המומלצות: עיבוד חווית הלידה / עבודה עם טראומה בלידה / הכנה רגשית ללידה

מאת :

30 בינואר 2012 | 20 תגובות

המלצות אישיות על נשות מקצוע מתום העבודה עם טראומה בלידה, עיבוד חוויית הלידה והכנה רגשית ללידה.

מתוך הכנה ללידה ולאמהות, הריון, סיפורי לידה, עיבוד חוויית הלידה

 

מקום זה מיועד להמלצות אישיות על נשות מקצוע שנעזרתן בהן לעיבוד חוויית הלידה, עיבוד טראומה בלידה או עשיתן איתן הכנה רגשית ללידה.

אנחנו יוצרות מרחב שיתופי של המלצות מתוך הניסיון האישי שלנו בלבד ועוזרות אחת לשנייה לקבל החלטה לגבי מה מתאים לה.

 

תודה רבה שבחרת להמליץ,

איך לרשום המלצה? 

ניתן לרשום את ההמלצה, רק אם נעזרת באופן אישי מאשת המקצוע. בבקשה לא לרשום המלצה על חברה/מכרה /קולגה שלא קבילת ממנה שירות ישיר.

 

 

למטה, בתגובות, ישנה חלוקה לאזורים בארץ, לפי מקום העבודה של נשות המקצוע. האזורים הם: צפון, חיפה, השרון, מרכז, ירושלים ודרום. לאחר שמצאת את התגובה עם האזור המתאים לאשת המקצוע שעליה את רוצה להמליץ, לחצי על "להגיב" ורשמי את ההמלצה. בבקשה לרשום את ההמלצה על פי אזור המגורים המתאים.

 

מה חשוב לרשום לרשום בהמלצה?

* שם מלא של אשת המקצוע שאיתה עשית עיבוד של חוויית הלידה / עבודה רגשית מסוימת על הטראומה בלידה/ הכנה רגשית ללידה.

* ההכשרה המקצועית של אשת המקצוע שאיתה עבדת ?  לדוג', דולה/ מיילדת/ פסיכולוגית וכד'.

* אזור עבודה.

* פרטי התקשרות של אשת המקצוע (מייל/טלפון).

* ההמלצה: למה את ממליצה על אשת הממקצוע ? מה העבודה איתה איפשרה לך ?

* השם שלך ופרטי התקשרות איתך (מייל או טלפון), כדי שהקוראות תוכלנה לברר איתכן במידת הצורך על אשת המקצוע.

שימו לב למלא את כל הפרטים על מנת שיהיה קל ונגיש למצוא את אשת המקצוע המתאימה.

תודה רבה לכן ולדולות המומלצות,

לימור

 

צילום: ענבל פוזנר, להצטלם בהריון

This post has 3 Simple Fields-fields attached. Show fields.

20 תגובות ל- “המומלצות: עיבוד חווית הלידה / עבודה עם טראומה בלידה / הכנה רגשית ללידה”

 1. עיבוד חווית הלידה באזור הצפון

  • מירן נסים הגיב:

   אני רוצה להמליץ בחום על יסמין זיו מעין השופט (אזור צפון, ליד יקנעם) אשר ליוותה אותי במהלך ההריון באמצעות טיפולי שיאצו ודיקור (והמון הקשבה, הדרכה והכלה).
   הגעתי ליסמין בשל כאבי גב קשים ובכלל חוויית הריון מורכבת – פיזית ורגשית. יסמין שילבה בין שיאצו ודיקור ומעל להכל ביחס אישי מחבק וקשוב. כל מפגש איתה היה מעין מסע פנימי שהוביל לתובנות, התפתחות רגשית והקלה פיזית משמעותית.
   במקרה שלי עד שבוע 37+ העובר לא התהפך. אני כבר תאמתי ניתוח קיסרי והייתי נטולת תקווה שדבר מה ישתנה, אך נראה שיסמין האמינה בשביל שתינו ובמפגש שאינו רחוק מקוסמי הצליחה להביא אותי לרגיעה נפשית ופיזית בצורה שלא חוויתי כל ההריון. יומיים לאחר מכן העובר התהפך וכעבור שבוע ילדתי לידה טבעית.
   המגע והקול של יסמין מלווים במהלך הטיפול ואחריו ומיצרים תחושה שאת לא לבד, שיש מישהי שמלווה אותך במסע, שמבינה את שאת עוברת ומוכנה לקבל אותך בכל מצב.
   אציין שלא עשיתי לפניכן דיקור ושיאצו וגם לא חשבתי שאצליח להתחבר לליווי בשלב מתקדם של ההריון (הגעתי בחודש שישי ליסמין), אבל יסמין בדרך צנועה ומכילה מקבלת אותך וזורמת איתך. אני נסחפתי והוקסמתי!
   ממליצה בחום: יסמין רז, נייד- 050-7266495

