הרהורים על הנקה

מאת : נועה גוטפריד

28 בספטמבר 2010 | 11 תגובות

מתוך אחרי לידה, הנקה

הרהורים על הנקה:

1. אני מניקה בסיבוב שני, ומה שעדיין מפליא אותי, זה החוסר סובלנות החברתית להנקה.

הרי זה דבר כל כך טבעי וכל כך חשוב, ובודאי לא מיני, ובכל זאת, כשאני מניקה במקום ציבורי אנשים נועצים מבט ומשתהים.

למה אני צריכה להסתגר בחדר סודי בשביל להניק ? הרי אני לא חושפת ומתערטלת בשביל משהו מיני, זה הכי טבעי בעולם…

2. ומהצד השני- יש משהו מעצים כל כך בהנקה – אחרי נס הבריאה שקרה בגופי, גם פתאום אני מעניקה חיים למשהו שתלוי רק באוכל שאני מספקת לו. זה מדהים, מרגש ומעצים…

 *נועה גוטפריד, מרפאה בעיסוק nbarel@gmail.com

עוד אמהות כותבות:

ההתייחסות להנקה ולשדיים מושפעים מאלמנטים תרבותיים/ שלומית ארד

בהיאבקות העל ההנקה של אלמנט של גאוותנות/ יוליה

הנקה או אי הנקה?/ ליטל אוהב ציון

 

גם את מוזמנת לכתוב את עצמך, להשתתף בדיונים כאן ובפייסבוק ולהצטרף לעדכונים במייל דרך רשימת התפוצה.

11 תגובות ל- “הרהורים על הנקה”

 1. ליאת הגיב:

  נועה יקרה,
  אני שמחה לשמוע שאת מניקה ונהנית. אני גם הנקתי ונהניתי שנה. במקומות ציבוריים הייתי מניקה עם סינר הנקה בדיסקרטיות. עבורי לחשוף את השד לעיני כל גם עבור הנקה חיובית לחלוטין- זו חשיפה. גם אישה שחם לה מאוד מאוד בימים אלה לא תסיר לחלוטין את חולצתה ועדיין תכסה את שדיה כיון שאלו האיברים הפרטיים שלה, הצנועים בגופה. זו דעתי לגבי חשיפת השד. יש נשים שחושבות שאת השד הפרטי שלהן הן מרשות לחשוף- אך יש לי חשד שלא כל הצופים בו מפרשים זאת בדרך תמימה. ןמדוע לכפות על הציבור לראות את איבריה המוצנעים של אישה?
  אשמח לשמוע את תגובתך.

 2. נועה הגיב:

  היי ליאת
  לרוב כשאני מניקה, אני מיומנת ויודעת להצניע, במיוחד במקומות ציבוריים שאני שמה על כך דגש.
  זה לא שאנשים נועצים מבט בפטמות, הרי אותן אני לא חושפת, ומבטיחה לך שאני צנועה, אבל אנשים שרואים שאני מניקה, גם בלי שפיסות עור מציצות- נועצים מבט, זו התחושה שמפריעה לי.
  השנייה חשיפה בהתחלה ובסיום? שטויות- לא זה העניין. מבחינתי העניין הוא לשבת עכשיו 10-20 דקות להניק, ואנשים משתאים.

 3. קרן שולמן הגיב:

  אני מניקה את ילדי השלישי שהוא בן שנה ושלושה חודשים ואותי ממש לא מעניין מה אחרים חושבים על זה. לא פעם העירו לי- "עד מתי את מתכוונת להניק?" ואני עונה- "עד גיל 18". אם התינוק שלי רוצה לינוק, הוא ינק.
  אני לא חושפת את גופי אך בטח לא מסתגרת בשביל להניק.
  בהצלחה

 4. דנה אהרון הגיב:

  אותי זה מפתיע, אולי כי זה נראה לי מאד טבעי שכשתינוק רעב, אז צריך להאכיל אותו, ואולי אני קצת נאיבית להרגיש שרוב האנשים מבינים את זה גם כן.
  מצד שני, אם מישהו היה בוהה בי באופן כזה, זה לא היה מזיז לי את הפטמה השמאלית. למה? כי אף אחד לא מעניין אותי יותר מהבייבי שלי, בטח לא אנשים בורים.
  מה שכן, כשאני רואה אשה שלא מסתירה את שדייה בזמן שהיא מניקה מחוץ לבית, זה גורם לי סלידה עמוקה. הנקה היא לא תירוץ להתערטלות פומבית וזה מביע חוסר כבוד לעצמה, לבן הזוג (או בת הזוג לצורך העניין) וחוסר סבלנות והתחשבות כלפי הסביבה.
  כך שאם אשה יושבת לה עם הציצי בחוץ ומניקה, שלא תתפלא שבוהים בה ושתשמח שהיא רק רואה שבוהים בה, ולא ממש שומעת מה עובר לאנשים בראש בזמן שהיא עושה את זה

