היריון,  להיערך ללידה ולהורות,  לידה,  עיבוד חוויית הלידה

נשות מקצוע מומלצות: עיבוד חווית הלידה / עבודה עם טראומה בלידה / הכנה רגשית ללידה

לידה יכולה להיות חוויה לא פשוטה, שמשאירה משקעים, פחדים, חששות, שיכולים להשפיע על האישה ועל הקשר הנבנה עם התינוק. בתגובות תוכלו למצוא המלצות אישיות שנשים נתנו על נשות מקצוע שהן נעזרו בהן לעיבוד חוויית הלידה שלהן או עשו איתן הכנה רגשית ללידה.

כמו בכל תהליך מקצועי, כדאי לקבל המלצות נוספות, לקרוא על אשת המקצוע, לשאול אותה לגבי ההכשרה והניסיון שלה ולהרגיש בבטן האם הגישה, הטון הרגשי והדרך מתאימה לנקודה שבה אתן נמצאות בה היום. גם בתהליך עיבוד חוויית הלידה – אין דרך אחת ויחידה. יש כמה גישות, דרכים, נקודות מבט על האופן שבו אפשר וכדאי להיות עם חוויית לידה שהייתה.

** מעדכנת: שימי לב שהרשימה לא עודכנה זמן רב. אם את מחפשת אשת מקצוע, אני ממליצה לבדוק בנוסף גם באתר B.O.T. גם אני מקיימת תהליך ליווי סביב עיבוד חוויית הלידה, בכרכור ובזום, ואפשר למצוא את כל הפרטים על תהליך איתי כאן.

שלכן,

לימור, יוצרת האתר. מלווה רגשית נשים בהריון ואחרי לידה

 

ליווי רגשי בהריון ואחרי לידה – להכניס נשימה אל תוך הדחיסות

מיליוני נשים עוברות בכל יום את תקופת ההיריון ואחרי לידה, אך אין אישה שלא מרגישה כיצד החיים שלה משתנים ללא היכר. בשינוי של ההורות יש משהו מבורך, שמתקרב לתחושת הנס או הבריאה, אך השינוי הזה מביא איתו גם אתגרים פיסיים ורגשיים, המפגישים עם תחושות לא צפויות או לא נעימות.

ליווי רגשי בהריון ואחרי לידה הוא הדרך להכניס נשימה, הקלה, ביטחון בהורות, ולהפחית שיפוטיות, ביקורת, הלקאה עצמית ונוקשות. תהליך הליווי עוזר לנשים לפתח חמלה עצמית, יכולת קבלה של המציאות ומודעות למחשבות ודפוסים שלא בעדן. הוא מסייע לרכך ולהיטיב עם החוויה ההורית ולהכניס הקלה, חיבור ומשמעות.

רוצה לשמוע עוד על תהליך הליווי? כל הפרטים נמצאים כאן. 

אשמח ללוות אותך,

לימור, יוצרת האתר.

לימור לוי אוסמי

מלווה רגשית נשיםבהריון ואחרי לידה, יוצרת האתר 'נשים מדברות אמהות'. נפגשת עם נשים בכרכור ובשיחות וידאו. לפרטים וקביעת מפגש אפשר ליצור איתי קשר בהודעה - 052-2835020.

20 Comments

  • Avatar

   מירן נסים

   אני רוצה להמליץ בחום על יסמין זיו מעין השופט (אזור צפון, ליד יקנעם) אשר ליוותה אותי במהלך ההריון באמצעות טיפולי שיאצו ודיקור (והמון הקשבה, הדרכה והכלה).
   הגעתי ליסמין בשל כאבי גב קשים ובכלל חוויית הריון מורכבת – פיזית ורגשית. יסמין שילבה בין שיאצו ודיקור ומעל להכל ביחס אישי מחבק וקשוב. כל מפגש איתה היה מעין מסע פנימי שהוביל לתובנות, התפתחות רגשית והקלה פיזית משמעותית.
   במקרה שלי עד שבוע 37+ העובר לא התהפך. אני כבר תאמתי ניתוח קיסרי והייתי נטולת תקווה שדבר מה ישתנה, אך נראה שיסמין האמינה בשביל שתינו ובמפגש שאינו רחוק מקוסמי הצליחה להביא אותי לרגיעה נפשית ופיזית בצורה שלא חוויתי כל ההריון. יומיים לאחר מכן העובר התהפך וכעבור שבוע ילדתי לידה טבעית.
   המגע והקול של יסמין מלווים במהלך הטיפול ואחריו ומיצרים תחושה שאת לא לבד, שיש מישהי שמלווה אותך במסע, שמבינה את שאת עוברת ומוכנה לקבל אותך בכל מצב.
   אציין שלא עשיתי לפניכן דיקור ושיאצו וגם לא חשבתי שאצליח להתחבר לליווי בשלב מתקדם של ההריון (הגעתי בחודש שישי ליסמין), אבל יסמין בדרך צנועה ומכילה מקבלת אותך וזורמת איתך. אני נסחפתי והוקסמתי!
   ממליצה בחום: יסמין רז, נייד- 050-7266495

