אמא רקפת מעניקה טיפים לאמהות אחרי לידה

מאת : אמא רקפת לרר

3 בספטמבר 2010 | 2 תגובות

מתוך אחרי לידה, מקצועניות מדברות

טיפים לאמהות אחרי לידה:

1. דולה פוסט פארטום– דולה פוסט פארטום (מלווה/תומכת אחרי לידה) יכולה ללמד את הטיפול בתינוק טוב יותר מאמהות/סבתות שעשו את זה לפני 30 שנה. העזרה והלימוד של הדולה פוסט פארטום אחרי לידה מאפשרת להשאיר את היחסים במשפחה נייטרלים ולאמא הטרייה להביע רגשות במקום מכיל וללא מסיכות.

2 תהיי שלמה עם הבחירות שלךהנקה או בקבוק, חיסונים או לא…שום דבר לא קריטי. למשל, אפשר להאכיל את התינוק גם מבקבוק אם זה לא הולך. אל תתאכזבי מעצמך. זה רק גורם לרגשות קשים ושיפוט עצמי שמקרינים גם עלייך וגם על התינוק ועושים את ההסתגלות אחרי הלידה ליותר קשה.

אני הרסתי את עצמי בגלל קשיים בהנקה ובגלל שנשברתי והתחלתי להאכיל מבקבוק, אבל בדיעבד, זו הייתה ההחלטה הנכונה ביותר עבורנו שכן ההנקה הייתה לי קשה מידיי. כשהפסקתי את ההנקה, התפניתי הרבה יותר להיות עם התינוק שלי בלב שלם ומעניק, כי כבר לא היה לי את העול הרגשי והטכני הזה.

בקיצור, כל החלטה שעשית ברגע מסוים – היא ההחלטה הנכונה ביותר עבורך.

3.  תזכירי כל הזמן לעצמך שלתינוק טוב אם לאמא שלו טוב. זה נכון וזה עוזר לחשוב ככה. לכן, תדאגי לעצמך כמה שאפשר, הנמיכי ציפיות לשבועות ולחודשים הראשונים ותרשי לעצמך להסתגל בקצב שלך ובדרך שלך.

4.  תבקשי עזרה. וכמה שיותר. ממש אין מקום להתבייש או לשחק אותה גיבורה אחרי לידה. את אחרי לידה ואת אמא טרייה וכל אלה רק עושים תוהו ובוהו בחיים , בנפש, בגוף, בזוגיות. כל העולם מתהפך בהתחלה ולוקח זמן להסתגל. מי שיכול לעזור – מבורך. ואם אין עזרה במשפחה/חברות, לקחת עזרה בתשלום.

5.  לא להילחץ מאחיות טיפת חלב – הן מודדות את התינוק על פי מדדים מאד טכניים ושוכחות לפעמים שכל תינוק הוא גם אדם פרטי ושלא כולנו זהים ונמצאים על אותן סקאלות. אם צריך – להתייעץ בפורומים וכמובן עם רופא אבל לא לקחת ללב ולא להילחץ מיד מכל אמירה שלהן.

** לטיפים נוספים לאמהות אחרי לידה

This post has 3 Simple Fields-fields attached. Show fields.

2 תגובות ל- “אמא רקפת מעניקה טיפים לאמהות אחרי לידה”

  1. לימור – כל מילה! הוצאת לי את המילים מהמקלדת!

  2. לימור לוי אוסמי הגיב:

    זה לא אני כתבתי את זה:)
    כתבה את זה אמא בשם רקפת..
    טיפים טובים, נכון ?

השאירי תגובה

אולי יעניין אותך לקרוא גם :

מה בין המחאה החברתית לדיכאון אחרי לידה ?

מאת : לימור לוי אוסמי

31 ביולי 201111 תגובות

מתוך דיכאון אחרי לידה, מבט מקצועי, מקצועניות מדברות, קוראות לשינוי

המחאה החברתית שאנחנו נוכחות לה, היציאה החוצה ממה שהיה שמור עד כה למרחב הפרטי האישי, המשפחתי, הביאה אותי לחשוב על הדיכאון אחרי לידה והאפשרות לעשות גם שם שינוי.

כך תוכלי לדעת אם בגבר חלומותייך קיים צד אפל

מאת : עטרת ליפשיץ

25 בנובמבר 20140 תגובות

מתוך אלימות במשפחה, לכל אמא

אף זוגיות איננה מתחילה באלימות ההיפך הוא הנכון. גם זוגיות שהופכת עם הזמן אלימה מתחילה בדרך כלל בהתאהבות סוחפת. בזוגיות כזו דברים בדרך כלל קורים מהר, החיזור המסחרר מלווה ברגשות עזים עד, שהם עלולים לעוות את תפיסת שני הצדדים.

כל מה שמפריע לתמונה המושלמת של בן הזוג נדחק הצידה. יש נטייה להתמקד בעצמה רבה ברגשות שהשני גורם לנו, במקום לראות מיהו אותו אדם. ויש בכך הגיון פשוט מאוד בו את אומרת לעצמך שאם הוא גורם לך להרגיש כל כך נפלא, אין ספק שהוא אדם נפלא.

כבוד לתחושות מוקדמות- חלק ב'

מאת : ורד ל

20 ביולי 20110 תגובות

מתוך הפלה, אובדן הריון

על החששות כבר כתבתי וגם על התחושות המוקדמות והאנרגטיות המוזרה של כל התהליך הזה שחשתי.

ובאמת הגיע יום בו היה יותר דימום, בעצם היה ממש דימום, להבדיל מהכתמים החומים שהיו שם קודם לכן. אני חושבת שזה היה בשבוע 7-8, טוב, הכל ממש התחלתי בסה"כ.

באותו היום הרגשתי קצת יותר כבדה והיו קצת יותר כאבים עמומים כאלה, כך שמצאתי עצמי מתנהלת דיי באיטיות ושמחתי כבר להגיע לסוף היום, כשהילדים שכבו כבר לישון והיה לי קצת זמן שקט עם עצמי ובנזוגי.