אמהוּת,  אמהות ועבודה

חייבת להוציא את זה החוצה

הקדמה:  לאלו מכם שאינן יודעות את עלילותיי בעיר הגדולה (חיפה 🙂 ), אקדים ואומר שמזה כשנה אני בתהליך של כיוונון מקצועי, שבו עזבתי את מה שהיכרתי והחלטתי בערך לצעוד אל הלא נודע. בדרך פגשתי, ממש לא במקרה, את גישת ההתמקדות הנפלאה שעשתה לי פלאים והתחלתי לדבר בשפת ההתמקדות לאורך תהליך ההתפתחות המקצועית.

הדברים שכתבתי היום הם חלק מהתהליך וכתובים ב'שפת ההתמקדות', שהיא בעצם שפה מקבילה שלי היום, שפה שמתייחסת לכל הקולות והחלקים שעולים בי, תוך הבניית נוכחות של קבלה, אמפתיה וסקרנות לגביהם. בתוך התהליך המקצועי, אני עושה צעדים קטנטנים בכל פעם, תוך התייחסות למה שמבקש את ה'צעד הבא' המקצועי. כך התהליך מתפתח, מצעד אחד לשני.

אז הנה, היום יש לכן חלון הצצה לתהליך ולמעשה, אתן חלק חשוב ממנו היום..

כבר כמה זמן שעלה בי משהו שקשור ל'צעד הבא' המקצועי. משהו שאומר ש'הצעד הבא' הוא 'להוציא החוצה'. הדבר הזה אומר 'להוציא החוצה' בצורה מאוד ברורה וחזקה, אך עדיין עמום לגבי הכוונה הפרקטית, מה שמשאיר אותי עם השאלה- האם הכוונה היא להוציא ממני החוצה לכתב או להוציא החוצה לעולם ?

החלק הזה שאומר 'להוציא החוצה', מתכוון לזה שהוא רוצה שאבטא את מה שאני עושה עכשיו מבחינה מקצועית. להוציא את זה, ליידע בזה יותר נשים מאלו שיודעות היום.

אני בדרך כלל משתדלת לא להתווכח עם חלק שמרגיש משהו בצורה כל כך ברורה, גם כשאני עדיין לא מבינה למה, אבל עכשיו אני שמה לב שיש בי גם חלק אחר שמרגיש שהוא עדיין לא כל כך רוצה לצאת החוצה.

החלק הזה מרגיש שמאוד נעים לו שיש לו את האפשרות לטעות עוד קצת. ואולי זה באמת העניין, שהוא מרגיש שאם הדבר הזה ייצא החוצה, כבר לא יהיה לו מקום לטעות, או לא יהיה לו נעים לטעות, לסגת חזרה ולהתקפל ולהגיד 'סליחה, טעיתי, זה לא היה זה, מחשבת מסלול מחדש'.

כנראה שיש גם מקום כזה שעדיין מוטרד ממה יגידו, מה יחשבו, איך ייראו אותי. לא כנראה, בטוח. חלק שחושש שאם לא ייראו אותי בטוב עכשיו, אז אולי הרושם הזה יישאר גם לאחר כך והוא מרגיש שרושם זה דבר שמאוד קשה לשנות.

אני שמה לב שהחלק הזה עסוק ביצירת רושם. זה עניין ממש חשוב לו. אז אני אומרת לו שאני שומעת אותו, אני שומעת שמאוד חשוב לו להשאיר רושם חיובי ושהוא מרגיש שהוא לא רוצה שתהא טעות בעניין הזה, כי זה מרגיש לו כמו משהו שיוצר הרבה עבודה אחר כך.

לא, זה לא מדויק, הרבה עבודה זה לא העניין של החלק הזה. זה מרגיש לו יותר כמו משהו הרבה יותר פתאלי, גמור, מין אסון כזה. משהו שממש קשה לתקן אחר כך. דגש על 'ממש'.

אני שמה לב למקום אחר שעולה בי, שמרגיש אחרת ואומר שיצירת רושם זה ממש לא העניין. המקום הזה מרגיש שיציאה לעולם בשלב הזה, עם הדבר החדש שאני עושה עכשיו, יכניס אותו/אותי למין מחויבות כזאת שהוא מכיר מהעבר, מחויבות גדולה להצליח.

המקום הזה מרגיש שהמחויבות להצליח ולהיות טובה היא מחויבות ממש טובה ומעניינת כשהדבר הנבחר 'הוא הוא' הדבר, אבל הוא דואג לי וחושש שמחויבות בשלב הזה, שעדיין לא מדויק מספיק, יכולה להיות לי לרועץ.

