ניתוח קיסרי- לא דרמטי, לא סוחף, לא מפתיע

מאת :

15 בפברואר 2011 | 0 תגובות

אני לא אשקר, היו גם רגעים קשים, כאלה שבהם הייאוש השתלט ולא חשבתי שאוכל מתישהו להתגבר

מתוך ניתוח קיסרי, סיפורי לידה

הקדמה לניתוח הקיסרי- חלק א', חלק ב'

מגיע הבוקר, אבא מגיע עם סבא וסבתא…אני כבר מזמן ערה ומחכה להם.

הלילה היה ארוך, המוניטור האחרון שלך לא היה משהו בכלל. כנראה בגלל הצום שהייתי צריכה להיות בו, אבל לא נורא, העיקר שהגיע הבוקר.

הרופא מכיר את סבתא וסידר שנהיה ראשונים בתור, אז ההמתנה לא תהיה ארוכה, רק עוד קצת ונפגשים.

סבא עושה רייקי ומנסה להרגיע, אבא מלטף ומנסה להסביר לי שהכל לטובה וסבתא מסתכלת במבט מנחם, כזה שאומר שהכל יהיה בסדר. אני יודעת בלב שהכל יהיה בסדר, אבל עדיין כל כך רוצה שהסיפור היה ממשיך אחרת.

מגיעה רוני המיילדת, האמת קיוויתי לפנים מוכרות, אבל היא הייתה כל כך חמודה שזה כבר לא משנה.

פתאום כל החדר מתמלא בבכי שלך

הכנות אחרונות ויאללה, האלונקאי בא לקחת אותנו לחדר הניתוח. אתה כנראה מרגיש שעומדים "לשלוף" אותך וזה לא ממש מוצא חן בעיניך כי פתאום עלית כל כך גבוה בתוך הצלעות שלי שלא יכלתי לנשום.

אנחנו נוסעים לנו לחדר הניתוח ואבא שלך לידי מחזיק את היד, וסבא וסבתא הולכים מאחור ומסתכלים עלינו. בכניסה לחדר הניתוח המשפט האחרון שאמרתי לסבא וסבתא היה "בא לי לקום מפה ולברוח"! וככה אנחנו נכנסים עם אבא פנימה והדלתות נסגרות מאחורינו.

הלידה עצמה ממש לא הייתה ארוכה, ההרדמה נעשית בזריזות, רוני מחזיקה לי את היד כי אבא לא יכל עדיין להכנס בשלב הזה. היא התחילה לעבוד צ'ק צ'אק (והמרדים אפילו אמר שאני מורדמת מצטיינת..) , אבא נכנס ומתחילים. אני לא זוכרת על מה דיברנו, רק זוכרת שאבא ליטף לי את הראש ואני כל הזמן שאלתי למה אתה כבר לא בחוץ ולמה אני לא שומעת אותך בוכה.

הרופא קצת נאבק להוציא אותך, היה לך טוב שם בפנים ולא ממש מיהרת לצאת ואז פתאום אני רואה מעל הוילון ממש לשניה את הראש שלך ופתאום כל החדר מתמלא בבכי שלך.

אבא מנשק אותי ואני מתחילה לבכות. הביאו לי אותך לשתי שניות לנשק ולהרגיש ואז אבא ורוני המיילדת הלכו איתך להתנקות ואני נשארתי לתפירה. אחר כך אבא בא לחדר התעוררות להראות לי את התמונות שלך ולבשר שנולדת במשקל המכובד של 4.224 ק"ג (באמת מכובד!).

לא דרמטי, לא סוחף

להגיד את האמת, ההתלהבות הייתה די מתונה באותו רגע.

זה כל הסיפור, לא דרמטי, לא סוחף, לא מפתיע, אבל זה הסיפור שלנו והאמת, שהוא בכלל לא העיקר.

עיקר הסיפור שלנו דווקא התחיל אחרי, כשסוף סוף הביאו אותי לחדר אחרי ההתאוששות. מאחורי הלכו אבא וסבא וסבתא, כולם מרוצים ומחוייכים ולגמרי מהופנטים ממך.

אחרי שסיימו להעביר אותי למיטה החדשה כל כך רציתי לראות אותך אבל אמרו שאתה בחימום אז חיכינו עוד קצת.

ואז שמענו את העגלה מתקרבת, והביאו אותך ושמו אותך ליד המיטה שלי. היית כל רגוע ויפה ומדהים! ובאותו הרגע התאהבתי בך לגמרי!

ביום ההוא, לא הייתי מסוגלת להחזיק אותך למרות שכל כך רציתי. הייתי כאובה ומחוברת למלא צינורות. אבל אבא שלך שיחק אותה ונכנס לתפקיד האבא הגאה בשנייה! ואני הייתי גאה לראות אותו ככה, אבל מצד שני זה לא מפתיע כי אני תמיד ידעתי שהוא יהיה אבא מדהים.

