המחשבות השליליות והפחדים באמהות

איך להתמודד עם המחשבות השליליות והפחדים באמהוּת?

 שאלה מאמא אנונימית:

רציתי להתייעץ בעניין המחשבות השליליות והטורדניות, הפחד והחששות שמלווים אותנו מרגע הידיעה שאת בהיריון ובעצם – כל החיים, סביב הילדים והמשפחה. כיצד מתמודדים עם המחשבות השליליות, עם הפחד שמשתלט ולעיתים מסיט אותך מהדרך הנכונה שאת כה רוצה ללכת בה?

נשות מקצוע מתחום הליווי, צמיחה, תמיכה, פסיכותרפיה, פרחי באך, אימון והומיאופטיה בחרו לענות לשאלתך החשובה. תודה שפנית אלינו.

** למעוניינות לשלוח שאלה, לחצו כאן. למעוניינות לקרוא בהרחבה על פינת הייעוץ ונשות המקצוע, לחצו כאן.

 

ליווי ותמיכה אחרי לידה

מיכל גרי, דולה לאחר לידה במרכז-יקרה, אני שמחה על שאלתך, משום שהיא חושפת נושא מאוד קשה, והוא המחשבות השליליות והחרדות שמלווים אותנו בטיפול בילדים ובהתמודדות עם הדאגה לשלום המשפחה שלנו. החששות הללו הם חלק מהחיים שלנו ואנחנו לא יכולות להתעלם מהם, כי הם פשוט שם ואין לנו אפשרות להעלים אותם לחלוטין. אבל אנחנו צריכות לפתח מנגנונים שיעזרו לנו לטפל בפחדים האלה, שנדע שהם שם, לא מזיקים ובעיקר מאפשרים לנו להמשיך בשגרת חיינו.

המנגנונים הללו אישיים לכל אישה, אבל עצם העובדה שאת מדברת על הקושי, את כבר בדרך הנכונה, כי איתרת את הבעיה וכעת את רוצה לטפל בה. נסי לפתח אמצעי התמודדות עם הפחד, תכלי לעשות זאת בעצמך, בשיחה עם חברה או עם איש/אשת מקצוע. במידה ואת מרגישה שבכל זאת הפחד משתלט ומקשה עליך בתפקוד היומיומי וכפי שכתבת "מסיט אותך מהדרך הנכונה", אז יש חשיבות גדולה להתייעצות עם איש מקצוע. מאחלת לך הורות מאושרת וכמה שיותר "נטולת דאגות". מיכל

לפניות אישיות למיכל: 050-7231229, אתר .

ליווי צמיחה

רות לונה לב- מלווה תהליכי שינוי וצמיחה, מתמחה בהריון, לידה והורות בפרדס חנה– המחשבות השליליות, הפחד, הקושי וכאב הם חלק בלתי נפרד מחייה של כל אמא (ושל כל אדם).  קודם כל, אני רוצה לברך אותך על האומץ שלך לאומר  אותם כאן. זהו צעד ראשון וחשוב, דרכו  את שוברת את מעגל ההשתקה שנמשך כבר דורות  בתוך החברה שאנחנו חיות בה. ההשתקה הזאת גובה מחיר כבד. הלוואי שעוד ועוד אמהות היו פותחות את השיח הזה ביניהן, מדברות בקול רם את מה שמצוי מתחת לפני השטח, מדברות על הקושי, על הכעס והזעם, על התסכול באמהות, בזוגיות.

