"המציאות והדמיון נפגשו והתפוצצו" | אחרי לידה

מאת : אמא אחרי לידה

12 בדצמבר 2010 | 16 תגובות

מתוך אחרי לידה, תחושות מגוונות אחרי לידה

רוב חיי, כל פעם שחשבתי על הריון, התכווצתי, והחלה לכאוב לי הבטן. המחשבה על זה שיהיה בתוכי יצור שמתפתח ושאגדל לממדים לא טבעיים, הייתה לי מאוד לא נוחה. אני זוכרת שבעבודתי ראיתי נשים בהריון בחודש תשיעי ואמרתי שהן נראות כמו תנור – אוטוטו התינוק מוכן ויוכל לצאת.

טוב, זו באמת הייתה ראייה שונה. עד שהתחלתי לרצות להיות אמא…. אז הכל השתנה. כשראיתי נשים בהריון חשבתי שזה מקסים, וכשראיתי ילדים בסופר מחייכים אלי- רציתי אחד כזה משלי. שיקרא לי אמא ושיישב בעגלת הסופר ויאכל לחמניה ויזיל רוק ויהיה היצור הכי מדהים עלי אדמות.

כנראה שזה היה הסימן שאני כבר ממש בשלה להיות אמא. האמנם?

 

ואז, כש"חצי" הרגיש שזה באמת הזמן – נקלטתי… זהו. מעכשיו אני בספירה לאחור. עוד תשעה חודשים אהיה אמא. זה מאוד ריגש אותי. נהנתי לקרוא בכל שבוע מה מתפתח אצל העובר הקטן שגדל בתוכי. השתדלתי לאכול הכי נכון ומאוזן בכדי שלא יחסר לו דבר. שמרתי על עצמי מאוד וחלמתי על היום הזה שהוא ייצא, ויהיה בזרועותי, ויחייך, ויישן, ויטייל איתי בסופר.

כל ההריון הייתה לי מעין מחשבה רומנטית, על החיים שאחרי. קראתי הרבה והבנתי כבר שזו עבודה קשה. אבל כמה זה כבר יכול להיות קשה ?? להחליף חיתול, להאכיל, לקלח ולישון – קטן עלי.

ככל שההריון התקדם, כל מי שראתה אותי עם בטן הריונית הרגישה צורך עז לשתף אותי או בהריון הנוראי שהיא עברה, או בלידה הלא נורמאלית שהיא חוותה והתפרים, והקרעים והלחיצות. תגידו, אתן נורמאליות? מה זה השטויות האלה ?! אנחנו כנשים צריכות לעודד אחת את השניה, לא לגרום למי שחווה את החווייה המדהימה הזו לפחד ממנה ובעיקר מסופה.

החלטתי שלא להקשיב לסיפורי האימה, להתעלם מכל הסיפורים, לחשוב חיובי ולהגיד- הכל יהיה בסדר. במקרה הרע ביותר – אעבור ניתוח… אפשר לחשוב…

לא אלאה אתכן בפרטי הלידה, כי לא לשם זה אני כותבת את השורות האלה. אבל אומר שהייתה זו לידה קשה. מאוד. בסופו של דבר, הלידה הסתיימה בניתוח קיסרי. בני נולד בשעה טובה בריא ושלם, אבל נאלץ להיות בפגייה מטעמים בריאותיים.רק יממה אחרי יכולתי לראות אותו (לפני זה לא הצלחתי לקום מהמיטה).

אקצר ואספר כי לאחר 6 ימים בבית החולים שוחררנו. איזה אושר גדול ! כל כך חיכינו לרגע הזה. זה הרגע שחלמתי עליו לפני 9 וקצת חודשים. סוף סוף יש לי תינוקי קטן ומתוק משלי. סוף סוף אני אמא.

