אמהוּת,  להביא עוד ילד?

טוב עכשיו

בימים האחרונים אני שמה לב לתחושה חדשה אצלי. לטוב, ממש טוב.

כמובן שעכשיו מתבקש להוסיף את כל החמסות הנמצאות ביקום בתוספת של שום בצל וכל מיני. כשאני מתוודה על הטוב הזה, פתאום צץ לו גם רגש כזה שמת מפחד שברגע שאני אתוודה שטוב עכשיו, משהו יבוא ויטרוף את הקלפים.  

אני מרגישה בימים האחרונים תחושה שחדשה לי. אין משהו במציאות שהשתנה באופן דרמטי, אך התחושה הפנימית השתנתה. היא התפתחה קצת, ופתאום זה כמו שינה את הכל. פתאום טוב. הטרדות נשארו אותן טרדות, היומיום נשאר אותו יומיום והכל בעיקרון אותו דבר, אבל משהו בי יותר רגוע, יותר שלו, יותר טוב.

ואתמול בלילה, ממש רגע לפני שהולכים לישון פתאום פרצתי בבכי. מסכן בן זוגי, תמיד זה דקה לפני שנרדמים 🙂

פתאום זה השתחרר.

הפחד מלהביא ילד נוסף, שאולי הטוב הזה יילקח לאן שהוא.

הפחד מלהתניע את התחום שאני אוהבת, כי אולי הלחצים שיבואו איתו יעלימו את הטוב.

הייתה אתמול שמחה ותודה על הטוב הזה, אבל היה גם בכי גדול. בכי על מה שהיה, בכי על שנים קשות שעברתי. כי אם עכשיו התחושה הזו של ה'טוב' חדשה, זה מדגיש שעד לא מזמן היה  רע. עלו תחושות על מה שהרגשתי אחרי הלידה, בכי על הקושי שהיה, בכי על איך שהייתי והתנהלתי עם עצמי, על הביקורת העצמית האינסופית שהייתה בי, על חוסר שביעות הרצון מהתחושות שעלו בי, על חוסר היכולת לפרגן לעצמי קלות או הנחה, על חוסר היכולת להביע חמלה והבנה כלפי עצמי.  

אתמול בלילה הגיע בכי משחרר, בכי שיכול לחמול על ההיא שהייתי, שלא היה לה מושג איך להתנהל בצורה שיכולה להיטיב עימי, שלא היה לה מושג איך לאהוב את עצמה כפי שהיא.

ובתוך כל הטוב הזה, בתוך כל התחושה הזאת שעכשיו אחרת, מתגנבות להן שאלות חדשות: האם יש לך את היכולת להרגיש אחרת במצב חדש של 'אחרי לידה'? האם יש לך את היכולת להרגיש אחרת בהתנעה חוזרת של עסק חדש? האם תוכלי לשמור את האיכות הזאת גם אז?

אני כל כך מקווה שכן.

שלכן,

לימור

לימור לוי אוסמי, יוצרת האתר

 

אולי גם יעניין אותך לקרוא:

פחד לפני ילד שני/ אמא אנונימית

הרהורים/ אמא לאחת וחצי

להיות אמא לילד אחד/ אמא

 

לדף הפייסבוק של נשים מדברות אמהות

את בהריון או אחרי לידה? אולי יעניין אותך לשמוע על תהליך ליווי ייחודי


אם את בהריון או אחרי לידה, סביר להניח שאת מרגישה לא רק אושר. אמנם תהליך ההריון ואחרי הלידה הוא תהליך טבעי ומביא המון שמחה, אך הוא כרוך גם בשינוי משמעותי ומטלטל, בתחושות של אשמה, תסכול, כעס, סטרס ורצון להרגיש אחרת.

