טיפים לניתוח קיסרי, בניתוח קיסרי
לידה,  ניתוח קיסרי

טיפים לניתוח קיסרי: 16 דברים שכדאי לך לדעת

טיפים לניתוח קיסרי: ללדת בניתוח קיסרי, 'סקציה', כפי שתשמעו במסדרונות בתי החולים, זאת גם דרך ללדת. אם כבר אנו יולדות בדרך מקודשת זו, כדאי לדעת כמה דברים שיכולים לשנות את חווית הלידה הזו לחוויה טובה, עם כמה שפחות משקעים.

כולם מדברים על לידה נרתיקית, אבל הס מלהזכיר לידה בניתוח קיסרי. לאחר שמיעה וקריאת אין ספור חוויות לידה בניתוח קיסרי ומניסיון אישי של שלוש לידות בניתוח קיסרי, שתיים באופן חירום והאחרונה מתוכננת מראש, החלטתי להעלות על הכתב כמה טיפים לחוויית לידה טובה יותר.

לא לחשוב רק על הניתוח קיסרי עצמו, אלא על התוצאה

במידה ואת מפחדת מהניתוח הקיסרי, יכול לעזור לך להתמקד במטרה של הניתוח, שהיא : תינוק, תינוקת, או תינוקות, שיגיחו אל לעולם. יכול להיות שמחשבה על התינוק או התינוקת שיגיעו, תעזור לך להתמלא בשמחה לצד הפחדים מהניתוח.

אינטרסיד – חומר שמציל נפשות

אני לא מבינה מדוע לא שומעים כמעט על החומר הזה, שהוא פשוט מציל נפשות. אני אסביר בקצרה, אבל מי שרוצה לדעת יותר יכולה להקיש בגוגל את השם "אינטרסיד", או, "הידבקויות לאחר ניתוח קיסרי" ולקרוא על ההשלכות.

אינטרסיד הוא חומר המונע הידבקויות הנגרמות לאחר הניתוח. אחרי שני ניתוחים קיסריים שעברתי, סבלתי מכאבים חזקים כתוצאה מההידבקויות. לאחר הניתוח השלישי, שבו שמו לי את החומר, לא סבלתי מכאבים בכלל

מלבד מהכאבים, אישה שיולדת בקיסרי חוזר, צריכה לקחת בחשבון שבניתוח השני יוכלו להיות סיבוכים כתוצאה מההידבקויות. אפשר לבקש שישימו לך את החומר. ניתן לרכוש אותו לפני הניתוח ולפי מה שקראתי באינטרנט, מחירו מסובסד ברוב קופות החולים. יש גם בתי חולים שמסבסדים את החומר הזה, שווה לבדוק.

אם הניתוח הקיסרי אלקטיבי – כדאי לבחור את הרופא מראש

אם את יודעת שאת עומדת ללדת בניתוח אלקטיבי (מתוכנן מראש), אז בדרך כלל יש לך אפשרות לבחור את הרופא המנתח. לקבוע תור לניתוח לפי הימים בהם מנתח/ת הרופא/ה שאת מכירה, או, לשלם מראש לרופא שאת מכירה, שינתח אותך. הרבה פעמים זה יכול להרגיע ולהפחיד חששות, כשאת מכירה את הדמות שתנתח אותך ואם קראת עליה המלצות.

להכיר את המיילדת לפני הניתוח

בשני הניתוחים האחרונים התאפשר לי להכיר את המיילדת לפני הניתוח, שלי וזה שיפר לי את ההרגשה. אפשר לבקש לפני הניתוח, בחדר כניסה של חדר הניתוחים, שיתקשרו למחלקת יולדות ושיקראו למיילדת שתהיה כמה דקות לפני, כדי שתכירי אותה ותאמרי לה מה שחשוב לך.