 

אבל… המציאות והדמיון נפגשו והתפוצצו בפני כבר בלילה הראשון בבית. הילד התחיל מיד לסבול מגזים. לילה ראשון בלי שינה. שני בלי שינה. שלישי – התמוטטות. מה עושים ? סבתא באה לעזור, חצי עוזר כמה שיכול, כי הוא כבר חזר לעבוד. חברות עוזרות. אין לי זמן לאכול, לישון ללכת לשירותים או להתקלח. מה עם התינוק השלו והמתוק שחלמתי עליו ? למה אני לא יכולה לקבל כמה דקות של שקט ?? ושוב התמוטטות.

חברה טובה שלי באה אלי ביום הרביעי לבד בבית ואמרה לי שהיא לקחה חופש מהעבודה להיות איתי. היא הבינה שאני זועקת לעזרה אף על פי שלא אמרתי כלום. היא נתנה לי לישון, הכינה לי אוכל, שחקה עם הקטן, טיפלה בו. פשוט מלאך. היא הייתה שם יומיים שלמים. אבל כשהיא הלכה, המשיך הלופ הנוראי של חוסר היכולת להתמודד עם ההחלמה מהניתוח, תינוקי קטן ומתוק שסובל, והכי קשה – להתמודד עם זה שזו לא הפנטזיה שלה פיללתי. זה סיוט.

כשבני היה בן 5 שבועות היה לו וירוס קשה בדרכי הנשימה ואשפזנו אותו בבית החולים. כשיצאנו מבית החולים לאחר שבוע, אז התחלתי להשלים עם זה שלחלומות שהיו לי לפני הלידה אין מקום בחיי. יש מציאות שאיתה אני צריכה להתמודד. מציאות לא קלה.

 

בגיל ארבעה חודשים – תפנית. הילד הפסיק לסבול, הפך לחייכן. סוף סוף הצלחתי לצאת איתו מהבית. סוף סוך נהנתי מהאמהות. סוף סוף התחלתי להגשים את החלום הרחוק ההוא להיות אמא לתינוק מתוק וחייכן.

היום הוא אוטוטו בין שנה, ואני הולכת איתו לסופר, הוא יושב בעגלת קניות ואוכל לחמניה תוך כדי הזלת רוק מאסיבית… איזה מלאך.

ואיך אני מרגישה היום ??? זו שאלה טובה.

בתקופה שאחרי הלידה הרגשתי שאני לא יכולה להתמודד עם הילד וההחלמה לבד. הייתי נשברת מכל דבר. אפילו מזה שבן זוגי הצליח להרדים אותו- ואני לא. אם הוא לא היה רוצה לאכול, אם לא הייתי מצליחה להרגיע אותו כשהוא בהתקף גזים – הרגשתי שאני לא מספיק טובה, ושאין לי את הכלים להתמודד עם זה- פיזית ונפשית.

היום אני יודעת להעריך את עצמי יותר. אני חושבת שהאינסטינקטים שלי אז היו נכונים. חבל שאז לא הייתי קשובה אליהם קצת יותר. ניסיתי לעשות הכל לפי הספר… אבל גיליתי (וזה לקח הרבה זמן) שאי אפשר לפעול כפי שכתוב בספרים. קודם כל צריך ללמוד את המצב, ואז לפעול על פי ההרגשה האישית שלי. כנראה שאין תשובה נכונה.

הדבר שהכי עצבן אותי היה לשמוע עצות. נכון שהייתי אמא רק שעתיים וחצי… אבל זה עצבן אותי שכולם נתנו לי עצות – את חלקן כבר ניסיתי, חלקן חשבתי שאולי אנסה ובעיקר חשבתי לעצמי – רדו לי מהעורף. תנו לי לבד. אני אמצא את הדרך. היחידות שהקשבתי להן היו אמא שלי ושתיים מחברותי הטובות – כי אותן שאלתי. מהן ביקשתי עצות. כל השאר, פשוט עצבנו אותי.

היום אני רואה את התקופה ההיא כקשה, אבל אני חושבת שהייתי אמא טובה, קשובה, ומאוד מכילה. וגם בן זוגי היה אבא כזה. נכון שזה בא על חשבון הזמן האישי שלנו וזה בעיקר היה הקושי – להתמודד עם זה שאין לך רגע אחד פנוי בחיים. אבל כל הזמן דאגנו להזכיר אחד לשניה שזה עניין זמני, והתינוק החמודי שלנו יגדל ולא ירגיש ככה לנצח. וטוב שכך.

