קו ליולדת
לידה,  עיבוד חוויית הלידה

מיזם חדש! קו ליולדת- לנשים שנפגעו מיחס לא הולם בלידה

קו ליולדת – שירות חדש ובחינם לנשים שעברו פגיעה בלידה מצד צוות בית החולים. 

יש משהו בתהליך הלידה לכשעצמו שמזמן התרגשות, פגיעות, גאווה, טראומה, ולכל אלה נוספים לפעמים פגיעויות בשל היחס מהצוות הרפואי בבית החולים או בבית. הפגיעויות הללו יכולות להיות קטנטנות ויכולות להיות ענקיות ולעיתים הן משאירות צלקת המשתנה בגודלה, שלפעמים מוקטנת על ידי הסובבים כי "יש תינוק בריא, אז תגידי תודה שהכל בסדר".

מכיוון שלכל אישה מגיע יחס הולם, מכבד ומקצועי בלידה, הוקם מיזם נפלא, מרגש ומועיל הנקרא- קו ליולדת – על ידי עמותת 'נשים קוראות ללדת', הפועלת למען חופש בחירה בלידה ולקידום והגנה של זכויות נשים סביב ההריון והלידה. קו ליולדת מהווה כתובת עבור כל אשה אשר זכויותיה הופרו או שנפגעה מיחס בלתי הולם במהלך הטיפול בה, ללא תשלום.

ניתן לפנות אל קו ליולדת על מנת להתייעץ או להיעזר בכתיבת תיאור המקרה שהיה בלידה ולבקש התייחסות מהגורמים הרלוונטיים. הטיפול בפניות נעשה באופן אישי, סודי ורגיש על-ידי צוות מיומן של נשות מקצוע מתחום ההריון והלידה המתנדבות בעמותה.

באילו  מקרים תוכלי להיעזר בקו ליולדת?

* לקבל מידע על זכויותייך ועל מה מותר ומה אסור לעשות במסגרת טיפולים בהריון או בלידה.

* לדווח על מקרה של הפרת זכויותייך או יחס לא הולם אליו נחשפת. אחת ממתנדבות "קו ליולדת" תיצור עמך קשר ותלווה אותך בתהליך בו קיימת אחת או יותר מהאפשרויות הבאות:

  • דיווח על המקרה בלבד.
  • קבלת עזרה  לפנייה ישירה בכתב לאדם כלפיו מופנית התלונה.
  • קבלת עזרה בשליחת מכתב תלונה מגובה על ידי עמותת 'נשים קוראות ללדת' למוסד הרפואי הרלוונטי וכן במידת הצורך לגורמים נוספים.
  • קבלת הפנייה לאנשי מקצוע המטפלים  בטראומה סביב הלידה.
  • קבלת הפנייה לייעוץ משפטי מתאים.

 

כיצד לפנות ל"קו ליולדת"?

הקו מופעל ע"י מתנדבות שהוכשרו ע"י עמותת נשים קוראות ללדת בתמיכת מרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית. לפניות לקו ניתן למלא את הטופס: https://forms.kavlayoledet.org/testimony או לשלוח מייל לכתובת info@kavlayoledet.org

דף הפייסבוק של קו ליולדת: https://www.facebook.com/kavlayoledet/

 

אולי גם יעניין אותך לקרוא:

לבחור מהבטן- האם את ממששת את זכות הבחירה שלך בלידה?/שירה דרוקר
המאבק על הזכות ללדת בבית הוא המאבק של כולנו/ שירה דרוקר
האם הרופאים בלידה נגדי? / לימור לוי אוסמי

לימור לוי אוסמי, מלווה רגשית נשים אחרי לידה ובהורות, בכרכור ובשיחות וידאו. יוצרת האתר.

אפשר ליצור איתי קשר דרך הודעה לטלפון או למייל: 052-2835020 Medabrot.imahut@gmail.com

ליווי רגשי בהריון ואחרי לידה – להכניס נשימה אל תוך הדחיסות

מיליוני נשים עוברות בכל יום את תקופת ההיריון ואחרי לידה, אך אין אישה שלא מרגישה כיצד החיים שלה משתנים ללא היכר. בשינוי של ההורות יש משהו מבורך, שמתקרב לתחושת הנס או הבריאה, אך השינוי הזה מביא איתו גם אתגרים פיסיים ורגשיים, המפגישים עם תחושות לא צפויות או לא נעימות.

ליווי רגשי בהריון ואחרי לידה הוא הדרך להכניס נשימה, הקלה, ביטחון בהורות, ולהפחית שיפוטיות, ביקורת, הלקאה עצמית ונוקשות. תהליך הליווי עוזר לנשים לפתח חמלה עצמית, יכולת קבלה של המציאות ומודעות למחשבות ודפוסים שלא בעדן. הוא מסייע לרכך ולהיטיב עם החוויה ההורית ולהכניס הקלה, חיבור ומשמעות.

רוצה לשמוע עוד על תהליך הליווי? כל הפרטים נמצאים כאן. 

אשמח ללוות אותך,

לימור, יוצרת האתר.

לימור לוי אוסמי

מלווה רגשית נשיםבהריון ואחרי לידה, יוצרת האתר 'נשים מדברות אמהות'. נפגשת עם נשים בכרכור ובשיחות וידאו. לפרטים וקביעת מפגש אפשר ליצור איתי קשר בהודעה - 052-2835020.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

× איך אני יכולה לעזור לך?