כדאי לדעת- אושרה חופשת לידה ארוכה יותר לאמהות לתינוקות המאושפזים לאחר הלידה

מאת : לימור לוי אוסמי

21 בפברואר 2012 | 3 תגובות

מתוך אחרי לידה, קוראות לשינוי, שיהיו בריאים

כדאי לדעת שאתמול אישרה מליאת הכנסת בקריאה  שנייה ושלישית את הצעת חוק של חברת הכנסת  אורלי לוי אבקסיס (ישראל ביתנו), שלפיה תהא אפשרות להאריך את חופשת הלידה של האם, במידה ותינוקה אושפז בבית החולים במהלך חופשת הלידה לתקופה של יותר משבועיים.

על פי הצעת החוק החדשה, ליולדות תהיה זכאות מלאה להארכת חופשת הלידה בתשלום, בדיוק על פי משך תקופת האשפוז של היילוד (עד 10 שבועות). כלומר, אם שתינוקה אושפז ל 7 שבועות, תהיה זכאית להארכה של 7 שבועות בדיוק, שבעדם היא זכאית לתשלום מלא של דמי לידה.

כל זכויותיה של העובדת במקום העבודה יישמרו בתקופת ההארכה, לרבות הפרשות לקופת גמל על-ידי המעסיק וזכויות התלויות בוותק, ועובדת שצברה תקופת הכשרה מלאה בביטוח הלאומי תהיה זכאית לדמי לידה בעבור כל התקופה שבה הוארכה חופשת הלידה.

החוק צריך להיכנס לתוקפו באופן מיידי ויחול גם על עובדת שכבר נמצאת בחופשת לידה ביום פרסומו.

למי שלא יודעת- היום תקופת הארכת חופשת הלידה וזכאות דמי הלידה מוגבלים יותר. ניתן להאריך את חופשת הלידה עד לתקופה של 8 שבועות בלבד, שעבורם האם מקבלת תשלום חלקי במידה והיא זכאית לדמי לידה. זמן הארכה אינו ביחס ישיר לזמן אשפוז היילוד, אלא על פי חישוב מסוים (ראו בקישור כאן, באתר ביטוח לאומי)

לדף הפייסבוק של אורלי לוי אבקסיס

 

 

3 תגובות ל- “כדאי לדעת- אושרה חופשת לידה ארוכה יותר לאמהות לתינוקות המאושפזים לאחר הלידה”

  1. מנשה הגיב:

    שת״פ של ח״כ לוי עם עמותת לה״ב – למען הפגים בישראל (ער).

Trackbacks/Pingbacks

  1. קולות של תודעה « האחות הגדולה - 23/02/2012

    […] הארצי. המל"ג: הקלות חדשות לסטודנטיות בהריון (מעריב nrg)  כדאי לדעת- אושרה חופשת לידה ארוכה יותר לאמהות לתינוקות … ( לימור לוי אוסמי, נשים מדברות אמהות) מספר הרווקות […]

השאירי תגובה

אולי יעניין אותך לקרוא גם :

הקושי וההתמודדות עם ההנקה

מאת : אמא אורית

3 באוגוסט 2010תגובה אחת

מתוך אחרי לידה, הנקה

אי אפשר להגיד שמההיריון היה ברור לי שאניק, אבל היה ברור לי שאנסה להניק. שמעתי הרבה על כך שלא פשוט להניק ולכן לא רציתי להתחייב לעצמי ובסופו של דבר להתאכזב.

מיד אחרי הלידה לקחו אותנו לחדר שבו האחות המקסימה ניסתה ללמד אותי להניק. לא ממש הצלחתי ורוב החלב שלי לכלך את הפנים של הנסיכה הקסומה שלי. גם אני וגם האחות לא ויתרנו וכנראה שהיא הצליחה לאכול משהו.

במהלך שהותי בבית החולים, הצהרתי על "הנקה בלבד" כדי שגם בלילה יקראו לי להניק ולא יתנו לה בקבוק.

גילוי | אלימות רגשית

מאת : עטרת ליפשיץ

31 באוקטובר 201113 תגובות

מתוך אחרי לידה, אלימות במשפחה, זוגיות אחרי לידה, לכל אמא, מקצועניות מדברות

"זה היה רגע של שבר, ישבתי אצל הפסיכולוג שלי, מספרת את סיפור חיי, מתארת את הכאב, את הפחד, את חיי היומיום הנעים מקיצוניות אחת לשנייה, את המילים הקשות הנזרקות לחלל האוויר והייאוש, הייאוש שהיה כל כך גדול".

לרגע הייתה שתיקה, כך סיפרה לי ד', שהגיעה אלי לפגישת היכרות. "הבטתי בעיני הפסיכולוג שלי והוא בעיני, ושנינו ידענו שמשהו גדול עומד להיאמר כאן, משהו שעומד לשנות את חיי". ד', הוא אמר, את נמצאת במצב של אלימות במשפחה.

אני אסירה בחיק האמהות, אסירת תודה

מאת : מאיה הובני

29 במאי 20113 תגובות

מתוך אחרי לידה, אני אמא מספיק טובה?, רק אהבה

מישהי אמרה לי שכשנולד ילד, עולה סף המתח ואנחנו מגיבים למצבים חדשים מתוך פחד. לכן, אנחנו בורחים לתגובות האוטומטיות מתוך לחץ וזה לוקח קצת זמן למערכת להתייצב. אני מרגישה שזה כל כך אמיתי, אני רוצה לעוף עכשיו ואי אפשר, אני מגלה שרק הכתיבה נותנת לי כנפיים .

אני אסירה בחיק האמהות

אסירת תודה

שחלקת עימי הזדמנות

לגעת בנבכי עצמי שוב ושוב