  • דנה פריוולד הגיב:

   אני ממליצה בחום על איילת להב, דולה מצבעון- ליד צפת וקרית שמונה.
   אשה חמה ומקסימה. הגעתי אל איילת משום שרציתי עזרה בעיבוד חווית הלידה של בכורתי, כשהייתי לפני לידת ביתי השניה. נפגשנו מספר פגישות, ואיילת עבדה איתי באמצעים שונים, כולל מגע, תנועה, דמיון, צבע ויצירה. נגענו בכל מה שהייתי צריכה על מנת להגיע ללידה הבאה ממקום אחר לגמרי. עשינו גם מפגש משמעותי מאוד יחד עם בנזוגי.
   נוצר בינינו אמון מלא, ואיילת גם ליוותה אותי בלידה. לא יכולתי שאף אחד אחר ייגע בי חוץ ממנה.יש לה ידיים נהדרות ונשמה גדולה מאוד.
   מוזמנות ליצור קשר להמלצה-דנה-אפס חמש ארבע 6734376

 2. עיבוד חווית הלידה בחיפה והסביבה

  • אני רוצה להמליץ בחום על רונית ויגודסקי שעשיתי איתה הכנה רגשית ללידה.
   הגעתי לרונית עם המון חששות על לידה בבית חולים ובנוסף, לא הייתי מוכנה לשמוע על האופציה של ללדת בלי אפידורל.
   רונית, עם המון אהבה והכלה, ליוותה אותי ועזרה לי למצוא את המשאבים שלי להתמודד עם כל מה שמגיע ולהבין טוב יותר את עצמי.
   תודה, רונית

   רונית גרה בחיפה
   הטלפון שלה הוא 0524550674
   היא דולה בהכשרתה, מכינה ללידה ומלווה נשים בגישת B.O.T

   המייל שלי לשאלות medabrot.imahut@gmail.com

 3. עיבוד חווית הלידה באזור השרון

  • עדי גזית הגיב:

   אני רוצה לספר לך על הילה לב רן, איתה עשיתי עיבוד חוויית הלידה/ עבודה עם טראומה בלידה/ הכנה רגשית ללידה—כל התשובות נכונות..

   קצת פרטים רשמיים ואז על החוויה שלי באופן אישי-
   הילה היא דולה באזור השרון, ובין שאר כובעיה גם מדריכה יוגה נשית, מרצה בקורס דולות ובעיקר אשה נפלאה.. הטלפון שלה- 052-3541409
   והמייל hillalevran@gmail.com

