אמא רקפת מעניקה טיפים לאמהות אחרי לידה

מאת : אמא רקפת לרר

3 בספטמבר 2010 | 2 תגובות

מתוך אחרי לידה, מקצועניות מדברות

טיפים לאמהות אחרי לידה:

1. דולה פוסט פארטום– דולה פוסט פארטום (מלווה/תומכת אחרי לידה) יכולה ללמד את הטיפול בתינוק טוב יותר מאמהות/סבתות שעשו את זה לפני 30 שנה. העזרה והלימוד של הדולה פוסט פארטום אחרי לידה מאפשרת להשאיר את היחסים במשפחה נייטרלים ולאמא הטרייה להביע רגשות במקום מכיל וללא מסיכות.

2 תהיי שלמה עם הבחירות שלךהנקה או בקבוק, חיסונים או לא…שום דבר לא קריטי. למשל, אפשר להאכיל את התינוק גם מבקבוק אם זה לא הולך. אל תתאכזבי מעצמך. זה רק גורם לרגשות קשים ושיפוט עצמי שמקרינים גם עלייך וגם על התינוק ועושים את ההסתגלות אחרי הלידה ליותר קשה.

אני הרסתי את עצמי בגלל קשיים בהנקה ובגלל שנשברתי והתחלתי להאכיל מבקבוק, אבל בדיעבד, זו הייתה ההחלטה הנכונה ביותר עבורנו שכן ההנקה הייתה לי קשה מידיי. כשהפסקתי את ההנקה, התפניתי הרבה יותר להיות עם התינוק שלי בלב שלם ומעניק, כי כבר לא היה לי את העול הרגשי והטכני הזה.

בקיצור, כל החלטה שעשית ברגע מסוים – היא ההחלטה הנכונה ביותר עבורך.

3.  תזכירי כל הזמן לעצמך שלתינוק טוב אם לאמא שלו טוב. זה נכון וזה עוזר לחשוב ככה. לכן, תדאגי לעצמך כמה שאפשר, הנמיכי ציפיות לשבועות ולחודשים הראשונים ותרשי לעצמך להסתגל בקצב שלך ובדרך שלך.

4.  תבקשי עזרה. וכמה שיותר. ממש אין מקום להתבייש או לשחק אותה גיבורה אחרי לידה. את אחרי לידה ואת אמא טרייה וכל אלה רק עושים תוהו ובוהו בחיים , בנפש, בגוף, בזוגיות. כל העולם מתהפך בהתחלה ולוקח זמן להסתגל. מי שיכול לעזור – מבורך. ואם אין עזרה במשפחה/חברות, לקחת עזרה בתשלום.

5.  לא להילחץ מאחיות טיפת חלב – הן מודדות את התינוק על פי מדדים מאד טכניים ושוכחות לפעמים שכל תינוק הוא גם אדם פרטי ושלא כולנו זהים ונמצאים על אותן סקאלות. אם צריך – להתייעץ בפורומים וכמובן עם רופא אבל לא לקחת ללב ולא להילחץ מיד מכל אמירה שלהן.

** לטיפים נוספים לאמהות אחרי לידה

2 תגובות ל- “אמא רקפת מעניקה טיפים לאמהות אחרי לידה”

  1. לימור – כל מילה! הוצאת לי את המילים מהמקלדת!

  2. לימור לוי אוסמי הגיב:

    זה לא אני כתבתי את זה:)
    כתבה את זה אמא בשם רקפת..
    טיפים טובים, נכון ?

השאירי תגובה

אולי יעניין אותך לקרוא גם :

פוסט פרטום- שיעור מחתולה

מאת : סשה חזנוב

27 באפריל 20140 תגובות

מתוך אחרי לידה, עזרה ודאגה לעצמנו

ערב ההמלטה היא דרשה (וגם קיבלה) הרבה תשומת לב, התרפקה והתחככה עלינו, יללה ובדיעבד התרגשה (?), ציפתה, מילאה מצברים והפיגה חששות, הרבה מגע היה שם…הרבה שיחה.

למחרת הופיעה בדלת (היא בחרה להמליט בארגז הקומפוסט בגינה) בלי הבטן, מרוטה, רעבה וסהרורית. קיבלנו אותה בהתלהבות ואני כמעט בכיתי ונשאתי נאום חגיגי והרעפתי תשבוחות אמהיות על ראשה השעיר. היא היתה עסוקה בלחדש כוחות..

ומאז אני עוקבת אחריה, יומיום, בהתפעלות ולומדת ממנה איך צריך להראות פוסט פרטום בריא

פרחי באך להריון

מאת : איריס גומס

7 בפברואר 20113 תגובות

מתוך הריון, רפואה משלימה בהריון ולידה

ת בהריון. בתוכך מתרחש תהליך מופלא וקסום של בריאה.

אצל נשים רבות, העיסוק בהריון יסתכם בעיקר בבדיקות רפואיות שגרתיות, אבל ההריון הוא תהליך שמערב גם את נפשך ולא רק את גופך. את מזינה ומטפחת חיים חדשים, ובכל מקום את חושבת על זה, חולמת על העתיד, מדמיינת את התינוק שיהיה לך ואת החיים המשותפים שיהיו לכם.

אמנם ההריון תובע את הנדרש לו מהמשאבים הגופניים, אבל כדאי להתייחס גם לתחושות ולרגשות שנלווים לתהליך המיוחד הזה.

תמציות פרחי באך מטפלות ברגשות השונים שאנו חווים באופן טבעי ובטוח. התמציות יכולות לעזור מתחילת ההריון ולאפשר לך לשים את הפחדים והספקות בפרופורציה הנכונה כך שתוכלי לעבור תשעה חודשים של שמחה וסיפוק.

המסע לתוך הבריאה השנייה בחיי

מאת : אביבית זהבי בינשטוק

28 במאי 20155 תגובות

מתוך הריון, יומן הריון

אנחנו עוברות הרבה המון מעצם היותנו נשים. אני אישה, אני רחם, אני ילדה, אני אמא, אני אוהבת, אני מאמנת כושר, אני רוקדת, אני שמחה ,עצובה, אני אחות, אני חברה טובה, אני אישתו, אני בת להוריי , אני הכלה שלה, אני גיסתו, אני דודה ואני כל מיני אני. ובעיקר מזכירה לעצמי שיש בי כוחות גדולים כמו לביאה ואני חייבת לעבור את המסע שלי לבריאה הזו, לבריאה שהבת שלי כה מחכה לה, בעלי בן זוגי אהוב ליבי ונפשי מצפה בכליון עיניים, והיקום מחכה לנשמה הבאה שתגיח לעולם, ואני כאן נושמת לתוך המסע מקווה לוחמת שורדת צועקת בוכה צוחקת ושטה אל תוך המסע, המסע לתוך הבריאה השניה של חיי.