אחרי לידה,  דיכאון אחרי לידה,  עזרה עצמית

הומיאופתיה קלאסית: איך היא יכולה לעזור לך אחרי הלידה?

תקופת ציפייה ארוכה של הריון מגיעה לקיצה עם הלידה. זה כמו "פיק" שאחריו מתחילה התמודדות אחרת לחלוטין מכל מה שהכרנו, ולרוב מביאה איתה רגשות חזקים.

שמחה עד דמעות ? רגשנות יתר ? תחושת פורקן ? ריקנות ? עצב ? דחייה עצמית ? ניכור ? אהבה ללא גבול ? כל התשובות נכונות והאפשרויות עוד רבות ושונות. כל אישה חווה את התקופה שאחרי הלידה בצורה שונה. ברגע שאנו מעריכות את השוני שבנו, ואת העוצמה של השינוי בחיינו, כבר עשינו חצי עבודה.

אבל מה מכאן ? איך נחזור לתפקד כמו שאנחנו מכירות את עצמינו, בזמן שעולמינו השתנה ואנו כל כך עסוקות לנסות להבין, לחוות, ללמוד מחדש ? להומיאופתיה הקלאסית יש מענה פשוט לכל אלו ויכולה להוות בדיוק את התמיכה אותה אתן מחפשות.

הומיאופתיה קלאסית- מה זה אומר ?

הומיאופתיה קלאסית היא שיטת ריפוי הוליסטית שייסד רופא גרמני בשם ד"ר סמואל הנמן במאה השמונה עשרה. העיקרון המרכזי שלפיה עובדת השיטה הוא: "דומה מרפא דומה" שמשמעו- חומר הגורם לסימפטומים מסוימים באדם בריא, ירפא את אותם הסימפטומים באדם חולה.

לדוגמא, רמדי (תרופה הומיאופתית ) העשויה מצמח הסרפד: סרפד- מסוגל לגרום לייבוש חלב אצל אישה מניקה. רמדי המופקת מסרפד תפתור לעיתים קרובות בעיה של מיעוט בחלב אם.

כמובן שלא מדובר כאן רק על תמיכה פיזית, מעצם היותה הוליסטית, הומיאופתיה קלאסית בוחנת כל אחד ואחת כשלם יחיד ומיוחד. בקליניקה שלי אני בוחנת את הרובד הנפשי, הפיזי, וההתנהלות היומיומית (שינה, אוכל וכו') כאחד. זאת מתוך הנחה שאין סימפטום שעומד לבדו, לדוגמא: אם אישה חשה דחייה מיחסי מין לאחר הלידה, יכול להיות שיש גם ירידה בתיאבון או תשוקה עזה לשוקולד, או פריחה עורית, לכל אלו אתייחס במידה שווה היות וכולם שייכים לאותה אישה.

ממה  עשויה רמדי הומיאופתית ?

כל רמדי הומיאופתית שנחשבת ל"קלאסית" עשויה מחומר אחד בלבד. זהו חומר מן הטבע כגוון מינרל, צמח וכו' שעבר תהליך דילול ארוך עד שהגיע לצורתו הסופית כרמדי. שימו לב, במידה וקניתן באופן פרטי רמדי הומיאופתית שמכילה יותר מרכיב אחד, התייעצו בהקדם עם הומיאופת/ית מוסמך.

מתי כדאי לפנות להומיאופתיה קלאסית ?

אחרי הלידה, היות וזו תקופה מלאת תהפוכות, אין טובה ממנה לקבל תמיכה הומיאופתית, ולהחזיר את האיזון לחיים. להומיאופתיה הקלאסית יש מענה למצבים רבים ושונים שמאפיינים את התקופה המיוחדת הזו.