   כך היה לי.
   אני מאמינה שילדי צריכים להגיע לעולם כמו שהטבע התכוון.
   בלידה של בתי הבכורה, ילדתי בנוכחות בעלי, שהשתדל באמת אבל לא ממש ידע איך לעזור לי. הלידה הייתה טבעית אמנם כמו שרציתי, אבל כל השאר לא ממש קרה בהתאם לרצונותיי. חלק מזה קרה בגלל שנפלתי בין הכיסאות- חלופת משמרות, מיילדת לא סימפאטית וכו'. חלק מזה קרה בגלל חוסר הרגישות של המערכת ליולדת-הלידה שלי הייתה נתונה לרשות הציבור, טיילת בחדר לידה, התעלמות ממני ולעתים אף זלזול. וחלק מזה בגלל חוויות אישיות שלי.
   כך או כך, בהריון השני שלי היה ברור לי שהפעם אני מגיעה עם מישהי מטעמי. כשהתלבטתי מי זו תהיה- דולה או מיילדת, שוחחתי שיחה קצרה עם הילה לב רן, שהיתה אז בכובע של המדריכה שלי בחוג יוגה לנשים בהריון. הילה הזמינה אותי אליה לפגישה בקליניקה.
   חשבתי שאני מגיעה למשהו קצרצר, להעלות בעד ונגד מיילדת או דולה. במקום זה, מצאתי את עצמי יושבת על הספה, בוכה ונסערת מעצם השיתוף, חיה את רצף הארועים כאילו זה קרה אתמול. הופתעתי מאוד, בעיקר כי לא הבנתי את עוצמת הרגשות שלי כלפי מה שקרה. הבנתי שיש לי הרבה לשחרר- עצב, כעס, אכזבה.
   הגוף שלי ביקש לעבד את הלידה. אפשרתי לו.
   הפגישה זו הייתה ההתחלה של מסע רגשי מרפא. לא הייתי לבד במסע הזה. הילה הובילה אותי.
   לאט ובזהירות- דרך שיחות, בובות משחק, העלאה על כתב, תרגילים שונים, התחברות לחוויה הגופנית וטכניקות שונות ורבות- עיבדתי את החוויה שעברתי. קיבלתי שיעורי בית, תרגלתי, שוחחתי עם בעלי, הסברתי לו מה ואיך אני צריכה אותו, פניתי לבית היולדות על מנת להכשיר גם שם את הקרקע, הכנתי "מניפסט" של מה שחשוב לי בלידה הבאה- בקיצור נתתי עבודה..
   צעד צעד, שלב אחרי שלב הילה הנחתה אותי לכדי התוצרים הללו.
   בסוף התהליך, זכיתי לכך שהיא גם ליוותה אותי כדולה בלידת בני השני. זכיתי בתיקון. היתה לי לידה טובה ומופלאה המעלה בי חיוך והתרגשות כשאני נזכרת בה.
   אני מאחלת לך, באשר תהיי, שתצליחי לפרוק ולעבד את שקרה לך בלידה הקודמת שלך, על מנת שתוכלי להגיע אל הלידה הבאה שלך מוכנה, שלווה, מאושרת ובטוחה בעצמך. כך היה לי..

   • שלומית ארד הגיב:

    אני מצטרפת להמלצה על הילה לב רן. עשיתי אצלה יוגה לנשים בהריון בהריון השני שלי. במהלך היוגה עשינו הרבה תרגילים בדמיון מודרך שעזרו לעבד כל מיני דברים ולפתור כל מיני מצוקות בזמן ההריון. לאחר שהלידה הראשונה היתה התערבותית וטראומטית, הלידה השנייה היתה לידה טבעית וחוויה מתקנת, הרבה בזכות הילה!

  • POOH הגיב:

   אני רוצה להמליץ על שרי קרוכמל מ"אמא אדמה" בהוד השרון.
   לפני הלידה השניה שלי היא עשתה איתנו [איתי ועם בן זוגי] עיבוד של הלידה הראשונה שהייתה טראומתית לשנינו [וגם לנולדת].
   היא עזרה לנו לעבור על פרטי הלידה להבין מה אפשר היה לעשות אחרת ומה לא היה בשליטתנו ובעיקר להניח את החוויה מאחורינו ולהגיע ללידה השניה מוכנים ללידה שניה.
   היא הייתה תומכת והתאימה את עצמה לחלוטין אלינו.

