בדידות אחרי לידה אמא מבשלת בסיר על הגז ותינוק על הידיים שלה
אחרי לידה,  חברות ובדידות אחרי לידה

הרגשת בדידות אחרי לידה: "אף אחד לא שואל אם אני צריכה עזרה"

אני כבר כמעט חודשיים וחצי אחרי לידה וברוך השם הכל תקין. רק שיש ימים שאני מוצאת את עצמי נשארת בבית, כי נמאס כל יום לצאת מהבית רק בשביל לא להיות בבית.

חשוב ביותר לציין שאני לא גרה קרוב לאמא או למשפחתי, אני גרה קרוב לחמתי ולגיסות שלי. רק אופס, כמה חבל שאף אחת מהן לא התקשרה אפילו פעם אחת לשאול אם אני צריכה משהו, או שאלה אם בא לי לבוא לצאת איתן.כלום, פשוט כלום.

אז כן, יש את הימים שאני עייפה לצאת מהבית ובא לי להישאר לנוח עם הילד, אבל אז אני מוצאת את עצמי כל היום לבדי, עד שבעלי מגיע מהעבודה. גם אז, בא לי שמישהו יבוא לבקר אותי, אבל אף אחת מהן אפילו לא מתקשרת לשאול אם אני צריכה עזרה במשהו. ואופס, שוב אני בוכה בגלל זה, זה כל כך פגע ופוגע. מה, אני איזה אדם זר?

הרגשת בדידות אחרי לידה: אני פגועה

אני לא אמורה להתחנן בפני אף אחד שיבוא ויתקשר אבל מן הראוי שיעשו את זה. אני אמא טרייה, להן כבר יש ילדים ואצלי זה ילד ראשון. כן, יש צורך בסוג של תמיכה.

זה משאיר אותי פגועה, עד כדי כך שאני לא מעוניינת לבוא לבית של חמותי. למה אני צריכה לבוא לשם כשאחת הגיסות שלי שם? למה הגיסות שלי לא יכולות פעם לבוא לבית שלי? כשזה לא בא מהלב, אז עדיף כבר הרגשת בדידות אחרי לידה ולהגיד תודה לה' שיש לי את המלאך שלי, הילד שלי. פשוט להתעלם מהגיסות שלי ללכת ולעשות דברים עם חברה. אחרי זה ללכת עם ראש למעלה.

לא צריכה אף אחת מכן, אני מסתדרת לבד! ושלא יצפו אחרי זה שהמלאך שלי יכיר בהן כי הן אפילו פעם אחת לא באו לבקר אותו! אז, לכל האמהות הטריות- אם מישהי מכן מרגישה כמוני, אתן לא לבד, ה' איתכן יום יום.

**

מחפשת ליווי רגשי אחרי לידה?

ליווי רגשי הוא תהליך המותאם באופן ייחודי לנשים בהריון ואחרי לידה במטרה לעזור להן להתמודד עם האתגרים הרגשיים האופייניים לתקופה דרך חמלה, קבלה, הפחתת שיפוטיות והגדלת הביטחון ההורי. כאן הפרטים למי התהליך מתאים במיוחד.

**

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

רוצה חברוּת? על בדידות אחרי לידה / אמא ענבר
נשארתי לבד/ שירה דרוקר
די, נשברתי / אמא אנונימית

גם את מוזמנת לכתוב את עצמך, להשתתף בדיונים כאן ובפייסבוק ולהצטרף לעדכונים במייל דרך רשימת התפוצה.

ליווי רגשי בהריון ואחרי לידה – להכניס נשימה אל תוך הדחיסות

מיליוני נשים עוברות בכל יום את תקופת ההיריון ואחרי לידה, אך אין אישה שלא מרגישה כיצד החיים שלה משתנים ללא היכר. בשינוי של ההורות יש משהו מבורך, שמתקרב לתחושת הנס או הבריאה, אך השינוי הזה מביא איתו גם אתגרים פיסיים ורגשיים, המפגישים עם תחושות לא צפויות או לא נעימות.