בניסיון להיות גם וגם וגם- גם אמא, גם אישה, גם במשפחה, גם עצמאית. כשאנחנו משתיקות את הקולות האלה, יחד איתם גם האהבה והקְרבה מושתקות. התוצאה של כך היא הרבה תסכול, זעם, ריחוק ואשמה.אני ממליצה לך בכל ליבי לעשות עוד צעד, לעשות מעשה של אהבה כלפייך וכלפי ילדייך ולהמשיך לבטא את הקולות האלה עד הסוף, מבלי לחסוך דבר. ההמלצה שלי היא לעשות זאת במרחב מרפא, ביחד עם עוד אדם שיקשיב ויהיה איתך מבלי לשפוט אותך, מבלי לייצר עוד אשמה והאשמה. בכל מקום בלב בו שוכנת אשמה, אין אהבה.  ולגבי "הדרך הנכונה", אין כזאת. כל החלוקה הזאת לטוב ורע, נכון ולא נכון, שלילי וחיובי קשורה להרבה שיפוט ולא קשורה לאהבה. לכל אחד דרך אחרת וגם היא משתנה ללא סוף אם מסכימים לוותר על רעיונות ולא מסכימים לוותר על בני אדם.

השאלה היא מה את מבקשת? מה חשוב לך? מה כואב לך? מה משמח אותך? אין על כך תשובה אחת או דרך נכונה אחת.  יש הסכמה אמיצה לראות מה באמת מתקיים בחייך ולקחת אחריות על כך ובמידת הצורך לבקש עזרה. עזרה היא דבר נפלא שפותח פתח לשינוי. בברכה, רות

לפניות אישיות לרות– 054-5339509, אתר

פסיכותרפיה

שירלי סלע וינטר- פסיכותרפיסטית עובדת סוציאלית קלינית בחיפה תודה על פנייתך. בתרבות המערבית, בה הידע נגיש לכולם והדרמות מעסיקות את התקשורת, נוצרות בתוכנו דרכי חשיבה שליליות וכל מה שאנחנו עוסקים בו בחיי היום יום קשור בטרגדיות, אסונות, וחיים של אחרים שהשתבשו. משהו במציאות הזו מגביר חרדה, ויוצר מעגל סגור של חשיבה שלילית ומצומצמת שמחלישה אותנו.

הייתי אומרת שעצם המודעות שלך למחשבות השליליות ולרצון שלך לשלוט בהן ולסגל מחשבות אחרות, עשית כבר רבע מהדרך לקראת השינוי. מעצם ההגדרה שלך 'המחשבות השליליות' אני תוהה האם מדובר במחשבות עצמן שיש לך או חרדות עמוקות יותר מודחקות שאינן נגישות למודע שלך. בדרך כלל מדובר באינטראקציה של גורמים שונים היוצרים את החרדה, ולכן על מנת להתמודד איתם עלייך לעשות עבודה עצמית עם עצמך או בליווי איש מקצוע.

אני ממליצה לך בשלב הראשון להגדיר את הדרך: תכתבי לעצמך מהי הדרך הנכונה בה את רוצה לצעוד? זכרי שהכל מתחיל בדמיון, בחלום, אז אנחנו מוציאים לפועל ומעצבים את חיינו.

עצרי לרגע קט, כתבי את מחשבותייך באופן אסוציאטיבי וזהי את מוקדי הבעיה. תשאלי את עצמך מה מעסיק אותך ביותר? מה מעורר את המחשבות השליליות? האם זה שלום העובר? האם הלידה? האם ההורות הקרבה? או שמא הזוגיות?  ופרטי בכל אחד מהן את החרדות או המחשבות הטורדניות שמעסיקות אותך.

האם הדברים האלו הם בשליטתי? תחלקי את הכתוב לנושאים שיש לך שליטה עליהם ונושאים שאין לך שליטה עליהם. תעשי בחירה להתמקד בנושאים שבשליטתך. מצאי פתרונות להקל על העומס הרגשי: בהרפיה, בהחלפת המחשבות השליליות בחיוביות (כך תצרי תסריט חיובי בחייך), בפעילות גופנית, בחיפוש אחר תמיכה (משפחתית, חברתית, מקצועית) באכילה נכונה, בבילויים מרגיעים (מסאז', בילוי זוגי, ים) או כל דבר אחר שייטיב עמך.

