מי אני?

זה תמיד נורא מוזר לי החלק הזה, בו אני משתדלת לכתוב על עצמי כדי שמי שלא מכירה אותי, תוכל להבין טיפה מי זאת 'אני'. הרי, אם נחשוב על זה יחד, איך אני אמורה להגיד מי 'אני' באופן שהאחרות יבינו? אז הפעם התלבטתי –  האם לוותר על המילים ורק להשאיר את מספר הטלפון ליצירת קשר? האם לכתוב את התארים והלימודים או לוותר? האם להתבטא דרך תמונות שצילמתי? מה ישמח אותי להניח פה דרך המילים?

בעודי מתלבטת, הצלחתי להבין מה העניין פה בשבילי, והוא- ביטוי עצמי ויצירת קשר עם הנשים שמוצאות את עצמן בין המילים שלי. עכשיו אני יכולה לכתוב.

אני אמא. התחתנתי בגיל 26 וילדתי את בני בכורי אייל כשהייתי בגיל 29. ההורות שינתה אותי מבפנים ומבחוץ, והשפיעה על האופן בו אני תופסת את עצמי, את העולם, את הדרך שבה אני מתנהלת וחיה. במשך שנים הייתי בטוחה שאני רוצה רק ילד אחד, והיה בי כעס על הלחץ הסביבתי להורות, עד שרציתי להיות אמא שוב.

ההחלטה להיות אמא לשניים לא הייתה ברורה מאליה עבורי. הגעתי אליה רק כשהייתי בטוחה שזה מה שאני רוצה, לאחר תהליך רגשי ארוך שבו גיליתי מה הכאיב והיקשה עליי את המעבר להורות הראשונה. היום אני עוזרת לנשים אחרות לעבור את התהליך הזה.

 

 

אני אישה. החיבור להיותי אישה הגיע בעיקר בעקבות ההורות,דרכה הרגשתי צורך להשתייך לקבוצה גדולה של נשים, המבינות כמוני מה המשמעות של להיות אמא. יחד עם הצורך להתחבר לנשים וההבנה שהיותי אישה משפיע על תפיסת העולם שלי ועל היותי, התחלתי לחקור את המשמעות של 'מה זה אומר להיות אישה'. היום אני מרגישה שאני מחוברת לנשים, אוהבת נשים, סקרנית לשמוע אותן, מבינה אותן. אמנם 'נשים' זאת מילה גדולה של הכללה, אבל העולם של 'להיות אישה' מסקרן ומושך אותי.

אני פמיניסטית. בעקבות חוסר השוויון בין המינים שהרגשתי עם המעבר להורות, הרגשתי צורך להעמיק וללמוד על ההבדלים החברתיים-תרבותיים שמשפיעים על התפיסות האישיות, הזוגיות, על חלוקת התפקידים בבית, ובלי שהתכוונתי הפכתי להיות פמיניסטית. לימודי תואר השני במגדר היו אחד הדברים המשמעותיים שקרו לי, בזכותם הבנתי שחלק ניכר ממי שאני ומהבעיות שאני מתמודדת איתן הוא לא רק בגלל האישיות והתכונות שלי, אלא מעצם היותי אישה בחברה שאני גדלה בה. אני יודעת שהמילה 'פמיניסטית' היא עדיין מילת גנאי בסביבתי או שם נרדף לתוקפנות ואגרסיביות, אבל עבורי היא מילה נרדפת לשאיפה לשחרור, שוויון וחופש ואני יוצרת פמיניזם שהוא קרוב למי שאני.

אני רגישה. במשך רוב החיים חשבתי שאני אדישה, עד שבשנות העשרים המאוחרות גיליתי שאני רגישה. זה עזר לי להבין את עצמי בצורה עמוקה, שלא הבנתי עד אז. כאישה רגישה אני זקוקה להמון שקט ורוגע, אני מתנהלת יחסית באיטיות, אני צריכה זמן לעצמי כדי לבהות, להרגיש, להתכנס, יש לי יכולת אמפתיה וחמלה גבוהות לסביבה, אני נמנעת מחומרים שמזיקים לי לגוף ולתודעה, ואני בלמידה מתמדת איך לא לקחת דברים אל הלב.

אני חוקרת. אני מסתכלת על העולם ועל עצמי בתוכו במבט חוקר, סקרן, מתעניין, שמבקש ללמוד על תופעות ועל החיבורים ביניהן. החקירה עוזרת לי לגלות את עצמי ואת האחרות בצורה פחות שיפוטית ויותר מתעניינת. כשאני חוקרת אני מרגישה שהכול פתוח בפניי, שאני יכולה ללמוד ולהרחיב את האופן שבו אני רואה דברים, ומתוך זה ליצור נקודת מבט שטובה אליי ועוזרת לי להתפתח ולגדול.

 

אני מלווה רגשית – לקח לי שנים להבין מה הדרך שלי לשלב בין הסקרנות שלי כלפי התקופה שאחרי הלידה לבין הרצון שלי להקשיב לנשים לעומק, להבין את הסיפור שלהן ולעזור להן ליצור הורות קלה וטובה יותר. אני עדיין פוסעת בדרך הזו, חוקרת, מגלה את עצמי בתוכה, מאפשרת לעצמי לטעות ולתהות, עוברת מהמורות והתפתחות אישית, גדלה יחד עם הנשים שאני מלווה, ועוברת דברים הדומים במובנים רבים להורות האישית שלי ולמה שאני עוברת יחד איתה. 

אני בהשתנות. אני מניחה שכמו כולן, אני מרגישה שאני נמצאת וקשובה להשתנות המתמדת שבי. אני מודעת לכך שדברים משתנים בי, שאני (כמו כולן) בתהליך מתמיד של צמיחה והתפתחות, בו 'האני' שאני נרקם ומתפרק מחדש. ואחרי כל המילים הללו, עולה בי תהייה בודהיסטית – האם יש בכלל דבר כזה שהוא 'אני'?

 

ליצירת קשר איתי, סמסו לי ל 052-2835020 או למייל medabrot.imahut@gmail.com

לבלוג האישי שלי

לפרטים על:
ליווי רגשי בהורות בשנה שאחרי הלידה
"אני אמא לתינוק, האם מה שאני מרגישה הוא נורמלי?" – הרצאה דיגיטלית

6 Comments

 • Avatar

  הילה גלסר

  אני אוהבת את העשייה שלך, את הדרך שלך, אבל הכי את החיפוש.
  אני אוהבת את התשוקה להביא למרחב ההורות את כל מנעד האפשריות שקיימות בתוך ההורות שאת מביאה.
  מרתק!

 • Avatar

  מיטל גזלה רופא

  יקירה יש לך המון תשוקה וחיבור למה שאת עושה, הרגשתי שאת מניחה את הלב שלך בפניי. עבורי זה הדבר הכי חשוב כשאני צריכה לבחור מלווה/מטפלת

 • Avatar

  אביבית זהבי בינשטוק

  מדהימה נפלאה , הידד עשית את זה !
  את אישה עוצמתית מלאה אור. אין עליך.
  כל מי שתזכה לייעוץ ותהליך זכתה.
  בהצלחה לימורי .
  והתמונות שלך מאלפות. יפה אחת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

× ליצירת קשר ופרטים על ליווי רגשי בהורות