חיפוש
Close this search box.
לא הצלחתי להניק

לא מצליחה להניק, אבל יש בזה יתרון שלא חשבתי עליו

כשילדתי את בני לפני כמעט חצי שנה רציתי מאד להניק. לצערי, הלידה נגמרה בקיסרי חירום וראיתי את הילד רק לאחר שעתיים, ואז גם הגיעו בני משפחה לבקר אותי, מה שדחה יותר את ההנקה הראשונה.

כשניסיתי להניק אותו בפעם הראשונה, כמה שעות לאחר הלידה, הילד נצמד לשד וינק. אני לא יכולה לתאר את ההתרגשות שחשתי, את האהבה העצומה, את האושר הזה שאני מצליחה להניק ולהזין מישהו אחר. אבל אחרי שתי דקות הוא התחיל לצרוח. הוא לא נצמד טוב לשד ולא הצליח לינוק.

לתינוקייה לא יכולתי לגשת בגלל הניתוח (עוד לא ירדתי מהמיטה וסבלתי מכאבים קשים), ועזרה מהאחיות לא הצלחתי להשיג. ניסיתי להניק עוד כמה פעמים באותו יום, אבל זה גרם למפח נפש רציני לשנינו. הוא צרח.

לא מצליחה להניק ומרגישה כישלון כאמא

הייתי מבוהלת וחסרת אונים והרגשתי תחושת כישלון שאני לא מצליחה להניק אותו למרות שיש לי ה-מ-ו-ן חלב שנטף ממני. כל פעם השלמתי לו את הארוחות בסימילאק שאותו הוא לקח בשלוות נפש.

בהנקה -צרחות והתפתלויות.

עם סימילאק – נינוחות.

לא מצליחה להניק. איזו הרגשת כישלון איומה. איזה פספוס. איזה חוסר אונים.

בלילות לא נתנו לאיש להישאר איתי ומפאת הכאבים והתשישות לא הצלחתי לקום לתינוקייה וכך עברו השעות, כשבלילות הוא קיבל בקבוק בתינוקייה ובימים היה יותר ויותר קשה לנסות להניק אותו. ההסברים שקיבלתי מהצוות בבית החולים היו סותרים ומבלבלים ובינתיים נטפתי חלב ולא הצלחתי להניק.

אחרי יומיים, כשהצלחתי להזמין יועצת הנקה פרטית לבית החולים, כבר היה קשה הרבה יותר להניק, כי הילד התרגל לבקבוק ואני הייתי מותשת. בסופו של דבר, החלטתי להפסיק לנסות. התייאשתי.

המעבר לסימילאק היה משברי, אבל אחרי כמה שבועות נרגעתי

ראיתי שהילד מבסוט מהסימילאק ושנינו יותר רגועים ככה והחלטתי ללכת עם זה. שאבתי לילד עוד שלושה שבועות חלב ונתתי לו אותו בבקבוק, כי היה חשוב לי שיקבל את החלב הראשוני לפחות ואחר כך עברתי לסימילאק.

המעבר לסימילאק היה משברי עבורי. הרגשתי כשלון, אכזבה, כעס על הניתוח שעברתי והכי הרבה – פחד איום מלתת לו אוכל מוכן בעקבות מקרה רמדיה. לילות שלמים הייתי חרדה, פחדתי שאני נותנת לילד שלי אוכל לא טוב, שאני לא נותנת לו את הטוב ביותר. רק אחרי כמה שבועות, כשראיתי שהוא מבסוט, נינוח ועולה יפה במשקל, נרגעתי.

מהרגע הזה התחלתי לראות את היתרונות שבאי-הנקה – אני יכולה לאכול מה שאני רוצה, אני לא מאשימה את עצמי על גזים וכאבי בטן, הילד נינוח ומבסוט, אין לי דלקות / פצעים / גודש וכד', אני יודעת כמה הוא אוכל בכל ארוחה ולכן יותר רגועה, יש התקשרות טובה יותר בין הילד לבעלי כי גם הוא מאכיל את הילד והכי חשוב – אני יכולה לישון ולהתחלק בנטל עם עוד מישהו.

לאט לאט אי ההנקה הפכה אצלי ליתרון והיום בדיעבד אני מאד שמחה שאני לא מניקה. רק צר לי שזה נבע בהתחלה מתוך מצוקה בהתחלה ולא מתוך החלטה מודעת. יכולתי לחסוך לעצמי כמה שבועות של יסורי מצפון, כעס, אכזבה ועצבות. בפעם הבאה אני שואבת כמה שבועות ואז עוברת לסימילאק.

מבחינתי, הנקה, כפי שאני רואה את זה היום, גובה מחיר יקר מידי עבורי ואני מעדיפה שלילד שלי תהיה אמא עם כוחות, בריאה ומאושרת מאשר אמא עייפה, מתוסכלת ועצבנית.

**

אם ההנקה גובה ממך מחיר נפשי

ההנקה היא לא רק תהליך פיסיולוגי, אלא מעוררת רגשות, מחשבות, ותחושות לא מדוברות. מה קורה לך כשאת לא מצליחה להניק כמו שהיית רוצה? אלו רגשות ומחשבות מתעוררות בך כשיש צורך לתת סימילאק? האם ההתנהגות שלך סביב ההנקה תואמת את האמא שהיית רוצה להיות? אם את מרגישה שנכנסת ללופ או תקיעות רגשית מול ההנקה, ליווי רגשי יכול לעזור לך. כאן את יכולה למצוא את כל הפרטים.

בטח יעניין אותך לקרוא גם:

חוסר איזון רגשי אחרי לידה – לא רק הורמונים

אלו כאבים רגשיים יש אחרי לידה, ואיך אפשר להימנע מ'סבל עודף'

קבלי בחינם תכנים שיעזרו לך להרגיש מובנת:

צרי קשר

תרגישי בנוח לכתוב לי דברים שחשובים לך,

לשאול אותי שאלות או לתאם מפגש ראשון לתהליך הליווי.

בהודעה ל – 052-2835020

שתהיה לך הורות טובה ומשמעותית, לימור

× טיפול וליווי רגשי לאמהות