   הלידה השניה הייתה נפלאה.
   ואין לי ספק שזה גם בגלל הליווי, העיבוד וההכנה שקיבלנו משרי.
   קישור לאתר: http://www.emadama.co.il/

 4. עיבוד חווית הלידה באזור המרכז

  • מיה נבות שמש הגיב:

   שלום נשים יקרות, אני רוצה להמליץ מכל ליבי, רחמי ונשמתי על אביטל גרינפלד שהיא בין היתר מכינה ללידה, דולה, מדריכת גופנפש ושיטת קיי, מנחת מעגלי אמהות, ומעסה בחסד! אביטל ליוותה אותי בשני ההריונות בעיסויים מדהימים, הכינה אותי ואת בעלי ללידה ולימדה אותי את שיטת קיי המופלאה. סבלתי מאוד מסימפיזיוליזיס (התרחקות חריגה של עצם הפוביס) דבר שהיה מלווה בהרבה כאב לאורך ההריון וקושי רב לזוז… שיטת קיי לימדה אותי לחיות עם הכאב ולהמנע מהסבל שכרוך בו וכך גם כשהגיע הזמן להביא את בנותיי לעולם שיטת קיי וקולה הנפלא והמרגיע של אביטל ליווה אותי בהרפייה עמוקה דרך צירים של שעות ארוכות ברוגע מפתיע ומשחרר ובלידות מדהימות כתוצאה מכך. אני מאמינה שהשיטה הזו היא כלי מדהים לחיים בכלל וממליצה מאוד על אביטל, בשבילי היא היתה הצלה והיא לימדה אותי לבטוח בגוף שלי ולהאמין בו. תודה!

   מיה

   הפרטים של אביטל:
   http://www.dialoguf.co.il
   052-2246911

   • ריקי חן הגיב:

    אני רוצה להמליץ מאוד על אביטל, הגעתי אליה מתוך רצון ללדת בלידה טבעית , כאשר כל הסובבים אותי מרימים גבה ידעתי אני שהגוף שלי יכול להתמודד עם הכאב אבל לא ידעתי כיצד לעזור לו . כאשר הגעתי לאביטל הייתי בהריון השני בעזרת שני מפגשים אישיים ומדהימים לקחתי כלים להתמודדות עם כאב ולבנייה של תוכנית הלידה כפי שאני רוצה שתהיה. הלידה השנייה הייתה מדהימה והתרחשה בדיוק כמו שרציתי. כמובן שבהריון השלישי חזרתי אליה למפגשי השלמה ואין ספק כי בזכות אביטל עצמה (קולה המדהים והאישיות המקבלת שלה) הצלחתי לעבור שתי לידות מדהימות והכי חשוב ללא אפידורל ומתוך תחושה שאני יכולה להתמודד עם הכאב ו"ולנצח אותו".
    אז המון המון תודה.
    ריקי (052-2992797)

   • הודיה יחיא הגיב:

    היי,
    מהיכן אביטל?

  • אודליה אוזן הגיב:

   שבוע טוב, נשים יקרות.
   אני רוצה להמליץ על הדולה, ומדריכת הכנה ללידה נורית מלאכי – מלאכי דולה.

   שמי אודליה אמא לשניים …לידה ראשונה היתה קיסרי מחוסר ניסיון מלחץ מפחד וההחלמה היתה קשה ו.אכזבה מלא לעבור לידה טבעית
   בהריון השני החלטתי שאני מנסה אבל רציתי חיזוקים ,עידוד רגשי וליווי פיזי.
   נורית נתנה לי הכל – ביטחון, אומץ , ידע, רצון …היא הקשיבה , נתנה טיפים , עזרה, היתה רגישה לאורך כל התהליך ….ותמיד היתה זמינה עבורי.
   נורית הינה דולה מקצועית שמכירה שיטות ,דרכים , אמצעים שיכולים לעזור ליולדת ולתת לה בדיוק מה שהיא צריכה כדי להגיע ללידה מוכנה מכל הבחינות – ובעיקר נפשית.
   בזכות נורית עברתי לידה טבעית שלא אשכח ואני לא מצטערת לשניה על כל התהליך.
   אפשר ומומלץ ליצור קשר עם נורית – נייד – 050-8391389,
   מייל – maldoula2@gmail.com, והאתר שלה – http://www.malachydoula.co.il