 

אמהות נוספות כתבו על קשיים נוספים שעולים אחרי הלידה:

הרהורים של חודש אחרי לידה / איריס גומס

למה לא אמרו לי? / אילת גורליצקי

ילדתי לפני שישה שבועות, עשיתי טעות? / חסויה בינתיים

גם את מוזמנת לכתוב את עצמך, להשתתף בדיונים כאן ובפייסבוק ולהצטרף לעדכונים במייל דרך רשימת התפוצה.

This post has 3 Simple Fields-fields attached. Show fields.

16 תגובות ל- “"המציאות והדמיון נפגשו והתפוצצו" | אחרי לידה”

 1. איילה הגיב:

  אוי כן, גם לי היו רגעים אחרי לידת בני הבכור שאמרתי לעצמי "למה הייתי צריכה את זה" הוא גם סבל 4 חודשים וצרח בלילות ובעיקר בלילות שלפני שהייתי צריכה ללכת לעבודה..
  אני חושבת שצריך להתחיל בדיוק במה שתארת כ "מה זה השטויות האלה ?! אנחנו כנשים צריכות לעודד אחת את השניה, לא לגרום למי שחווה את החווייה המדהימה הזו לפחד ממנה ובעיקר מסופה." כי שם זה מתחיל. לא רק לתינוק חווית לידה קשה מקשה את ההתחלה אלא גם לאמא שלו! זה כל כך חשוב!!
  אם נחזור ללדת בלידות לא מסובכות, פעילות (ביתיות לא בהכרח בבית אבל לא תחת פלורסנט) ההתחלה תהיה רכה הרבה יותר. כשאני הייתי קוראת סיפור לידות בפורומים גם בלידות הכביכול קלות ומהירות היתה תמיד התערבות, היה תמיד מתח ואלימות באויר. איך אפשר להתחיל כך חיים משותפים?
  וכשהלידה נראית כך בטח שאין לאשה בטחון באמהות שלה. הלידה של בני השני היתה ארוכה ופחות קלה משל הראשון אבל מיד קשה האמא-תינוק שלנו היה נפלא, רך ולא עברה לי מחשבה "למה הייתי צריכה עוד אחד" בכלל. הוא אפילו לא סבל בכלל מ"גזים".

  • מיכל הגיב:

   מאוד שיפוטית ההודעה שלך, יחסית להודעה מזדהה לפוסט שעוסק בזה שאנחנו צריכות לעודד אחת את השניה. האם חשבת איך את גורמים לנשים שעברו קיסרי בלית ברירה (מסיבות שונות)??? אה, אז בגלל זה קשה לכן! לא בגלל שאולי אמהות היא מאתגרת באופן כללי, שיש תינוקות שונים עם מזגים שונים… אני משוכנעת שיש לא מעט אמהות (יודעת למעשה) שילדו בלידה כמו שאת מדברת עליה ועדיין ההתחלה היא מאוד קשה, ולאו דווקא רכה ואמהות שילדו בקיסרי וכמעט לא הופרדו מהתינוק וההתחלה הייתה מצויינת. לא שאני חסידה גדולה של ניתוחים קיסריים, או של הפרדה בין אם לתינוק אחרי הלידה ושאר עניינים אבל הנימה של התגובה שלך מאוד מאוד שיפוטית. כן, אפשר להתחיל ככה חיים משותפים ואפילו בצורה מאוד מאוד טובה לעיתים. וכן, לפעמים אמא אחרי לידה "רכה" כמו שאת מדברת עליה מרגישה רע, ואולי אפילו מדוכאת, ואולי "סתם" קשה לה.
   ואני כותבת כמי שילדה פעמיים בלידה פעילה, לא נפרדה מהתינוקות שלה לשניה ושניהם טובי מזג (טפו!). וכן, הייתה לי התחלה מעולה והמון עזרה. ולא, לא מייחסת את זה באופן כל כך טוטאלי לאופי הלידה. ברור שיש לזה השפעה, אבל זה לא 100%.

