איפה אני בתוך האמהוּת?,  אמהוּת

לפרק משפחה בשביל הצורך שלי?

 

סוף כל סוף הגשמתי את החלום הגדול של חיי להיות אמא ואני כבר אמא ל2 ועל זה אני מודה, אבל האם עשיתי זאת בדרך שבא אני רציתי? או בדרך שהנורמה מכתיבה לנו? האם עשיתי זאת רק כדי לא לאכזב את הוריי??

היום אני בטוחה שכן. כל כך רציתי שיהיו גאים בי לפחות פעם אחת בחיי. אך מה יצא לי מזה? הם בכלל לא באים לבקר או מרימים טלפון לשאול לשלום הילדים.

כמה שזה כואב ומאכזב, אם הייתי בוחרת ולא הייתי מפחדת, יכול להיות שאת כל התהליך הזה הייתי עוברת עם אישה ולא עם גבר, הרי שנים הייתי במערכות יחסים עם נשים. פיזית, אני מאוד זקוקה למגע הפיזי של גבר, אבל מנטלית, רגשית, חסרה לי אישה. אני מתגעגעת לדברים שגבר לעולם לא יוכל להבין ולהכיל. מתגעגעת למגע, לליטוף, ולחיבוק של אישה.

מה עושים עכשיו?? לפרק משפחה בשביל הצורך שלי? הייתי צריכה לחשוב על זה קודם…

אשמח לכל עצה או דעה.

 

אמהות נוספות כותבות על הצרכים האישיים שלהן:

מה אפשר לעשות כשהצרכים של הילד מתנגשים עם הצרכים שלך ? / ליטל גרין

ואיפה אני בתוך האמהות? / ליטל גרין

 

גם את מוזמנת לכתוב את עצמך לאתר ולהשתתף בדיונים בדף הפייסבוק

2 Comments

 • לימור לוי אוסמי

  לימור לוי אוסמי

  תודה שכתבת.
  אני מרגישה שדווקא נוכח זה שאת מרגישה שעשית החלטה כל כך משמעותית בחיים על סמך עצות או דעות של הקרובים לך, עכשיו דווקא ממש לא רוצה לייעץ. מרגישה שזה הזמן שלך להתבונן פנימה ולבדוק מה מתאים לך, על כל המשתמע מכך.
  זה שהחלטת החלטה שאת לא שלמה איתה, לא אומר שאת לא יכולה מעכשיו והלאה להתחיל באורח חיים שלוקח את עצמך בחשבון ולהחליט החלטות בגלל שאת מחליטה וקובעת, לא אחרים, להתחיל לקחת אחריות על הדרך שלך. גם אם תבחרי להשאר וגם אם תבחרי לעזוב, זאת תהיה רק ההחלטה שלך, האחריות שלך, וזאת בפני עצמה הרגשה אחרת לגמרי.
  בהצלחה.

 • Avatar

  אביגיל

  אישה ואימא יקרה,

  על מה שהיה בעבר, חבל לבזבז אנרגיה על חרטות על העבר.
  אני לא אומרת להתעלם מהעבר, אך להסתכל על המציאות כפי שהיא היום, ולנסות מתוך מה שיש לראות איך את יוצרת את המקום שאת רוצה להיות בו.
  כמו שלימור כתבה, להתחבר קודם כל לעצמך. בכל דרך שמדברת אלייך.
  את מאוד כנה וישרה בתוכך, וזה מראה על הרבה מאוד אומץ.
  לכל אחת מאיתנו יש איזה חלום / תדמית / ציפיה של מה שיהיו חיי המשפחה האידיאליים שלנו, ובמציאות קורים דברים אחרים. מתעוררים רגשות אחרים.
  זה כנראה טיבם וטיבעם של החיים.

  אני מאחלת לך, בכל ליבי, שתמצאי דרך להגיע לשלמות ושלום פנימיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

× את יכולה לכתוב לי לווטסאפ