 5. רויטל גפני - תומכת הריון ולידה הגיב:

  התגובה האחרונה קצת מקוממת לדעתי. אשה שלא מסתירה את שדיה בחוץ בזמן הנקה לא עושה זאת לצורך התערטלות אלא לצורך האכלת התינוק, יש הרבה תינוקות שממש מזיעים מתחת לכיסוי וזה מפריע להנקה. אני מסכימה שבבית קפה כדאי להניק בצניעות, אך אם את נמצאת במקום ציבורי פתוח (גינה, ים וכו') ואת מרגישה בנוח – אני לא רואה סיבה להתכסות בצורה שלא נוחה לך או לתינוק. ולגבי המבטים גם כאשר מניקים בצניעות זה באמת מעצבן (גם אותי ואת התינוקת בת 7 חודשים…) אבל האמת שבאזורינו הרי לכל אחד ואחת יש דיעה והם ממש חייבים להגיד אותה… כך מקבלים הרבה "עיצות" בזמן ההריון וגם לאחר הלידה. אני חושבת שצריך פשוט לסנן וללכת עם מה שמרגיש לך הכי נכון עבורך ועבור התינוק שלך.

 6. רונית הגיב:

  אני שונאת להתכסות בזמן הנקה.
  זה מציק לי.
  זה חם לי.
  זה מפריע לי.
  זה מסתיר לי את היונקת המתוקה שלי.
  אחרי שנתיים ו4 שאני מניקה, גם לנסות להתכסות לא תמיד עוזר.
  כבר נמאס לי לנסות ולהסתיר.
  אני מניקה איך שנוח לי ומי שקשה לו עם זה – שיתמודד.
  יש לי דברים יותר חשובים לעשות מלהתעסק עם כיסוי.
  חוצמזה, כל פרסומת היום יותר חושפנית ופרובוקטיבית מאישה מניקה בשקט.
  בקיצור, עזבו אותי בשקט ותנו לי להמשיך להניק.

 7. שרון הגיב:

  אני פשוט מתעלמת ….

  אף אחד מעולם לא העיר לי על הנקה בציבור, בעודה מתרחשת, ואם כן היו מעירים לי על זה, הייתי או תוקפת, או מתעלמת. לא ענינו של אף אחד אחר מה אני עושה עם הציצי שלי.

  וליאת- מה ז"א למה לכפות על הציבור לראות איבריה המוצנעים של אשה?
  אני לא כופה שום דבר על אף אחד.
  מי שלא רוצה, לא חייב להסתכל.

 8. די נמאס כבר!
  לא נעים להם שיסובבו את הראש!
  הם אנשים מבוגרים והוא תינוק רך או פעוט זה לא משנה!
  האם לא ברור למי יש עדיפות?
  אני בתור אשה נפגעת מזה שמשתמשים בגוף האשה ובשדיה כדי למכור מוצרים ובעיקר לגברים! ולפעמים כשהולכים ברחוב נתקלים בדוכנים עם חוברות פורנו שאף אחד לא טורח להסתיר. ומה עם גברים ונשים שהולכים עם גזרת מכנסיים כ"כ נמוכה שברגע שקצת מתכופפים רואים להם מיד את התחתונים או חצי מהישבן?! זה בסדר?
  ואני עדיין זוכרת לחברת "פוקס" את המגאזין הפונגרפי סליחה, "קטלוג" שהניחו לפני דלת ביתי בדיוק בשעה שהילדים חוזרים מביה"ס עם התוכן האיטליגנטי:"איך להכניס ברזילאית למיטה ב5 צעדים"

  די עם ההתחסדות!

 9. אורטל חורי הגיב:

  אני חייבת להגיב בנושא הזה…הגדולה שלי סירבה לינוק ואילו הקטנה יונקת בגאון עד עכשיו והיא כבר בת שנה ו-8….עד 120. אתמול מישהי בעבודה שלי סיפרה לנו על ההחם שהיא חטפה בקניון כשאיזה מישהי חלצה שד בגאון והניקה את התינוק/ת שלה בלי בושה. האמת – אני מעריצה את אותה אישה. אני אישית לא מסוגלת לחשוף ככה ציצי. זה איבר אינטימי שלי, זה שהוא ברגע מסויים הופך לבקבוק – לא נותן לי את הלגיטמיציה לנופף בו בפומבי. בגלל זה נהניתי לצאת למשל לקניון 7 הכוכבים, שם הכינו פינת הנקה מהממת, עם ספות נוחות – ממש תענוג. כנ"ל רשת שילב, המאפשרת לאם להניק את תינוקה בשלווה. זהו רגע אישי ופרטי עם הבייבי שלי…עד עכשיו כשאני מניקה – אני עושה את זה בחדר שלנו, לא בסלון…..

