אמהוּת,  אמהות ועבודה,  התבוננות עצמית בהורות

10 טיפים להצמחת כנפיים כדי שתוכלי "לעוף לכל הרוחות"

 

כן.. אני יודעת, זה נשמע קצת אגרסיבי, אבל בנינו מי לא אומרת לעצמה אחת לכמה ימים, או פחות, "ססס.. בא לי לעוף מפה" או "דיי בא לי לעוף", או רק "אעע". אם גדלת בבית מאופק בלשון המעטה יתכן ותסתפקי בפנים אדומות, כיווץ שפתיים ובמקרים קיצוניים "שתיקה מכאיבה".

לפתע… את פוגשת אותי ואני "עפה" ידועה, אינדיאנית, צוענייה, שמרנית בכל הנוגע ללומר את האמת. (דיי מקפידה על זה ולכן יש המקדימים עוף לפניי, מחשש לפגוש באמת כולה). נולדתי עם כנפיים, פעם קראו לזה "שוברת מוסכמות", אז כילדה לא הבנתי למה, חשבתי שמרחב התעופה בשמיי הרגש פנוי באופן קבוע, היום אני יודעת שישנם עוד אנשים שהמריאו לפניי או במקביל לכן, הכרחי לתאם את מרחב התעופה בכל פעם מחדש.

היום אני "עפה בטוח" אך עדיין באומץ, בכל מזג אוויר, תוך התחשבות בקהל אבל, עם יעד ברור לנחיתה. מכיוון שאני מאמינה שכל אחת יכולה לעוף, אני משתפת בכמה טיפים ל"עפה מתחילה":

טיפ מס' 1:

וודאו שאינכם נושאים על גבכם מטען חורג – כנפיים הם איבר עדין, ומטען חורג זה כל דבר שעלול לשבור אותן, כמו פחדים ישנים, חוויות מהעבר, טעויות של אחרים, אי הצלחות, ניסיון קודם,מצפון וגורמים מעכבים כאלה או אחרים

 

טיפ מס' 2:

השבחת הגב עליו בכוונתכם להצמיח כנפיים – כנפיים לא צומחות ביום אחד, ואתם לא רוצים שיצמחו עקומות או חסרות כוח. פרגנו לעצמכם בכל דרך אפשרים, יש לכם זמן אז נצלו אותו לזרוע בעצמכם כוח ומחשבות חיוביות, טפחו את עצמכם בכל דרך שעושה לכם טוב, וכן… קחו עזרה אם צריך. אחרי הכל אתם לפני צעד חשוב.

 

טיפ מס' 3:

תכננו את יום ההמראה הראשון שלכם – כנפיים צעירות יכולות לחוות קושי בזמן תעופה ראשונה, למזלכם הן מחוברות בקו ישר עם הלב והנשמה. דמיינו ותרגלו את רגע ההמראה, תראו בעיני רוחכם את הדרך להצלחה, מה יש בה, ממה היא מורכבת, מי תפגשו בדרך, דאגו להכיר את המסלול טוב טוב, כדי שתרגישו שהוא מוכר לכם כבר מהתחלה.

 

טיפ מס' 4:

הכינו רשימת מתנות שתאספו בדרך – מהרגע שתלמדו לעוף, לא ירחק היום בו תגבירו מהירות. לכן הקפידו לאסוף מתנה בכל תחנה בה תעצרו, כדי שזו תזכיר לכם איפה התחלתם ולאן הגעתם. המתנות האלה הם דלק לימים בהם הכנפיים עייפות. מותר לנוח, להתבונן באוסף המתנות ולהתענג על ההישגים.

 

טיפ מס' 5:

למדו מהי מהירות התעופה שמתאימה לכם – לעולם אל תמהרו להגיע, קצב אישי זה דבר חשוב ואפילו מקודש. גם עף מדופלם יכול להתרסק אם המריא או נחת בטרם עת, אם לא הקפיד על מהירות מתאימה. תסתמכו על עצמכם, מי שעף מגיע.

 

טיפ מס' 6:

סננו רעשים צדיים – לעוף דורש אומץ, ריכוז, מיקוד. יתכן שתחוו עיכובים או קולות מן העבר, שלכם או של אחרים שאינם מתאימים לאנשים עפים. סננו אותם, הם לא שייכים ל"אני" החדש שלכם יותר.

הם אולי שרתו אתכם בעבר, עבל עכשיו הכל שונה… וקליל יותר.

