אמהוּת,  העיקר הבריאות

וירוס – מי אמר אני ולא קיבל ?

אני צועדת ברחוב, עומדת בתור לדואר, מחכה בקופה בסופר ומסביבי ספק אנשים ספק חיידקים, כל שיעול או כל עיטוש אני עוצרת את נשימתי, מנסה לא להסניף חיידקים של אחרים. כולם סביבי חולים, מגדול עד קטן….

כבר הפכתי למומחית גדולה, כל מי שצועד מולי אני מנחשת אם הוא כבר היה חולה העונה או האם הוא סכנה לציבור…

אז מאחר והחיידקים כבר ערכו מסיבה בביתי וביקרו בין נועה, קובי, תומר ואנוכי, נזכרתי במשהו שכתבתי לפני שלוש שנים, שהפלא ופלא רלוונטי גם היום.

לבריאות.

נסענו לאילת, הנסיעה חזרה הייתה מלאת חוויות, הסבתות עלו על מטוס יום לפני וטסו הביתה – כנראה נסיעה בכיוון אחד הספיקה להן..ואנחנו התרגשנו לקראת חוויה משפחתית מצומצמת, קובי תפס את ההגה, הילדים שנרדמו עוד בצ'ק אווט – הועברו ישנים לכסאות הבטיחות, אני קניתי צידה לדרך וזהו, נופפנו לשלום.

רוב הנסיעה עברה בקלות, במושב האחורי תומר עבר ממצבי שינה לערות ולהיפך. בזמן הערות חיפש מטוסים בשמים, שחר ישן, ישן, ישן, עד מחצית השעה לפני שהגענו הביתה. את מחצית השעה הזו לא אשכח, יותר נכון אוזניי לא תשכחנה.

מזל שהיה אקמולי בשלוף, זה עזר להוריד את רמת הדציבלים.

כשהגענו הביתה וקצת נרגענו מהנסיעה ופרקנו רק חלק קטן מהרי התיקים/צעצועים/שקיות ועגלות, שחר נראה לנו ממש סחוט. קובי לקח אותו על הידיים ובדיוק באותו רגע שחר הרביץ אותה בהקאה שלא היתה מביכה ממוטה.

ניקינו, קילחנו, ליטפנו, נישקנו, הרגענו – אחד את השנייה – שזה בטח מהכלור בבריכה…. חתיכת כלור !!!!

במשך שבועיים ! הילד לא הפסיק להקיא ולשלשל וזה רק הרע במיעוטו, כי יומיים לאחר מכן תומר הצטרף לחגיגת ההקאות והשילשולים, אחוות תאומים ? אז עד הסוף !

אני רוצה לומר לכם – כמות החיתולים שהחלפתי, כמות הסדינים וכלי המיטה שכיבסתי, כמויות אבקת הכביסה שהשתמשתי, כמות המגבונים ששלפתי – הכל קפץ פלאים כאילו יש לי שישיה בבית, ועל כך יעידו השערות הלבנות שהתחדשו על ראשי מדי יום.

בתוך כל הבלאגן הזה מיותר לציין שכולם: משפחה, חברים, בייביסיטרים, שכנים ואפילו בעלי חיים ברחו מאיתנו כמו ממגיפה, רק כדי לא להדבק, אז על עזרה אין מה לדבר.

כשכבר התחלתי להשלים עם המצב ושכבר חשבתי שהרע מכל מאחורי, נחשו מה? נחשו מי הצטרף לחגיגה?

קובי!

יסלח לי אלוהים, ותסלח לי גם אתה קובי אהובי – אבל היה הרבה יותר קל לטפל בילדים, קיא של מבוגרים הרבה יותר דוחה מקיא של קטנטנים, ולא ממי, לא מתים מהקאות ושלשולים (אוי ואבוי לי איך אני הולכת להסתבך בגלל שלוש השורות הנ"ל, אמאל'ה….).