למשל, אפשר להגיד למיילדת שתשגיח על התינוק שלך, שתראה לך אותו, תיתן לך לגעת בו, לבקש שלא יקשרו לך את הידיים. בכל ניתוח מזמינים גם מיילדת שמקבלת את התינוק, אבל כשיוצרים קשר אישי עם המיילדת בכמה דקות האלו לפני הניתוח, זה מה שעושה את ההבדל. לי, בכל אופן, זה עשה המון.

בן זוג או מלווה אחר/ת בלידה

נוכחות של בן הזוג בלידה מאוד מחזקת ותומכת. אני ילדתי בבית חולים 'לניאדו' ובבית חולים 'מאיר', ואני יכולה להגיד שבשני בתי החולים האלו אפשרו לי להכניס את בן הזוג גם בניתוח חירום וגם באלקטיבי.

בכל הניתוחים בקשתי מבעלי, שלאחר שמוציאים את התינוק מחדר הניתוח הוא ילך עם התינוק וילווה אותו בכל התהליך של הקבלה בתינוקיה. לאחר מכן הוא חיכה לי עם התינוק במחלקת יולדות עד שאגיע לשם מחדר ההתאוששות. זה נתן לי תחושה טובה לדעת שהתינוק שלי נמצא עם אבא שלו.

חומר הרדמה "ספינל" – לא להיבהל

לאחר הקבלה של חומר ההרדמה "ספינל", יש בהתחלה הרגשה של קושי בנשימה. לא להיבהל, זה חלק מתהליך ההרדמה. כדאי לדעת את זה, כי כשיודעוץ את זה, אפקט הלחץ יורד.

לדעת מה קורה בחדר התאוששות לאחר הניתוח

 לא תמיד מתאפשר להישאר אחרי הניתוח הקיסרי בחדר ההתאוששות, יחד עם התינוק. בית חולים לניאדו, הוא היחיד לדעתי שמאפשר לקבל את התינוק וגם להניק אותו כבר בחדר ההתאוששות. השהייה בחדר ההתאוששות עורכת כשעה, או עד שאת מתחילה להזיז את כפות הרגליים. אני ממליצה לך לבדוק עם בית החולים שבו את יולדת, מה המדיניות שלהם לגבי חדר ההתאוששות. ידיעה זה משהו שעוזר להרגעת הלחצים.

אם את רוצה להניק- לבקש מהאחיות לכתוב "הנקה בלבד"

למי שרוצה להניק, חשוב להזכיר לאחיות לכתוב בגדול "הנקה בלבד", ולדרוש בצורה אסרטיביות שיכבדו את ההוראה הזו. לפעמים הצוות בבית החולים לוקח כמובן מאליו שאם את קיסרית, אז נותנים תחליף חלב, הרי אין לך כוח להתעסק עם ההנקה. יש שינוי במדיניות לאחרונה, אבל בכל מקרה כדאי לוודא את זה.

בקבוק מים לצידך לאחר הניתוח

חשוב שלאחר הניתוח יהיה לידך במיטה בקבוק מים קטן, כדי שכל הזמן תוכלי לשתות וכמה שיותר. ככל שתשתי יותר, ככה תוכלי למלא מהר יותר את שקית השתן ולהשתחרר מהקטטר.

שיהיה מישהו/מישהי שילווה אותך אחרי הניתוח

חשוב שיהיה איתך עוד מישהו בשעות הראשונות שלאחר הניתוח, ולכמה שיותר זמן. זה חשוב גם מבחינה מורלית וגם כדי לסייע לך כמתווך בינך לבין הצוות הרפואי שלא תמיד מגיע כשאת צריכה.

לקחת משככי כאבים

אני מציעה לקחת כל משכך נגד כאבים שמציעים לך, מכיוון  שאחרי הניתוח הכאבים חזקים.

