הרגשת בדידות

מאת : אמא אחרי לידה

10 באפריל 2012 | 6 תגובות

מתוך אחרי לידה, חברות ובדידות

 

אני כבר כמעט חודשיים וחצי אחרי וברוך השם הכל תקין.

רק שיש ימים שאני מוצאת את עצמי נשארת בבית, כי נמאס כל יום לצאת מהבית רק בשביל לא להיות בבית.

חשוב ביותר לציין שאני לא גרה קרוב לאמא או למשפחתי, אני גרה קרוב לחמתי ולגיסות שלי. רק אופס, כמה חבל שאף אחת מהן אפילו לא פעם אחת התקשרה ושאלה אם אני צריכה משה, או שאלה אם בא לי לבוא איתן, אם הן עושות משהו.

כלום, פשוט כלום. אז כן, יש לי את הימים שאני עייפה לצאת מהבית ובא לי להישאר לנוח בבית עם הילד, אבל אז אני מוצאת את עצמי כל היום לבדי ,עד שבעלי מגיע מהעבודה וגם אז בא לך שמישהו יבוא לבקר, אבל אף אחת מהן אפילו לא מתקשרת לשאול אם אני צריכה עזרה במשהו, אז למה שתבוא? ואופס, שוב אני בוכה בגלל זה, זה כל כך פגע ופוגע. מה, אני איזה אדם זר פתאום ??

ואני לא אמורה להתחנן בפני אף אחד שיבוא ויתקשר אבל מן הראוי, אני אמא טרייה, להן כבר יש ילדים ואני זה ילד ראשון. כן, יש צורך בסוג של תמיכה.

אבל זה משאיר אותי פגועה ובצורה שאני לא מעוניינת לבוא לבית של חמותי, כי למה אני צריכה לבוא לשם כשאחת הגיסות שלי שם ? למה הגיסות שלי לא יכולות פעם לבוא לבית שלי???? אבל כשזה לא בא מהלב, אז כבר עדיף את הרגשת הבדידות ולהגיד תודה לה' שיש לי את המלאך שלי, הילד שלי !!!!! ופשוט להתעלם מהגיסות שלי ללכת ולעשות דברים עם חברה.

ואחרי זה ללכת עם ראש למעלה. לא צריכה אף אחת מכן, אני מסתדרת לבד! ושלא יצפו אחרי זה שהמלאך שלי יכיר בהן כי הן אפילו פעם אחת לא באו לבקר אותו!

אז לכל האמהות הטריות- אם מישהי מכן מרגישה כמוני, אתן לא לבד, ה' איתכן יום יום.

 

 

עוד אמהות כותבות:

רוצה חברוּת? על בדידות אחרי לידה / אמא ענבר

נשארתי לבד/ שירה דרוקר

די, נשברתי / אמא אנונימית

למה אני צריכה להעמיד פנים? / אמא אנונימית

עזרה בתקופה שאחרי הלידה היא הכרחית / דנה רביב ליברמן, דולה פוסט פרטום

 

גם את מוזמנת לכתוב את עצמך, להשתתף בדיונים כאן ובפייסבוק ולהצטרף לעדכונים במייל דרך רשימת התפוצה.

This post has 3 Simple Fields-fields attached. Show fields.

6 תגובות ל- “הרגשת בדידות”

 1. תמר קלר הגיב:

  אמא אחרי לידה יקרה,

  קראתי את דבריך מספר פעמים, מבינה אותך ומציעה בזהירות לפתוח את הדברים בפני המשפחה…
  לעתים אנשים מסביב ליולדת מרגישים או חושבים שהיא דווקא רוצה את השקט והזמן שלה עם עצמה להתאוששות. ייתכן ותגלי ששם נמצאת התשובה.
  רק תחילה נסי למקד את עצמך מה בדיוק הדבר אותו את רוצה ולכמה זמן את רוצה, באיזו מתכונת רק לבד איתן או עם הילדים?

