האם האמהות מביא את האושר המיוחל?
היריון,  יומן היריון

האם האמהות מביאה לנו את האושר המיוחל?

עבר הרבה זמן מהפעם האחרונה שכתבתי. לפעמים מפאת חוסר זמן, לפעמים הרגשה כללית לא משהו ואני מתוודה. לפעמים סתם אין כוח וחשק לכלום, אבל עדיין לפעמים מדגדג לכתוב ולשתף, גם לשפוך את הלב וגם להכיל אחרות בניסיוני האישי וברגשות שלי.

אני כבר בחודש שישי, איך שהזמן נוזל לנו מבין האצבעות, כבר מריחים את הסוף ממש.

רציתי להתייחס (אמנם קצת באיחור) לשאלות שעולות בכל אחת מאיתנו- האם האמהות מביאה לנו את האושר המיוחל והאם היא שווה הכל?

 

הייתי עושה הכל כדי להחזיק בידיי את יציר הבריאה

ישנן נשים שעוברות טיפולים למיניהם קלים ומורכבים יותר או פחות על מנת להיכנס להריון ולחוות את האמהות. אני מורידה בפני נשים אלו ובני זוגן את הכובע ומצדיעה להם על האומץ ועל התהליך הארוך ולעיתים מייגע. בטוחה אני שהייתי נוהגת בדיוק אותו הדבר ועושה הכל כדי לחוות אמהות ולהגיע לרגע המיוחל בו מחזיקים בידיים את יציר הבריאה המושלם בעולם-תינוק רך וקטן.

אני יכולה לומר שהייתי מאושרת מהרבה דברים ומהרבה רגעים בחיי בטרם הפכתי לאמא, רגעים אשר נסחו על פניי חיוך לא פעם, אך כלום מבחינתי לא משתווה לחיוך שעולה על השפתיים ולאושר המציף את ליבי מכל פיפס הכי קטן שהילדים שלי עושים, אומרים, משמיעים. אני פשוט מרגישה כל פעם מחדש שבורכתי במשהו הכי מיוחד שאדם יכול להתברך בו-היכולת להיות הורה, גם אם לפעמים לחלק מהאנשים זה משהו מובן מאליו.

 

האמהות חלק בלתי נפרד מהאושר שלי 

סמוכה ובטוחה אני, שלא כל אחת תחשוב שכדי להיות מאושרת צריך לחוות אמהות. יש כאלו שעוברים חיים שלמים מבלי להפוך להורים והם עדיין מאושרים בדרכם שלהם וכבודם במקומו מונח, כל אחד ותפיסת עולמו הוא. אם תשאלו אותי, חלק בלתי נפרד מהאושר שלי הוא ילדיי, אני נעטפת באופוריה נעימה רק מלהביט בהם.

פעם חברה אמרה לי עוד לפני שהפכתי לאמא בעצמי שאפשר לאהוב מאוד אחיינים, ילדים של שכנים ועוד, אך ברגע שילדת ילד העוצמות גדלות פי כמה וכמה. אחרי שילדתי לא הייתי זקוקה להסברים נוספים,ידעתי בדיוק למה היא התכוונה.

רגעי האושר באמהות שלובים יד ביד מרגע שהתינוק מגיח לאוויר העולם, מרגע שמביטים בו בפעם הראשונה, שומעים את הבכי הראשון, מריחים את עורו. כל דבר שנעשה בפעם הראשונה ואולי מהצד נראה בנאלי, אבל בשבילנו ההורים כל כך מיוחד, מצחיק, מרגש. כל תזוזה, חיוך, מלמול. כל פעם אנו נדהמים מחדש ביחד איתו, כמו שלו כל פעם היא הפעם הראשונה, מיוחדת.

 

לדף הפייסבוק של נשים מדברות אמהות

2 Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

× את יכולה לכתוב לי לווטסאפ