ליווי רגשי בהורות

ליווי רגשי בהורות | הכנה להורות | ליווי רגשי בהריון

'הורות' היא מילה מגוונת המתחילה עוד מהירקמות החלום להיות אמא (או מהאכזבה ברגע הגילוי), ועוברת דרך היריון (או מסע פונדקאות ואימוץ), דרך לידה ועיבוד הלידה, מגיעה להורות שאחרי הלידה ונמשכת עד הסבתאות.

ליווי רגשי בהורות הוא ההזדמנות לתת מקום למה שמבקש שינוי ותשומת לב. זאת האפשרות הרדיקלית לשים לב שיש אותנו כאמהות – שמרגישות, חוות, מתלבטות, צומחות, מתאכזבות, מתעצבות, כועסות, ומגדלות את עצמנו לצד הילדים. זאת הבחירה להתמודד, כדי שההווה והעתיד יהיה קל יותר.

ליווי רגשי בהורות ילדים תינוקות אמהות הורות
ליצור מערכת יחסים שטוב לך בתוכה

מבט חדש על האתגרים

ליווי רגשי בהורות יוצא מנקודת הנחה שאת הלידה או את הילדים שקיבלנו לא בחרנו ואין באפשרותנו לתקן או לשנות, אך כמעט תמיד יש אפשרות למצוא עמדה רגשית חדשה, נקודת מבט נוספת שתעזור להתמודד עם התנהגויות, דילמות וחוויות רגשיות בהורות. 

לאט לאט, עם חמלה, רכות, ותשומת לב ערה, נשים שעוברות תהליך ליווי בהורות מביטות בעיניים חדשות על האתגרים שלהן, מוצאות פיתרונות שעולים באופן טבעי ומפתחות דרך וגישה עצמאית שמתאימה להן. גם אם שוב דבר לא משתנה במציאות, הדרך בה הן מחזיקות את המציאות מתחילה להשתנות, ובכך להקל עליהן ולהעניק להן תחושה של מסוגלות וכוח.

ליווי רגשי בהורות עוסק בליווי רגשי בהריון, עיבוד חווית הלידה והשפעתה על ההורות, הכנה רגשית להורות, לבטים אם להיכנס להריון או להפוך לאמא, ליווי רגשי אחרי לידה, עיבוד חוויית ההנקה, התמודדות עם אתגרים מול הילדים הקטנים או הגדולים סביב כעסים, התנהגויות שמאתגרות, ומערכת היחסים איתם.

ליווי רגשי בהורות בשנתיים שאחרי הלידה
נקודת מבט שמשתנה

בחודשים הקרובים ישנם שני מסלולים לליווי:
1- ליווי דרך שיחה – הליווי הרגיל והטוב, אצלי בכרכור או בשיחות וידאו.

2. – ליווי דרך שיחה, מגע קשוב, ותשומת לב לגוף – מסלול התנסות חדש כרגע. לנשים שרוצות לפגוש את עצמן דרך הגוף. לנוח, להתרווח, להתמודד עם האתגרים דרך נשימה, תשומת לב ומגע קשוב. המפגשים אצלי בכרכור ועולים 150 ש"ח בלבד בחודשים הקרובים.


בשני המסלולים המטרה היא לעזור את האישה להתחבר אל מקורות הכוח, האיזון והתבונה שקיימים בה.

קצת עליי

שמי לימור לוי אוסמי, אני בת 44, אמא לשניים (14.5, 8), ונשואה לרועי. המעבר להורות הראשונה, היה התקופה המאתגרת בחיי, ועברתי תקופות מאתגרות בחיים. לא הייתי בדיכאון, רק אישה רגישה שמתמודדת עם משהו שלא הכינו אותה לו.

המהפך של ההורות הזיז בי הרים, הפגיש אותי עם תהומות של קושי וייאוש, אך גם הצמיח אותי בצורה שלא יכולתי לדמיין. בזכות הקושי הרגשי שלא ציפיתי לו, הייתי חייבת להתמודד. מצאתי בעצמי כוחות נפש וכלים שלא הכרתי, אילצתי את עצמי להיפרד מרצון להיות מושלמת ונהדרת, להתמודד עם אי וודאות וחוסר שליטה, להיפרד ממה שאין ביכולת שלי לשנות, וללמוד להעריך את האישה והאמא שאני.

בזכות ההורות למדתי להקשיב לעצמי, להקשיב לילדים שלי, להקשיב לנשים שעוברות תהליכים של קושי וגילוי בתוך ההורות. למדתי לזנוח פרדיגמות של שחור או לבן, למצוא את דרך האמצע, ולהבין את היופי ביכולת להחזיק מורכבות וסימני שאלה.

את השיטה והדרך בה אני מלווה אני מפתחת דרך איסוף של שיטות מגוונות להקשבה וקשר פנימי ועם הזולת. למדתי את גישת ACT (תרפיית קבלה ומחויבות), מיינדפולנס, MSC (חמלה עצמית מבוססת מיינדפולנס) BOT (תקשורת בשדה הלידה), טראומה בשדה הלידה, התמקדות (focusing ), מבוא לבודהיזם, עיסוי שבדי, עיסוי נשים בהריון, וגם למדתי גם תואר ראשון בפסיכולוגיה, ותואר שני בלימודי מגדר.

יש לי ניסיון וידע רב בהקשבה וליווי של נשים, ואשמח ללוות אותך בדרך שלך.

איך ואיפה המפגשים מתקיימים

המפגשים מתקיימים בכרכור, אצלי בקליניקה בבית, או בשיחות וידאו (בזום שכולנו הכרנו).
ניתן ואפשרי לקיים את המפגשים עם התינוק/ת.

כל מפגש אורך שעה, ונערך אחת לשבוע/לשבועיים.
בשל הדינמיות של התקופה שאחרי הלידה, אין חובה לקבוע יום ושעה קבועים.

עלות כל מפגש הוא 290 ₪.
מחיר סולידרי לתקופת הקורונה, למי שזה יעזור לה: 250 ש"ח.
מחיר מפגש ליווי במסלול מגע קשוב: 150 ש"ח.

כדי לקבוע פגישה או לשאול שאלה- אפשר ליצור איתי קשר דרך הטלפון (יש כפתור ווטסאפ בצד ימין, דרכו אפשר לכתוב לי) או המייל. אפשר גם לקבוע שיחת היכרות של 15-20 דק', ולקבל תשובות לכל השאלות. השיחה ללא תשלום.
דרכים ליצור איתי קשר: הודעה לטלפון: 052-2835020 או למייל: medabrot.imahut@gmail.com

אם את רוצה להכיר אותי קצת לפני השיחה טלפונית:
אפשר לקרוא עוד קצת עליי
אפשר לקרוא את הבלוג האישי שלי
ואפשר גם להצטרף לדף הפייסבוק

אשמח להכיר ולהיפגש ולצאת איתך לדרך הורית חדשה,

לימור

נעים להכיר 🙂

× את יכולה לכתוב לי לווטסאפ