המקום הזה לא מגיע סתם. מגיע איתו זיכרון של ניסיון העבר שלי, שבה תחושת המחויבות לדבר מקצועי שחשבתי שמדויק לי, הסיטה אותי מהמרכז שלי ומהיכולת התמידית שלי להמשיך ולבדוק כל הזמן אם 'זה זה', אם זה מספיק מדויק. תחושת המחויבות להצליח השתלטה ולא נתנה מקום וזמן להמשך הדיוק הפנימי הטבעי.

אני אומרת 'תודה' למקום הזה ואומרת לו שאני שומעת אותו, אני שומעת שהוא מוטרד מזה שהיציאה החוצה עם מה שאני עושה עכשיו, תגרום להפסקת התהליך, מה שיותיר את התהליך לא מדויק מספיק ויותיר אותי, לא קרובה מספיק למרכז שלי ואף מתרחקת ממנו. תודה שהגעת.

יחד עם כל אלה, אני עדיין שומעת את החלק הזה שמבקש כבר 'להוציא החוצה'. אני מקשיבה לו בסבלנות. הוא מרגיש שאני לא צריכה להיות לבד עם הדבר הזה, שאני צריכה להוציא את התהליך החוצה, אפילו שהתהליך עדיין לא בסופו. אותו חלק מרגיש שהדבר ייקנה לי תחושה של שחרור גדולה, שמשהו חדש יוכל להיפתח בעקבות ההוצאה הזאת לאור.

אני שואלת את החלק הזה: מה אתה רוצה שאגיד בעצם ? מה הכי חשוב לך שהוציא החוצה ?

עיסוי. המילה היא 'עיסוי'.

אני שמה לב לאי נוחות שעולה בי. המילה 'עיסוי' לא כל כך נעימה לי. לא מדויקת לי.

אני שואלת את החלק: אתה בטוח שזו המילה ? שזה הדבר שרוצה להיות עכשיו בחוץ ?

אני עוצמת עיניים ומנסה לבדוק.

אני מקשיבה לחלק הזה ומבינה שמבחינתו זה ממש לא משנה המילה, כמו אומר: "עיסוי, מגע, מסג', לא משנה איך תקראי לזה, לי זה משנה".

נשמע שבשביל החלק עצמו, מנקודת המבט שלו, המילה עצמה היא עניין ממש שולי. מבחינתו חשוב שתהא בי היכולת להגיד שהתחלתי לגעת.

אז הנה, אני אומרת: התחלתי לגעת. בחצי שנה האחרונה הרגשתי צורך גדול בלגעת, למדתי באופן פרטי, בקצב שלי, עיסוי שבדי וגם..

אני שמה לב לגוף ומרגישה איך משהו מתחיל להתרכך בתוכי.

אני מרגישה איך מתוך מקום של התנגדות, מקום כזה שעושה משהו רק כי כבר ניקרו לו שהוא חייב לעשות את זה, מגיע משהו אחר. אני מרגישה שפתאום עולה חיוך בפנים, יותר נכון מין חצי חיוך כזה, ויש משהו שמרגיש שבאמת זה לא כזה משנה איך לקרוא לזה, ולא משנה כל כך להגדיר את זה עכשיו.

אני מרגישה איזה משהו שמאוד גאה על הצעד הזה, על ההוויה הזאת, לא משנה לאן תוביל אותי, משהו שמרגיש התרגשות וציפייה והתחלה חדשה.

אז אולי עכשיו אצליח להגיד את זה אחרת ?

אני מנסה שוב: אני נוגעת.

לא, זה לא מדויק,

אני…

אני לומדת להתחבר למגע בדרך שלי. מצאתי במגע כלי שמאוד מתאים לי כדי להתחבר לנשים, משהו שמאפשר לי משהו אחר, ששיחה או דיבור לא מאפשרים לי היום.  אני לומדת את הכלי הזה, לומדת איך זה מרגיש לי, איך זה מרגיש לנשים שמגיעות אליי ולומדת איך ליצור משהו חדש, כזה שארגיש שהוא בדיוק 'אני'. החיפוש הזה מאוד נעים לי, הוא מרגיש מאוד יצירתי, מרגש ונוגע. התהליך הזה נוגע לי ומרגיש שבדרך זה גם נוגע לאחרות ויוצר משהו טוב כזה.

אני כרגע לא יודעת איך לקרוא לזה, וחושבת שמבחינתי אפשר לקרוא לזה עיסוי שבדי כרגע. אני רק יודעת שקורה משהו טוב במגע הזה ויש לי תחושה שמשהו חדש הולך לקרות שם.

אז, הוצאתי. המשימה הושלמה. ה'צעד הבא' בדרך.