אגב קיימות המון שיטות סינון: מאטמי אוזניים ועד ייעוץ מקצועי, תמצאו מה נכון לכם

 

טיפ מס' 7:

בקשר ישיר לטיפ מס 6 – הצטיידו בצפצה משובחת – אין כמו לצפצף על העולם ממעוף הציפור, אתם היחידים שיודעים מה טוב לכם ולכנפיים שלכם. ואם קשה לכם הדרך, קחו ליווי שיתמוך ויגן עליכם מתוך אמונה בכם.

 

טיפ מס' 8:        

הקפידו לישון על הגב – גם כנפיים אוהבות שדוגרים עליהם ומחממים אותם בסיפורים וחלומות על הדברים הגדולים שאתם עומדים לחזות בהם יחד. ובכלל.. כנפיים גדלות יותר טוב בשקט, בלילה.. כמו עצמות..

 

טיפ מס' 9:

ניפנוף  קצר של 20 דקות מידי יום:

אימון.. גם הן זקוקות לפתח שרירי תעופה, ואומץ. לפעמים כדאי להוציא אותן לגיחות קצרות, להתאוורר, איזו הצגה טובה, סרט, ספר, ביקור חברתי, הרצאה, או מוסיקה מרגיעה. זמן טוב לדמיין ביחד.

אפשר גם לנפנף בהן בעיניים סגורות – רק כדי לאפשר להן להרגיש נוכחות.

 

טיפ מס' 10:

זהירות מטרמפיסטים –  כבר מתחילת התהליך יזהו הקרובים לכם שאתם בשינוי. יהיו מי שיפרגן ויהיו מי שיטיל ספק. יהיו גם מי שאני מגדירה אותם "הטרמפיסטים" לפעמים קשה להבחין בהם כי הם דמויות אהובות כמו הורה, אח, חבר טוב, שכן שמנסים למנוע מכם לעוף רק כי להם אין את האומץ להצמיח כנפיים משלהם, או העדר אמונה בכללי. זה לא בהכרח שהם רואים ברעתכם, הם אנשים אהובים שאינם בהכרח קשורים למסע הזה שלכם הלאה מכאן. תציעו להם לפגוש אתכם בקו הסיום

 

נשיקות,

לי-את

 

לי-את דנקר פזמונאית ומאמנת אישית לחשיבה יצירתית, פרטני ובקבוצה.

www.liatdanker.co.il  אל לי-את דנקר בפייסבוק לחצי כאן

לבלוג שלי

אולי גם יעניין אותך לקרוא:

לשנות תנוחה כשלא נוח/ לימור לוי אוסמי

מה את עושה מזה סיפור?/ לימור לוי אוסמי

לדבר איתי/ שיר

פצפונת / ג'ני גיטלבנד, פסיכותרפיסטית גופנית

 

גם את מוזמנת לכתוב את עצמך, להשתתף בדיונים כאן ובפייסבוק ולהצטרף לעדכונים במייל דרך רשימת התפוצה

מה זה ליווי רגשי לאמהות ולמי הוא יכול להתאים?

את אמא. נכנסת למסע שרב הנסתר בו על הגלוי.

את פוגשת התמודדויות, רגשות ומחשבות שלא חשבת שתפגשי.

האם יש לך עם מי לדבר עליהם בכנות?

זה נכון, בהורות יש יופי ושמחה, אבל גם יש בה גם כאב, אשמה, תסכול, ייאוש, ולעתים הבושה גוברת על הצורך והרצון לעשות שינוי ולהיות האמא שאת רוצה להיות.

יש דרך עבורך, היא קיימת. ההורות שלך לא חייבת להיות מלאה באשמה, תסכול, כעסים ותסכול מתמשך.

צעד אחר צעד, דרך הקשבה, מחויבות ורכות, את יכולה ללמוד איך להיות טובה אלייך, ודרך זה ליצור קשר טוב יותר גם עם הילדים שלך.

כאן הפרטים על ליווי רגשי בהריון ואחרי לידה

את יכולה ליצור איתי קשר דרך הווטסאפ ( 0522835020)

2 Comments

  • דנה ליברמן

    אוי לי-את את כותבת מדהים. הלוואי וזה היה פשוט כל כך … כשקראתי זה הרגיש לי כמו ספרי הפיות שאני קוראת לבתי מילה. מקסים!!
    דנה

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

× איך אני יכולה לעזור לך?