לנסות לקמות מהמיטה כמה שיותר מהר

אחרי 6 עד 8 שעות מהניתוח, זה תלוי בבית החולים, כדאי שתדרשי שתבוא אחות כדי להוציא את הקטטר ולעזור לך לרדת מהמיטה ולהתקלח. אני ממליצה להתעקש על כך, מכיוון שככל שהזמן יתארך ותרדי מהמיטה בשלב מאוחר יותר, כך סביר שיכאב יותר לקום.

אני יודעת שזה קשה, אבל כדאי שתנסי להתחיל ללכת, לאט לאט. לכי לתינוקייה לקחת את התינוק, זה אפשרי. אני עשיתי הפסקותף נחתי על ספסל או כסא שהיו בדרך, ושוב המשכתי. לא כדאי לוותר על ההליכה, גם כשהיא כואבת.

לקחת לבית החולים מיץ חמוציות ונרות גליצרין

קחי איתך לבית החולים מיץ חמוציות. אני לקחתי בקבוק של תרכיז חמוציות שקניתי בבית טבע וכל הזמן מלאתי בקבוק מים עם מעט תרכיז וזאת כדי למנוע דלקת בדרכי השתן כתוצאה מהקטטר.

אם את מרגישה שאין לך יציאות ואת מפחדת ללחוץ בגלל הניתוח, זה בסדר לקחת נרות גליצרין. נרות גליצרין יכולים לעזור עם היציאות, ואת יכולה לבקש אותם מהאחות בקבלה.

לדאוג שתהיה לך סביבה נעימה בבית החולים

זמן ההחלמה שלך הוא זמן חשוב. לכן, כדאי לתמוך בזמן ההחלמה במידת האפשר. אם את רואה שיש רעש או קשה לך עם הבנות שבחדר האשפוז, את יכולה לבקש לעבור לחדר אחר. אם האורחים של הבנות האחרות לא מקפידים על שעות הביקור, זכותך לבקש מהאחות שישמרו על השקט.

אם יש אורחים שלך שלא נעים לך שיגיעו, אפשר וכדאי לבקש זאת. את צריכה את הזמן הזה כדי לנוח ולהתאושש. זאת זכותך לבחור שיגיעו אליך רק אנשים שאת חושבת שיעשו לך טוב ונוכחותם תחזק אותך, זה בסדר להגיד לאחרים לא לבוא. מותר לך לעשות את מה שהכי טוב ונכון בשבילך ובשביל המשפחה שלך.

כרית הנקה ותחתוני סבתא לאחרי הניתוח

לאחר הניתוח קשה להירדם בלילה וביום, כי שום תנוחה לא נוחה וישנם כאבים. אני ממליצה להביא כרית הנקה לתמיכה בין הרגליים, שמקלה על השינה לאחר הניתוח. בנוסף, אחד הדברים שמקלים ויוצרים נוחות מסוימת, זה תחתוני סבתא. אני מתכוונת לתחתונים הגדולים שמגיעים עד המותניים, ויכולים לכסות את הצלקת ולא לשבת עליה. אני ממליצה לקנות כמה זוגות כאלה, שיהיה לך עד שהצלקת מתאחה.

לטפל בצלקת בסבון ומים

כדי לטפל בצלקת, כדאי לרחוץ אותה בסבון ולשטוף עם הרבה מים. לא צריך לקנות לשם כך סבון מיוחד, כל סבון עושה את העבודה. אל תשכחי לייבש את המקום היטב לאחר שניקית אותו.

**

כתבה: עידית סברדליק, אהוד סברדליק – דיקור סיני 

**

מחפשת הכנה רגשית ללידה?

לידה היא אירוע עוצמתי שיכול לעורר פחדים, חששות, זיכרונות ותקוות. ליווי רגשי הוא תהליך המותאם באופן ייחודי לנשים בהריון ואחרי לידה במטרה לעזור להן להתמודד עם האתגרים הרגשיים האופייניים לתקופה דרך חמלה, קבלה, הפחתת שיפוטיות והגדלת הביטחון והחוסן הרגשי. כאן הפרטים למי התהליך מתאים במיוחד. אפשר לשלוח לי הודעה לווטסאפ, לימור.