ליווי רגשי בהריון ואחרי לידה הוא הדרך להכניס נשימה, הקלה, ביטחון בהורות, ולהפחית שיפוטיות, ביקורת, הלקאה עצמית ונוקשות. תהליך הליווי עוזר לנשים לפתח חמלה עצמית, יכולת קבלה של המציאות ומודעות למחשבות ודפוסים שלא בעדן. הוא מסייע לרכך ולהיטיב עם החוויה ההורית ולהכניס הקלה, חיבור ומשמעות.

רוצה לשמוע עוד על תהליך הליווי? כל הפרטים נמצאים כאן. 

אשמח ללוות אותך,

לימור, יוצרת האתר.

6 Comments

 • Avatar

  תמר קלר

  אמא אחרי לידה יקרה,

  קראתי את דבריך מספר פעמים, מבינה אותך ומציעה בזהירות לפתוח את הדברים בפני המשפחה…
  לעתים אנשים מסביב ליולדת מרגישים או חושבים שהיא דווקא רוצה את השקט והזמן שלה עם עצמה להתאוששות. ייתכן ותגלי ששם נמצאת התשובה.
  רק תחילה נסי למקד את עצמך מה בדיוק הדבר אותו את רוצה ולכמה זמן את רוצה, באיזו מתכונת רק לבד איתן או עם הילדים?

  • Avatar

   עופרי

   הרגשת הבידדיות ……את הבן ההראשון שלי ילדתי לפני וחצי שנים לא היתה לי טיפת עזרה אף אחד לא הסביר לי מה עושים עם הדבר הזה בעלי היה עובד רוב שעות היום נכנסתי לדיכאון ורק אלוהים יודע איך הוצאתי את עצמי משם היו לימלא מחשבות אובדניות אבל כל פעם שהיתי מסתכלת עליו היתי בוכה מאושר הילד הזה הוא כל חיי האויר שלי עם זאת גם הזוגיות היתה שבורה אף אחד לא היה רגע ביבילי גם לא בעלי הינו רבים המון במקום עבודתי הצרתי שאני מתפטרת לצורך טיפול בילד השנה עברה וגם הפיצוים של עבודה תוך שנ וחצי גם אזלו ואז כבר מצאתי את עצמי מבקשת כסף מבעלי כמו ילד קטן שמקצבים לו הרגשתי שאני כלום אפס כלום קמתי וחיפשתי עבודה במה שיש רק כאדי להחזיר לעצמי נשימה חירות להרששות לעצמי קרם גוף מוגזם לבקש בושם להריגיש אישה התחלתי לעבוד והכל השתנה חזרתי להיות אני אפילו הרשתי לעצמי יותר מ בשמים קצת גונים בשער בגדים חדשים אושר סוג של אושר ולא יואמן קרה חשבתי שאני כבר כלום אבל אנשים במיוחד גברים היו מפרגנים לי מלא זה הרגיש לי מדהים כדי להיות אישה מאושרת אמא מאושרת קודם אנחנו צריכות ביטחון כלכלי ותקשרות עם הבעל בן זוג אני מאחלת לכולנו זוגיות טובה שמתחילה בתקשורת בריאות ופרנסה

 • Avatar

  אתי מינדל

  שלום לכולן
  שמי אתי ואני יועצת פרטנית להורים ומנחת קבוצות הורים.אני אם לשלוש בנות בת שבע ותאומות בנות שלוש.אני מאוד מזדהה עם תחושת הבדידות שתוארה, אני חשתי אותו דבר כשביתי הבכורה נולדה והייתי חדשה בעיר וללא מכרים וחברים ובן זוגי הגיע מהעבודה רק בשעות הערב.
  נרשמתי לקבוצת עיסוי תינוקות ושם הכרתי אמהות שהיו במצביואנחנו בקשר עד היום.
  אני ממליצה ללכת לקניונים שונים שבהם יש הפעלות משותפות לאימהות ותינוקות.בהרצליה לדוגמא יש ללא תשלום כמעט בכל יום בקניון שבעת הכוכבים.בהצלחה.