 5. עיבוד חווית הלידה בירושלים והסביבה

  • טל אומן הגיב:

   אני רוצה להמליץ בחום על דנית צור אלמוג, דולה ומדריכת הכנה ללידה בגישה של "ללדת מבפנים".איזור ירושלים. danitdoula@gmail.com 0508621822
   דנית נפגשה אתי לאחר הלידה וסייעה לי לעבור תהליך פנימי משקם סביב רגעים קשים שהיו בלידה. ילדתי בלידת זירוז בהריון בסיכון וסכרת הריון, הלידה היתה משהו שידעתי שהיה לי קשה ומצד שני מדהים ויפה, אבל העניין הוא שפחדתי להסתכל על מה שהיה והיה לי קשה לעבד את זה לבד. בהכרות ראשונה הכרתי את דנית בקורס הכנה ללידה במרכז "פרפרים בבטן". הקורס היה ממלא, מכיל, מעניק כלים, מישיר מבט בגובה העינים לצרכים של נשים בהריון לפני לידה. בקורס נדהמתי מדנית ומהיכולת שלה להכיל נשים. לאחר הלידה נפגשתי עם דנית עם הרבה חששות לדבר ולהזכר בלידה. דנית הקשיבה וכיוונה אותי, עזרה לי לשנות פרספקטיבה, להבין את עצמי טוב יותר, לחוות חוויה של תיקון דרך הלידה ולחבר את הלידה לשאר סיטואציות החיים שלי. דרך המפגשים איתה נזכרתי בטראומה שהיתה לי בילדות והיא עזרה לי בעדינות להסתכל לתוך עצמי ולהבין את הקשר בין מה הטראומה שקרתה לי בילדות לבין חוויות ותחושות שחשתי שמלוות אותי בזמן הלידה, שחלקן היו טראומתיות, כי כמעט בכל לידה יש כנראה איזושהי חוויה קיצונית שמזכירה מעין טראומה. דנית מיוחדת, מלאת אור ויש לה כלים מאד מקצועיים. אני ממליצה עליה בחום, לכל אישה שעברה לידה, באם לידה קשה או קלה-לא משנה. באמצעות פגישה אחת או יותר עם דנית אפשר להתסכל אחורה אל הלידה ולהבין את גודל המשמעות של האירוע ואת מה שאני יכולה לקבל ממנו. דנית בעיני אדם מאד קשוב ויצירתי ולדעתי קל להתחבר אליה וליצור קשר מאד מגדל. בהצלחה לכולן! טלי

 6. עיבוד חווית הלידה באזור הדרום

 7. לירון עובד הגיב:

  את הלידה הראשונה הרגשתי שלא ממש חויתי… ילדתי תאומות בשבוע 39, אחרי שביליתי 24 שעות בחדר לידה עם רעלת הריון קשה שנסתיימה בניתוח קייסרי דחוף.
  בלידה השנייה קיוויתי לחויה מתקנת ואכן זכיתי לה.
  מיטל טבק שמש – ליוותה אותי החל מהגעתי לחדר הלידה ועד ללידתה של ביתי השלישית.
  הלידה היתה רגועה ושליווה, הצלחתי להגשים את כל "פנטזיות" הלידה שלי… ילדתי באופן טבעי ובלא כל התערבות – כולל ויתור על אפידורל…
  קיבלתי תמיכה מלאה ועזרה ממיטל, והרבה בזכות הרוגע הנוכחות והעזרה שלה זכיתי לאותה חויה מתקנת!
  אציין כי מיטל גם ליותה אותי לאחר הלידה ועזרה לי בהנקה שכמעט התפספסה ללא עזרתה.