הרבה נשים נעזרות בהומיאופתיה למצבי כעס שהן חוות לאחר הלידה, בין אם הם מכוונים לקרובים אליהן או כלפי עצמן, כאשר יש עצב ונטייה לפרוץ בבכי בכל הזדמנות, כאשר יש רצון עז להתרחק מכל הקרובים להן, כולל התינוק החדש,  כאשר יש תחושה של חיים בכלא ושהתינוק החדש הוא הסוהר המתוק, כאשר נראה שאין רגש כלל, או כל רצון לחוות או לעשות דברים.

כמו כן, הומיאופתיה קלאסית מטפלת גם במצבים של: פחדים וחרדות, איבוד תיאבון או תיאבון מוגבר, תחושת אובדן- זהות ואובדן החיים הקודמים, דימוי גוף נמוך, קנאה, תשישות, מחשבות אובדניות ועוד מצבים שונים ורבים.

כמובן גם בהיבטים הפיזיים, החל מרגע אחרי הלידה: איחוי מהיר וללא דלקות של תפרים, החלמה מניתוחים קיסריים, דימומים וגם בהמשך : טחורים, פטמות סדוקות, גודש של הנקה, סחרחורות מחוסר שינה , יובש בנרתיק, הזעת יתר ועוד… למעשה המצבים בהם יכולה ההומיאופתיה לתת מענה, רבים ככמות הנשים הסובלות מהם.

אם את סובלת מתופעות שונות מאלו שציינתי כאן, הסבירות היא גדולה שגם להן ימצא פיתרון בהומיאופתיה הקלאסית. אני מזמינה אותך לצור קשר עם הומיאופת/ית הקרובים למקום מגורייך לקבלת מידע מדויק בנושא.

האם הומיאופתיה קלאסית יכולה להזיק לאמא או לתינוק ?

ההבנה הבסיסית היא שחומר שלא יכול להזיק גם לא יכול להועיל. כאשר התהליך ההומיאופתי מנוהל באופן מקצועי ועל ידי הומיאופת מוסמך, אין חשש שיגרם נזק. להפך, אחרי הלידה היא תקופה מומלצת ביותר לקבלת תמיכה הומיאופתית . היות ואת אמא בתחילתה של דרך חדשה, רצוי להתחילה במצב מאוזן ונטול מכשולים פיזיים או רגשיים. חשוב לציין: הרמדיס (התרופות ההומיאופתיות) עדינות ביותר ועשויות ללא כימיקאלים וכל כן בטוחות  לחלוטין לשימוש בזמן הריון ובתקופת ההנקה.

כיום קיימות הרבה תרופות מדף הומיאופתיות, קל ונגיש לכל אחד ואחת להגיע לבית המרקחת הקרוב ופשוט לקנות. לפניי שאתן עושות זאת, עִצרו!! זוכרות שהסברתי על ההתאמה המדויקת לכל אחת וכמה בקפידה יש לבחור ? קנייה של תרופות מדף לרוב אינה מדויקת וטמונה בכך בעייתיות רבה מאוד. בשלב הזה, רגע לפני, שתִקנו, אני ממליצה בחום להרים טלפון ולהתייעץ עם הומיאופת/ית מוסמכ/ת. הם יענו לכם בשמחה ויכוונו אתכם לדרך פעולה טובה יותר.

בהומיאופתיה יש יחס אישי לכל אמא

החלטת לגשת להומיאופת/ית קלאסית ? לרוב מתחילים מפגישה ראשונה שאורכה כשעתיים. לא מעט אני נתקלת בשאלה אם זה לא המון זמן. אז זה לא, לצורך בחירה נכונה של רמדי (תרופה הומיאופתית ) אני צריכה להכיר אותך כמה שיותר לעומק. לשם כך, עיקר הפגישה תהיה שיחה שבמהלכה אנסה לקבל את התמונה המלאה של  הסיבה לשמה הגעת, וללמוד על הייחודיות שלך כאדם.

מבחינתי, אין אישה אחת הדומה לשנייה, אפילו אם יגיעו שתיים הסובלות תחושה של אובדן שליטה על חייהן לאחר הלידה, לרוב כל אחת תקבל רמדי אחרת המתאימה לייחודיות שלה.

