אמהוּת,  להביא עוד ילד?

אמן אמן שזה לא הריון- העולם השתגע!!

אתחיל מהאמצע- מאחר לי מחזור שבועיים ואני בטוחה ב 99 אחוז שאני לא בהריון..

זה מהלחץ, הגעתי לגיל 40, זה ה TSH, אני לא מאוזנת הורמונאלית. רגע, אולי בעצם כן? אולי המחזור האחרון שהיה לי מוזר ושונה זה לא היה מחזור? אמאל'ה, אסור לי להיות בהריון, מסוכן לי להיות בהריון…

אם זה הריון, אבחר ישר בהפלה, אבל אם זה הריון שמסמל לי שהנה זה בא טבעי ואלוהים איתך וזה סימן משמיים שההריון הזה יהיה שונה, יהיה אחרת, יהיה בריא, יש מצב לאח או אחות למיקה?- לאאאא, מה פתאום, אני רוצה רק אותה בלבד יחידה ומיוחדת.

 

אני לא בהריון- זה כולה איחור שמחרפן אותי פיזית ונפשית, עלייה במשקל ועצבנות יתר.

ולא, אני לא אחזור לרגעים של בדיקת הבטא וערכת השתן  ואשתגע כמו פעם אחרי רגעים או שעות ואצעק – אני בהריוןןןןן ואקפוץ עד השמיים וארוץ לספר ההריון עם השעון ודבר ראשון אבדוק באיזה תאריך משוער אלד ואם זה מתאים לה או לו המזל שייולדו? וישר אטלפן לכמה חברות טובות ואשביע אותן שלא יספרו לאף אחת, כי אני לא משתפת עד סוף חודש שלישי ולהורים שלא יספרו לאף אחד חוץ מסבתא ואיזו דודה מעצבנת שתרד לי מהווריד…

ולבן זוגי אומר- "מאמי, אני בהריון, זה הריון יקר אני בשמירה מעכשיו- תעשה טובה ותקפל גם את הכביסה…."

ואם אני לא בהריון, אז אכנס למיטה עם ביסלי, במבה וכל הממתקים שאמצא במזווה ואבכה בלי לענות לטלפונים ואעלה עוד כמה קילו עודפים ואאשים בשמחה את ההורמונים.

 

אחזור להתחלה– כמטופלת פריון שנים רבות שפת הפוריות היא חלק ממני, כמו דבק…., כמטופלת לשעבר, כמטפלת בנשים ובמלווה אותן במסע שלהן להורות. הגוף שלי זוכר כל זריקה, כל בדיקה, כל הכלה, כל אובדן, וכל רגע במסע הפריון….

הגעתי למצב שעכשיו אני גאה, שמחה ומאושרת בצורה שאני מביעה בפתיחות מרובה על המסע שעברתי… זה התחזק שפגשתי את ליטל אוהב ציון היקרה שראיינה אותי לספר בהתהוות בנושא הפוריות- הראיון, השיחה הקולחת, השאלות המדויקות והמרגשות על המסע שעברתי. המראיינת הנפלאה והשנונה ריגשו אותי מאוד, העליתי זיכרונות וסיטואציות מהמסע הארוך ועניתי על השאלות ואף מעבר לכך… והרגשתי מאושרת וגאה וגם תהיתי הרבה- זאת אני שעברתי את כל השנים המסוייטות האלו? איך אני לא מאושפזת במחלקה פסיכיאטרית?

חזרתי מהראיון מסופקת, מחויכת וגיבורה אמיתית! כמו פגישה עם פסיכולוג, רק שהמטופל מדבר יותר ועל הכל בבת אחת וכבר בפגישה ראשונה עונה גם על השאלות שלא נשאלו (חסכתי לך ליטל 🙂 )

חודש וחצי אחרי, התחלתי לקרוא את הספר הנפלא  "כמה רחוק את מוכנה ללכת" והרגשתי בחלקים נכבדים ממנו כאילו אני כתבתי אותו – צחקתי, בכיתי, כעסתי ובעיקר התרגשתי מהספר.אני מרגישה עכשיו שזו תקופה שאני פתאום מתעוררת יותר ונוחתת למציאות ומבינה מה קרה לי עד כה… וכמה רחוק הלכתי ואף לפעמים רחוק מידי….

 

החלטתי שאין ברירה. המחזור מאחר שבועיים ואם אני כבר בודקת מה השתבש, אז שיוסיפו לי בהפניה לבדיקות הדם גם בדיקת הריון… הגעתי לרופאה וביקשתי תוך כדי "התנצלות" שאני רוצה לעשות בדיקות דם כלליות וגם X וגם Y ואה, שכחתי- מאחר לי המחזור, תבדקי ליתר ביטחון גם בדיקת הריון. עשיתי את הבדיקה והצטמררתי לקבל את פתק הדרישה של מכבי עם המספר טלפון המוכר שעוד זכרתי בע"פ לבדיקת תשובה גם דרך תקליט בטלפון…

נכנסתי לסופר בינתיים וראיתי בבית מרקחת שם ממול את ערכת השתן קורצת לי- "עם איחור כמו שלך תוך 4 דקות ייגמר המתח שלך, חלאס את כבר לא מטופלת פריון, מותר לך, קחי אותי!"