  • Avatar

   דנה פריוולד

   אני ממליצה בחום על איילת להב, דולה מצבעון- ליד צפת וקרית שמונה.
   אשה חמה ומקסימה. הגעתי אל איילת משום שרציתי עזרה בעיבוד חווית הלידה של בכורתי, כשהייתי לפני לידת ביתי השניה. נפגשנו מספר פגישות, ואיילת עבדה איתי באמצעים שונים, כולל מגע, תנועה, דמיון, צבע ויצירה. נגענו בכל מה שהייתי צריכה על מנת להגיע ללידה הבאה ממקום אחר לגמרי. עשינו גם מפגש משמעותי מאוד יחד עם בנזוגי.
   נוצר בינינו אמון מלא, ואיילת גם ליוותה אותי בלידה. לא יכולתי שאף אחד אחר ייגע בי חוץ ממנה.יש לה ידיים נהדרות ונשמה גדולה מאוד.
   מוזמנות ליצור קשר להמלצה-דנה-אפס חמש ארבע 6734376

  • לימור לוי אוסמי

   לימור לוי אוסמי

   אני רוצה להמליץ בחום על רונית ויגודסקי שעשיתי איתה הכנה רגשית ללידה.
   הגעתי לרונית עם המון חששות על לידה בבית חולים ובנוסף, לא הייתי מוכנה לשמוע על האופציה של ללדת בלי אפידורל.
   רונית, עם המון אהבה והכלה, ליוותה אותי ועזרה לי למצוא את המשאבים שלי להתמודד עם כל מה שמגיע ולהבין טוב יותר את עצמי.
   תודה, רונית

   רונית גרה בחיפה
   הטלפון שלה הוא 0524550674
   היא דולה בהכשרתה, מכינה ללידה ומלווה נשים בגישת B.O.T

   המייל שלי לשאלות medabrot.imahut@gmail.com

  • Avatar

   עדי גזית

   אני רוצה לספר לך על הילה לב רן, איתה עשיתי עיבוד חוויית הלידה/ עבודה עם טראומה בלידה/ הכנה רגשית ללידה—כל התשובות נכונות..

   קצת פרטים רשמיים ואז על החוויה שלי באופן אישי-
   הילה היא דולה באזור השרון, ובין שאר כובעיה גם מדריכה יוגה נשית, מרצה בקורס דולות ובעיקר אשה נפלאה.. הטלפון שלה- 052-3541409
   והמייל hillalevran@gmail.com