   אז הנה, נשים יקרות, בואו נעודד אחת את השניה – כן, זה קשה. כן, זה לפעמים חונק. כן, זה לפעמים מרגיש גדול וענק. וכן – זה עובר.

   • איילה הגיב:

    אני מצטערת אני לא מבינה למה את מכניסה לי שיפוטיות שלא היתה. אני כתבתי משהו על מקרי חירום?! על קיסרי בלית ברירה? אני ציינתי איפשהו בהודעה שלי משהו על מאה אחוז?!
    אני כתבתי משהו שאומר "אה, אז בגלל זה קשה לכן!"
    זו את שיפוטית אם אלו המחשבות שלך, אני לא כתבתי שום דבר בכיוון וברור שלא, כי אני לא חושבת כך ואני לא כותבת מה שאני לא מאמינה בו.
    מה שכתבתי הוא "כשהלידה נראית כך בטח שאין לאשה בטחון באמהות שלה" וההודעה שלך רק מראה שיתכן שאינני טועה כל כך כי התגובה שלך מביעה יותר מהכל שההגנה הכי טובה היא ההתקפה אבל אינך צריכה לתקוף אותי כי אינך צריכה להתגונן בפני.

   • איילה הגיב:

    ותקראי את הספר childbirth without fear אולי זה יעזור לך להבין למה התכוונתי. ד"ר גרנטלי ריד בעצמו חושד בכך שכשגוזלים מיולדות את קוקטיל האהבה כשמזריקים להן אחרי הלידה פיטוצין שגרתי יש לכך השלכות מרחיקות לכת על החיבור בין האמהות לתינוקיהם ועל התינוקות של היום והאמהות של היום. לא המצאתי את הגלגל. אני פשוט חושבת שגם ה"סתם קשה לה" יתכן ומקורו בלידה. פשוט חושבת וזה מה שכתבתי בתגובתי, שזו הנקודה שבה צריך להתחיל לדבר על אמהות ולא רק מהרגע שהתינוק נמצא.

   • איילה הגיב:

    ועוד דבר אחרון,
    גם לו אמרתי דבר כזה מה הבעיה בלומר שלידה בניתוח קייסרי היא לא ההתחלה האידאלית לאמא ולתינוק? אלו הרי עובדות שהתינוק לא רואה את אמא שלו כמה שעות ושיתכנו בעיות בהנקה אחרי קייסרי, שההחלמה ארוכה יותר. אין פה שום האשמה ולכן אני לא מבינה למה התכוננת ב"האם חשבת איך את גורמים לנשים שעברו קיסרי בלית ברירה (מסיבות שונות)???"
    למה לא להגיד לנשים שחוו קייסרי שהקשיים שלהן מובנים, כי ההתחלה לא אידאלית? למה את חושבת שיותר רגיש להגיד להן שהאמהות מאתגרת ושזה לא קשור ללידה, קייסרי, תפרים, או לידה קל זה היינו הך?!
    חשבת אולי איך **את** גורמת לנשים שעברו קייסרי להרגיש?

