היריון,  להיערך ללידה ולהורות

גם משבדיה מגיעות תובנות ועצות ללידה ולימים שאחרי הלידה !

אני ילדתי את ביתי הבכורה בארץ זרה (שבדיה). אני אמא בפעם הראשונה ואני מתמודדת ! ועושה זאת בהמון אהבה. שירה בסה"כ בת 10 ימים. נשמע קצת מצחיק אבל, למדתי המון ממנה על הורות ומהכוח שגיליתי שיש לי.

 * בזמן ההריון – כדאי ללמוד על הורות, הנקה ובכלל הימים שאחרי – לדעת למה לצפות, לקרוא, לשאול, להתעניין. הלידה זה יום אחד. תתכוננו להורות – זה לכל החיים!

אני מתחרטת שלא קראתי יותר על הימים שאחרי הבי"ח.

לא ידעתי למשל – שתינוק לא אוכל הרבה ביומיים – שלושה הראשונים לחייו. אז זה לא ממש חכמה להיות בבי"ח ולחשוב "זהו? זה כל הסיפור? קצת אוכל והרבה שינה?”.

 *תכינו תוכנית לידה. תדאגו שמישהו שיהיה איתכן יהיה הפה שלכן. שיהיה חזק ותקיף מול הצוות. לפעמים ביה"ח לא תמיד חושב על טובת היולדות.

 * שמונה חודשים אנחנו מתעסקות בלידה –יש כאלה שמפחדות, נרגשות, חוששות, מקיפות את הנושא מכל כיוון וכו' – חודש תשיעי כולנו כבר תקווה שהתינוקת תצא כבר ושנהייה בריאות.

תכינו את עצמכן לימים שלאח"כ – שאתן בבית.

 * תקחו עזרה כשמציעים לכן. מאנשים שעושים לכן טוב, שאתן סומכות עליהם. כל עזרה תתקבל בברכה. מאוד קשה בימים הראשונים.העייפות, המצב רוח, וההורמונים מקשים קצת.

 * ההנקה לא באה לי בקלות – בימים הראשונים היה לי קשה מאוד ! העברתי נסיונות הנקה בבכי ולא הבנתי למה זה לא הולך לי – אם יש רצון להניק מטעמי, רצון לינוק מטעמה וברוך השם גם חלב יש – למה זה לא הולך?

ובעיקר היה לי קשה כי היא ירדה במשקל והרגשתי חרא של אמא.

תנסו להניק – אם לא הולך, תנסו יועצת הנקה, טיפת חלב או אמא מנוסה אחרת – אני נעזרתי בגיסתי ובמיילדות.

 * עצה נוספת קשורה בהנקה – ללטף אותם כל זמן האכלה, לנסות לפתוח את הידיים שלהם – הידיים קפוצות לאגרוף – עצה שקראתי בפורום ואני משתמשת בה.

 * להכין לך סנדביצ'ים מראש ושתייה – הנקה מצמיאה מאוד ! – עשי לך פינת הנקה קבועה.

 * להשתמש במנשא ! לא מרגישים את התינוקת במנשא מבד, הם נרדמים עלייך ומהר והם לא צריכים כל כך הרבה שכבות – גופך מחמם את התינוקת.

 *  במידה והתינוקת נרדמת לך בידיים, חממי עם בקבוק מים חמים מגומי את המיטה וכמה דקות לפני שאת מניחה אותה במיטה (במידה והיא עטופה בשמיכה – יחד איתה) הוציאי הבקבוק – היא לא תתעורר.

 * ביום להדליק אורות בבית, להשמיע מוזיקה לתינוקת – לעשות פעילויות של יום.

בלילה – לא להדליק אורות – אם מחליפים חיתול, לעשות זאת מהר ולא לדבר איתה.

*  כשיש קושי להרגיע ו/או להרדים תינוק בוכה – עצה אחת היא להדליק שואב בחדר השני
והרעש אמור להרגיע אותם, אבל כשזה אמצע הלילה והתינוקת סובלת מגזים – אני מציעה
לזמזם. לזמזם ארוכות ובצורה אחידה – זה עבד על הקטנה שלי בכל פעם!

 אני בטוחה ששכחתי משהו ! אבל אני עדיין פה ולא הולכת לשום מקום…

 מאחלת לכן הריון משעמם ועגול, לידה קלה ובריאה ושתצאנה בידיים מלאות תמיד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

× את יכולה לכתוב לי לווטסאפ