עילאי בן שנה יום הולדת
אהבת אם,  אחרי לידה

עילאי בן שנה (כמעט)

הילד שלי בן שנה היום, ואני שוכבת לי בשקט במיטה בשעה נדירה של לבד. כשהקטנטן שלי במעון ובעלי בעבודה, שוכבת וחושבת על השנה החולפת בחיי, שנת ההורות שלי.

כמה שינויים עברנו כמשפחה, כמה הסתגלות ספגנו, כמה פעמים היינו על סף התמוטטות עצבים מחוסר בשינה, מחסר בעזרה, מבכי התינוק ועוד סיבות שונות. וכמה רגעי אושר וסיפוק נתן לי הבן הבכור שלי. כמה רגעים שתפסתי את עצמי מלצרוח מחוסר אונים של קושי להבין אותו, וכמה פעמים שלא הצלחתי לעצור. כמה רגעים של אושר טהור, כשהבן שלי זוחל אליי בבוקר במיטה ומעיר אותי בליטופים ובנשיקות. אין אושר גדול מזה!

לפני שנים כבר חלמתי אותו, חיבקתיו בחלומותיי ופסענו יחד בשביל הגן הציבורי אל עבר המגלשה והנדנדות. לפני שנים כבר (חשבתי ש)ידעתי איך ייראה, מה יאהב לאכול וכיצד ינשקני בפיו הקטן בשפתיו הדובדבניות. ושנים של סבל לקח לי להגיע אליו, להריון המיוחל וללידה השונה מהמצופה…

ומאז אותו יום, ב-10.11.2009, השתנו חיי לעד כשהאושר הגדול ביותר, האור והטעם לחיי, הסיבה שלי לקום בבוקר— נולד. שמו עילאי. ובעוד כחודש יהיה בן שנה. ואני עדיין לא מעכלת. הרי רק אתמול נולד, וכבר הוא זוחל במהירות, מתיישב, נעמד, משחק יפה בצעצועיו, מקשקש, מוחא כפיים ועושה "שלום" בכף ידו הזעירה… צוחק בקול גדול כשמדגדגים אותו ומשוגע על ה"שפריצים" באמבטיה שמשאירים אותה מוצפת במים של אושר, של ילדון אחד קטנטן ושחום, הנסיך שלי.

הוא ילד טוב, עילאי שלי. מקבל כל אחד, אוהב לקבל המון תשומת לב מכולם ובא לכולם בטבעיות בשמחה בחיוכים שובי-לב ובביטחון. עכשיו גם התחיל ללכת למעון והסתגל בקלות ובמהירות ללא בכי. ללא עצב. כי הוא ילד שמח! כמה שאני חששתי מן המעבר, ולי היה קשה לשחרר, והא כלל לא התרגש וקיבל את המעבר כל כך טוב!

בעוד כחודש עילאי יהיה בן שנה.

שנה של אושר ושל החיוכים הכי ממיסים את הלב,

שנה של נשיקות רטובות, שיניים צומחות שכואבות, אוכל מוצק שנטעם בזהירות ואחר-כך ניזלל בתיאבון, שנה של קושי ובמקביל כייף ושיגעון!

שנה של טיולים בעגלה ובמנשא, צמוד לאמא.

שנה של החלפת טיטולים ומקלחות, בקבוקים לרוב עם סימילאק ודייסות,

שנה של למידה וצמיחה משותפת ולימוד אחד של השני על הורים וילד.

למידה על הורות, נתינה והענקה אין סופית ללא תנאי. פשוט מאהבה.

בעוד כחודש אצפה בו מדדה בעזרת ידיים לקראת צעדים ראשונים וממלמל מלים ראשונות.

בעוד כחודש אשים זר על ראשו, אקשט את הבית ואאפה עוגה לכבודו, אקשט כיסא בפרחים ואזמין את כל האורחים. בעוד כחודש נחגוג לו יום הולדת עם כל המשפחה וחברים, ונודה מכל הלב, תודה ענקית לאלוהים. נשיר לו שירי יום הולדת ואני אהיה כולי גאה ומאושרת.

ואני יודעת שאבכה, אבכה מהתרגשות, על כך שיש לי ילד עילאי בן שנה שהוא בשבילי התגלמות השלמות.

 

עוד אמהות חגגו איתנו יום הולדת:

אמא בת שמונה / לימור לוי אוסמי
היומהולדת הראשון לאמהות שלי / שירה דרוקר
מזל טוב ילד שלי / יעל אוריאן סלנט

ליווי רגשי בהריון ואחרי לידה – להכניס נשימה אל תוך הדחיסות

מיליוני נשים עוברות בכל יום את תקופת ההיריון ואחרי לידה, אך אין אישה שלא מרגישה כיצד החיים שלה משתנים ללא היכר. בשינוי של ההורות יש משהו מבורך, שמתקרב לתחושת הנס או הבריאה, אך השינוי הזה מביא איתו גם אתגרים פיסיים ורגשיים, המפגישים עם תחושות לא צפויות או לא נעימות.

ליווי רגשי בהריון ואחרי לידה הוא הדרך להכניס נשימה, הקלה, ביטחון בהורות, ולהפחית שיפוטיות, ביקורת, הלקאה עצמית ונוקשות. תהליך הליווי עוזר לנשים לפתח חמלה עצמית, יכולת קבלה של המציאות ומודעות למחשבות ודפוסים שלא בעדן. הוא מסייע לרכך ולהיטיב עם החוויה ההורית ולהכניס הקלה, חיבור ומשמעות.

רוצה לשמוע עוד על תהליך הליווי? כל הפרטים נמצאים כאן. 

אשמח ללוות אותך,

לימור, יוצרת האתר.

3 Comments

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

× איך אני יכולה לעזור לך?