לידת הבית: אני מדמיינת את הלידה

מאת : שירה דרוקר

7 באפריל 2011 | 11 תגובות

אני אוהבת לדמיין איך הלידה תיראה. זה מגביר אצלי את תחושת הוודאות והביטחון, העובדה שאני "מתכננת". אני אוהבת להיות מסודרת, להכין תכניות לכל דבר, לדעת לקראת מה אני הולכת.

מתוך לידת בית, סיפורי לידה

אני אוהבת לדמיין איך הלידה תיראה. זה מגביר אצלי את תחושת הוודאות והביטחון, העובדה שאני "מתכננת". אני אוהבת להיות מסודרת, להכין תכניות לכל דבר, לדעת לקראת מה אני הולכת. באיזשהו מקום זה עוזר להפיג חששות, מגביר ביטחון. אני גם מאמינה שאם תדמיין לעצמך סיטואציה עתידית באופן שבו היית רוצה שהיא תתרחש, תתמקד בפרטי פרטים, יש יותר סיכוי שבסופו של דבר כך בדיוק היא תתרחש.

מצד שני, אני רוצה להישאר מוכנה לאפשרות שהלידה לא תתרחש "כמתוכנן". אני צריכה להישאר פתוחה לכך שלא כל מה שאני רוצה יקרה, שאולי לא אתנהג בכלל כמו שאני מדמיינת (למרות שכל כך קשה לי לדמיין שאתנהג בצורה שהיא לא אני). זאת העצה שאני מקבלת מכל הכיוונים כרגע. ואני באמת משתדלת, אבל זה עושה בדיוק את ההפך מלתכנן – זה קצת מכניס לפחד ולמתח "מה יהיה?".

בכל אופן, אני רוצה לשתף אתכם בפנטזיה שלי…

פנטזיית הלידה שלי

מי שילווה אותי בשלבים הראשונים של הלידה יהיה בעלי המדהים, שבכל יום מחדש מפתיע אותי ברמת המוכנות שלו לחוויה הזאת. הוא לומד ברצינות, משקיע, מעודד, מחזק אותי ואת הביטחון שלי בעצמי, כי אני רואה שאין בו טיפה של חשש, וכמה הוא סומך עלי… תודה אהובי!

כבר קראנו בספרים את הפרקים המסבירים איך לעסות, ואיך לפנק ולהרגיע במגע ובמילים, והשתדלנו להתאמן על זה במהלך ההריון, ככה שאני בטוחה שברגע האמת הוא יידע מה לעשות.

אני מתכננת לנוח המון, כדי לאגור כוחות לשלבים הבאים, שיצריכו מאיתנו המון אנרגיות. אני מקווה שאפשר בכלל לנוח, כי אני מתארת לעצמי שההתרגשות מזה שהלידה מתחילה היא התרגשות עצומה, ברמות שלא הכרנו עד כה…

בשלב מתקדם יותר, נזמין את המיילדת, ואת אחותי (דולתי) ואמא שלי. אחותי מספרת לי כבר חודשים שבכל שיעור שמועבר בקורס היא רק חושבת איך היא תיישם את מה שהיא לומדת בלידה שלי. אני מאוד שמחה בשבילה, שהלידה הראשונה שהיא עתידה ללוות היא הלידה של אחותה, ובתקווה שהכול ילך  כמתוכנן (עד כמה שאפשר), אני חושבת שזו תהיה חוויה מדהימה בשבילה, גם כאחותי, והדודה של התינוקת הקטנה, וגם כדולה, שזוכה ללוות לידת בית, בצמוד למיילדת מוסמכת ונעימה… איזה כיף לה…

אמא שלי, שעברה תהליך יפה של קבלה והשלמה עם התכנית ללדת בבית, נותנת לי המון אהבה וכוח, מחזקת ותומכת, בעלת ניסיון משל עצמה בלידות. גם בשבילה זו בטח תהיה חוויה בלתי נשכחת…

אני מדמיינת שבמהלך הצירים אתנועע בחופשיות

אני מדמיינת שבמהלך הצירים אתנועע בחופשיות, בחדר השינה או בסלון, יש לנו כדור פיזיו, ועד הלידה נצטייד גם בפוף ואולי גם בשרפרף, שיסייעו בתנוחות. תוך כדי הצירים והמנוחה בעלי, אחותי ואמא יטפלו בי יפה, ילטפו ויחבקו, יתמכו ויעודדו, יעסו…

בא לי שתהיה מוסיקה. וכשאני חושבת על להכין "פלייליסט ללידה" זה נראה לי קצת לא קשור. אין לי מוזה לזה. לא יודעת מה יבוא לי. אז נראה לי שנשאיר את זה לרגע האמת, ופשוט נשים לנו מוסיקה שאנחנו אוהבים. אני מאוד אוהבת לשיר, ומתחברת מאוד לכל הנושא של השמעת קולות במהלך הצירים. לדעתי יהיה מדהים את בעלי ינגן בגיטרה, ואני ואחותי נשיר, כמו שאנחנו אוהבים לעשות גם בלי שום קשר ללידות אצלנו במשפחה…