בדיקת מצב – שני קטנים חולים, לא מוכנים לאכול ולשתות, מאבדים קילוגרמים במהירות מטורפת (למה רק כשאני משלשלת אני לא מרזה כל כך ?) שתי קפיצות למוקד חרום, אינפוזיה אחת, בעל אחד חולה ואמא אחת שעומדת לקרוס !

שבועיים חלפו, החופש הגדול הסתיים ואיתו גם הוירוסים, איזה כיף סוף סוף אוכל לנוח קצת, להתפנק במספרה, קצת פדיקור מניקור ואולי אפילו איזה עיסוי….

אבל מה? נחשו מי בא לבקר אותי….

אז מי אמר וירוס ולא קיבל ?!

* לכל הפוסטים של ליטל אוהב ציון

אולי גם יעניין אותך לקרוא:

חולה אהבה / סשה חזנוב

40 מעלות / מאיה הובני

הילדה עם וירוס בטן עקשן.. אין לי אוויר / אמא אנונימית

 

גם את מוזמנת לכתוב את עצמך, להשתתף בדיונים כאן ובפייסבוק ולהצטרף לעדכונים במייל דרך רשימת התפוצה

ליווי רגשי בהריון ואחרי לידה – להכניס נשימה אל תוך הדחיסות

מיליוני נשים עוברות בכל יום את תקופת ההיריון ואחרי לידה, אך אין אישה שלא מרגישה כיצד החיים שלה משתנים ללא היכר. בשינוי של ההורות יש משהו מבורך, שמתקרב לתחושת הנס או הבריאה, אך השינוי הזה מביא איתו גם אתגרים פיסיים ורגשיים, המפגישים עם תחושות לא צפויות או לא נעימות.

ליווי רגשי בהריון ואחרי לידה הוא הדרך להכניס נשימה, הקלה, ביטחון בהורות, ולהפחית שיפוטיות, ביקורת, הלקאה עצמית ונוקשות. תהליך הליווי עוזר לנשים לפתח חמלה עצמית, יכולת קבלה של המציאות ומודעות למחשבות ודפוסים שלא בעדן. הוא מסייע לרכך ולהיטיב עם החוויה ההורית ולהכניס הקלה, חיבור ומשמעות.

רוצה לשמוע עוד על תהליך הליווי? כל הפרטים נמצאים כאן. 

אשמח ללוות אותך,

לימור, יוצרת האתר.

One Comment

 • Avatar

  שושי

  תודה תודה תודה על הפוסט הזה
  כרגע אני בבית עם תינוק בן 3.5 חודשים ולאחר שבוע של ייסורים בו הבית הפך לבית חולים נייד
  ביתי בת ה-4 ככל הנראה הביאה הבייתה את הוירוס ה"קטלני" של השפעת וכמובן כאמא רומניה והיסטרית ברגע שמד החום הדיגיטלי וגם מד חום הכספית הראו 39.8 היינו במוקד
  תוך 48 שעות בעלי ואני קרסנו עם חום גבוה כאבי שרירים, כאבי ראש ושיעול טורדני עד מגעיל
  בתוך כל זה אני מניקה תינוק קטן וחייכן וכן מקבלת את אחד המחזורים היותר קשים שמגיעים בחודשים הראשונים אחרי לידה
  בעלי שיחיה אמנם נשאר בבית אך הוא עבר ממצב מאוזן במיטה עם אנחות וקיטורים למצב מאונך מול הלפ-טופ של העבודה ושם אין כל סיכוי לתקשר עימו
  הקריסה נראתה לי כל כך מפתה, רציתי כל כך לצעוק – זהו לא יכולה יותר, אבל לא עשיתי זאת
  היום, שבוע אחרי, ביתי חזרה לגן (עדיין חסרת תיאבון וגם כך היא רבע עוף), בעלי חזר לחצי יום עבודה כי הוא הרגיש לא נוח להשאיר אותי לבד יום שלם
  ורק אני עדיין עם מעט חום, אבל כבר רואה את הסוף הטוב של הסיפור
  אחרי שקראתי אותך פשוט נשמתי לרווחה, זה קורה במשפחות הטובות ביותר כנראה חחחחח

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

× איך אני יכולה לעזור לך?