל לאזורים נוספים בחייך.

לפי איזו שיטה את עובדת להתמודדות עם אתגרים בהורות?

אני עובדת בעיקר על פי עקרונות ה‘התמקדות‘ (focusing) ותרפיה מוכוונת לידה (B.O.T), המעניקים את האפשרות להיות בקשר עם תחושות ואתגרים שנמצאים בנו מתוך סקרנות, עניין, פתיחות וחמלה. הנחת המוצא שלי היא שלכל רגש ואתגר יש את הזכות להיות, והדרך להתמודד איתם עוברת דרך בדיקה עדינה ואמפתית של התחושות, המחשבות והאמונות שלנו כלפיהן ואיך אפשרי לנו לשאת אותם. גם לימודי הפסיכולוגיה והמגדר (לתואר ראשון ושני) סייעו לעיצוב תפיסת עולמי ולהבנה שהעולם הרגשי שלנו מושפע ומשפיע על הסביבה שבה אנחנו חיות.

האם יש לך ניסיון בהקשבה לאמהות?

כן, אני מקשיבה לנשים מזה כעשור.

מהי דרך העבודה שאני מציעה ויכולה לסייע לך בהתפתחות דרך האתגרים בהורות?

מפגשי שיחה בסביבה סקרנית, מתעניינת ולא שיפוטית, שתאפשר לך להיות, לחקור וללמוד את עצמך ואת הדרך שבה טוב ונוח לך להתמודד עם מה שמאתגר אותך.

אלו אתגרים תוכלי להביא למפגשים?

כמעט כל אתגר בהורות שמעורר, מפעיל, מייצר תחושות לא פשוטות, שהיית רוצה להתמודד איתו אחרת. למשל: הכנה להורות, התלבטות אם להביא ילד נוסף, עיבוד חוויית הלידה והמעבר להורות, תחושות שעולות בהנקה, חזרה לעבודה, רגשות אשם, תחושות לא פשוטות שעולות כלפי הילדים, כלפי עצמך או כלפי ההורות, התמודדות עם התנהגויות לא פשוטות של הילדים, חוסר ביטחון הורי, ועוד.

איך אדע אם האתגר שאני מתמודדת איתו יכול להתאים לתהליך איתך?

אפשר לשאול, ואני מבטיחה לענות בכנות. המטרה שלי היא שתצליחי להתמודד ולהתפתח בדרך שטובה לך. פרטי יצירת הקשר בתחתית העמוד.

איפה המפגשים מתקיימים?

בכרכור (בין חדרה לכביש 6) ובשיחות וידאו.

כמה זמן כל מפגש?

שעה.

האם אפשר להגיע עם התינוק או התינוקת?

כן, במידה וזה נוח לך.

באילו שעות אפשר להיפגש?

בשעות הבוקר עד הצהריים המוקדמות, או בשעות הערב.

מהי תדירות המפגשים?

התדירות שנוחה לך. בין פעמיים בשבוע לפעם בחודש.

כמה עולה מפגש?

290 ש"ח.

איך אפשר ליצור איתי קשר?

במייל medabrot.imahut@gmail.com  או בהודעת טקסט לטלפון: 052-2835020

 

מקווה שהצלחתי לענות על כל השאלות, אבל אם יש עוד כמה, ממש אשמח לשמוע ולענות.

אשמח לפגוש אותך,

לימור

הבלוג האישי שלי, דף הפייסבוק, אינסטגרם, יוטיוב

כדי להירשם לקבל תכנים מרכזיים שאני מעלה לווטסאפ: https://bit.ly/2HXueCm

 

נעים לי להכיר

היי, איזה כיף שהגעת.

מעכשיו אפשר להתעדכן בקלות בתכנים החדשים על ידי קליק אחד.

תלחצי כאן: https://bit.ly/2HXueCm

להיות אמא לתינוק ולהרגיש שאני ברכבת הרים

כשמה שעזר בעבר כבר לא עוזר כשאני אמא לתינוק

כלי יעיל להתמודדות עם רגשות אשם