  • עופרי הגיב:

   הרגשת הבידדיות ……את הבן ההראשון שלי ילדתי לפני וחצי שנים לא היתה לי טיפת עזרה אף אחד לא הסביר לי מה עושים עם הדבר הזה בעלי היה עובד רוב שעות היום נכנסתי לדיכאון ורק אלוהים יודע איך הוצאתי את עצמי משם היו לימלא מחשבות אובדניות אבל כל פעם שהיתי מסתכלת עליו היתי בוכה מאושר הילד הזה הוא כל חיי האויר שלי עם זאת גם הזוגיות היתה שבורה אף אחד לא היה רגע ביבילי גם לא בעלי הינו רבים המון במקום עבודתי הצרתי שאני מתפטרת לצורך טיפול בילד השנה עברה וגם הפיצוים של עבודה תוך שנ וחצי גם אזלו ואז כבר מצאתי את עצמי מבקשת כסף מבעלי כמו ילד קטן שמקצבים לו הרגשתי שאני כלום אפס כלום קמתי וחיפשתי עבודה במה שיש רק כאדי להחזיר לעצמי נשימה חירות להרששות לעצמי קרם גוף מוגזם לבקש בושם להריגיש אישה התחלתי לעבוד והכל השתנה חזרתי להיות אני אפילו הרשתי לעצמי יותר מ בשמים קצת גונים בשער בגדים חדשים אושר סוג של אושר ולא יואמן קרה חשבתי שאני כבר כלום אבל אנשים במיוחד גברים היו מפרגנים לי מלא זה הרגיש לי מדהים כדי להיות אישה מאושרת אמא מאושרת קודם אנחנו צריכות ביטחון כלכלי ותקשרות עם הבעל בן זוג אני מאחלת לכולנו זוגיות טובה שמתחילה בתקשורת בריאות ופרנסה

 2. אתי מינדל הגיב:

  שלום לכולן
  שמי אתי ואני יועצת פרטנית להורים ומנחת קבוצות הורים.אני אם לשלוש בנות בת שבע ותאומות בנות שלוש.אני מאוד מזדהה עם תחושת הבדידות שתוארה, אני חשתי אותו דבר כשביתי הבכורה נולדה והייתי חדשה בעיר וללא מכרים וחברים ובן זוגי הגיע מהעבודה רק בשעות הערב.
  נרשמתי לקבוצת עיסוי תינוקות ושם הכרתי אמהות שהיו במצביואנחנו בקשר עד היום.
  אני ממליצה ללכת לקניונים שונים שבהם יש הפעלות משותפות לאימהות ותינוקות.בהרצליה לדוגמא יש ללא תשלום כמעט בכל יום בקניון שבעת הכוכבים.בהצלחה.

 3. יעל הגיב:

  אמא יקרה
  ראשית,אני שולחת לך חיבוק חם ואוהב.אני מאד מזדהה ומבינה מה עובר עליך.
  אני חושבת שמה שתמר כתבה לך מאד נכון.
  אין לי זמן לכתוב כרגע,אבל תנסי בכל זאת,לפתוח מולן את הדברים,וגם,תנסי בכל זאת ללכת אליהן,גם אם הן לא באות אליך.אין לי מושג מאיפה את,אבל אני מהמרכז,אז אם את מעונינת,צרי איתי קשר.גם אני אחרי לידה.
  שולחת לך אור ואהבה.

 4. אוסי הגיב:

  אמא אחרי לידה יקרה,

  כן הרגשות הלולו מוכרים אני מניחה לכל אחת ברמה כזו או אחרת מסיבה כזו או אחרת.
  אני שואלת את עצמי האם את מחפשת עצות כי אלו קיבלת למעלה מחברותי ואני משתתפת בהן. כמו כן יש לי עוד עצות משלי.
  אבל האם באמת את רוצה עצה? או פשוט חיבוק ניחומים?

  אשמח לתת לך מה שתבקשי.
  כן, צריך לדעת לבקש!
  חשבי האם את יודעת באמת בתוך תוכך מה את רוצה ובקשי אותו. ממני, ממשפחתך, בן זוגך או למצוא במקומות אחרים אצל אנשים זרים.