בשלב האחרון, תודי! תודי לאלוהים, לבורא, לגוף שלך, או לכל מי שאת מאמינה בו על מה שיש לך, על המתנות שקבלת בחיים.

כלומר, המסר העיקרי שלי הוא שבכל דרך אפשרית תטפחי בתוכך דרכים לרגיעה עצמית, קבלה, ופיתוח חשיבה חיובית. כך תחזירי לחייך את תחושת השליטה והבחירה, כך המחשבות השליליות יסולקו בהתחלה באופן מודע ובהמשך עם התרגול ייעלמו בהדרגה. ב ה צ ל ח ה!

לפניות אישיות לשירלי: 0508935734  shirley.sv@gmail.com

אורית כרמי- ארואטי, יועצת משפחתית וזוגית בחיפהיש דאגה טבעית שמגיעה עם ההורות. מתפתחת הבנה בנוגע לאחריות הגדולה שאנו נושאות בה כתוצאה מהתלות של התינוק בנו ומתוך רצון להעניק לו כל מה שהוא זקוק. אנו חשות אהבה מיוחדת במינה המלווה באושר, אך בו בזמן גם בחשש לאבד את אותה אהבה מיוחדת. במקביל לכמיהה וציפייה לילד, להכנות לקראת בואו ולאחר בואו, ולהשקעת הזמן והמחשבה לגבי האופן בו אנו מעונייניות לגדל אותו והאווירה בה חשוב לנו שיגדל – עולות גם שאלות בנוגע להורות והיכולת שלנו לספק את כל אלה. חששות שמא לא נצליח לעמוד במשימה במידה בה אנו מצפות מעצמנו לעמוד בה.

כשאת מדברת על המחשבות השליליות עולה השאלה האם הכוונה לאותן מחשבות שבאופן טבעי עולות וצצות מידי פעם ושאותן את פותרת בכך שאת מוצאת את הדרך לתת את המענה הדרוש לילד ולהרגיש מרוצה באופן כללי עם ההורות שלך, או שמדובר במחשבות מציפות, כאלה שלא מרפות ולא מאפשרות לך לחוש מסופקת.

אם בסוג הראשון מדובר – הרי שזהו דבר טבעי ואנו לומדות לחיות עם חששות בכל התחומים וממשיכות לתפקד וליהנות מחיים ואפילו נעזרות במחשבות הללו על מנת ליצור שינויים לשפר מצב קיים ולהתקדם בכיוונים הרצויים לנו. אם בסוג השני מדובר אז יש כאן קושי שכדאי לטפל בו.תוכלי לשאול את עצמך כמה שאלות שיעזרו לך להבחין האם יש מקום לעבודה עצמית לשינוי צורת החשיבה ולהתמודדות עם המחשבות השליליות והפחדים.

האם הציפיות שלך מעצמך מוגזמות? האם את מצפה מעצמך להיות מושלמת? מרגישה רגשות אשם על כל דבר שלא יוצא בדיוק באופן שבו את חושבת שהוא צריך להיות? מרגישה לא מספיק טובה בתפקידך כאמא או בכלל כאדם? מרגישה בהתלבטות מתמדת וחסרת בטחון בהחלטותייך?

האם המחשבות הטורדניות והפחדים מחוברים למציאות או קיצוניים? האם את מוצאת את עצמך מודאגת מדברים שאינם חשובים? האם הדברים שמהם את חוששת מצבים נדירים שלא סביר שתאלצי להתמודד איתם ולמרות זאת את עסוקה בהם ובאופן בו ניתן להתכונן ולהתמודד עם מצבים אלו אילו יקרו? האם את מוצאת את עצמך חוששת מאסונות שעלולים להתרחש?