**

אפשר לקרוא גם:

לידה במתנה- חוויה מתקנת של ניתוח קיסרי / יעל דימנשטיין
מסיבה קיסרית / מינדי לוי

*  עצות אלו נרשמו מאמא אל אמא. אין לראותן עצה מקצועית או רפואית ויש להפעיל שיקול דעת ולהתייעץ עם אשת מקצוע לגבי יישומן. כל שימוש בכתוב הינו באחריות המשתמשת בלבד.

ליווי רגשי בהריון ואחרי לידה – להכניס נשימה אל תוך הדחיסות

מיליוני נשים עוברות בכל יום את תקופת ההיריון ואחרי לידה, אך אין אישה שלא מרגישה כיצד החיים שלה משתנים ללא היכר. בשינוי של ההורות יש משהו מבורך, שמתקרב לתחושת הנס או הבריאה, אך השינוי הזה מביא איתו גם אתגרים פיסיים ורגשיים, המפגישים עם תחושות לא צפויות או לא נעימות.

ליווי רגשי בהריון ואחרי לידה הוא הדרך להכניס נשימה, הקלה, ביטחון בהורות, ולהפחית שיפוטיות, ביקורת, הלקאה עצמית ונוקשות. תהליך הליווי עוזר לנשים לפתח חמלה עצמית, יכולת קבלה של המציאות ומודעות למחשבות ודפוסים שלא בעדן. הוא מסייע לרכך ולהיטיב עם החוויה ההורית ולהכניס הקלה, חיבור ומשמעות.

רוצה לשמוע עוד על תהליך הליווי? כל הפרטים נמצאים כאן. 

אשמח ללוות אותך,

לימור, יוצרת האתר.

27 Comments

 • Avatar

  יעל ארנסט

  היי,

  אחלה טיפים! בתור בוגרת קיסרי, אני שמחה לראות שיש עוד אנשים שמוכנים לכתוב את דעתם השפויה ולא לשמור אותה בחדרי חדרים, כי זה "לא מקובל" לחשוב שלידה קיסרית היא לידה לכל דבר.

  ובתור בוגרת קיסרי, אני חושבת שחלק מהטיפים האלו היו יכולים באמת לעזור לי.

  תודה,
  יעל

 • Avatar

  יפעת

  וואו! יפה מאוד.
  גם אני ותיקת שלושה ניתוחים..:-) מוסיפה שבמקום נרות אפשר להשרות לילה שלם שזיפים מיובשים ולשתות בבוקר את המיץ. עושה את העבודה.
  2. בשני ניתוחים הייתי עם הרדמה אפידורלית ובאחרון עם ספינלית. בעיני אם אפשר לבקש הייתי מבקשת את האפידורלית, יש יותר תחושה של הימצאות בזמן הניתוח.
  3. אם יש אפשרות למלונית, לקחת!! זה בכל זאת ניתוח בטן, אם יש עוד ילדים בבית, כל יום התאוששות שווה זהב.
  ועכשיו נחכה שנתיים שלוש עד לקיסרי הבא 🙂

 • Avatar

  שלומית ארד

  עידית, המאמר מבורך. כל הכבוד!
  רציתי להוסיף-לחזק שבאמת החוויה יכולה להיות מאוד מושפעת לטוב או לרע ממי שנמצא אתך ומהיחס של הצוות. ויש יתרון בכך שהניתוח אלקטיבי ואפשר לבחור את הרופא ולדאוג שתהיה אתך דולה וכו'. לגבי תחתונים הייתי מציינת גם להיזהר
  מתחתוני רשת חד פעמיים.
  לגבי הנקה לאחר קיסרי, כן זה חשוב לדעת מראש שהנקה אחרי קיסרי יכולה להיות יותר קשה ומאתגרת.
  אם מצליחים להתגבר על הקשיים זו יכולה להיות חוויה מתקנת לאחר האכזבה מהלידה שלא היתה כמו שציפינו.
  אם ההנקה מאוד חשובה לך את יכולה להזמין יועצת הנקה שתהיה אתך כבר למחרת הלידה שתעזור לך בהנקות הראשונות