 • Avatar

  יעל

  אמא יקרה
  ראשית,אני שולחת לך חיבוק חם ואוהב.אני מאד מזדהה ומבינה מה עובר עליך.
  אני חושבת שמה שתמר כתבה לך מאד נכון.
  אין לי זמן לכתוב כרגע,אבל תנסי בכל זאת,לפתוח מולן את הדברים,וגם,תנסי בכל זאת ללכת אליהן,גם אם הן לא באות אליך.אין לי מושג מאיפה את,אבל אני מהמרכז,אז אם את מעונינת,צרי איתי קשר.גם אני אחרי לידה.
  שולחת לך אור ואהבה.

 • Avatar

  אוסי

  אמא אחרי לידה יקרה,

  כן הרגשות הלולו מוכרים אני מניחה לכל אחת ברמה כזו או אחרת מסיבה כזו או אחרת.
  אני שואלת את עצמי האם את מחפשת עצות כי אלו קיבלת למעלה מחברותי ואני משתתפת בהן. כמו כן יש לי עוד עצות משלי.
  אבל האם באמת את רוצה עצה? או פשוט חיבוק ניחומים?

  אשמח לתת לך מה שתבקשי.
  כן, צריך לדעת לבקש!
  חשבי האם את יודעת באמת בתוך תוכך מה את רוצה ובקשי אותו. ממני, ממשפחתך, בן זוגך או למצוא במקומות אחרים אצל אנשים זרים.

  שולחת חיבוק גדול למקרה שזה מה שרצית ואשמח לעמוד לרשותך באם תרצי משהו אחר.
  אוסי

 • Avatar

  מלאכי דולה

  אמא אחרי לידה יקרה,
  את התחושות שאת חשה, חשות עוד המון נשים לאחר לידה.
  אני חושבת שיש לך יתרון בכך שאת יכולה לכתוב את התחושות שלך, ויותר מכך, לפרסם אותן באתר הנהדר הזה ולקבל את החברה שאת מחפשת, את שבט הנשים העוטף, לפחות בצורה וירטואלית.
  מעבר לחיבוק חם וירטואלי, אתן לך כמה עצות , למרות שלא יודעת אם את רוצה אותן.
  לפי מה שמשתמע מכתיבתך, את כן מעוניינת בקשר אחר עם חמתך וגיסתך, ואולי בשביל להתחיל אותו את יכולה להזמין אותן פעם אחת, ולקיים איתן שיחה פתוחה על הקשר בו את מעוניינת איתן – אולי הן כן רוצות אך חושבות שאת זקוקה לשקט ולמרחב שלך, אולי מילה שאמרת גרמה להן להבין שאת לא מעוניינת בקשר אחר איתן.
  כמו אוסי בתגובה לפניי, רוצה לספר לך, שאף אחד לא יודע מה אנחנו רוצות, ורב האנשים לא מתאמצים ושואלים, אלא מניחים שאם תרצי משהו, תבקשי פשוט.
  הדבר השני שאני יכולה להציע לך הוא לחפש בקניון הקרוב למקום מגורייך קבוצה של הפעלת תינוקות, ובה תפגשי אימהות כמוך, בחופשת לידה, שלעיתים גם הן מחפשות חברה של נשים שנמצאות בדיוק במצב שלהן, מעבר לכך, אפשר להירשם לחוג כזה באופן קבוע.
  שולחת חיבוק וירטואלי ענק, ומציעה את עזרתי הלא וירטואלית במידה ואת מעוניינת – אשמח.

  מלאכי דולה
  דולה – תומכת לידה
  מדריכת הכנה ללידה
  דולה לאחר לידה
  מטפלת בטראומת לידה
  משווקת אלופירסט במרכז
  נייד 050-8391389
  http://malachydoula.co.il/
  mailto:maldoula2@gmail.com

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

× איך אני יכולה לעזור לך?