  שולחת חיבוק גדול למקרה שזה מה שרצית ואשמח לעמוד לרשותך באם תרצי משהו אחר.
  אוסי

 5. אמא אחרי לידה יקרה,
  את התחושות שאת חשה, חשות עוד המון נשים לאחר לידה.
  אני חושבת שיש לך יתרון בכך שאת יכולה לכתוב את התחושות שלך, ויותר מכך, לפרסם אותן באתר הנהדר הזה ולקבל את החברה שאת מחפשת, את שבט הנשים העוטף, לפחות בצורה וירטואלית.
  מעבר לחיבוק חם וירטואלי, אתן לך כמה עצות , למרות שלא יודעת אם את רוצה אותן.
  לפי מה שמשתמע מכתיבתך, את כן מעוניינת בקשר אחר עם חמתך וגיסתך, ואולי בשביל להתחיל אותו את יכולה להזמין אותן פעם אחת, ולקיים איתן שיחה פתוחה על הקשר בו את מעוניינת איתן – אולי הן כן רוצות אך חושבות שאת זקוקה לשקט ולמרחב שלך, אולי מילה שאמרת גרמה להן להבין שאת לא מעוניינת בקשר אחר איתן.
  כמו אוסי בתגובה לפניי, רוצה לספר לך, שאף אחד לא יודע מה אנחנו רוצות, ורב האנשים לא מתאמצים ושואלים, אלא מניחים שאם תרצי משהו, תבקשי פשוט.
  הדבר השני שאני יכולה להציע לך הוא לחפש בקניון הקרוב למקום מגורייך קבוצה של הפעלת תינוקות, ובה תפגשי אימהות כמוך, בחופשת לידה, שלעיתים גם הן מחפשות חברה של נשים שנמצאות בדיוק במצב שלהן, מעבר לכך, אפשר להירשם לחוג כזה באופן קבוע.
  שולחת חיבוק וירטואלי ענק, ומציעה את עזרתי הלא וירטואלית במידה ואת מעוניינת – אשמח.

  מלאכי דולה
  דולה – תומכת לידה
  מדריכת הכנה ללידה
  דולה לאחר לידה
  מטפלת בטראומת לידה
  משווקת אלופירסט במרכז
  נייד 050-8391389
  http://malachydoula.co.il/
  mailto:maldoula2@gmail.com

השאירי תגובה

אולי יעניין אותך לקרוא גם :

ניתוח קיסרי- לא דרמטי, לא סוחף, לא מפתיע

מאת : ilym

15 בפברואר 20110 תגובות

מתוך ניתוח קיסרי, סיפורי לידה

אנחנו נוסעים לנו לחדר הניתוח ואבא שלך לידי מחזיק את היד, וסבא וסבתא הולכים מאחור ומסתכלים עלינו…בכניסה לחדר הניתוח המשפט האחרון שאמרתי לסבא וסבתא היה "בא לי לקום מפה ולברוח"! וככה אנחנו נכנסים עם אבא פנימה והדלתות נסגרות מאחורינו….

הלידה עצמה ממש לא הייתה ארוכה, ההרדמה נעשית בזריזות, רוני מחזיקה לי את היד כי אבא לא יכל עדיין להכנס בשלב הזה…היא התחילה לעבוד צ'ק צ'אק (והמרדים אפילו אמר שאני מורדמת מצטיינת..) , אבא נכנס ומתחילים…אני לא זוכרת על מה דיברנו, רק זוכרת שאבא ליטף לי את הראש ואני כל הזמן שאלתי למה אתה כבר לא בחוץ ולמה אני לא שומעת אותך בוכה…

הזמנה לכנס: 'להיות אימא?! – היבטים משפטיים, חברתיים, אתיים ורפואיים בהורות המודרנית

מאת : לימור לוי אוסמי

5 במאי 20130 תגובות

מתוך קוראות לשינוי

    להיות אימא?! היבטים משפטיים, חברתיים, אתיים ורפואיים בהורות המודרנית יום חמישי, 23/5/2013 היכל התרבות, ראשון – לציון בחסות: מרכז משנה- המרכז הקליני למשפט וחברה, המכללה למנהל מ.נ.ע – מרכש זכויות עירוני לנשים – המשרד לקידום מעמד האישה ראשונים בקליטה – הרשות העירונית לקליטה ולשילוב עולים עיריית ראשון-לציון – המשרד לקידום מעמד האישה במעמד […]

האם יש קשר בין דיכאון אחרי לידה לבין אפידורל?

מאת : לימור לוי אוסמי

28 במאי 20180 תגובות

מתוך אחרי לידה, דיכאון אחרי לידה, הכנה ללידה ולאמהות, הריון, מבט מקצועי, תחושות מגוונות אחרי לידה

דיכאון אחרי לידה אפידורל הריון תינוקות משפחה

אני רוצה להתייחס למחקר שפורסם היום ב'ידיעות אחרונות' המציג קשר בין קבלת אפידורל לבין התמודדות עם דיכאון אחרי לידה.  

דרך ממצאי המחקר, שנעשה בבית חולים בילינסון וממצאיו התפרסמו היום (ב') בעיתון, אפשר להבין את מה שלא נכתב שם אבל ידוע- יש קשר בין הפער שנשים חוות בין הפנטזיה למציאות לבין קושי רגשי ודיכאון אחרי לידה.