   כך היה לי.
   אני מאמינה שילדי צריכים להגיע לעולם כמו שהטבע התכוון.
   בלידה של בתי הבכורה, ילדתי בנוכחות בעלי, שהשתדל באמת אבל לא ממש ידע איך לעזור לי. הלידה הייתה טבעית אמנם כמו שרציתי, אבל כל השאר לא ממש קרה בהתאם לרצונותיי. חלק מזה קרה בגלל שנפלתי בין הכיסאות- חלופת משמרות, מיילדת לא סימפאטית וכו'. חלק מזה קרה בגלל חוסר הרגישות של המערכת ליולדת-הלידה שלי הייתה נתונה לרשות הציבור, טיילת בחדר לידה, התעלמות ממני ולעתים אף זלזול. וחלק מזה בגלל חוויות אישיות שלי.
   כך או כך, בהריון השני שלי היה ברור לי שהפעם אני מגיעה עם מישהי מטעמי. כשהתלבטתי מי זו תהיה- דולה או מיילדת, שוחחתי שיחה קצרה עם הילה לב רן, שהיתה אז בכובע של המדריכה שלי בחוג יוגה לנשים בהריון. הילה הזמינה אותי אליה לפגישה בקליניקה.
   חשבתי שאני מגיעה למשהו קצרצר, להעלות בעד ונגד מיילדת או דולה. במקום זה, מצאתי את עצמי יושבת על הספה, בוכה ונסערת מעצם השיתוף, חיה את רצף הארועים כאילו זה קרה אתמול. הופתעתי מאוד, בעיקר כי לא הבנתי את עוצמת הרגשות שלי כלפי מה שקרה. הבנתי שיש לי הרבה לשחרר- עצב, כעס, אכזבה.
   הגוף שלי ביקש לעבד את הלידה. אפשרתי לו.
   הפגישה זו הייתה ההתחלה של מסע רגשי מרפא. לא הייתי לבד במסע הזה. הילה הובילה אותי.
   לאט ובזהירות- דרך שיחות, בובות משחק, העלאה על כתב, תרגילים שונים, התחברות לחוויה הגופנית וטכניקות שונות ורבות- עיבדתי את החוויה שעברתי. קיבלתי שיעורי בית, תרגלתי, שוחחתי עם בעלי, הסברתי לו מה ואיך אני צריכה אותו, פניתי לבית היולדות על מנת להכשיר גם שם את הקרקע, הכנתי "מניפסט" של מה שחשוב לי בלידה הבאה- בקיצור נתתי עבודה..
   צעד צעד, שלב אחרי שלב הילה הנחתה אותי לכדי התוצרים הללו.
   בסוף התהליך, זכיתי לכך שהיא גם ליוותה אותי כדולה בלידת בני השני. זכיתי בתיקון. היתה לי לידה טובה ומופלאה המעלה בי חיוך והתרגשות כשאני נזכרת בה.
   אני מאחלת לך, באשר תהיי, שתצליחי לפרוק ולעבד את שקרה לך בלידה הקודמת שלך, על מנת שתוכלי להגיע אל הלידה הבאה שלך מוכנה, שלווה, מאושרת ובטוחה בעצמך. כך היה לי..

   • Avatar

    שלומית ארד

    אני מצטרפת להמלצה על הילה לב רן. עשיתי אצלה יוגה לנשים בהריון בהריון השני שלי. במהלך היוגה עשינו הרבה תרגילים בדמיון מודרך שעזרו לעבד כל מיני דברים ולפתור כל מיני מצוקות בזמן ההריון. לאחר שהלידה הראשונה היתה התערבותית וטראומטית, הלידה השנייה היתה לידה טבעית וחוויה מתקנת, הרבה בזכות הילה!

  • Avatar

   POOH

   אני רוצה להמליץ על שרי קרוכמל מ"אמא אדמה" בהוד השרון.
   לפני הלידה השניה שלי היא עשתה איתנו [איתי ועם בן זוגי] עיבוד של הלידה הראשונה שהייתה טראומתית לשנינו [וגם לנולדת].
   היא עזרה לנו לעבור על פרטי הלידה להבין מה אפשר היה לעשות אחרת ומה לא היה בשליטתנו ובעיקר להניח את החוויה מאחורינו ולהגיע ללידה השניה מוכנים ללידה שניה.
   היא הייתה תומכת והתאימה את עצמה לחלוטין אלינו.

   הלידה השניה הייתה נפלאה.
   ואין לי ספק שזה גם בגלל הליווי, העיבוד וההכנה שקיבלנו משרי.
   קישור לאתר: http://www.emadama.co.il/

  • Avatar

   מיה נבות שמש

   שלום נשים יקרות, אני רוצה להמליץ מכל ליבי, רחמי ונשמתי על אביטל גרינפלד שהיא בין היתר מכינה ללידה, דולה, מדריכת גופנפש ושיטת קיי, מנחת מעגלי אמהות, ומעסה בחסד! אביטל ליוותה אותי בשני ההריונות בעיסויים מדהימים, הכינה אותי ואת בעלי ללידה ולימדה אותי את שיטת קיי המופלאה. סבלתי מאוד מסימפיזיוליזיס (התרחקות חריגה של עצם הפוביס) דבר שהיה מלווה בהרבה כאב לאורך ההריון וקושי רב לזוז… שיטת קיי לימדה אותי לחיות עם הכאב ולהמנע מהסבל שכרוך בו וכך גם כשהגיע הזמן להביא את בנותיי לעולם שיטת קיי וקולה הנפלא והמרגיע של אביטל ליווה אותי בהרפייה עמוקה דרך צירים של שעות ארוכות ברוגע מפתיע ומשחרר ובלידות מדהימות כתוצאה מכך. אני מאמינה שהשיטה הזו היא כלי מדהים לחיים בכלל וממליצה מאוד על אביטל, בשבילי היא היתה הצלה והיא לימדה אותי לבטוח בגוף שלי ולהאמין בו. תודה!