 2. אני חושבת קודם כל שאת מדהימה! כמה טוב יש בך…וכמה לא מפתיע שהחלטת לכתוב על כך דווקא היום, ביום הולדתו של האוצר הפרטי והיקר שלך…
  ולענייננו…בתור מלווה לידות ומכינה גם לקראת ההורות, זוגיות ומיניות…כן כן גם על זה לא ממש מדברים. סודי סודות, תתמודדו…
  אני מדברת על הכל, אך, והאך חשוב, מציעה גם פתרונות אפשריים לבעיתיות ולקשיים הצפויים. נכון שליולדת ולבן זוג זה עוד לא ממש מדבר, הם אינם מרגישים אבל אני מאמינה שברגע שמדברים ומעלים למודעות ניתן לצפות ולהתכונן מבעוד מועד. אני גם סבורה שלא משנה כל כך איך אנו יולדות, פעיל, טבעי, התערבותי, או קיסרי כאשר מגיעה יולדת מוכנה ברמת ידע ומבינה שבסוף יש תינוק, חי, בשר מבשרה המחויבות העיקרית היא לו!!!
  להבין מה הביחד עושה לה ולו ברמת החלמה, התמודדות, התאקלמות והתחלה של דרך חדשה ומופלאה.
  וכמובן מתחברת לדברי מיכל שבסוף החשוב הוא להיות אחת לשניה גם בטוב וגם ברע, לשתף, לדבר ולבקש עזרה. זו לא מילת גנאי, זו מילה שצריך להעלות אותה לראש סדר העדיפויות כאשר מדברים על הריון, לידה ואחרי.
  שכחנו מזה כי אנחנו הרי יכולות ה-כ-ל. אז לא!
  עזרה היא חשובה חשובה חשובה וכבר בשלבי ההריון להפנים ואם צריך ללמוד ולתרגל …
  עד כאן בהמון אהבה לכל הנשים באשר הן עם חיוך גדול, עינת

 3. הילה גלסר הגיב:

  אני חושבת שז אפשרי לספר אחת לשנייה את האמת השלמה מבלי לסרס ולהכאיב ולהפחיד…האמת מורכבת מכאב אך גם משמחה…האמת מורכבת והקושי בלספר את האמת שהיא סובייקטיבית וצריך לזכור את זה. הכי חשוב שכל אישה תסכים לקבל את הסיפור שלה ולא תחפש להישען על סיפורים של אחרים כל אחת מאיתנו היא עולם ומלאו בפניי עצמו…!קודם כל הפוסט הזה מרגש,כנה מפוכח ומאוד מודע.התרגשתי לקרוא אותו והוא מילא אותי אושר…בעיקר הסוף הנפלא…אני גאה בך הכותבת ביכולת שלך לכתוב ולתאר בכנות את התקופה שעברה עלייך.אני חושבת שמה שעבר עלייך פשוט גידל אותך להיות אמא מה לעשות, איין אמת אחת ,איין אמא אחת ואיין ילד אחד.גידלו אותנו לחיות כמו בפרסומות אבל פרסומות הן חלולות. מראים לנו משפחה מחייכת תינוק ישן אמא מאושרת ונקייה ורזה…זה חרטה החיים האלו הם מסע וכמו כל מסע יש שיעורים ושערים לעבור…ובכן עברת את השער! בטוחה כי השערים הבאים יהיו קלים יותר כי את גדלת…והתחזקת ושוב תודה רבה!

 4. רונית הגיב:

  עזרה, עזרה, עזרה, עזרה, עזרה, עזרה, עזרה, עזרה!!!!!
  עזרה שמשהו יכין אוכל בשבועות הראשונים, עזרה שמשהו ינקה את הבית, עזרה בזמן שאת במקלחת, עזרה כשאת ישנה.
  עזרה, עזרה, עזרה, עזרה, עזרה, עזרה, עזרה, עזרה!!!
  רובנו לא החזקנו תינוק בן יומו מעולם, רובנו לא ערסלנו, לא השתמשנו במנשא, לא הנקנו, לא הלבשנו או רחצנו תינוק קטן. רובנו לא ראינו בכלל דבר כזה עד הלידה.

  המתנה הכי טובה שקיבלתי ללידה היא ביקור פרטי של אשת מקצוע. היא נתנה לי כלים אמיתיים להרגיע את הגורה שלי. פתאום היה רגוע, פתאום דברים התחילו להסתדר.
  יש נשים שירגישו הכי נוח להעזר בחברה טובה או במשפחה, יש כאלו שרק מול עזרה חיצונית יוכלו לשאול את כל השאלות.
  לדעת שיש עולם שלם של נשות מקצוע שיכולות לעזור אחרי הלידה (דולות פוסט פארטום, מדריכות ליווי התפתחותי, יועצות הנקה, יועצות מנשאים ועוד ועוד)

  • מסכימה עם כל מילה

  • שירה לוי הגיב:

   אני גם מסכימה. באופן אישי, לי היה מאוד קשה לקבל עזרה מאחרים אחרי הלידה. חשבתי שאני צריכה להתמודד עם כל מה שעובר עלי לבד. וגם לי ההתחלה לא הייתה קלה במיוחד. אפילו די דומה לסיפור פה למעלה.