 תהליך ליווי רגשי בהריון ואחרי לידה הוא תהליך ייחודי הנבנה מתוך למידה עמוקה והבנה של הלך רוח האופייני לתקופה. התהליך מחזיק בהבנה שלמרות שהאתגרים הרגשיים הם טבעיים, הם גם מעלים קשיים ומצריכים תשומת לב, הכוונה, ושיתוף.

מטרת תהליך הליווי הוא לעזור לנשים להתמודד עם האתגרים הרגשיים בהריון ובהורות אחרי לידה, מתוך גישה השמה את האישה במרכז, ומבוססת חמלה, קבלה, חיזוק הביטחון ההורי והפחתת האשמה והסטרס.

לפרטים נוספים על תהליך הליווי את יכולה ללחוץ כאן, או ליצור איתי קשר בהודעה לכפתור הווטסאפ או לטלפון: 052-2835020

אשמח ללוות אותך,

לימור לוי אוסמי, מלווה רגשית נשים בהריון ואחרי לידה' יוצרת האתר 'נשים מדברות אמהוּת'

 

לימור לוי אוסמי

מלווה רגשית נשיםבהריון ואחרי לידה, יוצרת האתר 'נשים מדברות אמהות'. נפגשת עם נשים בכרכור ובשיחות וידאו. לפרטים וקביעת מפגש אפשר ליצור איתי קשר בהודעה - 052-2835020.

7 Comments

 • Avatar

  סיון קונוולינה

  לימורי אהובה,
  ריגשת אותי כל כך, קשה לי להסביר לך כמה עמוק המילים שלך נגעו בי…
  לא יודעת אם זה בגלל ההזדהות הכל כך גדולה שאני מרגישה עם החלק שבך שהיה ביקורתי וקשה, או אולי בגלל חוסר היכולת "לפרגן לעצמך קלות מסויימת" (מדוייק להפליא…). אני מרגישה שזה מדבר אליי בכל כך הרבה רבדים שונים, וכמובן בהקשר של עיסוק חדש, של בחירות אמיצות, של פחדים אמיתיים וכנים שצריך להכיל אותם מבלי לאפשר להם לשתק אותך.
  ומיד אני מרגישה שאני חייבת לומר לך לגבי הפסקה האחרונה שברור לי שכן! ברור לי, אפילו מהיכרותנו הקצרה, שעברת כברת דרך כל כך ארוכה מאז הלידה הראשונה, שאין לי ספק בכלל שהחוויה הבאה תהיה שונה, כי התהליך הזה של צמיחה הוא בלתי הפיך, ומה שלמדת על עצמך ועל האיכויות שיש בך – זה ייתן לך כלים עוצמתיים מאוד להתמודדות. זה בלתי נמנע בעיניי.
  ולגבי התנעה של עסק חדש – אני חושבת שאת בשלה ומוכנה להיות שם, בעיקר כי יש לך את הדרך הנפלאה שלך לקחת את הדברים בקצב שמתאים לך, לא לתת להשפעות חיצוניות למהר אותך אל משהו שאת לא בטוחה בו, וזה משהו שאני מעריכה וכל כך אוהבת אצלך.
  הבכי והפורקן הגדולים הם אולי הביטוי של מעבר לשלב חדש, לדרך חדשה. אני מחבקת אותך חזק חזק על שלב המעבר הזה, ומאמינה בך מאוד שתצליחי, שתפרחי, ושתעשי לעצמך המון המון טוב!
  מכל הלב,
  אני

 • Avatar

  נעה גביש

  כמו שכתוב…. 🙂
  אין טוב בלי רע כמו שאין אור בלי חושך
  או יותר נכון אי אפשר לדעת מהו רע כשלא יודעים מהו טוב
  לא רואים חצי מלא אם אין חצי ריק ואני יכולה להמשיך בעוד הרבה מאוד דוגמאות
  וכולן כמובן מאוד סוביקטיביות לכל אחד באופן מאוד אישי 🙂
  ובכי כמו שכתבת, יכול להכיל אושר וקושי, כאב ואהבה, שחרור ומצוקה…שם בדמעות הרגישות והמרגישות שלנו טמון הרבה מאוד רגש שלא כולם יודעם להוציא אותו.
  הבכי שלך נשמע לי נפלא: סגר לך תקופה ועוזר לך לפתוח חדשה עם ולמרות הקשיים והפחדים שהיו, שיש ושיהיו, אי אפשר בלעדיהם.