האם המחשבות השליליות אובססיביות וחוזרות על עצמן בתדירות גבוהה? האם החששות חודרות למחשבה ואינך מצליחה להרחיק אותן? האם את מרגישה שאת לא מסוגלת להתגבר על קשיים ושאלו מצטברים ומתגברים? האם את עסוקה במחשבות טורדניות כל יום ומספר פעמים ביום?

האם העיסוק בפחדים ובמחשבות מפריע לתפקוד היום יומי שלך?  האם את מרגישה עצבנית וקצרת רוח לעיתים קרובות ובמשך רוב שעות היום? האם את מוצאת את עצמך נמנעת מפעילויות שבעבר היית לוקחת בהם חלק בשל החששות והפחדים?

במידה ואת חווה שישנם שאלות רבות מבין השאלות הנ"ל שאת מוצאת את עצמך משיבה להן בחיוב, ייתכן שכדאי לפנות לייעוץ מקצועי על מנת למצוא דרכים להתמודד טוב יותר עם המחשבות הללו ולשפר את איכות החיים והתחושה הכללית שלך כלפי עצמך וכלפי יכולת ההתמודדות שלך. במיוחד אם את מרגישה כך לאורך זמן ולא מדובר במשהו מקרי או יוצא דופן.

שאלי את עצמך עד כמה מפריעות לך המחשבות השליליות והפחדים ועד כמה את מרגישה שאת מצליחה להרגיע את עצמך ובדקי האם אלו דברים שאת מרגישה צורך לשנות או שמדובר בחששות טבעיות שאת מצליחה להתמודד איתן ולחיות חיים טובים ומאושרים למרותן. נסי להתמקד בהצלחות ובחיובי ולהרפות מהדאגה מפני מצבים שעליהם אין לך כל שליטה.

אחת הדרכים בהן תוכלי לנסות ליצור שינוי בעצמך הוא על ידי שתחשבי אם יש אדם שאת מעריכה את אופן ההתמודדות שלו. תוכלי לנסות לדמיין כיצד הוא היה מתמודד עם אותם מצבים או מחשבות הנקרות בדרכך ונסי להתמקד בחשיבה והתמודדות כשלו. יותר קל לכוון את עצמך לעבר דבר מוחשי שאת יכולה לדמיין מאשר לעבר משהו כללי טוב יותר. שינוי דורש מאמץ ותרגול, במיוחד בהתחלה, אבל בהמשך הופך לחלק טבעי מהחיים.

לפניות אישיות לאורית: 054-4636735 ,  אתר

פרחי באך

איריס גומס, רפלקסולוגית, נטורופתית ומטפלת בפרחי באך בתל אביב–  שלום אמא אנונימית, פחדים וחששות הם רגשות טבעיים ויש להם תפקיד חשוב בשמירה עלינו ועל חיי אהובינו. אבל אם אנחנו מזהים שעוצמתם גדולה והם מפריעים לנו ביומיום – יש מקום לקבלת עזרה. יש כמה תמציות פרחי באך שיכולות להתאים למה שתיארת, קראי על כל אחת מהן וראי למה את מתחברת:

Aspen – תמצית זו עוזרת כשאיננו יכולים לזהות ממה אנחנו מפחדים. התמצית תאפשר לחוות אמונה, בטחון, אומץ ואופטימיות.

Mimulus – תמצית זו מטפלת בפחדים היומיומיים המוכרים: פחד מתאונות, מחלות, כאב ובדידות.

Red Chestnut – תמצית זו עוזרת למי שחווה דאגת יתר לאחרים. יכול להיות שאלה יהיו חרדות עוצמתיות ומחשבות שליליות על הנורא מכל שיכול לקרות לאדם אהוב. שימוש בתמצית יהפוך את הדאגה לאכפתיות ועזרה ויחזיר אותך למציאות.