 8. הדס גרון הגיב:

  אני הדס אמא לשתי בנות. ואני רוצה להמליץ בחום (!!!) על המאמנת להריון,לידה, אחרי לידה ופריון, הילה שלזינגר (בית ERA).
  בהריון הראשון שלי כולם המליצו לקחת דולה או מיילדת פרטית כדי שהלידה שלי תהיה בטוחה. כמעט אף אחת מהסובבות לא דיברה איתי על החוויה שלה בלידה. תוך כדי ההריון הבנתי שכולם מדברים איתי על הפיסיות ועל הגוף שלי בלידה,מה יקרה לגוף, איך מתרחשת לידה וכד' והרגשתי שאני יודעת כביכול את כל הנתונים ועדיין במתח.
  בדיקה קצת חריגה, הפחד ממה יקרה אם אני לא אלד בדיוק כמו שאני רוצה, הפחד מאם יהיה לי חיבור לתינוקת שלי, הפחד מאיך אני אתמודד עם הכאב בלידה, כל אלו הכניסו אותי למתח. הייתי עסוקה כל כך בלאסוף מידע וקצת פחות שמתי לב לעצמי.
  העבודה עם הילה שהייתה בעצם אימון לקראת לידה נתנה מקום בדיוק לכל הפחדים, החששות, נתנו מקום לי, להדס.
  אני חייבת לה תודה גדולה. הלידה הראשונה שלי לא קרתה כמו שפינטזתי שתהיה אבל הייתה לי חווית לידה מצויינת!!! והכול בזכות העבודה עם הילה. בהריון השני כבר היה לי ברור שהילה היא חלק מהדרך.
  זו המתנה הכי טובה שיכולתי לתת לעצמי כדי ששני אירועים כל כך חשובים בחיי שלי יצרבו כחוויה טובה!!

השאירי תגובה

אולי יעניין אותך לקרוא גם :

תרומת זרע = אין אבא

מאת :

16 ביוני 20114 תגובות

מתוך אמהות חד הוריות, לכל אמא

יש שאלות רבות ואני מודה שלמרות שהחלטתי להרות מתרומת זרע, אם היתה לי אפשרות בחירה אמיתית, הרי שהייתי בוחרת במה שמקובל, בזוגיות וזוג הורים – אבא ואמא. לא כי זה מה שמקובל, אלא כי באמת רציתי זוגיות (מקווה שעוד תגיע), אך עם זאת, אני יודעת שאצטרך לעמוד בפני שאלות של ביתי בעתיד הקרוב לבוא, ואם אפשר להפחית במקומות הרגישים הרי שזו אחת מהן ולכן חשוב לי להבהיר נקודה זו.

הפחד הגיע והתחיל לחלחל כבר בבוקר שאחרי הלידה – מיומנה של אם חד הורית

מאת :

19 בינואר 20115 תגובות

מתוך דיכאון אחרי לידה, שיתופים אישיים

אחרי הלידה, ההתאוששות והפרידה מהמשפחה, הגעתי למחלקת היולדות בשעה 21:00. בבוקר הציף אותי פחד, פחד גדול עמוק וסודי – האם אצליח לזהות את הבת שלי ? צעדתי לכיוון חדר הילודים, הגוף כבד וכואב מהטראומה של אמש (הלידה) והראש עובד שעות נוספות. בחשש נכנסתי לחדר ולהפתעתי, ברגע ראשון קלטתי אותה, ילדתי היקרה, "הנה אמא שלך זיהתה אותך, […]

אשמה מעבר לפינה

מאת :

30 במאי 20152 תגובות

מתוך זוגיות, לכל אמא, רגשות אשם

בשנה האחרונה נכנס לחיינו סטטוס חדש, אנחנו המשפחה המתפרקת. כן. אנחנו. בכל פעם שצריכה לומר זאת למישהו, קרוב, רחוק, רגיש יותר או פחות, מרגישה כאילו אני נאלצת לצאת מארון כלשהו, ובכל פעם זה עוד מכה בי בתדהמה. המשפחה שלנו כבר לא. היא בדרך להיות משהו אחר, לא ידוע, אבל כבר לא. כשהפרידה נעשתה עובדה ביקשתי לעצמי כמה משאלות, ואחת מהן הייתה, לנסות לאפשר לילדים לעבור את זה בטוב, ככל הניתן, להישרט באופן הכי מעודן שניתן, אם ניתן. ואם זה רק תלוי בי.