כאשר כל המידע הרצוי יהיה לפניי, אוכל "לתרגם" אותו לסימפטומים כתובים ומתוכם למצוא את הרמדי המתאימה ביותר לך. בדרך כלל אתן את הרמדי בו במקום ואזמין אותך לפגישת מעקב לעוד חודש. אם המצב השתפר מספיק נוכל להיפגש לאחר שלושה חודשים ואחר כך אחת לשנה כמעקב שוטף או לפי הרצון והצורך האישי.

הומיאופתיה- צריך להאמין בזה כדי שהטיפול יצליח ?

לא, הומיאופתיה קלאסית לא דורשת אמונה לצורך הצלחת התהליך. כיום מטפלים בעזרת הומיאופתיה בתינוקות בני יומם, בבעלי חיים ובאנשים הנמצאים בתרדמת. מה שצריך להצלחת התהליך הוא להגיע לפגישה עם הומיאופת מוסמך, להיות כנים ולא להסתיר מידע. כל מה שנאמר בפגישות אלו חסוי, אך היות ומציאת הרמדי המתאימה תלויה בעיקר במידע המגיע מכן, כל מילה חשובה. תהליך הומיאופתי יכול להיכשל כאשר התקשורת עם ההומיאופת/ית לקויה, על כן, רצוי למצוא הומיאופת/ית שמרגישים איתו/ה בנוח.

הומיאופתיה קלאסית- הפיתרון לבעיות לאחר הלידה

 • נותנת מענה אישי ומדויק.
 • ללא כימיקאלים.
 • ללא תופעות לוואי.
 • אינה פוגעת בהנקה.
 • פועלת בעדינות, אין צורך בלקיחה יום יומית.

 

הכותבת: קרן שרגנהיים- שלם הומיאופתיה קלאסית RCHom, פרדס-חנה/ תל אביב, 054-4779072

kerenhom@gmail.com

עוד כתבות בנושא:

הומיאופתיה לטיפול בדיכאון אחרי לידה/ קרן שרגנהיים שלם, הומיאופטית
פרחי באך – כל מה שרצית לדעת/ איריס גומס
דולה אחרי לידה- מי צריכה את זה?/ מיכל גרי, תומכת אחרי לידה
רפואה סינית: איך להסתגל לשינויים אחרי לידה?/ לירון לוי וייס, מטפלת ברפואה סינית

גם את מוזמנתלהשתתף בדיונים כאן ובפייסבוק 

2 Comments

 • Avatar

  הדס גולן

  האם יש להומאופתיה פתרון לחוסר ברזל בילד בן 3.10. בכל הבדיקות שעשינו עדיין לא גילינו ממה נובע החוסר. בבדיקת דם שעשינו בערך לפני שנה ועכשיו הפריטין היה 16, למרות הנורמה מינימום 22. האם תרופות הומאופתיות יכולות לעזור לבעיה זאת ?
  אשמח מאוד אם תוכלי לעזור ,
  תודה רבה מראש,
  הדס גולן

  • Avatar

   קרן שרגנהיים-שלם

   הדס שלום.
   כן, בהחלט יש להומיאופתיה אפשרות רבה לעזור בתחום, החל מתינוקות עם מחסור בברזל, ילדים ועד לנשים בהריון ולאחר לידה ועוד.
   הרבה פעמים לא נמצאת "סיבה" נראית לעין למה זה קורה.
   לפי ההומיאופתיה מחסור בברזל הוא איתות של הגוף לסמן לנו משהו.
   העזרה הניתנת, ניתנת ילד כשלם, ולכן לא תמיד נתמקד דווקא ממה זה נובע, אלא בהיכרות עם הילד, מה מאפיין אותו בנוסף ?
   לפי אלו, אוכל להתאים לו רמדי (תרופה הומיאופתית) מדוייקת ויחודית לו.
   לשאלות נוספות מוזמנת לצור קשר.
   קרן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

× את יכולה לכתוב לי לווטסאפ