 10. תמר הגיב:

  אני מניקה בסיבוב שני. פעם קודמת הנקתי 9 חודשים. אני חייבת לציין שאני לא מתה על ההנקה- אך זהו מעין המשך של ההריון- גופי מופקע לצרכים אחרים ואני מחכה לו שיחזור….
  אני משתדלת להתכסות מחוץ לבית. ולפעמים גם בבית כשבאים אנשים פחות קרובים. לא נעים לי ובטח גם לא להם.

 11. אומנם לא מניקה הגיב:

  אבל כמו כל ישראלית טובה, יש לי דיעה…
  בשביל גברים, נערים, נערות, רווקות רווקים ואלו בלי הילדים – חזה הוא איבר מיני. הקונצנזוס הוא שלא חושפים איברים אלו בציבור.
  כל אמא (מניקה או לא) – מבינה או לפחות אמורה להבין את התמימות שבאקט ההנקה הפומבית, כמו שנותנים לתינוקי בקבוק שהוא רעב, המניקות מביאות לו ציצי.
  אבל רובנו, חיים בעולם שלנו, מרוכזים בעצמנו ובמוכר לנו – מה לעשות …בני אדם… ולכן אני לא חושבת שיש טעם לצפות מהם להבין בכלל את המשמעות של זה.
  ולכן אני ממליצה בחום לא להתעצבן או להיעלב מבורותם של אחרים, זה זר להם.
  בנוגע להאם להניק בפומבי או לא, האם לחלוץ שד או לא? כל אישה לעצמה.

השאירי תגובה

אולי יעניין אותך לקרוא גם :

להיות הורים זו החלטה אגוצנטרית

מאת : אוסי הורביץ

16 במרץ 20112 תגובות

מתוך אחרי לידה, אמהות חד הוריות

חברים טובים שלי או מבני משפחתי, שאוהבים אותי (כך אני מאמינה), ידעו להגיד לי "אל תוותרי על החויה הזו, את חייבת את זה לעצמך" (אופס הנה הוכחה לאגוצנטריות), גם כשאמרתי: "כן, אבל אני חוששת כי…" ביטלו אותי ש"עם החיים מסתדרים". חשוב לומר שרוב הדוברים הם אנשים נשואים או שהיו נשואים ואת ילדיהם הפרטיים עשו בזוג!

דיכאון אחרי לידה: כשהשמחה הופכת לעצב ??

מאת : לימור לוי אוסמי

4 בנובמבר 201220 תגובות

מתוך דיכאון אחרי לידה, מבט מקצועי, מקצועניות מדברות, קוראות לשינוי

באסה, עוד יום עיון שמתייג את הדיכאון שאחרי לידה כמחלה, עוד יום עיון שההנחה המובלעת שלו היא שהתקופה של אחרי הלידה אמורה להתאפיין ב'שמחה' ועל כן העצב שמופיע בתקופה הזאת הוא פתולוגיה שצריך לפעול לתיקונו ומיגורו. האם זהו המשך לתפיסה חברתית הגורסת שאין מקום לעצב אחרי הלידה ?

פרחי באך להריון

מאת : איריס גומס

7 בפברואר 20113 תגובות

מתוך הריון, רפואה משלימה בהריון ולידה

ת בהריון. בתוכך מתרחש תהליך מופלא וקסום של בריאה.

אצל נשים רבות, העיסוק בהריון יסתכם בעיקר בבדיקות רפואיות שגרתיות, אבל ההריון הוא תהליך שמערב גם את נפשך ולא רק את גופך. את מזינה ומטפחת חיים חדשים, ובכל מקום את חושבת על זה, חולמת על העתיד, מדמיינת את התינוק שיהיה לך ואת החיים המשותפים שיהיו לכם.

אמנם ההריון תובע את הנדרש לו מהמשאבים הגופניים, אבל כדאי להתייחס גם לתחושות ולרגשות שנלווים לתהליך המיוחד הזה.

תמציות פרחי באך מטפלות ברגשות השונים שאנו חווים באופן טבעי ובטוח. התמציות יכולות לעזור מתחילת ההריון ולאפשר לך לשים את הפחדים והספקות בפרופורציה הנכונה כך שתוכלי לעבור תשעה חודשים של שמחה וסיפוק.

נעים לי להכיר

היי, איזה כיף שהגעת.

מעכשיו אפשר להתעדכן בקלות בתכנים החדשים על ידי קליק אחד.

תלחצי כאן: https://bit.ly/2HXueCm

להיות אמא לתינוק ולהרגיש שאני ברכבת הרים

כשמה שעזר בעבר כבר לא עוזר כשאני אמא לתינוק

כלי יעיל להתמודדות עם רגשות אשם