10 המטרים הארוכים בחיי

ביום למחרת אבא הבטיח להגיע מוקדם כדי שנוכל להוציא אותך מהתינוקיה כמה שיותר מהר, אמרו לי שאני חייבת להתחיל ללכת אם אני רוצה להחלים. הכאב היה מעבר למה שמילים יכולות לתאר, הנשימה נעצרה בכל צעד. אבל ידעתי שאני חייבת להחלים מהר כדי שאני אוכל להיות איתך. ובאותו הבוקר כבר עשיתי את דרכי יחד עם אבא והמוט של האינפוזיה לתינוקיה להוציא אותך.

אני חושבת שאלה היו ה10 מטר הכי ארוכים שהלכתי בחיי אבל כל צעד קירב אותי אליך וזה מה שהיה חשוב. אחר כך סבתא אמרה שהיא ממש גאה בי ולא חשבה שאני אהיה כזאת גיבורה.

אני לא חושבת שהייתי גיבורה, אני חושבת שהייתי פשוט אמא!

משם כבר כל יום היה טיפה יותר קל. צעדים קטנים כל פעם שקידמו אותנו למטרה, לחזור הביתה.

אני לא אשקר, היו גם רגעים קשים, כאלה שבהם הייאוש השתלט ולא חשבתי שאוכל מתישהו להתגבר, אבל כשהסתכלתי עליך פתאום הכל התגמד מול האושר שהרגשתי. נתת לי כוחות שלא חשבתי שאפשר לקבל ככה רק מלראות אותך, מלהריח אותך, מלאהוב אותך!

ביום השחרור קראתי במכתב השחרור שלי שחבל הטבור היה כרוך סביב צווארך, ואז ידעתי שבאמת מישהו שומר עלינו למעלה. שזאת הייתה הדרך הכי טובה ובטוחה בשבילך לצאת אלינו מבלי להכנס למצוקה.

** לעוד סיפורי ניתוח קיסרי

This post has 3 Simple Fields-fields attached. Show fields.

השאירי תגובה

אולי יעניין אותך לקרוא גם :

איך רפלקסולוגיה בהריון יכולה לעזור לך ?

מאת : יוליה אורי

11 בינואר 20110 תגובות

מתוך הריון, רפואה משלימה בהריון ולידה

רפלקסולוגיה בהריון יכול לעזור לך בתהליכים רגשיים שאת עוברת כמו מצבי רוח, חרדות, דיכדוך,עצבות, חששות, דימוי גוף, הסתגלות רגשית ועוד.

רפלקסולוגיה בהריון הינו כלי שיכול לעזור לך להתמודד עם פחדים רבים שעלולים לעלות בזמן הריון, כמו פחדים לגבי העובר, פחד מלידה, פחד מאי ודאות, פחד ממה יקרה אחרי הלידה ועוד.

רפלקסולוגיה בהריון הינו טיפול מרגיע מאוד ולכן יעזור לך במצבים של לחץ ומתח.

האם ההנקה היא לא חלום האמהות שלי ?

מאת : אוסי הורביץ

8 בדצמבר 20113 תגובות

מתוך אחרי לידה, הנקה

בלידה הראשונה לא הצלחתי להניק. בתוך כל סבך הרגשות בהן "שחיתי" אי ההנקה שנחשבה בעיני מהות האמהות (איזו שטות!) הפילה אותי עמוק יותר מהמקום בו עמדתי אז לתוך הדיכאון שאחרי הלידה.

התינוק שלי בוכה המון- יש לכן עצות?

מאת : אמא עייפה

21 באפריל 201315 תגובות

מתוך אחרי לידה, קושי אחרי לידה, רוצות לישון!

הייתי יכולה להתמודד עם הלילות אם הוא היה משלים שעות שינה ביום, אבל גם במהלך היום הוא ישן בין חצי שעה לשעה במצטבר… הוא כל הזמן בוכה, אם הוא על מזרן הפעילות ואני לא מתעסקת איתו הוא בוכה, גם כשהוא על הנדנדה, הוא בוכה, על הספה הוא בוכה. לא מוכן להיות על הבטן, ברגע שמשכיבים אותו על הבטן הוא מתהפך בחזרה ומתחיל לבכות. לא נראה לי שמשהו מציק לו כי הוא בוכה רק כשהוא לבד ומשעמם לו. אם אני איתו על תקן צוות הוואי ובידור הוא משתף פעולה, צוחק ומחייך. ברגע שאני קמה הוא מתחיל לבכות ולצרוח שאחזור.

הוא אוכל מצוין!!!! גומר בקבוקים של 180 ולפעמים גם 240 מטרנה פעם בשלוש שעות בערך, אוכל פירות וירקות בגן כל יום.

העייפות המצטברת הבלתי אפשרית הזו שכבר שוכנת לה קבע בעצמות, והבכי הבלתי פוסק שלו גורמים למתחים ולעצבים בבית. בן זוגי ואני מוצאים את עצמינו רבים ללא הפסקה על השטויות הכי קטנות. עכשיו אנחנו לא מדברים כבר למעלה משבוע.