היה היה יה יה יה…וסוף סוף זה מתגלה | אמהות חוגגות עצמאות

מאת :

14 באפריל 2013 | 0 תגובות

מתוך איפה אני בתוך האמהוּת?, לכל אמא

 היה היה טוידלדוקטן , טוידלדוגדול , טולידואמא ו טוילדואבא, חיו להם בנחת בביתם שלהם. טוילדואמא נשאה את טוידלדוקטן וטידלדוגדול ברחמה 9 ירחים. טוידלדו גדול נולד וגדל לתינוק עם תלתלי זהב ואף קטון ועגלגל. טוידלדוקטן נולד כשאימו מערסלת אותו בזרועותיה ומזמרת לאזניו הקטנות שיר ואז, העבירה מבט לטוילדוהאב ומסרה לידיו את העולל הרך העטוף היישר לזרועותיו שלו.

כמידי יום הלך טוידלדו האב השכם בבוקר לעבודתו ושב עם רדת הערביים. טוידלדואמא פנתה אף היא לעבודתה ועבדה ועבדה ועבדה ועבדה ועבדה, השכם וערב.

כל יום בשעות הערביים התכנסה משפחת טוידלדו, וכולם היו יחד בקן המשפחתי שלהם. בתוך הבית עם החלונות המקיפים אותו מכל עבר ויכלו לראות בחורף את טיפות הגשם נוקשות על החלון, את העננים השמנמנים מלאי המים ובקיץ שטפה השמש בקרניה באור נוגות את הבית.

טוידלדו אמא בלילה, הייתה מורה באצבעה לשמיים לכיוון הירח, בזמנים מסוימים בחודש, כשעמד הירח ממש מול חלונם של המשפחה, ואמרה לילדיה: 'ראו ילדים, הירח מחייך אליכם'.

על אף רב שנותיה בעבודה עבודה עבודה עבודה והכאב שחשה אמא בצווארה, שכן אמא טוידלדו גם הלכה ושנותיה התרבו על האדמה, המשיכה אמא טוידלדו עד שבגרו מספיק עולליה, להזכיר להם על החיוך שמחכה להם אצל הירח.

אבאטוידלדו היה נוהג לקחת את משפחתו להכיר את הטבע. אמא טוידלדו הייתה אורזת לכולם משקה ומזון וכולם היו פוגשים בנהרות, נחלים ובצמחים.

ואז, לילה אחד, כשהיה טוידלדו אבא מבושש לחזור מעבודתו ואמאטוידלדו כבר עמלה זה מכבר על קן משפחתה, ייפתה וטרחה תוך כדי עבודה ועוד עבודה ועוד עבודה ו…לזמן בו ישוב האב ויוכלו כולם ליהנות בחיק משפחתם, ברק היכה בחלון. עז ועצום.

אמא טוידלדו עמדה סמוך לאחד מהחלונות הגדולים שעטרו את ביתם ולרוע המזל, היכה בה הברק.

כעבור מספר דקות מלכששבה להכרתה ,סיננה מפיה 'כוס אמ אמ אמק'.

ומאז ועד היום, חיים בני הבית, טוידלדוקטן, טוידלדו גדול טוידלדו אמא וטודילדו אבא, כאשר אמא   טוידלדו חיה כנסיכה, עד עצם היום הזה.

סוף!!!

אולי גם יעניין אותך לכתוב:

עצמאות אימהית מהי?/ אילנה איצקוביץ'

עצמאות בבחירה להיות האמא שאני/ עפרי זוטא

מה אפשר לעשות כשהצרכים של הילד מתנגשים עם הצרכים שלך ? / ליטל גרין

 

גם את מוזמנת לכתוב את עצמך, להשתתף בדיונים כאן ובפייסבוק ולהצטרף לעדכונים במייל דרך רשימת התפוצה

This post has 3 Simple Fields-fields attached. Show fields.

השאירי תגובה

אולי יעניין אותך לקרוא גם :

כשאת לא יכולה להוציא כסף על עצמך

מאת : עטרת ליפשיץ

1 בינואר 201224 תגובות

מתוך אלימות במשפחה, זוגיות אחרי לידה, לכל אמא, מקצועניות מדברות

זה לא קורה ביום אחד וגם לא תמיד יש סימנים מקדימים שיזהירו אותך שאת עומדת בפני מלכודת. פעמים רבות זה מתחיל רק אחרי הנישואין, שאז המרכיב הכלכלי הופך להיות משותף.

לכסף יש ערך רגשי וסמלי רב מאוד. צורת הניהול הכספי במשפחה יכולה להצביע על דרגת האמון בין בני הזוג משום שבן הזוג המרוויח יותר כסף לא פעם גם יהיה זה שמחליט איך להוציא אותו.

אני אישה ירוקה עם עיני רקון בחודש שמיני…

מאת : אמא של שירה

27 בנובמבר 20100 תגובות

מתוך הריון, יומן הריון

נמאס לי מכל דבר: מאנשים שאומרים שאני יפה ואני נראית כמו רקון (דביבון ) עם שני פנסים שחורים מסביב לעיניים שפעם היו יפות, מהשבדיות שנראות יפה כל כך בהריון כאילו שהריון הוא עוד המצאה שבדית – שלא לדבר כמה נהדר הן נראות אחרי הלידה…כואב הלב! אני ירוקה מקנאה…

אני אישה ירוקה עם עיני רקון בחודש שמיני…

מחשבות שבת בבוקר

מאת : אמא

23 במרץ 20130 תגובות

מתוך אחרי לידה, רק אהבה

  קטנה, קטנטונת, מתוקונת, קוקית, יפיופית, וחיוכית אין די מלים לתאר אותך נעמי.