* לימור לוי אוסמי, שמרגישה שעשתה צעד גדול ומאוד משמעותי היום  medabrot.imahut@gmail.com, 052-2835020

* לבלוג שלי

עוד אמהות כותבות:

להחליט או להשקיט/ לי-את דנקר, מאמנת אישית

איך להקשיב לעצמך/ עטרת ליפשיץ, מלווה נשים בתהליכי שינוי

הריון והורות- איך מגיעים לאיזון, אם בכלל?/ אורה ברקן, פסיכולוגית

 

גם את מוזמנת לכתוב את עצמך, להשתתף בדיונים כאן ובפייסבוק ולהצטרף לעדכונים במייל דרך רשימת התפוצה.

לימור לוי אוסמי

מלווה רגשית נשים אחרי לידה ובהורות, יוצרת האתר 'נשים מדברות אמהות'. נפגשת עם נשים בכרכור ובשיחות וידאו. אפשר ליצור איתי קשר בהודעה - 052-2835020 ואשמח לתאם שיחה.

19 Comments

 • Avatar

  תמר קלר

  נפלא לימור, פשוט נפלא ומעורר.
  כך גם אני הגעתי להגדרה שלי היום כעוסקת בהסברה ומעלה מודעות וכו'…
  לא ידעתי שקורים לזה התמקדות אבל עכשיו אני יותר מסוקרנת, ורוצה ללמור יותר על הגישה.
  שיהיה ים של הצלחה ושפע…
  בהערכה רבה, תמר

  • לימור לוי אוסמי

   לימור לוי אוסמי

   תודה!
   יש כאלה שיש להן את ה'טכניקה' של ההתמקדות כבר 'בילד אין' ויש כאלה שלומדים אותה. זו גישה וטכניקה מאוד מעניינת מורכבת ופשוטה כאחד. ממליצה בחום להתוודע אליה.
   היום מקומות רבים עושים ערבי מבוא ללא תשלום להיכרות עם השיטה, אז זו דרך טובה בעיניי להתחיל

 • Avatar

  תמר קלר

  את יודעת מה?
  אני סומכת עלייך…במקום שאסתובב במקומות רבים אשמח לקבל המלצה על משהו נגיש לכרמיאל..מכירה?

 • לימור לוי אוסמי

  לימור לוי אוסמי

  יש מישהי מקסימה מאמירים שקוראים לה מיכל פילר שעובדת עם התמקדות, אבל לא בטוחה שהיא מעבירה קורסים עדיין. יכול להיות שהיא יודעת אם יש קורסים באזור שלך 054-2022924.
  אפשר גם לנסות בגוגל..

 • Avatar

  שירה דרוקר

  אהבתי לשמוע על "חוסר הביטחון" שלך להצהיר שמצאת את המקום שלך. מצד אחד גאה ורוצה לספר לעולם, מצד שני חוששת להתמקם ולהתחייב… אני כל כך רוצה להיות במקום הזה שבו אבחר במשהו ואדע שזה זה. מאחלת לך המון הצלחה במסע אל הייעוד שלך…

 • Avatar

  סיון קונוולינה

  וואו! מעורר השראה! כל כך הזדהיתי עם התהליך שעברת, ובמיוחד עם הצורך הפנימי שלך להיות מסוגלת להגדיר את ההוויה החדשה. אני עוברת בעצמי משהו כזה בימים אלה ממש, ומוצאת שגם אצלי יש להגדרה חשיבות, משמעות, לא כלפי חוץ אלא כלפי פנים, כאילו שזה עונה על השאלה "מי אני", "מה אני".
  מאחלת לך המון המון הצלחה, אם המגע שלך חודר כמו הכתיבה שלך אז את בהחלט בכיוון הנכון 🙂

 • לימור לוי אוסמי

  לימור לוי אוסמי

  תודה !
  אני מניחה שהמגע, כמו הכתיבה, נוגע וחודר לנשים מסוימות ופחות לאחרות וזה ממש בסדר 🙂
  אשמח לשמוע על התהליך שאת עוברת !

 • Avatar

  שירלי

  המשפט הראשון שעולה לי אחרי שקראתי אותך עכשיו זה- כל הכבוד לימור! התרגשתי איתך בהוצאה של משהו גדול מבחינתך וזה גם מעורר בי השראה לנסות להקשיב יותר לקולות האלה שבתוכי- שאני קוראת להם אינסטינקטים- ולנסות לפעול לפי מה שהם אומרים לי למרות שלא תמיד זה מתחבר לי להיגיון…
  גם מאד מתחברת לנושא של מגע. לדעתי המגע הוא כלי מדהים לחיבור בין אנשים. לכן כנראה נמשכתי ללימוד עיסוי תינוקות ןלימוד הקשר המדהים הזה לאימהות כדרך להתחבר לתינוקן.
  תודה! והמון בהצלחה בדרכך! (-:

  • לימור לוי אוסמי

   לימור לוי אוסמי

   תודה,
   מרגישה ש'הוצאתי' כי כבר היה חלק ממש מנג'ס שלא נתן מנוח, אבל עכשיו עם כל התגובות, זה די מרגש, למרות שהמציאות לא השתנתה..

