טיפולי פוריות,  רוצות היריון

טיפולי פוריות: ימי התום

לא פעם גלגלתי בראשי את המחשבה על כך שבכל תקופה בחיים המחשבה על להיות אמא, להיות בהריון, תופסת כיוון ומשתנה.

הפוסט הזה סוקר את מחשבותיי ההריוניות עוד בהיותי ברחם אימי…

התקופה הפרה היסטורית

בימינו, ימים בהם הטכנולוגיה כל כך מתקדמת, התהליך מתחיל הרבה לפני רגע הלידה, הוא מתחיל אי שם בסביבות שבוע 14, אז נאמר לך אם העובר הוא זכר או נקבה. בשנים הראשונות כל תפקידו של אותו איבר קטן אינו אלא להבדיל אותך מבני המין השני. ישנם הורים, שגודל איבר מינו של הבן הבכור שלהם – גם אם הוא טרם נולד – הוא מקור גאווה לאומי, שעולה לא פעם ולא פעמיים בשיחות סלון, ויש שירחיקו לכת ויסתובבו עם תמונת האולטרא סאונד של האיבר המזדקר בארנקם, ישנם גם גברים גאים שידאגו שאורחיהם יקישו מאותה תמונה על גודל איברו של האב הגאה עצמו.

 שלב החקירה

בערך בגיל שנתיים, שנתיים פלוס כשהזאטוטים הקטנים לומדים לדבר ומגלים באמבטיה שיש מילה נפרדת לבנות – פות ומילה נפרדת לבנים – פין, כל מטרתם מאותו רגע חשוב זה, היא לוודא למי יש פין ולמי יש פות, בין אם זה במבטים נוקבים באמבטיית ההורים ובין אם זה בשאלות, לא פחות נוקבות, בגן השעשועים, בו הזאטוט רץ אחרייך וצועק בקולי קולות "אמא, יש לך פות?" ואת מחפשת איזה עץ גדול להסתתר מאחוריו, אך במקרה הטוב מוצאת קרוסלה ריקה ומגלה שעיני האמהות  והאבות נשואות אליך ואין לאן לברוח, מהנהנת במבוכה "כן יש לי פות".

 בובות שתיים בובותיים

כעבור כמה שנים, בסביבות גיל ארבע עד שמונה, הבנות מגלות את הברבי, ומייד מגלות גם את קן. הן יכולות לשחק שעות בברביות להפשיט אותן ולהלביש להן – איך לא, את שמלת הכלה, לסרק, לאפר ולהוביל את ברבי וקן אל החופה. משם זה כבר סיפור שאינו נגמר, להפך, הוא מלא בפרטי פרטים איך הם יתחתנו וכמה ילדים יהיו להם ואיפה הם יגורו ומה הם יעשו. ובנות, זה הזמן לומר את האמת, מי מאתנו לא הפשיטה את קן עשרות פעמים רק כדי לגלות מה יש לו שַם ?….

 עידן הקרח

בתפנית חדה של 180 מעלות, איפשהו במרומי גיל תשע, הבנים הופכים לאיכס אחד גדול ובמשך שנתיים שלוש קיימת סלידה רצינית מכל מה שקשור לבנים. הבנים לא מעניינים את הבנות, הן לא שמות עליהם ועסוקות בינן לבין עצמן.

תהליך ההפשרה מתחיל בסביבות גיל בר/בת מצווה.

 ניצנים נראו בארץ

הבנות פתאום מגלות שהבנים שהיו עד כה דוחים, הפכו להיות מיני-גברברים ושהם דווקא כן מעניינים. אפשר לראות את הבנות עומדות יחד בהפסקה מתלחששות, בעודן מביטות לעבר החתיך התורן וחלקן אפילו מעיזות לשלוח לו  "לייק" בפייסבוק.

אם תכנסו באמצע מסיבת פיג'מות, תוכלו לשמוע איך כל אחת מפנטזת על החתיך שלה ומדמיינת איך תיהיה הנשיקה הראשונה.

 התחלות ראשונות

בשלב הבוגר, אי שם בסביבות גיל שמונה-עשר, מתחילות המחשבות על מערכת יחסים רצינית וארוכה והחלומות נודדים מנשיקה ראשונה לפעם הראשונה. איך תיהיה הפעם הראשונה, עם מי היא תיהיה ובאילו אמצעי מניעה נשתמש ואלוהים, רק שלא אכנס להריון.

 תקופת ההתהוללות

חמש-שש שנים מאוחר יותר, עם ההשתחררות מצה"ל, מתחילת תקופת הסקס, בנים ורוקנ'רול.

הבנות כבר גדלו לנערות, הן חתיכות, יודעות להתלבש טוב ולהבליט את מה שיש. הן בהחלט יודעות איך לדבר ובעיקר איך לסובב לזכרים את הראש.

כל מה שמטריד אותן בשלב זה – לא להיכנס להריון!! הן יודעות בדיוק מתי הווסת אמורה להגיע ומחכות בקפידה רבה לבואה, וכשהווסת אכן מגיעה, הן סוף סוף מסוגלות לקחת נשימה עמוקה שלרוב מלווה באנחת רווחה ורק אז מתפנות במהרה לשלוח SMS "קיבלתי!" לכל המודאגות שמשמיעות מרחוק צהלות שמחה.