ואני מדמיינת שאמא שלי תכין כאן במטבח שלי קוסקוס טעים… אני מתה על קוסקוס, ובמיוחד מאז הקוסקוס שהכינה לי אמא לאחר שטבלתי במקווה לפני החתונה. זה היה ערב מקסים, שאותו חגגתי מוקפת בכל הנשים האהובות עליי, וכולנו אכלנו יחד מקוסקוס מדהים ומלא ברכה שזכור לי לטובה וגורם לי להזיל ריר בכל פעם שאני חושבת על קוסקוס… אז אולי המאכל הזה מתחבר לי עם חברה נשית? לא יודעת, אבל כשאומרים "לאכול במהלך הלידה" אני לא יכולה לחשוב על משהו טוב יותר מזה.

עוד דבר בקשר למלווים בלידה – מצד אחד בא לי שזאת תהיה חגיגה שלמה, עם כל האנשים שאני אוהבת… בא לי להזמין חברות, ומשפחה… ככה אני מדמיינת שהיו יולדים פעם, בחברה גדולה של נשים תומכות ואוהבות, שיכולות ללמוד זו מלידתה של זו, ולהתכונן טוב יותר ללידות של עצמן באמצעות ליווי לידות של נשים אחרות.

אבל – אני עדיין לא יודעת מה זה ללדת בעצמי, ועם כל ה"ביטחון" שיש לי, אני לא באמת יודעת מה הולך לקרות, איך אני הולכת להתמודד עם הכאב, עד כמה כואב, ולכן החלטתי להשאיר את החבורה המלווה מצומצמת, אינטימית, כזאת שיהיה לי הכי נוח בחברתה. כי זה הכי חשוב.

אז נכון לעכשיו זה אני, בעלי, אחותי ואמא היקרה. והמיילדת ואולי עוד מיילדת שתצטרף לסייע. אולי בפעם הבאה נחגוג כמו שצריך…

** שירה דרוקר, נשואה בת 29 מחיפה, בהריון ראשון ומרגש, מתכננת ללדת בבית.

** לבלוג של שירה דרוקר ולפוסטים נוספים על לידת בית ולידה טבעית.

נושאים קשורים :

11 תגובות ל- “לידת הבית: אני מדמיינת את הלידה”

 1. שירה, הלידה כבר ממש מתקרבת. איזה מרגש !

 2. איילה הגיב:

  שתהיה לידה חלומית,בהצלחה. אצלי דווקא הלידה החלומית היתה הפוכה,אני רציתי כמה שפחות אנשים. רציתי לבד. לא עם חגיגות ולא עם הרבה תנועה. התכוננתי לפי היפנובירת'ינג וקראתי על לידות אננסיסטד. זה התאים לי. רק שלא יצא.

 3. דפני דנון הגיב:

  אהובה, אני קוראת אותך ומתרגשת איתך, עם רועי ועם אור לקראת הלידה…
  מברכת אותך שתזכי ללדת בדרך המקסימה שלך! חיבוק לכולכם

 4. בטי גורן הגיב:

  את פשוט מקסימה ומרגשת, והכרתי גם את אחותך המתוקה לפני מספר שבועות 🙂

  שיהיה לך הכי מדהים שבעולם, איזה כיף ללדת!

 5. רונית הגיב:

  כיף לקרוא. שיהיה לך כיף ללדת

 6. שירה, את עושה לי געגועים עזים ללידת הבית של בתי 🙂

  זה באמת כל כך מורכב – גם להרשות לעצמי לחלום, להתכוונן, ללכת עם פנטזיית הלב, ובמקביל לפתח איזה ביטחון פנימי, לסמוך על עצמי, ועל המלווים שלי, שאני אמצא כוחות גם אם הדברים לא יהיו בדיוק כמו שחלמתי. ה'גם וגם' הזה הרבה יותר קשה מ'או או'…
  נשמע שאת מחפשת את המינון המדוייק שנכון לך. זו מתנה שבאה בעיני הרבה פעמים יחד עם הבחירה ללדת בבית, או כל בחירה פחות 'מיינסטרימית' אחרת. בגלל שזה לא מראש לא המקובל, או המובן מאליו, את יכולה לעשות את הבדיקה שלך, עם עצמך, איך הכי נכון לך להתכונן, מי הכי נכון לך שילווה אותך…

  זה כמובן נכון גם למי שיולדת בבית החולים, אבל הבחירה בלידת בית מעצימה את זה הרבה פעמים.
  לידה טובה שירה!