  המון הצלחה לימורי אני רואה שגם את זורמת לכיוון היותר נוגע ואישי תשמרי על עצמך ועל האתר המקסים והחשוב היטב. אני אשתדל להבקיע כשרק יהיה לי יותר זמן וזה קורה מידי פעם 🙂

  }{

 • Avatar

  אפרת דבוש נאור

  לימור יקירה,
  איזה כיף לקרוא אותך כותבת את המילים האלה, ממש משמח ומרגש, מרגיש לי כמו פרפר יפיפה, שיוצא מהגולם אחרי שינה ארוכה, צמיחה פנימית ותהליך התהוות.
  יותר מהכל אני יכולה להזדהות עם הפחד, שהטוב יעלם, שהדברים ישתנו וירגישו אחרת, כשהכל בפנים ברור, שקט ושלם וקיים החשש של מה יקרה עם זה כשזה יצא לעולם החיצון, איזה פחדים ודפוסים מגבילים ישנים זה יפגוש ומה ילד לו המפגש הזה (בפרט סביב המחשבה על ילד נוסף, מבשלת פוסט בעניין).
  אני למדתי לעשות הפרדה בין התחושה הטובה, שכל הזמן נעה ומשתנה לבין תחושת הביטחון שלי והידיעה הפנימית, שלא שהיא לא ניתנת לערעור, אך היא נשענת על הרבה עבודה פנימית עקבית ונחושה ולא נפיצה כמו תחושה או מצב רוח שבה והולך. (נראה לי ששוחחנו על כך פעם)
  אני משוכנעת שהטוב שאת חווה עכשיו, הוא הרבה יותר מרגע של חסד במסע, אלה צורת ביטוי עמוקה של הדרך בא את פוסעת בנחישות ובאהבה וחמלה עצמית רבה ומאחלת לך באהבה גדולה רגעי קסם וחסד רבים נוספים בדרכך.

 • Avatar

  חגית

  ואוו יקרה שלנו – קוראת אותך ואת התגובות וכל כך מזדהה ורואה גם אותי במסע הזה המאתגר, המבורך.

  אני בעיקר מברכת על השיתוף הכן והאמיץ, על הנחישות לצד הרגישות ועל האיפשור לבכות. הבכי והדמעות ממוססים כל קושי או חומה כואבת שמפרידה בינינו לבין הלב והנשמה.

  לאחרונה גם אני ככה מהורהרת, רואה לפרקים כמה קשה אני יכולה להיות לעצמי ואיך מתהווה עוד חלק רך, עדין, קשוב, אמפטי, איכפתי, שמזכיר לי שאפשר סתם ופשוט שיהיו ימים נעימים, טובים וקלילים. לא הכל צריך להיות כבד וקשה או מאתגר.

  חשה שצלחתי בגבורה ובכבוד שלוש שנים בקירוב של אמהות, סוגרת אוטוטו קידומת רביעית, ופתאום נורא רוצה לנסות להביא עוד ילד או ילדה. פתאום זה כבר אפילו פחות פשוט מקודם ואולי יצריך טיפולי פוריות, אבל מאמינה שכמו שבני הראשון הגיע והגיח בזמנו ובדרכו, כך גם הבא/ה י/תבוא. ואהיה מוכנה ובשלה במיטב שאוכל

  שולחת לך חיבוק חם, קרוב, אוהב, מבין, חומל, עדין ,פשוט, רך וממיס.

  אוהבת ומעריכה המון, מעבר למלים… חגיגית

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

× איך אני יכולה לעזור לך?