לא לקחתי!- נזכרתי בסיפור שלומדת הקטנטונת שלי בגן על העכבר והתפוח שמלמד מה זה סבלנות!

קניתי בינתיים קצת ממתקים בתירוץ שזה לקטנטונת…

 

הרגשתי שהעולם משתגע – אני מחכה לתשובה לבדיקת הריון? השתגעתי? ואני יושבת ומתפללת לאלוהים שחלילה זה לא יהיה הריון?

עשיתי הרבה תטא הילינג בלי להתחשב בטובתי העליונה והגבוהה ביותר- ישר ציוויתי- אלוהים שלא יהיה הריון,  רק לא הריון!!!

ובלב פנימה היה גם חיוך והתרגשות רבה- יו, אם זה הריון, אני פורייה! פורייה גם בגיל 40, הגוף שלי יודע להיכנס להריון, ראיתי אפילו איך אני כותבת את הפוסט 'כנגד כל הסיכויים והסיכונים- אני בהריון ואל תדאגו הכל יהיה בסדר, הבורא איתי יד ביד..'

ופתאום מדמיינת את ההורים, את הבן זוג, את הקרדיולוג – צורחים וכועסים- מה עשית לעזאזל ? את רוצה למות בכוח??

ושוב דמיונות שהפליגו להריון קצר וסיומו וסגירת מעגל שהגוף שלי יודע להיות בהריון טבע ומשם- אין הריון- הגוף שלך נפלא ותקין וחלומי גם בלי להיות בהריון.

כבר ב12:00 חייגתי רועדת פעם ראשונה לטלפון של מכבי ובכיתי מהתרגשות מההודעה של העבר- "לדרישה זו אין עדיין תשובה במערכת".

גם ב12:30 וגם ב13:00 וכל חצי שעה עד 16:00 קיבלתי את אותה תשובה בטלפון ובאינטרנט הגיעו רוב התשובות חוץ מבדיקת הבטא של ההריון..

 

 

כל הזמן הזה שיחקתי באש עם עצמי– חס וחלילה לא הריון, יו, הלוואי הריון וישר נסיים אותו (ברור לי מה ההשלכות).

בסביבות 16:00 לפתע באינטרנט ראיתי אותה, את התשובה לבדיקה שחיכיתי לה – לבדיקת הבטא..

התבוננתי בה כמו איזה ציור שהתגלה לי עכשיו. ציור אפור, מוכר, עצוב, שיוביל אותי ישר למזווה לטחון את כל הממתקים לבד…, באור ולא בחושך…

התבוננתי שוב ואמרתי- תודה אלוהים, תודה והגעתי לסלון ואמרתי- "מאמי התשובה כמו שחשבנו , את ההריון אני הולכת להביא עכשיו מהגן- כבר אחרי 16:00..

נשמתי בדרך ואמרתי לעצמי- איזה מזל שאני לא בהריון! ותודה על המבחן שהעברתי את עצמי…

הפוסט הזה והשעות שחיכיתי לתשובה הביאו אותי לידיעה והבנה שעדיין לא עיבדתי מספיק טוב את המסע שעברתי והחוטים עדיין גלויים….

יש לציין שמה שסגר ועזר לי אחרי התשובה של הבדיקה זה להגיע לגן של הקטנטונת ולקבל ממנה חיבוק חם ונשיקות ולשמוע אותה אומרת לי- "אני וות ת'ך"(אמא אני אוהבת אותך)

 

תודה על כל מה שהיה ותודה על מה שיש כאן ועכשיו!

 

**רינה רונן , אם מאמצת למיקה אחרי 13 שנות מסע להורות. מטפלת בתטא הילינג ,יועצת, מלווה ותומכת בתהליכי הפריון , הפונדקאות והאימוץ, מנחת קבוצת "פשוט להיות"- מעגל נשי  באיזור השרון,  rinagili@gmail.com

* לפוסטים נוספים של אמהות מאמצות ונשים בטיפולי פוריות

לבלוג שלי

לדף פייסבוק

 

אולי גם יעניין אותך לקרוא:

בשם אלוהי השחלות/ לי-את דנקר

מאוד קשה לי עם השעון שמתקתק / אביגיל

לא מסוגלת לחשוב על להביא עוד ילד לעולם / אמא אנונימית

תביאו שניים, תביאו שלושה, תביאו ארבעה ילדים / לימור לוי אוסמי, יוצרת האתר, מלווה נשים לקראת ובתהליך ההורות

 

גם את מוזמנת לכתוב את עצמך, להשתתף בדיונים כאן ובפייסבוק ולהצטרף לעדכונים במייל דרך רשימת התפוצה

את בהריון או אחרי לידה? אולי יעניין אותך לשמוע על תהליך ליווי ייחודי


אם את בהריון או אחרי לידה, סביר להניח שאת מרגישה לא רק אושר. אמנם תהליך ההריון ואחרי הלידה הוא תהליך טבעי ומביא המון שמחה, אך הוא כרוך גם בשינוי משמעותי ומטלטל, בתחושות של אשמה, תסכול, כעס, סטרס ורצון להרגיש אחרת.

