הזמנה לדיון: 'העתיד כבר כאן: חברה אחרת היא אפשרית'

מאת : אשה לאשה

29 במאי 2013 | תגובה אחת

מתוך קוראות לשינוי

 

אשה לאשה, מרכז פמיניסטי חיפה והמכללה החברתית כלכלית

מזמינים אותך לדיון:

העתיד כבר כאן: חברה אחרת היא אפשרית

יום שישי, ה- 7 ביוני 2013, סינמטק חיפה, שדרות הנשיא 142, 9:30-13:30

להזמנה בפייסבוק

 

שנים של פעילות פמיניסטית טרנספורמטיבית ואקטיביזם לשינוי חברתי – ממאורעות ואדי סאליב, דרך "הפנתרים השחורים" ועד מחאת האוהלים 2011 – שיקפו ביקורת נוקבת על החברה, הכלכלה והפוליטיקה בישראל ובעולם המערבי. יוזמות חדשות (קיבוצים עירוניים, בנק הזמן, קואופרטיבים ועוד) צצות חדשות לבקרים ומעידות על המאמץ לשנות את פני החברה בישראל.

שתי הוגות דעות פמיניסטיות ועצמאיות מגיעות לסדרת הרצאות בארץ שהגותן הביקורתית והחדשנית יכולה לתרום תרומה משמעותית לאקטיביזם הזה. הגותן מציעה לנו תפיסה ופרדיגמה חדשות, שונות מהחשיבה המקובלת בארץ.

ג'נביב ווהן, אמריקאית-איטלקייה, פיתחה את כלכלת הנתינה שתחילתה בנתינה אימהית (או אבהית) חופשית הנענית לצרכי הילד/ה, כאלטרנטיבה לכלכלת החליפין האכזרית של השוק החופשי.

ד"ר היידה גוטנר-אבנדרות' מגרמניה, שחקרה חברות מטריארכאליות בעבר ובהווה, מציעה לעולם המערבי מבנה חברתי אחר. שתיהן יחד מציעות לנו הן חזון של חברה אחרת – חברה של שלום, שוויון וחרות ממשיים – והן את האפשרויות ליישומה כולה או מרכיבים מתוכה בישראל של היום. בדבריהן הן יתייחסו, בין השאר, לסוגיות כמן קהילות מקומיות, קבלת החלטות בקונסנזוס, כלכלה של קיום, רוחניות ועוד.

 

תכנית האירוע:

09:30 התכנסות וכיבוד

10:00 ברכות: רפי קמחי, המכללה החברתית כלכלית, ליאת לייזר – רכזת אשה לאשה מרכז פמיניסטי חיפה

10:10 הגות חדשה

ד"ר אראלה שדמי, מנחה ודברי פתיחה

ג'נביב ווהן, כלכלת הנתינה וביקורת כלכלת החליפין

ד"ר היידה גוטנר-אבנדרות', מטריארכיה: חברה, כלכלה, פוליטיקה ורוחניות

מגיב: פרופ' אסף דר, החוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה אוניברסיטת חיפה

דיון בהשתתפות הקהל

 

11:30 הפסקה

 

12:00 יישומים אפשריים

ד"ר אראלה שדמי, מנחה ודברי פתיחה

ג'נביב ווהן, שלום בדרך לכלכלת נתינה

ד"ר היידה גוטנר-אבנדרות', הדרך לחברה שוויונית

מגיבה: יפעת סולל – ברית הקואופרטיבים והמכללה החברתית כלכלית, חדוה אייל – רכזת פרויקט נשים וטכנולוגיות רפואיות אשה לאשה מרכז פמיניסטי חיפה

דיון בהשתתפות הקהל

 

האירוע יתקיים בשפה האנגלית וילווה בתרגום סימולטאני. האירוע פתוח וחופשי לכל אך מומלץ. להירשם מראש בכתובת isha@isha.org.il . אירועים נוספים יתקיימו בירושלים, בתל אביב ונצרת.

מומלץ לעיין מראש במאמרים ובאתרים האלה: על ג'נביב ווהן וכלכלת הנתינה gift-economy.com

על היידה אבנדרות' ומטריארכיה

 

**  האירוע ללא תשלום ופתוח לקהל הרחב 

תגובה אחת ל- “הזמנה לדיון: 'העתיד כבר כאן: חברה אחרת היא אפשרית'”

  1. רבקה הגיב:

    אשה (וגם גבר) יכולה להאמין ולפעול למען אלטרנטיבות חברתיות-תרבותיות הנובעות מתפיסה אפילו מטריארכלית, ושל נתינה, גם מבלי להיות אמא.

השאירי תגובה

אולי יעניין אותך לקרוא גם :

אמא שואלת: "אחרי כמה לילות נטולי שינה, אני הופכת לסוג של מפלצת"

מאת : אמא שמפחדת

26 בספטמבר 20106 תגובות

מתוך אחרי לידה, מקצועניות מדברות

אמא שואלת: אני מאוד מפחדת ממה שאני מרגישה כלפי התינוקת שלי. אני מאוד אוהבת אותה ונותנת לה המון חום ואהבה פיזית ומילולית. מעולם לא הרמתי עליה את הקול או פגעתי בה פיזית. אבל, אחרי כמה לילות נטולי שינה שאני כ"כ עייפה, אני הופכת לסוג של מפלצת… לפעמים, כשהיא "מנג'סת" וקשה לה, בא לי לצרוח עליה, […]

גם משבדיה מגיעות תובנות ועצות ללידה ולימים שאחרי הלידה !

מאת : אמא של שירה

28 באוקטובר 20100 תגובות

מתוך הכנה ללידה ולאמהות, הריון

אני ילדתי את ביתי הבכורה בארץ זרה (שבדיה). אני אמא בפעם הראשונה ואני מתמודדת ! ועושה זאת בהמון אהבה. שירה בסה"כ בת 10 ימים. נשמע קצת מצחיק אבל, למדתי המון ממנה על הורות ומהכוח שגיליתי שיש לי.  * בזמן ההריון – כדאי ללמוד על הורות, הנקה ובכלל הימים שאחרי – לדעת למה לצפות, לקרוא, לשאול, […]

הייתי רוצה לעטוף הכל בעטיפה יפה

מאת : הכי אמיתית

22 במרץ 20116 תגובות

מתוך אחרי לידה, אמהות חד הוריות

אני כל כך רוצה לשתף ולחלוק את מה שעובר עלי בימים אלה… ולא יודעת מאיפה להתחיל…אני רוצה לקטר וליילל ולבכות ולהתלונן (בהמשך תבינו שלא חסר על מה…), אבל עם זאת, נמאס לי כבר מלדבר בטון כל עייף ולא מרוצה. אני קרועה בין הרצון לספר בצורה אמיתית מה קורה ואיך אני מרגישה, לבין הצורך (הקיומי לדעתי) לעטוף את הדברים בכל זאת בעטיפה יפה, להיות האם החד הורית שעומדת מול הקשיים בצורה הטובה ביותר ומראה שאפשר, יואו…איך רציתי להיות האמא הזאת…