   החברות המדהימות שלי די כפו את עצמן עלי בעזרה – אם זה לשים אוכל במקרר, אם זה לבוא להיות שעה וחצי בצהריים עם הילד. אפילו לשטוף כלים ולעשות כביסה.

   זה היה די מדהים. אני בכיתי הרבה על זה שאני לא מסוגת להתמודד והתביישתי בזה שאני צריכה את העזרה הזו. אני מכירה כל כך הרבה אמהות שהתמודדו עם הימים הראשונים לבד, וזה פשוט לא היה נראה לי הגיוני.

   בקיצור, אני מסכימה – לקבל עזרה מכל מי שמוכן לתת. זו לא בושה. זו ברכה.

 5. רונית הגיב:

  וזכרון קטן…
  האוצר היתה בת 24 שעות ואחותי (שעזרה לי באותם ימים) הלבישה אותה עם בגד גוף ששמים דרך הראש.
  אחרי כמה זמן רציתי להחליף לאוצר בגדים ופשוט פחדתי להוריד לה את הגד גוף דרך הראש וחיפשתי מספריים כדי לגזור אותו…

 6. אוסי הגיב:

  אני מאוד מעריכה אותך על הפתיחות והאמיתיות שנובעת ממילותיך. אני מזדהה עם חלק מתחושתיך וזאת למרות שאני עברתי לידה מאוד קלה… אז אין דבר מעיד על הבא אחריו..
  אני מצאתי פתרון אם כי באיחור מה (אם זה היה מגיע מוקדם יותר נדמה לי שהיה יותר טוב) בכך שמצאתי דולה לאחר לידה שעזרה לי מאוד ונתנה לי את התמיכה האובייקטיבית לה הייתי זקוקה.
  החלום שלי שדולות לאחר לידה יהיו חלק ממתן הטיפול של טיפות חלב שיהיה טיפול הוליסטי באם ובתינוק.
  חלום שאולי יתגשם?

 7. שירה דרוקר הגיב:

  אני עומדת לקראת לידה, ומנסה להכין את עצמי לדבר הקשה מכל – לא לתכנן, פשוט לזרום ולתת לדברים לקרות. אני מאמינה שזה הצעד הראשון בחיים שלמים של הורות שיבואו לאחר מכן.
  אנחנו רגילות לחיות את חיינו מתוך שליטה, מתכננות תכניות, לפעמים הן מתממשות, לפעמים אנחנו מתאכזבות, אבל בתהליכים האלה, של הריון, לידה, הורות – כשהתכניות לא מתממשות ואנחנו מאוכזבות – אנחנו פוגעות בעצמנו ופוגעות בלידינו. ההשלכות של הציפיות הלא ממומשות ישאירו לעד חותם על מערכות היחסים שלנו עם הבעל, עם הילדים, עם עצמנו…
  אנחנו צריכות להכין את עצמנו אך ורק לדבר אחד – לידיעה שכל דבר יכול לקרות, כל תרחיש הוא אפשרי. לבנות את הביטחון העצמי שלנו חזק חזק, ולדעת שברגע האמת, כשנבין מה קורה, נדע להתמודד ולקבל החלטות בדרך הטובה ביותר.
  מאחלת לעצמי ולכל הנשים ביטחון בעצמנו, בגוף שלנו, ביכולות הטבעיות שלנו ללדת ולהיות אמהות מדהימות לילדינו!!! ברגע שנדע את זה בעצמנו, גם הסביבה תדע את זה, ואז לא תהיינה תגובות מטרידות (או שהתגובות פשוט יפסיקו להטריד…)

Trackbacks/Pingbacks

 1. Tweets that mention הריון, לידה והחיים שאחרי- "המציאות והדמיון נפגשו והתפוצצו" | נשים מדברות אמהוּת -- Topsy.com - 12/12/2010

