ליווי רגשי בהורות

ליווי רגשי בהורות

כבר כמה זמן שאני מלווה נשים בהורות ועוד לא מצאתי את המילים כדי להסביר מה זה, למי זה מתאים ומה המילים שיוכלו להסביר את מה שקורה במפגשים.

'הורות' היא מילה מגוונת ומתחילה עוד מהירקמות החלום להיות אמא (או מהאכזבה ברגע הגילוי), ועוברת דרך היריון (או מסע פונדקאות ואימוץ), דרך לידה ועיבוד הלידה, מגיעה להורות שאחרי הלידה ונמשכת עד הסבתאות.

אחרי שנים של חקירה, גילוי וליווי של נשים סביב התקופה שאחרי הלידה, החלו אט אט להגיע נשים שרצו לפגוש את עצמן בהורות, וכך זה התחיל להתפתח. היום מגיעות נשים עם מגוון נושאים שחלקן מבקשות תהליך התפתחות בהורות, חלקן מבקשות עזרה בהתמודדות עם קונפליקט או אתגר ספציפי עם הילדים, ואחרות מבקשות אוזן קשבת ומרחב בו יוכלו להקשיב לעצמן ולקבל עיניים טובות.

ליווי רגשי בהורות כהזדמנות לשים לב לאוטומט

אני רואה את הליווי הרגשי בהורות כהזדמנות לשים לב לאוטומט ולתת מקום למה שמבקש לגדול או להישמע. זאת האפשרות הרדיקלית לשים לב שבהורות אין רק ילדים ומה שהם צריכים כדי לגדול, אלא גם יש אותנו כאמהות – שמרגישות, חוות, מתלבטות, מתאכזבות, מתעצבות, כועסות, ואת הרצון שלנו לגדול, ולהרגיש טוב בהורות.

אני רואה את ההורות כמערכת יחסים מתמשכת בינינו לבין הילדים שלנו, בינינו לבני זוגנו ובינינו לבין עצמנו. אני מאמינה שעבודה רגשית על המקומות שמפעילים, מטרידים או מאכזבים אותנו בהורות, יכולה לעזור בהתמודדות היומיומית מול הילדים, לאפשר התפתחות אישית גם בתחומים אחרים (כי ההורות מחייבת אותנו להתמודד עם דברים שבתחומים אחרים אנחנו מעדיפות להתעלם מהם), ולתרום ליצירת מערכת יחסים טובה ומתחשבת בין הורים וילדים/ילדות.

ליווי רגשי בהורות ילדים תינוקות אמהות הורות
ליצור מערכת יחסים שטוב לך בתוכה

אפשר תמיד לשנות, לשפר ולהיטיב עם מערכת היחסים

אני יודעת על עצמי ועל הנשים שאני מלווה כיצד אפשר לשנות, לשפר ולהיטיב עם מערכות היחסים מול הילדים דרך מבט כנה על החוויה הרגשית שלנו כאמהות. אני יוצאת מנקודת הנחה שאין באפשרותנו לתקן או לשנות את האחר, אך כמעט תמיד יש באפשרותנו למצוא עמדה רגשית שתוכל לעזור לנו להתמודד עם התנהגויות, דילמות או חוויות רגשיות.

ליווי רגשי בהורות יכול להתאים לאמהות מתבוננות, מרגישות, שניסו להתמודד בדרכים שונות עם אתגרים מגוונים בהורות (רגשיים או התנהגותיים), ורוצות לנסות משהו אחר. ליווי רגשי בהורות אינו עוסק בפתרונות קסם (אבל כן נותן מקום לרצון המובן הזה!), אלא תהליך כנה של הזמנה לעצירה, התבוננות, ומציאת הדרך שתקל ותביא לשיפור למערכת היחסים בין אמהות לילדים.

תהליך ליווי רגשי ממוצע נמשך בין 6 ל 12 מפגשים בני שעה כל מפגש, ונערך פעם בשבוע/שבועיים. תהליך הליווי נשען על גישות ACT (תרפיית קבלה ומחויבות), MSC (חמלה עצמית מבוססת מיינדפולנס) ו BOT (תקשורת בשדה הלידה), תוך ערות לתפקידים חברתיים ומגדריים שלנו כנשים בהורות.

עלות מפגש של שעה היא 290 ₪, ולפני כל תהליך אפשר לערוך שיחת היכרות ובירור צרכים, כדי להבין האם אני הכתובת המדויקת עבורכן (ואם לא, אפנה לגורם אחר שיכול להתאים).

המפגשים מתקיימים בכרכור ו/או בשיחת וידאו (זום או תוכנה אחרת), ואפשר ליצור איתי קשר דרך הטלפון (יש כפתור ווטסאפ בציד ימים, דרכו אפשר לכתוב לי) או המייל, לקביעת שיחת היכרות של 15-20 דק', בה תוכלו לקבל את התשובות לכל השאלות. השיחה ללא תשלום. 052-2835020 medabrot.imahut@gmail.com

אם את רוצה להכיר אותי קצת יותר לפני השיחה טלפונית:
אפשר לקרוא עוד קצת עליי
אפשר לקרוא את הבלוג האישי שלי
ואפשר גם להצטרף לדף הפייסבוק

אשמח להכיר ולהיפגש,

לימור

× את יכולה לכתוב לי לווטסאפ