   מיה

   הפרטים של אביטל:
   http://www.dialoguf.co.il
   052-2246911

   • Avatar

    ריקי חן

    אני רוצה להמליץ מאוד על אביטל, הגעתי אליה מתוך רצון ללדת בלידה טבעית , כאשר כל הסובבים אותי מרימים גבה ידעתי אני שהגוף שלי יכול להתמודד עם הכאב אבל לא ידעתי כיצד לעזור לו . כאשר הגעתי לאביטל הייתי בהריון השני בעזרת שני מפגשים אישיים ומדהימים לקחתי כלים להתמודדות עם כאב ולבנייה של תוכנית הלידה כפי שאני רוצה שתהיה. הלידה השנייה הייתה מדהימה והתרחשה בדיוק כמו שרציתי. כמובן שבהריון השלישי חזרתי אליה למפגשי השלמה ואין ספק כי בזכות אביטל עצמה (קולה המדהים והאישיות המקבלת שלה) הצלחתי לעבור שתי לידות מדהימות והכי חשוב ללא אפידורל ומתוך תחושה שאני יכולה להתמודד עם הכאב ו"ולנצח אותו".
    אז המון המון תודה.
    ריקי (052-2992797)

  • Avatar

   אודליה אוזן

   שבוע טוב, נשים יקרות.
   אני רוצה להמליץ על הדולה, ומדריכת הכנה ללידה נורית מלאכי – מלאכי דולה.

   שמי אודליה אמא לשניים …לידה ראשונה היתה קיסרי מחוסר ניסיון מלחץ מפחד וההחלמה היתה קשה ו.אכזבה מלא לעבור לידה טבעית
   בהריון השני החלטתי שאני מנסה אבל רציתי חיזוקים ,עידוד רגשי וליווי פיזי.
   נורית נתנה לי הכל – ביטחון, אומץ , ידע, רצון …היא הקשיבה , נתנה טיפים , עזרה, היתה רגישה לאורך כל התהליך ….ותמיד היתה זמינה עבורי.
   נורית הינה דולה מקצועית שמכירה שיטות ,דרכים , אמצעים שיכולים לעזור ליולדת ולתת לה בדיוק מה שהיא צריכה כדי להגיע ללידה מוכנה מכל הבחינות – ובעיקר נפשית.
   בזכות נורית עברתי לידה טבעית שלא אשכח ואני לא מצטערת לשניה על כל התהליך.
   אפשר ומומלץ ליצור קשר עם נורית – נייד – 050-8391389,
   מייל – maldoula2@gmail.com, והאתר שלה – http://www.malachydoula.co.il

