מזל טוב ילד שלי
אהבת אם,  אחרי לידה

מזל טוב ילד שלי

מזל טוב ילד שלי, מחר אני ואתה חוגגים שנה. רוב הסיכויים שאתה לא תחוש בהבדל – אולי יהיו לך עוד כמה צעצועים לשחק איתם, תקבל המון נשיקות מכל מיני דודות שאתה לא רואה על בסיס יומיומי, אבל בשבילי היום הזה מהווה ציון דרך ענק. אני כבר המון זמן חושבת על היום הזה על מה שעברנו מאז: אתה, אני ואבא שלך.

סבתא שלך שאלה אותי אתמול" "את מבינה שלפני שנה לא היה נועם ?" לקח לי זמן להבין על מה היא מדברת, מה זאת אומרת, ברור שהיית, ואז הבנתי שאתה בסך הכול בן שנה! איך החיים השתנו לנו בשנה מקצה לקצה!

היום חזרתי לתמונות שלך מהיום הראשון שלך בעולם. כמה קטן, כמה מקומט, כמה ריחני (הריח הזה לא יעבור לי עוד הרבה זמן מהזיכרון) כמה יפה וכמה אהוב. הקטע המצחיק שאז, לפני שנה, לא הבנתי כמה אהבה הבאת עם היוולדך.

אני מודה אני שהייתי בשוק מהסטטוס החדש שלנו. פחדתי להישאר איתך לבד, לא ידעתי מה אתה רוצה ולמה אתה בוכה, רציתי להיכנס למערה וללקק את הפצעים שלי. איך אני יכולה לטפל בעוד אדם מלבדי? החודשים עברו, הפצעים הגלידו והלב התרחב לגודל לא אפשרי כמעט. לא הייתי צריכה להדליק את המנורות בבית, אתה הפצת אור ענק עם החיוך שלך. בזכותך אני יותר סבלנית, רכה, עדינה, דואגת. בזכותך אני אמא!

בכל צעד בהתפתחות שלך קפצתי ושמחתי כאילו זכיתי בלוטו. למה כאילו? אני זכיתי בלוטו, בכל הקופה! היום אני מבינה את זה יותר מתמיד, כמה מזל יש לי בחיים שיש לי אותך שיש לי את אבא שלך, שיש לנו את הבית שלנו הקטן החמים והנעים. לא צריך יותר מזה!

יש לי עוד כל כך הרבה להגיד לך, לכתוב, לאחל, אבל נדמה שהדברים רצים לי במהירות עצומה בראש ולא מצליחים להתיישב על הדף. שיהיה לך מזל טוב ילד שלי –  שרק אושר אהבה ושלווה ישררו בנשמתך, שליבך יאהב ללא תנאים וראשך יהיה פתוח לכל . תמיד תזכור: אהיה מתחתיך כדי שיהיה לך בסיס וקרקע יציבה, אהיה מצדדיך כדי לכוון אותך, אך לעולם לא אהיה מעליך כדי שתפרוס כנפיים ותעוף לאן שרק תרצה!

אני אוהבת אותך, אמא!

לקריאת פוסטים נוספים של אמהות שחגגו יום הולדת:
אמא בת שמונה / לימור לוי אוסמי
היומהולדת הראשון לאמהות שלי / שירה דרוקר
מזל טוב לי ! תינוקי בן שנה ! / הכי אמיתית

אם את אחרי לידה, זה יכול לעניין אותך:
ליווי רגשי אחרי לידה
שיתופים אישיים ומקצועיים על תחושות של נשים אחרי לידה

את מוזמנת להשתתף בדיונים כאן ובפייסבוק ולהצטרף לעדכונים במייל דרך רשימת התפוצה.

ליווי רגשי בהריון ואחרי לידה – להכניס נשימה אל תוך הדחיסות

מיליוני נשים עוברות בכל יום את תקופת ההיריון ואחרי לידה, אך אין אישה שלא מרגישה כיצד החיים שלה משתנים ללא היכר. בשינוי של ההורות יש משהו מבורך, שמתקרב לתחושת הנס או הבריאה, אך השינוי הזה מביא איתו גם אתגרים פיסיים ורגשיים, המפגישים עם תחושות לא צפויות או לא נעימות.

ליווי רגשי בהריון ואחרי לידה הוא הדרך להכניס נשימה, הקלה, ביטחון בהורות, ולהפחית שיפוטיות, ביקורת, הלקאה עצמית ונוקשות. תהליך הליווי עוזר לנשים לפתח חמלה עצמית, יכולת קבלה של המציאות ומודעות למחשבות ודפוסים שלא בעדן. הוא מסייע לרכך ולהיטיב עם החוויה ההורית ולהכניס הקלה, חיבור ומשמעות.

רוצה לשמוע עוד על תהליך הליווי? כל הפרטים נמצאים כאן. 

אשמח ללוות אותך,

לימור, יוצרת האתר.

5 Comments

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

× איך אני יכולה לעזור לך?