  […] This post was mentioned on Twitter by limor levi ossmy, limor levi ossmy. limor levi ossmy said: אמא יקרה כותבת על התקופה שאחרי הלידה: "הכי קשה היה להתמודד עם זה שזו לא הפנטזיה שלה פיללתי. זה סיוט." http://fb.me/Py6j5OkB […]

השאירי תגובה

אולי יעניין אותך לקרוא גם :

דיכאון אחרי לידה והמעגלים הסובבים אשה- אנשי המקצוע

מאת : תמר קלר

11 באפריל 20116 תגובות

מתוך דיכאון אחרי לידה, מבט מקצועי, מקצועניות מדברות

כשהתבקשתי לחוות את דעתי בענין היה לי ברור שאין דרך אחת ויחידה שמוצלחת יותר מאחרות. היה לי ברור שגם דרך אחת לא תספיק, שיש צורך לטפל במספר דרכים בשלבים השונים של החוויה וזוהי נקודת הראות מתוך המקום האישי שלי ושל נשים אחרות שחוו ושאיתן נפגשתי.

סאגת לידה או איך תכננתי ללדת בבית חולים וסיימתי בלידת בית

מאת : קרן שרגנהיים

4 ביוני 201217 תגובות

מתוך לידת בית, סיפורי לידה

המקום : אי שם בצפון הרחוק.

מצב צבירה : שבוע שלושים ושמונה פלוס פלוס, המוגלובין בקרשים 8.8 ועושה כל מה שיכולה להעלות אותו…

בצהרי יום חם מהרגיל לעונה אני יושבת במרפסת לבריכת רענון עם הבכור שלי כשמתחילים הצירים ומתגברים, והופכים תוך זמן קצר לעובדה של ציר כל חמש דקות. על פי כל מה שאני יודעת, זה המקום להתחיל לפנות את עצמי לכיוון בית החולים, מתחילה לידה.

אני מעירה את הבעל מתנומה חטופה, מתארגנים לא מהר מידי , מסיעים את הילדון לדודה הקרובה ומתחילים לטפס לצפת.

זה בית החולים הקרוב ביותר אלינו, אנחנו בוחרים בדרך הנוף היפה, מעדכנים את הדולה שלנו שהכנו מבעוד מועד, ובסך הכל האווירה אופטימית וצוהלת במיוחד – צירים ממשיכים והמרחק ביניהם מתקצר.

בצפת אנחנו זוכים לקבלה שגרתית, בדיקת דופק, שאלות כלליות וכשמגיע הזמן לפתוח וריד, האחות ממקמת את הפרפר על הזרוע באופן כואב במיוחד. כשאני שואלת, היא טוענת שעוד רגע זה יעבור ואני כמו יולדת טובה ממתינה לרגע הזה בסבלנות…

בסופו של דבר הם מגלים את מצב ההמוגלובין העגום ומכריעים שלא אוכל ללדת בחדר לידה טבעי. אני מנסה למחות ולהראות להם מכתב רשום וחתום ממנהל מחלקה, המטולוג בכיר שמאשר שאין שום בעיה עם לידה בכל דרך שבה אבחר. שום דבר לא עוזר, הם עיקשים בעמדתם.

איך הצלחתי להתמודד עם הדיכאון אחרי לידה ? חלק ב'

מאת : אמא ש

31 בינואר 20118 תגובות

מתוך דיכאון אחרי לידה, שיתופים אישיים

באמת היו דברים שהיו צריכים טיפול, תמיד יש. אבל לא ידעתי שהנפש היא זו שחולה באמת. כל טיפול, הוביל אותי לזה שאחריו. פגשתי בדרכי נשים נפלאות שעשו עמי חסד. בגוף ובנפש. ולמרבה הפלא לא היו אלה החברות הקרובות שמכירות אותי כל כך טוב. היו אלה נשים זרות לחלוטין. הזרות הזו היתה טובה, היא אפשרה לי לקלף לאט לאט את הקליפות, להיחשף. והחשיפה כאבה.