אמהוּת,  התבוננות עצמית בהורות

עוצמה נשית- בשבילי זו לא קלישאה משומשת

 

מישהי אמרה לי לא מזמן שאין מה לעשות, אישה לא יכולה להיות ראש ממשלה כי היא רגישה מידי.

אני כמעט יצאתי מדעתי אל מול מילותיה, שהכאיבו לי באופן אישי.

בשנים האחרונות אני לומדת שהריפוי שלי, שהאושר הפנימי והחיצוני שלי קיים בזכות הרשות להרגיש, ויחד עם זאת, בין התאהבות רגשית גדולה בבן זוגי, לחתונה מרגשת ושופעת אושר, הריונות מטלטלים, הפלה כואבת, לידות כואבות ועוצמתיות, אמהות טריה ממלאת ומאתגרת, אני צומחת ומגשימה קריירה מספקת ומצליחה בהתאם לצרכים ולרצונות שלי.

אני מרגישה שהיכולת שלי להכיל את הרגשות שלי, כפי שהם, מאפשרת לי לנהל קריירה ברגישות גדולה, לתת מקום לרגשות הללו גם אצל אחרות שמולן ואיתן אני עובדת. התבוננות הפנימית והביטוי הרגשי, מאפשרים לי להבין ולהרגיש מה מניע אותי, מאפשרים לי לדבר בגוף ראשון, להעיד על עצמי, מאפשרים להיות אמפטית וסלחנית כלפי עצמי ובהתאם כלפי אחרים, ולהוריד את רמת השיפוטיות למינימום האפשרי.

מן הסתם רוב חיי לא חייתי כך, במשך שנים חייתי את חיי לידם, הקפדתי לעבוד קשה והרבה, לטייל המון, להיות עסוקה. מידי פעם הענקתי לעצמי את הרשות להיסחף ולהרגיש, מידי פעם הצלחתי לבטא את עצמי בצורה מותאמת, הרבה פעמים חזרתי פנימה, נשארתי עם הכאב שלי לבד, עם הפחדים והבושה פן יגלו אותם. והתמודדתי, התמודדתי יפה מאוד, כמו שהורים מסוימים נוטים לומר: "גם אני גדלתי ככה ויצאתי בסדר גמור".

עם השנים, ובעזרת אהבתו הגדולה של בן זוגי, התחלתי להבין שאני ראויה ליותר מזה, אני ראויה ליותר מתחושת בסדר, או תחושה של הישרדות, אני ראויה ליהנות מהחיים, עם הכאב והקושי שיש בצידם, אני ראויה להנות משפע, שפע של אהבה ללא תנאים.

אני יכולה להוליד ילדים בלידות טובות, ליהנות מהאמהות ללא אשמה, אני יכולה להעניק לעצמי את מתנת הלימודים והצמיחה האישית ובמקביל לפתח קריירה עצמאית, אני יכולה לקחת סיכונים מחושבים ולבקש עזרה, אני יכולה לטעות בדרך, לקבל סירובים ולנסות שוב. אני יכולה ללכת אחרי הלב שלי גם בחיי האישיים וגם בחיי העסקיים, אני לא צריכה לשים מסכות או לחפש תמיד את המילים הנכונות ואת השיטה שעבדה לאלו שלפניי.

אני באמת הולכת אחרי הלב שלי וזה מצליח, זה באמת באמת מצליח.

 

רעות שלומי רסלר, מלווה נשים בתהליכי צמיחה ושינוי, מנחת קבוצות, מנהלת את "גדולה- מעגל שיווק נשי, קהילה, נטוורקינג, העצמה".

מזמינה אתכן לפסטיבל גדולה- פסטיבל של עוצמה נשית שמתקיים ביום שישי הקרוב ה 26/4 במושב גאליה ליד רחובות. תוכניה ורכישת כרטיסים כאן

אולי גם יעניין אותך לקרוא:

10 טיפים להצמחת כנפיים כדי שתוכלי "לעוף לכל הרוחות"/ לי-את דנקר, מאמנת

מהרהורי ליבי- שיחה עם הגמד שבתוכי/ מיכל

הגוף שלי ואני נפגשים ומדברים / שירה דרוקר

דרך הכתיבה/ לימור לוי אוסמי

 

גם את מוזמנת לכתוב את עצמך, להשתתף בדיונים כאן ובפייסבוק ולהצטרף לעדכונים במייל דרך רשימת התפוצה

את בהריון או אחרי לידה? אולי יעניין אותך לשמוע על תהליך ליווי ייחודי


אם את בהריון או אחרי לידה, סביר להניח שאת מרגישה לא רק אושר. אמנם תהליך ההריון ואחרי הלידה הוא תהליך טבעי ומביא המון שמחה, אך הוא כרוך גם בשינוי משמעותי ומטלטל, בתחושות של אשמה, תסכול, כעס, סטרס ורצון להרגיש אחרת.

 תהליך ליווי רגשי בהריון ואחרי לידה הוא תהליך ייחודי הנבנה מתוך למידה עמוקה והבנה של הלך רוח האופייני לתקופה. התהליך מחזיק בהבנה שלמרות שהאתגרים הרגשיים הם טבעיים, הם גם מעלים קשיים ומצריכים תשומת לב, הכוונה, ושיתוף.

מטרת תהליך הליווי הוא לעזור לנשים להתמודד עם האתגרים הרגשיים בהריון ובהורות אחרי לידה, מתוך גישה השמה את האישה במרכז, ומבוססת חמלה, קבלה, חיזוק הביטחון ההורי והפחתת האשמה והסטרס.

לפרטים נוספים על תהליך הליווי את יכולה ללחוץ כאן, או ליצור איתי קשר בהודעה לכפתור הווטסאפ או לטלפון: 052-2835020

אשמח ללוות אותך,

לימור לוי אוסמי, מלווה רגשית נשים בהריון ואחרי לידה' יוצרת האתר 'נשים מדברות אמהוּת'

 

8 Comments

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

× איך אני יכולה לעזור לך?