 • Avatar

  יעל בן-דוד

  עצות טובות מאד.
  שמחה להוסיף עוד שתיים (מנסיון אחרי שני קיסריים)-
  1. להצטייד בטיפות טראומיל ולקחת כמה שצריך (בהתחלה כל שעה אחכ פחות) – מאד עוזר לכאבים ולהתאוששות בכלל, גם בנוסף לאופטלגין.
  2. למיטיבות לכת – מאד מומלץ – דיאטת מיץ ירקות לפחות ב-36 שעות שאחרי הניתוח – מיץ מגבעולי סלרי, גמבה וגזר. קצת קשה להפקה, טעם דווקא לא נורא, אבל ההתאוששות של כל הגוף ובפרט של מערכת העיכול (וההתפנות) – מדהימה. אח"כ להתחיל לאכול בהדרגה, אוכל "קל" כמו מרקים ועדיפות לירקות מאודים, עוד איזה יום-יומיים.

  • Avatar

   עידית סברדליק

   יעל, טוב שהזכרת את טיפות הטראומיל, זה בהחלט מקדם את ההתאוששות. אפשר גם למרוח מסביב לצלקת, לא עליה, את משחת הטראומיל, או משחת רסקיולהחלמה מהירה של המקום.
   עידית

 • Avatar

  limor m

  הערה חשובה בנוגע למנתח פרטי. לקחת בחשבון שאם במקרה מתפתחת לידה לפני שהתקבלו כל האישורים מהביטוח או לא בתאריך שנקבע והלידה תהיה בקיסרי עם המנתח הפרטי, יש חשש שהביטוח לא יכסה את העלות. שווה בדיקה והבהרה מראש מול הביטוח.

 • Avatar

  רינקו

  עידית תודה יקרה….
  חבל שלא ידעתי את הדברים לפני הלידה…לא נורא תמיד טוב ללידות הבאות! (:
  תודה רבה!

 • Avatar

  מלאכי דולה

  עידית,
  אחותי הקיסרית,
  אחלה טיפים!!
  הייתי מוסיפה גם תרופה הומופאטית בשם ארניקה, או פרחי באך – STAR OF BETHLEHEM שאפשר גם לתת לתינוק אחרי הלידה, או כמו שהזכירו פה, רסקיו (שגם בתוכו יש את ה-SOB שהזכרתי למעלה), בטיפות או במשחה – לתינוק אפשר למרוח על נקודות הדופק בידיים וברקות.
  וטוב באמת שנתחיל שיח על הניתוחים הקיסרים, כי התוצאה שווה כל דבר!!!!!

  מלאכי דולה
  דולה – תומכת לידה
  מדריכת הכנה ללידה
  דולה לאחר לידה
  מטפלת בשמנים ופרחי באך
  משווקת אלופירסט
  נייד 050-8391389

 • Avatar

  מלאכי דולה

  וכמובן, כמובן, איך שכחתי – אלופירסט!!!!!
  תרסיס ה"פלא"

  מלאכי דולה
  דולה – תומכת לידה
  מדריכת הכנה ללידה
  דולה לאחר לידה
  מטפלת בשמנים ופרחי באך
  משווקת אלופירסט
  נייד 050-8391389