 7. חופית חיימוביץ' הגיב:

  שירה יקרה!
  את כל כך מרגשת אותי בכל פעם שאני קוראת אותך. מאחלת לך שהלידה תהיה חוויה בדיוק כמו שאת מדמיינת. מעצימה וטובה.
  שהמלווים שלך יעניקו לך את כל מה שאת צריכה – ואת יודעת היטב מה את צריכה, שזה דבר מופלא בפני עצמו.
  הדולה/אחות המדהימה והאהובה שלך כל כך נכונה לך במקום הזה. אני מרגישה שהיא בתוך הלידה שלך כבר כל כך הרבה זמן וחווה את ההריון שלך באופן כה מרגש ואמיתי.
  בהצלחה אמיתית עם הרבה אהבה וטוב.
  חופית.

 8. שירה דרוקר הגיב:

  מאוד מרגש לקרוא את התגובות שלכן, בנות יקרות…
  לא תיארתי לעצמי שהבלוג הזה שאני מפרסמת ייתן לי כל כך הרבה כוח,
  אבל כנראה שאת המתנות החשובות בחיים מקבלים ממקומות לא מתוכננים…

 9. ורד לב הגיב:

  מאחלת לך לידה מדהימה!
  אל תשכחי גם להרפות קצת מכל התכנונים (יודעת שזה קצת קשה…).
  מצד שני, ראיתי שכתבת גם על זה פוסט, אז הולכת לקרוא.
  ובאמת שתהיה לידה בקצב שנכון לך באותו הרגע!

 10. Srinivas הגיב:

  Life is short, and this article saved valbuale time on this Earth.

השאירי תגובה

אולי יעניין אותך לקרוא גם :

מוקדש באהבה גדולה לחברותיי החדשות

מאת : שירה דרוקר

6 בנובמבר 20117 תגובות

מתוך אחרי לידה, חברות ובדידות

פתאום, בגיל 30, יש לי חברות חדשות.

הן אמנם ממש חדשות, אני מכירה אותן פחות מחצי שנה, אבל הגעתי איתן לרמה של אינטימיות שאפילו עם חברות של 20 שנה אין לי…

אנחנו די שונות זו מזו, ובכל זאת יש לנו כל כך הרבה במשותף…

יש לנו התלבטויות בקשר לאותם דברים בדיוק.

יש לנו המון שאלות ועוד יותר המון תשובות שאנחנו לא ממש בטוחות איך לבחור מתוכן את זו שמתאימה לנו.

יש לנו המון חששות שאולי אנחנו לא בסדר.

הילדה קיבלה חיסון

מאת : אמא אורית

10 בנובמבר 20109 תגובות

מתוך אחרי לידה, שיהיו בריאים

הילדה קיבלה חיסון. זו כבר הפעם השלישית שהיא מקבלת חיסון (אם לא סופרים את החיסון בביה"ח). אחרי החיסון חזרנו והסתגרנו בבית. אני בלחץ ובסרטים מתופעות הלוואי שעלולות להופיע בעקבות החיסון.

בהתחלה היא הייתה קצת ישנונית וחסרת מנוחה.

בערב היה לי פילאטיס. התלבטתי מאוד אם ללכת אבל כשראיתי שהיא חסרת שקט החלטתי להישאר בבית. לקחנו אותה לטיול בעגלה ותוך שניות היא נרדמה. ראיתי שהיא ישנה לה בשלווה ושוב התלבטתי אם ללכת. התייעצתי עם אמא שלי ובעלי ובסופו של דבר החלטתי ללכת לפילאטיס.

איך שהלכתי היא התעוררה.

הפלה שעדיין יושבת לי בבטן, בלב ובנשמה. חלק א'

מאת : ladybike

15 באוגוסט 201112 תגובות

מתוך הפלה, אובדן הריון, הריון

הריון ראשון היה בצבא ונגמר בהפלה יזומה.

הריון שני ושלישי היו כשממש רציתי ללדת ופשוט לא הלך. הפלה בשבוע 9 ואחרי שנה של המתנה, הריון, עברנו שבוע 12 ונשמנו לרווחה, אבל בשבוע 14 – עובר בלי דופק.

הריון רביעי וחמישי הסתיימו בשתי לידות של 2 ילדים מקסימים בהפרש של שנה ושבועיים ואז, כעבור 10 שנים של לשגע את בן זוגי, שלא הסכים לעוד ילד ובסוף נכנע, כי יום הולדתי ה40 קרב… נכנסתי להריון השישי…

נעים לי להכיר

היי, איזה כיף שהגעת.

מעכשיו אפשר להתעדכן בקלות בתכנים החדשים על ידי קליק אחד.

תלחצי כאן: https://bit.ly/2HXueCm

להיות אמא לתינוק ולהרגיש שאני ברכבת הרים

כשמה שעזר בעבר כבר לא עוזר כשאני אמא לתינוק

כלי יעיל להתמודדות עם רגשות אשם