 שלב המיסוד

כמה שנים קדימה, כל אחת בקצב שלה, פוגשת את הקן שלה, האמיתי – לא זה מגיל ארבע. הם כבר יוצאים יחד כמה חודשים, חלקם כבר גרים יחד והבחורות חוזרות לחלומות על חתונה…

כחצי שנה – שנה אחרי החתונה מתחילים להירקם להם חלומות על הריון, אז כבר זורקים לפח את כל אותם אמצעי מניעה שלא העזנו לזוז בלעדיהם בעבר ומתחילים במצוות פרו ורבו…

על אלו שהצליחו להיכנס להריון מתי שרק רצו, לא אדבר בפינה שלי, על אלו שמנסים בכל דרך אפשרית (טיפולי פוריות) וממשיכים לחלום על הריון – כן.

** לבלוג של ליטל אוהב ציון.

אולי גם יעניין אותך לקרוא:

פשוט להיות- מסע הפריון של רינה רונן/ רינה רונן

טיפולי פוריות: לקבל את כל הידע והתמיכה הדרושים/ איריס נאור

אוף, אין לי כוח, מה עושים?/ אושרה

 

גם את מוזמנת לכתוב את עצמך, להשתתף בדיונים כאן ובפייסבוק ולהצטרף לעדכונים במייל דרך רשימת התפוצה

ליווי רגשי בהריון ואחרי לידה – להכניס נשימה אל תוך הדחיסות

מיליוני נשים עוברות בכל יום את תקופת ההיריון ואחרי לידה, אך אין אישה שלא מרגישה כיצד החיים שלה משתנים ללא היכר. בשינוי של ההורות יש משהו מבורך, שמתקרב לתחושת הנס או הבריאה, אך השינוי הזה מביא איתו גם אתגרים פיסיים ורגשיים, המפגישים עם תחושות לא צפויות או לא נעימות.

ליווי רגשי בהריון ואחרי לידה הוא הדרך להכניס נשימה, הקלה, ביטחון בהורות, ולהפחית שיפוטיות, ביקורת, הלקאה עצמית ונוקשות. תהליך הליווי עוזר לנשים לפתח חמלה עצמית, יכולת קבלה של המציאות ומודעות למחשבות ודפוסים שלא בעדן. הוא מסייע לרכך ולהיטיב עם החוויה ההורית ולהכניס הקלה, חיבור ומשמעות.

רוצה לשמוע עוד על תהליך הליווי? כל הפרטים נמצאים כאן. 

אשמח ללוות אותך,

לימור, יוצרת האתר.

7 Comments

 • Avatar

  אסתר דסקל

  ליטל יקרה כמה יפה כתוב קראתי וראתי לפני את נכדי.
  מעריצה אותך.
  אמא

 • Avatar

  משה לוקסנברג

  כחסיד (משוחד בהחלט, אך לא שוטה)הסגנון והתכנים המופגנים בטור, אהבתי את הסריקה האבולוציונית ג'נדרית. סריקה שראשיתה ב-"זה הקטן גדול יהיה", דרך "-בחורות ערומים זה חולירע" וכלה ב-"כשאלוהים רוצה-גם מטאטא יורה".
  אז זהו שלא: אתם רציתם יותר,ואכן קיבלתם יותר. מצפה להמשך :))

 • Avatar

  דנה, פיסול בנייר, אבן יהודה

  נהניתי מאוד לקרוא את הטור. כמובן שאמשיך לעקוב אחרייך בשקיקה ועל זה נאמר "זו הקטנה גדולה תהייה". ליטל, את כותבת בכישרון רב דברי טעם. פשוט תענוג אמיתי!
  ממני, דנה

 • Avatar

  מילי

  איך ייתכן שבמספר מועט כ"כ של שורות הצלחת לגרום לי לנוסטלגיה עם חיוך רחב ומייד לעבור לתקופה של סכ הכל חצי עשור לאחור -להתגעגע וגם לרגעים של לא… ולטעום את מה שממתין לנו בעוד שנה וקצת…. ש א פ ו .אהבתי.

 • Avatar

  ענת תמיר

  יקרה מוכשרת ומרתקת
  צחקתי, הזדהתי, יש לי בנות והרבה קנים…סקרנית להמשך ומצפה בשקיקה
  אוהבת אותך, ענת

 • Avatar

  חנה קריספין

  ליטל שאפו
  כתיבה נהדרת. משהו שנוגע בעצם לכולם.
  כל הכבוד

 • Avatar

  מיכל

  אחד הדברים המדהימים כשנולדה ביתי הייתה המחשבה שהיא בעצם נולדה עם כל ילדיה כבר בתוכה (בניגוד לגברים, כמובן).
  ואני נולדתי איתה מרחם אימי כשהיא כבר בתוכי.
  מחשבה מופלאה

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

× איך אני יכולה לעזור לך?