  • Avatar

   טל אומן

   אני רוצה להמליץ בחום על דנית צור אלמוג, דולה ומדריכת הכנה ללידה בגישה של "ללדת מבפנים".איזור ירושלים. danitdoula@gmail.com 0508621822
   דנית נפגשה אתי לאחר הלידה וסייעה לי לעבור תהליך פנימי משקם סביב רגעים קשים שהיו בלידה. ילדתי בלידת זירוז בהריון בסיכון וסכרת הריון, הלידה היתה משהו שידעתי שהיה לי קשה ומצד שני מדהים ויפה, אבל העניין הוא שפחדתי להסתכל על מה שהיה והיה לי קשה לעבד את זה לבד. בהכרות ראשונה הכרתי את דנית בקורס הכנה ללידה במרכז "פרפרים בבטן". הקורס היה ממלא, מכיל, מעניק כלים, מישיר מבט בגובה העינים לצרכים של נשים בהריון לפני לידה. בקורס נדהמתי מדנית ומהיכולת שלה להכיל נשים. לאחר הלידה נפגשתי עם דנית עם הרבה חששות לדבר ולהזכר בלידה. דנית הקשיבה וכיוונה אותי, עזרה לי לשנות פרספקטיבה, להבין את עצמי טוב יותר, לחוות חוויה של תיקון דרך הלידה ולחבר את הלידה לשאר סיטואציות החיים שלי. דרך המפגשים איתה נזכרתי בטראומה שהיתה לי בילדות והיא עזרה לי בעדינות להסתכל לתוך עצמי ולהבין את הקשר בין מה הטראומה שקרתה לי בילדות לבין חוויות ותחושות שחשתי שמלוות אותי בזמן הלידה, שחלקן היו טראומתיות, כי כמעט בכל לידה יש כנראה איזושהי חוויה קיצונית שמזכירה מעין טראומה. דנית מיוחדת, מלאת אור ויש לה כלים מאד מקצועיים. אני ממליצה עליה בחום, לכל אישה שעברה לידה, באם לידה קשה או קלה-לא משנה. באמצעות פגישה אחת או יותר עם דנית אפשר להתסכל אחורה אל הלידה ולהבין את גודל המשמעות של האירוע ואת מה שאני יכולה לקבל ממנו. דנית בעיני אדם מאד קשוב ויצירתי ולדעתי קל להתחבר אליה וליצור קשר מאד מגדל. בהצלחה לכולן! טלי

 • Avatar

  לירון עובד

  את הלידה הראשונה הרגשתי שלא ממש חויתי… ילדתי תאומות בשבוע 39, אחרי שביליתי 24 שעות בחדר לידה עם רעלת הריון קשה שנסתיימה בניתוח קייסרי דחוף.
  בלידה השנייה קיוויתי לחויה מתקנת ואכן זכיתי לה.
  מיטל טבק שמש – ליוותה אותי החל מהגעתי לחדר הלידה ועד ללידתה של ביתי השלישית.
  הלידה היתה רגועה ושליווה, הצלחתי להגשים את כל "פנטזיות" הלידה שלי… ילדתי באופן טבעי ובלא כל התערבות – כולל ויתור על אפידורל…
  קיבלתי תמיכה מלאה ועזרה ממיטל, והרבה בזכות הרוגע הנוכחות והעזרה שלה זכיתי לאותה חויה מתקנת!
  אציין כי מיטל גם ליותה אותי לאחר הלידה ועזרה לי בהנקה שכמעט התפספסה ללא עזרתה.

 • Avatar

  הדס גרון

  אני הדס אמא לשתי בנות. ואני רוצה להמליץ בחום (!!!) על המאמנת להריון,לידה, אחרי לידה ופריון, הילה שלזינגר (בית ERA).
  בהריון הראשון שלי כולם המליצו לקחת דולה או מיילדת פרטית כדי שהלידה שלי תהיה בטוחה. כמעט אף אחת מהסובבות לא דיברה איתי על החוויה שלה בלידה. תוך כדי ההריון הבנתי שכולם מדברים איתי על הפיסיות ועל הגוף שלי בלידה,מה יקרה לגוף, איך מתרחשת לידה וכד' והרגשתי שאני יודעת כביכול את כל הנתונים ועדיין במתח.
  בדיקה קצת חריגה, הפחד ממה יקרה אם אני לא אלד בדיוק כמו שאני רוצה, הפחד מאם יהיה לי חיבור לתינוקת שלי, הפחד מאיך אני אתמודד עם הכאב בלידה, כל אלו הכניסו אותי למתח. הייתי עסוקה כל כך בלאסוף מידע וקצת פחות שמתי לב לעצמי.
  העבודה עם הילה שהייתה בעצם אימון לקראת לידה נתנה מקום בדיוק לכל הפחדים, החששות, נתנו מקום לי, להדס.
  אני חייבת לה תודה גדולה. הלידה הראשונה שלי לא קרתה כמו שפינטזתי שתהיה אבל הייתה לי חווית לידה מצויינת!!! והכול בזכות העבודה עם הילה. בהריון השני כבר היה לי ברור שהילה היא חלק מהדרך.
  זו המתנה הכי טובה שיכולתי לתת לעצמי כדי ששני אירועים כל כך חשובים בחיי שלי יצרבו כחוויה טובה!!

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

× איך אני יכולה לעזור לך?