 • Avatar

  למה זה משנה

  היי הריוניות לפני קיסרי,
  אני מייד אחרי, התינוקת בת שבוע היום! ויש לי מעט תובנות טריו מהתנמור לגבי הלידה הקיסרית.
  הלידה שלי הייתה לקטטיבית לחלוטין (ללא אינדיקציה רפואית). אם יש חשש ללידה בקיסרי, אני ממליצה מאד מאד לעשות את הניתוח ללא "נסיונות ללדת טבעי" לפנמי כן. ההבדל בתגובת הגוף לא ייאמן.
  השיקום שלי מהניתוח ארך שעות (כן כן), הגוף התנהג טוב י ותר מגוף בלידות רגילות שהיו סביבי ! ואני יולדת די מבוגרת, בת 35. וההריון לא היה קל או פשוט, כך שחששתי מאד מאד מהיציאה מן הניתוח.
  מה שכתבה ההריונית לשעבר פבוסט מדוייק לרמות טירוף:) האינטרסיד הוא מה שהציל את הניתוח, לדעתי, למרות שאין דרך לדעת, בעצם. עיניין ההדבקויות כנראה נימנע ממני.
  שלוש שעות אחרי הניתוח, אחרי שפגה ההרדמה טוטאלית, יכולתי להתיישב חלקית בעזרת שיררי הבטן, למי שחוששת מפגיעה בהם.
  מה שכואב לי היום הוא רק השרירים בגב, שניתפסים אחרי אפידורל לפעמים. מאד כואב, לא נותן לזוז יותר מדי בימים 3-6 אחרי הניתוח. אפשר לסבול בקלות יחסית בעזרת אופטלגין נוזלי שנותנים במחלקה.
  השארו באשפוז. אין לי מושג םא משחררים לפני הזמן- אני אפילו לא ביקשתי.
  יש עיכוב בעיניין ההנקה של יומיים לפחות.
  שד גדול עם גודש מעודף חלב קשה מאד לשחרר. אין לי מושג לגבי שד קטן, אבל הענקיות משפיעה מאד על יכולת ההתמודדות בעיני (מאד מאד כבד, המון חלב, מפריע מאד מאד לתינוק לינוק, משאבה לא ניתנת לשימוש בהתחלה בשל הכאב).
  חמוציות- עדיף כדורים מרוכזים של חמוציות ולאמיץ, למיטב ידיעתי. הרבה יותר יעיל. עדיין, לא מנע לי את האנטיביוטיקה והדלקת. אולי עזר והפחית כאב.
  איטרסיד!! אינטרסיד!! לא יכולה להדגיש מספיק. כנראה מציל את הניתוחים. קונים פרטי בביה"ח, אם ביה"ח בהסכםעם קופת החולים שלכן, תקבלו החזר. אני לא הצלחתי, עדיין.
  תחתוני הרשת הפארשים שמוכרים בסופרפארם היו מעולים- הגיעו לי ממש גבוה והציקו מינימאלית בסיכות (אולי בשל מיקום הצלקת אצלי, לא יודעת). אחרי שהנפיחות ירדה, התחילו טיפהלהציק יותר מבחינת הסיכות- אבל אפשר להסתדר. אני העדפתי לזרוק את התחבושת ההגיינית יחד עם התחתונים בבית החולים.
  לא הבאתי בגדים. הסתובבתי בכותונת ביה"ח, הכי נוחה להנקה.
  אין הרבה דימום, באופן מפתיע. כנראה שזה הניתוח, וגם עובדת היותי לא מהמדממות בכללי…
  לקחת בחשבון שלוש שעות ביום של "אין אוכל" אחרי ההנקה של 5 בבוקר… שיהיה לכן תמיד מה לאכול. אני הלכתי על פירות יבשים, מה שיכול עזור מאד למי שיש לה בעיות יציאתיות:) שאינן כורח, דרך אגב.
  ולכו למעייני הישועה. צוות נהדר, בית חולים עם לב. לב גדול.

 • Avatar

  טל רמז דורי

  עידיתי כל הכבוד
  בהחלט אינפורמציה חשובה
  אני גם עברתי קיסרי פעמיים ודבר נוסף שמאוד חשוב לעשות, לעסות את הצלקת כל היום כל הזמן על מנת למנוע הידבקויות
  חיבוק גדול
  טל רמז דורי- פסיכודרמה

 • Avatar

  סיון קרמני

  תודה רבה!
  טיפים מצויינים וכתיבה מנחמת ביותר!
  שמעתי לאחרונה שיש גם דיקור שיכול להעזור להחלמת הצלקת. אני ראוה שאתם בתחום, מכירים?