 תהליך ליווי רגשי בהריון ואחרי לידה הוא תהליך ייחודי הנבנה מתוך למידה עמוקה והבנה של הלך רוח האופייני לתקופה. התהליך מחזיק בהבנה שלמרות שהאתגרים הרגשיים הם טבעיים, הם גם מעלים קשיים ומצריכים תשומת לב, הכוונה, ושיתוף.

מטרת תהליך הליווי הוא לעזור לנשים להתמודד עם האתגרים הרגשיים בהריון ובהורות אחרי לידה, מתוך גישה השמה את האישה במרכז, ומבוססת חמלה, קבלה, חיזוק הביטחון ההורי והפחתת האשמה והסטרס.

לפרטים נוספים על תהליך הליווי את יכולה ללחוץ כאן, או ליצור איתי קשר בהודעה לכפתור הווטסאפ או לטלפון: 052-2835020

אשמח ללוות אותך,

לימור לוי אוסמי, מלווה רגשית נשים בהריון ואחרי לידה' יוצרת האתר 'נשים מדברות אמהוּת'

 

11 Comments

 • Avatar

  קורין

  את מיוחדת יקרתי והלוואי!!! פשוט הלוואי שהיה יוצא חיובי!!!!! בכול מצב את מדהימה!!! ואני אוהבת אותך המוווווווווון!!! נשיקות מאמי

  • Avatar

   רינה רונן

   תודה קורין יקרה ושמחה להכיר אותך
   מאחלת לך המון הצלחה{}

 • Avatar

  ליטל אוהב ציון

  אוי רינה יקרה את כזו מדהימה, ובדיוק כמו שכתבת – גיבורה אמיתית, הראיון שלך עדיין מהדהד לי בראש ונותן לי הרבה כוח ואומץ. שתחביב לך שנה מופלאה מלאה בבריאות טובה, חדוות יצירה והגשמה עצמית. אוהבת וגאה בך

  • Avatar

   רינה רונן

   ליטל יקירה, זה הדדי!
   דרך ובעזרת הראיון שלך הבנתי כמה החוטים עדין גלוים, כמה עוד יש שם דברים שלא סופרו לאורך המסע הארוך

   את מדהימה ליטל ואני מאחלת לך המון הצלחה

 • Avatar

  ברייב יאשי

  רינה יקרה
  אין עלייך. כל פעם את מפתיעה אותי מחדש.
  עד אנה תלכי עוד?!
  ריתקת אותי ואתם ממשיכים לרתק אותי במעמקי ההתנסויות
  אוהב אותכם
  ומחזק אותכם בדרך

 • Avatar

  מירב שוהם

  וואוו אין עלייך מדהימה הצלחת לגרום ללב שלי לפעום חזק לרגע אוהבת אותך המון ותמשיכי להיות מקסימה כמו שאת…<3

 • Avatar

  אוסי

  רינוש,

  רק חיבוק זה מה שבא לי עכשיו בסוף הקריאה לתת לך.
  נשיקה גדולה

 • Avatar

  שירה דרוקר

  רינה,
  ראשית מחמאה על הכתיבה – ממש מותחת, סוחפת ומרגשת…
  ושנית, כשקראתי עלתה בי מחשבה, כמה מוזר זה בטח עבורך לרצות עכשיו את ההיפך הגמור ממה שרצית כל כך הרבה שנים…

  הרגשתי כאילו אחרי כל כך הרבה שנים הגוף והנפש כבר מכווננים ל"לרצות משהו" ל"לשמוח כשהמשהו הזה קורה", וכשהרצונות משתנים (קודם כל בראשנו) לוקח לגוף ולנפש קצת יותר זמן לעכל את השינוי ולהבין שעכשיו צריך לרצות דברים אחרים, ושמה שחלמנו קודם כבר לא רצוי ולא רלוונטי.

  מאחלת לך המשך עיבוד פורה ומוצלח!!

 • Avatar

  טלי

  רינה, את כותבת נהדר, מאוד אנושי, בפרופורציות הקריאות גם לכל מי שלא מצוי ב"תחום", ולכן גם כ"כ מובן ונתפס ומעורר סימפטיה. ברור לגמרי מה זו כתיבה בשבילך – שמקלה, עד כמה שהיא יכולה לעשות זאת.
  חשבת על זה ש"מיקה" מתחרז טוב עם "מתוקה"? ממש כמו שהיא, מתוקה.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

× איך אני יכולה לעזור לך?