White Chestnut – תמצית שמתאימה במצבים בהם מחשבות טורדניות משתלטות עלינו וחוזרות על עצמן שוב ושוב. מדובר בוויכוחים פנימיים ומחשבות שליליות שאנו לא מעוניינים בהם ולא יכולים להימנע מהם. הם יכולים להופיע בכל שעות היום אך במקרים רבים נפגוש בהם לפני השינה. התמצית מאפשרת מנוחה מהמחשבות הטורדניות ומחזקת את תחושת היציבות והשלווה.

 מקווה שתרגישי שאת הולכת בדרך הנכונה בשלווה וברוגע, איריס .

לפניות אישיות לאיריס–  054-4593434 אתר  

אימון אישי

יעל יבין דורון, מאמנת אמהות –  הי  אמא יקרה, כפי שאמרו קודמותיי, כדאי לבחון עד כמה המחשבות מטרידות ומפריעות את שגרת חייך ולפי זה לעבוד על הדברים או ללכת לטיפול מתאים.

חשוב להבין שמחשבות, גם אם לא נעימות, הן חלק מאיתנו והם פרשנות שלנו לדברים הסובבים אותנו ומהם יוצא הרגש. למעשה, המחשבה בוראת הרבה פעמים את המציאות כי מה שיש לי בראש הוא גם מה שאני רואה במיקוד שלי. טבעי מאוד שסביב האחריות ההורית יש דאגה ועומס אחריות, במיוחד בעידן כמו שלנו שרוב הנטל הוא על ההורה ויש הצפת מידע וטכנולוגיה לגבי איך עלינו לנהוג.

אנחנו גם נוטות לשמוע יותר מקרים, כמו גם עצות שונות (כאמור, לעיתים סותרות..) שמגבירים את חוסר הוודאות האישית. לכן, ישנן מחשבות שלעיתים נובעות מחוסר ביטחון שלנו – האם אנחנו עושות את "מה שצריך"? "האם אני אמא טובה"? "איך אדאג לו שלא יקרה לו כלום?" וכו'.

אני מאמינה שהמפתח הוא הבנת המחשבה, החיבור לאינטואיציה שלך ומה שאת חשה שאת יודעת שיכול לעזור לך וכשנכון לך- שחרור המחשבה. איך? הנה דוגמא – כשעולות המחשבות רשמי אותן על דף. אני קוראת לזה "גלגולה של מחשבה".

מתוך כל מה שרשמת, תבחני מה שם הכי ובדיוק מפריע לך? עכשיו, נסי לפקפק קצת במחשבה: האמנם היא נכונה? מי את כאת חושבת אותה ומי את בלעדיה? מה מרגיש לך נכון ? האם את רוצה לשחרר אותה? כמו מי תהיי כשתשחררי (שלווה, רגועה, בטוחה? מה עולה לך?) אותה? האם את יכולה לשחרר אותה? אם כן, מתי?

עכשיו נסי ללכת עם זה וכל פעם שעולה שוב המחשבה נסי להפוך אותה ולהיזכר בעצמך או בדימוי שלך במיטבך. לאט לאט עם הניסיון בהורות, אנחנו גם לומדים מה מתאים לנו ורמת המחשבות המדאיגות יורדת ככל שנרצה בכך.

לפניות אישיות ליעל:  052-2739003, אתר.

הומיאופתיה

קרן שרגנהיים שלם, הומיאופטית קלאסית בפרדס חנהשלום יקירתי, אין ספק שהשאלה שלך מדברת עבור נשים רבות, וברגעים אלו ממש יש כמה שמהנהנות בהזדהות עם מצבך. את מדברת על חששות ופחדים ועל הדרך הנכונה. האופן שבו אני רואה את הדברים הוא כזה: לכל אחת יש דרך שהיא נכונה עבורה, המרכז היציב שלה. במהלך חיינו אנו נתקלות במצבים ואתגרים שונים: בגרויות, אהבות, משפחה, פרידות וכן, אחד המצבים המאתגרים את המקום היציב שלנו הוא הורות, כבר מתחילת ההריון.