 • Avatar

  קטי

  ב"ה

  שלום,

  א. אחרי 2 קיסררים אני יכולה להגיד שכל טיפ- פנינה ממש!!

  ב. אני לפני קיסרי שלישי. שומעת רק כעת על האינטרסיד והאינטרקוט ומחר הולכת לשאול על כך את הרופא.
  היכן ואיך משיגים את זה???

  תודה ובריאות לכולן!
  קטי.

  • Avatar

   עידית סברדליק

   קטי שלום,
   בית חולים מאיר הכניס את האינטרסיד לשימוש בבית החולים. בקשי מראש.
   אני יכולה להגיד, שבשני הניתוחים הקודמים סבלתי מכאבים חזקים כתוצאה מההידבקוית, זה לא קורה אצל כל אחת, ולאחר הניתוח השלישי, לאחר שימוש באינטרסיד, לא היו כלל כאבים. כמובן שמעבר לכאבים, זה חוסך הסתבכויות נוספות.
   בהצלחה !
   עידית

 • Avatar

  תמר

  איזו מקסימה את! אני בוגרת שני ניתוחים קיסריים וחבל שלא קראתי את דבריך המדויקים להפליא לפני…

 • Avatar

  אוסנת כהן

  מצטרפת לברכות על הכתיבה – חשוב לתת לזה מקום של כבוד כי יש ככ הרבה נשים שמגיעות לזה מכול מיני סיבות ומרגישות לא טוב עם עצמן. ועל זה צריך לעבוד ולהזכיר לכולם – זוהי לידה לכול דבר ועניין וחשוב לתת לזה מקום ראוי.
  כבעלת ניסיון מצטרפת לשפע ההמלצות ורוצה להוסיף כי עניין ההנקה מורכב יותר, בעיקר אצל מי שלא התחילו לה צירים טבעיים לפני הלידה. בעצם ההורמונים בגוף מתעכבים ולכן גם ההנקה. לי זה לקח זמן ללמוד את זה אחרי ומציעה למי שזה חשוב להכיר את הנושא מקרוב ואפילו לבחור מראש יועצת הנקה שאפשר להתייעץ עימה לפני הלידה ואחריה אם צריך.
  מוסיפה עוד שלאחרונה החלו בכמה ביח בודדים להאפשר לידה קיסרית טבעית, שלמרות הפרדוקס בשם, מאפשר ליולדת לשהות עם הרך הנולד על גופה מיד אחרי הוצאתו, ובזמן הטיפול בה. אני בדיור מבררת על זה יותר ואשמח לדעת אם יש בעלות ניסיון בעניין. ושנהיה כולנו בריאים, חזקים ושמחים. ,

 • Avatar

  אחרי שניים מפחדת משלישי

  תודה רבה על העצות המצויינות
  חבל שלא ידעתי לפני
  אני גם ממש לא מבינה איך יתכן שהרופאים לא מסבירים שום דבר מכל זה
  בהריון השני ממש נלחמתי ללכת לרופאה ספציפית חברה של חברים שגם עבדה בבית החולים שרציתי ללדת בו למרות שקיבלה רחוק מאיפה שאני גרה וכל פעם הייתי נגררת אליה וגם היא בסופו של דבר אכזבה אותי ולא אמרה לי כלום על הסיכונים של ניתוח שני למשל הידבקויות וככה וגם בסוף בכלל לא נתנה לי אופציה להיות מנותחת אצלה למרות שביקשתי כי פחות הסתדר מבחינת לוז וככה
  קיצר יש לנו רק אחת את השנייה אמא לאמא כדי להתייעץ באמת!
  תודה!