 • Avatar

  אפרת דבוש נאור

  לימור יקרה
  קראתי את הפוסט בבוקר ורק עכשיו התפנתי להגיב עליו ואני שמחה על הזמן שהיה לי לעכל את מה שאני רוצה להגיד לך.
  אינני מכירה אותך זמן רב או יותר מדי לעומק ויחד עם זאת כשאת מדברת על מיקוד וכשאני שומעת אותך אומרת את המילה "מגע" ו"התחלתי לגעת" זה מרגיש לי מאוד מכוונן וממוקד.
  יצא לי לחשוב על זה שלגעת זה לא רק להניח ידיים על גוף, זה לא רק חיבוק, לגעת אפשר בהמון דרכים ומבחינתי זה מה שאת עושה. את נוגעת בנושאים שלא הרבה אנשים נוגעים בהם ואת נוגעת באנשים בכתיבה שלך ובאפשור הרחב של המקום הזה וכל מה שהוא מכיל.
  מגע הוא דבר ישיר ולא מתפשר(כמוך בחוויה שלי), הוא עוקף את כל ההגנות והשכלתנות שלנו (איכות שכולנו זקוקים לה).
  אני בטוחה שיהיו רבים שיעידו שמעשייך ופועלייך נגעו בהם ברמות הכי עמוקות שיש ובאיכות של ריפוי, שחרור והקלה.
  אני מאחלת לך המון הצלחה בכל מה שעושה לך טוב ומרגיש לך נכון והרבה שמחה והנאה בדרך 🙂

  • לימור לוי אוסמי

   לימור לוי אוסמי

   ואוו, אפרת,
   מאוד התרגשתי לקרוא את מה שכתבת.
   מאוד משמח לראות את זה ככה, לא חשבתי יותר מדי על מה שאני עושה ופתאום לקרוא את התגובה שלך לדברים, זה באמת מאוד מרגש.
   הלוואי שגם דרך המגע אצליח לגעת באופן שנוגע 🙂

  • Avatar

   נעה גביש

   כתבתי תגובה לפני כמה ימים והיא נעלמה לה….ועכשיו כשאני קוראת אותך אפרת…התגובה שלי הייתה מאוד קרובה לתגובה שלך אז פשוט מצטרפת למילים שלך :).

   לגעת, אכן אפשר בהרבה מאוד אופנים, ולימור, כאן את נןגעת הכלכך הרבה אופנים ומקומות…בלב, בגוף במקומות שאנשים מפחדים להגיע לבד ואפילו ביחד
   וכאן פתאום יש מקום שמותר לגעת בהכל מכל וכל.
   נהדרת!!
   ובין אם זה גם יוביל אותך לגעת בפיזי או לא אמנות המגע שלך כבר החלה 🙂

   לי היה מאוד נעים ומעניין לקרוא אותך כטקסט כי זה היה כמו להיכנס אל תוכך ולהיות איתך במחשבות המאוד פנימיות לשמוע את הקול הפנימי שלך..כך הרגשתי כשקראתי 🙂

   יום מקסים
   ותודה

   • לימור לוי אוסמי

    לימור לוי אוסמי

    תודה יקרה,
    מאוד חשוב לי לשמוע את זה, כך שבהחלט היה שווה לכתוב שוב 🙂
    יכולה אפילו לומר מאוד מאוד מאוד חשוב לי לשמוע את זה, אז באמת תודה רבה.

 • Avatar

  מלאכי דולה

  וואו, לימור!!! מרגש לקרוא!
  ממש יפה איך את קשובה לעצמך.
  בהצלחה!!
  בטוחה שתצליחי לגעת במגע, כמו שאת נוגעת במילים.

  מלאכי דולה
  דולה – תומכת לידה
  מדריכת הכנה ללידה
  דולה לאחר לידה
  מטפלת בשמנים ופרחי באך
  משווקת אלופירסט
  נייד 054-2429622
  http://WWW.MALACHY.DULOT.ORG.IL
  mailto:maldoula2@gmail.com

 • Avatar

  כרמית

  הי לימור, אהבתי את הפתיחות והאמת שאת מעבירה בדברים שכתבת.
  גם אותי מאוד מעניינת שיטת ההתמקדות ואנסה לחפש על כך בגוגל.
  לכי עם קו החשיבה שלך והצמיחה , ללכת בצעדים זאת הדרך הנכונה כמו ילד קטן שעושה עוד פסיעה ועוד פסיעה.

  בהצלחה
  כרמית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

× את יכולה לכתוב לי לווטסאפ