כל אישה מושפעת באופן שונה ומגיבה אחרת, אצל חלק לא מבוטל תקופת ההריון וההורות, על כל ההורמונים המלווים אותה, משפיעה בצורה כזו עמוקה שהדרך שלהן, המרכז היציב מעט מתערער, הדרך סוטה מעט ממסלולה. וזה יכול לבוא לידי ביטוי בצורות שונות. את מדברת על דאגות ופחדים, אני חושבת שאין אמא בעולם כולו שלא חווה כאלה ברמה כזו או אחרת. השאלה היא, עד כמה ? כמה זה משמעותי עבורך ? ועד כמה התערער האיזון של הדרך האישית שלך ?

להומיאופתיה יש יכולת עצומה לתמוך בתהליך של חזרה לדרך הנכונה עבורך. להחזיר את הדברים למקומם, לדאוג במידה ולחשוש כפי שטבעי לפעמים לחשוש אבל לא מעבר לכך. יש עוד רבות לומר בנושא כל כך מורכב, אני מזמינה אותך לשאול עוד. קרן.

לפניות אישיות לקרן:   054-4779072 kerenhom@gmail.com

לימור לוי אוסמי, יוצרת האתר, עוסקת בהעלאת המודעות לתהליך המעבר הרגשי להורות ומלווה נשים אחרי לידה – תודה רבה ששאלת, השאלה נהדרת ובטוח שהרבה יכולות למצוא אותה בתוכן במידה כזאת או אחרת. פחדים וחששות רבים 'נולדים' איתנו או מתחזקים בנו עם המעבר להורות והגיוני שיהיו, עקב האחריות שיש לנו על עולמם ובריאותם של הילדים.
יחד עם זאת, כל רגש שנמצא בתוכנו בעוצמה גבוהה או בשכיחות גבוהה יכול לשבש את התפקוד שלנו, השמחה שלנו, הרווחה הנפשית שלנו, היכולת שלנו לבחור בנתיב המתאים ביותר עבורנו ולצעוד בו, כפי שאת כותבת, לכן בהחלט כדאי לעשות דרך כדי למצוא את הדרך האישית להתמודד איתן. החדשות הטובות הן- זה בהחלט משהו שאפשר ללמוד להתמודד איתו בצורה טובה, ונשמע שזה מה שאת מתחילה לעשות.

את בוחרת  לשים לב לכך שיש רגש שמנהל אותך, ובכך בעצם עשית את הצעד הראשון, שהוא- לשים לב שזה מה שקורה. הצעד שאת עושה הוא לא רגיל והוא מעולה, את בעצם הצלחת לצאת מהתהליך האוטומטי של פעולה מתוך פחדים ועצרת לשים לב שאת פועלת מתוך פחד ושהפחד הוא לא את, וזה נפלא וממש לא ברור מאליו.

העבודה עם פחדים יכולה להיות מאוד מגוונת, כפי שראית בתגובות המפורטות של נשות המקצוע, וכמובן שיש דרכים נוספות להתמודדות. הנה שני דרכים להתמודדות שאת יכולה להתחיל לנסות אותן גם בבית:
1. לבחור רגע מסוים של פחד או חרדה המתעורר בעוצמה נמוכה יחסית (כדי שלא תהיה שוב הצפה הרגשית) ולהסתכל עליו לעומק במבט סקרן וחוקר, עדיף כמה שפחות שיפוטי. למשל, אפשר לבדוק-

*מתי הפחד מתעורר? בעקבות מה?
*מה המחשבות שעולות בך כשהוא מגיע?
*איך הוא מתבטא?
*מה התחושה או המחשבה שעולה בך אחרי שהפחד מתעורר? ה
*אם יש בך שיפוטיות, ביקורת או פחד כלפיו?
*לאן הפחד הוביל אותי ולאן אני רציתי ללכת?