 • Avatar

  שירלי ספקטור

  כתבה מדהימה. ככ כייף למצוא כתבות עם תוכן רלוונטי ואובייקטי ולא רק 'יצא לי תינוק מדהים וכל השאר לא חשוב'…
  גם אחרי שני קיסריים )ובדרך לשלישי היה לי הרבה מה ללמוד מהניסיון שלך

  תודה

 • Avatar

  נגה

  היי לכולן,
  מישהי יודעת איפה אפשר לקנות את האינטרסיד?
  אני לא מוצאת בשום מקום…
  תודה!

 • Avatar

  מלכי

  שלום רב,
  תודה רבה על הכתבה המועילה.
  אני אחרי 2 ניתוחים לא מתוכננים, בדרך לשלישי שעכשיו כבר מתוכנן.
  מאד עזר לי המידע – הולכת לברר מה שאפשר על אינטרסיד וכו.
  תודה על ההשקעה!

 • Avatar

  ליאת

  שלום עידית.
  תודה על היעוץ והתמיכה.
  אני לקראת לידה ראשונה בניתוח קיסרי ומפחדת מאוד.
  בעיקר ההזרקת אפידורל מפחידה אותי וההחלמה שאחכ.
  אני מנסה להרגע וקשה לי.
  יש לך עצה איך אני יכולה להנות ימים ספורים לפני הניתוח.
  משהו שירגיע ושיעשה לי טוב.
  כי בטח שאחכ לא יהיה זמן לזה.
  בכל מקרה
  יישר כח ושתראי נחת ממשפחתך.
  נשתמע בשמחות

  שלך, ליאת

  • לימור לוי אוסמי

   לימור לוי אוסמי

   היי ליאת, זאת לימור, יוצרת האתר.
   אני מבינה שאת ימים ספורים לקראת לידה ראשונה, מפחדת ומבקשת להירגע.
   החשש מובן.
   נסי לבדוק את האפשרות של היזכרות והעזרות בדברים שבדרך כלל עוזרים לך להירגע. אם קשה לך להיזכר במקורות כוח שלך, אפשר לשאול בן זוג, חברה, אמא, מה בדרך כלל עוזר לך.
   זה יכול להיות לדוג', הבנה על התהליך שלקראתו את עומדת, תפילה או חיזוק האמונה בדרך אחרת, ללכת למקום שעושה לך טוב או לדמיין שאת הולכת אליו, הכנת התיק לניתוח ועוד.
   מצרפת לך סיפורי לידה חיובי על לידה בניתוח קיסרי, בהחלט יש כאלה.
   http://www.medabrotimahut.co.il/2014/04/%D7%A0%D7%99%D7%AA%D7%95%D7%97-%D7%A7%D7%99%D7%A1%D7%A8%D7%99-%D7%97%D7%95%D7%95%D7%99%D7%94-%D7%9E%D7%AA%D7%A7%D7%A0%D7%AA/

   יש גם את האתר ודף הפייסבוק 'קיסר נולד', שגם שם יש מידע.
   המון הצלחה בלידה וגם באמהות. מזמינה אותך להצטרף לקהילה (ניתן להירשם בצד שמאל של האתר) ולהיות בקשר גם כאמא.
   לימור

   • Avatar

    קרן

    הי
    תודה על העלאת הנושא החשוב הזה
    אני אחרי 2 קסרי דחוף
    בדרך ל 3 מתוכנן
    מאוד הייתי רוצה לדעת איך אני בוחרת בית חולים
    האם יש לי אפשרות לבחור מנתח מרשימת בית החולים?
    האם יש המלצה מיוחדת על בית חולים שבו מנתחים קסרי ?
    מאוד מפחדת
    אחרי הניתוח השני סבלתי מכאבים איומים במשך כחודש
    אני עם תינוקת בבית ולא יכולה להרשות לעצמי שוב לעבור את הסבל הזה
    תודה
    קרן

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

× איך אני יכולה לעזור לך?