אמהוּת,  התבוננות עצמית בהורות

עוצמה נשית- בשבילי זו לא קלישאה משומשת

 

מישהי אמרה לי לא מזמן שאין מה לעשות, אישה לא יכולה להיות ראש ממשלה כי היא רגישה מידי.

אני כמעט יצאתי מדעתי אל מול מילותיה, שהכאיבו לי באופן אישי.

בשנים האחרונות אני לומדת שהריפוי שלי, שהאושר הפנימי והחיצוני שלי קיים בזכות הרשות להרגיש, ויחד עם זאת, בין התאהבות רגשית גדולה בבן זוגי, לחתונה מרגשת ושופעת אושר, הריונות מטלטלים, הפלה כואבת, לידות כואבות ועוצמתיות, אמהות טריה ממלאת ומאתגרת, אני צומחת ומגשימה קריירה מספקת ומצליחה בהתאם לצרכים ולרצונות שלי.

אני מרגישה שהיכולת שלי להכיל את הרגשות שלי, כפי שהם, מאפשרת לי לנהל קריירה ברגישות גדולה, לתת מקום לרגשות הללו גם אצל אחרות שמולן ואיתן אני עובדת. התבוננות הפנימית והביטוי הרגשי, מאפשרים לי להבין ולהרגיש מה מניע אותי, מאפשרים לי לדבר בגוף ראשון, להעיד על עצמי, מאפשרים להיות אמפטית וסלחנית כלפי עצמי ובהתאם כלפי אחרים, ולהוריד את רמת השיפוטיות למינימום האפשרי.

מן הסתם רוב חיי לא חייתי כך, במשך שנים חייתי את חיי לידם, הקפדתי לעבוד קשה והרבה, לטייל המון, להיות עסוקה. מידי פעם הענקתי לעצמי את הרשות להיסחף ולהרגיש, מידי פעם הצלחתי לבטא את עצמי בצורה מותאמת, הרבה פעמים חזרתי פנימה, נשארתי עם הכאב שלי לבד, עם הפחדים והבושה פן יגלו אותם. והתמודדתי, התמודדתי יפה מאוד, כמו שהורים מסוימים נוטים לומר: "גם אני גדלתי ככה ויצאתי בסדר גמור".

עם השנים, ובעזרת אהבתו הגדולה של בן זוגי, התחלתי להבין שאני ראויה ליותר מזה, אני ראויה ליותר מתחושת בסדר, או תחושה של הישרדות, אני ראויה ליהנות מהחיים, עם הכאב והקושי שיש בצידם, אני ראויה להנות משפע, שפע של אהבה ללא תנאים.

אני יכולה להוליד ילדים בלידות טובות, ליהנות מהאמהות ללא אשמה, אני יכולה להעניק לעצמי את מתנת הלימודים והצמיחה האישית ובמקביל לפתח קריירה עצמאית, אני יכולה לקחת סיכונים מחושבים ולבקש עזרה, אני יכולה לטעות בדרך, לקבל סירובים ולנסות שוב. אני יכולה ללכת אחרי הלב שלי גם בחיי האישיים וגם בחיי העסקיים, אני לא צריכה לשים מסכות או לחפש תמיד את המילים הנכונות ואת השיטה שעבדה לאלו שלפניי.

אני באמת הולכת אחרי הלב שלי וזה מצליח, זה באמת באמת מצליח.

 

רעות שלומי רסלר, מלווה נשים בתהליכי צמיחה ושינוי, מנחת קבוצות, מנהלת את "גדולה- מעגל שיווק נשי, קהילה, נטוורקינג, העצמה".

מזמינה אתכן לפסטיבל גדולה- פסטיבל של עוצמה נשית שמתקיים ביום שישי הקרוב ה 26/4 במושב גאליה ליד רחובות. תוכניה ורכישת כרטיסים כאן

אולי גם יעניין אותך לקרוא:

10 טיפים להצמחת כנפיים כדי שתוכלי "לעוף לכל הרוחות"/ לי-את דנקר, מאמנת

מהרהורי ליבי- שיחה עם הגמד שבתוכי/ מיכל

הגוף שלי ואני נפגשים ומדברים / שירה דרוקר

דרך הכתיבה/ לימור לוי אוסמי

 

גם את מוזמנת לכתוב את עצמך, להשתתף בדיונים כאן ובפייסבוק ולהצטרף לעדכונים במייל דרך רשימת התפוצה

ליווי רגשי בהריון ואחרי לידה – להכניס נשימה אל תוך הדחיסות

מיליוני נשים עוברות בכל יום את תקופת ההיריון ואחרי לידה, אך אין אישה שלא מרגישה כיצד החיים שלה משתנים ללא היכר. בשינוי של ההורות יש משהו מבורך, שמתקרב לתחושת הנס או הבריאה, אך השינוי הזה מביא איתו גם אתגרים פיסיים ורגשיים, המפגישים עם תחושות לא צפויות או לא נעימות.

ליווי רגשי בהריון ואחרי לידה הוא הדרך להכניס נשימה, הקלה, ביטחון בהורות, ולהפחית שיפוטיות, ביקורת, הלקאה עצמית ונוקשות. תהליך הליווי עוזר לנשים לפתח חמלה עצמית, יכולת קבלה של המציאות ומודעות למחשבות ודפוסים שלא בעדן. הוא מסייע לרכך ולהיטיב עם החוויה ההורית ולהכניס הקלה, חיבור ומשמעות.

רוצה לשמוע עוד על תהליך הליווי? כל הפרטים נמצאים כאן. 

אשמח ללוות אותך,

לימור, יוצרת האתר.

8 Comments

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

× איך אני יכולה לעזור לך?