כך בעצם אפשר להתחיל ללמוד דרך מקרה ספציפי את ההתנהלות שלך עם הפחד ואפשר ללמוד מזה הרבה וממש למצוא אוצרות שיכולות לסייע, כי עצם זיהוי המנגנון הוא כבר התחלה של היפרדות ממנו, לקראת בחירה בדפוסים נוספים להתמודדות.

  1. לא להתעמק בפחד או להכיר אותו לעומק, אלא רק להכיר בכך שהוא קיים, ולבדוק כיצד את יכולה להמשיך בתנועה המתבקשת יחד עם הפחד. כלומר, לבחור לשים לב שיש פחד ולא לנסות להעלים אותו, אלא לבדוק איך את יכולה להמשיך את מה שרצית לעשות יחד איתו. זה יוצר הכרה לכך שאת לא יכולה לעשות את אותם דברים שרציתי בדרך שרציתי, בגלל שהוא קיים, אבל זה פותח דרך חשיבה יצירתית ושונה שעונה על השאלה- מה את כן יכולה לעשות יחד איתו? מה כן אפשרי מבחינתך? איך את בכל זאת יכולה לעשות את הצעד שרצית לעשות או להתנהל בדרך שלך יחד עם הפחד? אמנם קצב ההתקדמות יהיה איטי יותר, שונה, ולא מה שפנטזת, אבל הוא יוביל אותך בקצב שלו לאן שאת רוצה להגיע.
    אם יש עוד שאלות, אשמח לענות וגם אשמח לעדכון איך הולך, לימור.
    medabrot.imahut@gmail.com

הנה כמה פוסטים ומאמרים מקצועיים שפורסמו באתר ויכולים לעניין אותך:

אוסי הורביץ: החרדה שלי.

אמא שורדת הטרדה מינית: ילדה שלי, אני יכולה להעניק לך עולם טוב יותר ?

אלונה הוטר: פחדים ביום המשפחה.

רות לונה לב: על תפקידו של הפחד והפיכתו מאויב לאוהב.

** התכנים המקצועיים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד לטובת הנשים והגברים הקוראים את האתר ואינם בגדר עצה רפואית/פסיכולוגית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. קראי את תקנון האתר.

מי אני ?

נעים להכיר, אני לימור לוי אוסמי, יוצרת האתר ומלווה רגשית נשים בהריון, אחרי לידה ובהורות. אני בת 45, נשואה, אמא לשניים (16,9) ואוהבת העמקה, מוסיקה מקפיצה, לצלם, ולהיות בחברת נשים משובחות.

אני אוהבת להיפגש וללוות נשים רגישות (תכונת הרגישות) שחוות את ההורות בעוצמה, שמרגישות רגשות שלפעמים מכניסים אותן ללופים מחשבתיים, והן לא יודעות עדיין איך להתמודד איתם.

אם את מרגישה צורך במרחב עבור עצמך בזמן ההריון, אחרי לידה ובהורות, מקום שבו תוכלי להיות כפי שאת, להבין מה עובר עלייך ולקבל כלים להתמודדות, אז תהליך ליווי רגשי בהורות יכול להתאים לך. 

את יכולה לקרוא את הפרטים על תהליך הליווי, לשים לב אם את מתחברת למהות ולצורך, וליצור איתי קשר על כל שאלה שעולה בך.

כדי לקרוא עוד קצת עליי, אפשר לקרוא בבלוג שלי או על מי אני

אשמח לפגוש אותך, לימור. 

רוצה להתעדכן בתכנים החדשים?

צרי קשר

אנחנו עדיין לא מכירות, אבל את יכולה להרגיש בנוח לשאול אותי כל שאלה.

חשוב לי שתדעי שהשאלה שלך נשמרת אצלי
באופן חסוי ואני שומרת על הפרטיות שלך באופן הדוק.

אני פה.

שתהיה לך הורות טובה ומשמעותית, לימור

× איך אפשר לעזור לך?