זה לא פייר! זה לא פייר!! – על טיפולי ivf

מאת : אמא אנונימית

13 בספטמבר 2014 | 2 תגובות

מתוך טיפולי פוריות, עמוד הבית, רוצות הריון

 

היי לימור,

תודה על המיילים והפוסטים שלך…אני נהנית לקרוא אותם ומדי פעם גם מגיבה אליהם כמו שאת יודעת.

הפעם אני רוצה לכתוב לך.

רוצה לכתוב לך מעמקי החרא (סליחה על המילה אבל זה הכי מתאר את מה שאני מרגישה כרגע) והעצב שנחתו עליי מאז 14:30 בצהריים היום.

כמה מילות רקע –

אני בחורה רווקה, בת 43, אמא יחידנית לילדה מקסימה בת 3 וחודשיים שנולדה מתרומת זרע. נמצאת בטיפולי פוריות מזה כמעט שנה וחצי בניסיון להביא עוד ילד/ה לעולם. עד כה עברתי 9 מחזורי IVF. התוצאה של הטיפול האחרון הגיעה היום מפי הרופא בעצמו. תוצאה שלילית, שוב. כל כך קיוויתי לנס (גם) הפעם אך הוא לא הגיע.

אני לא יודעת אפילו מאיפה להתחיל לכתוב, רק מרגישה שהכתיבה תעזור לי לשחרר קצת כדי להמשיך הלאה.

הטיפולים האלה לא קשים לי פיזית. אפילו נהייתי "מומחית" בהכנת התרופות להזרקה עצמית כמובן כדי להיות כמה שפחות תלויה באחיות.

אבל הקטע הנפשי שבכל הסיפור – הוא, הוא הקשה לי ביותר כאן.

בכל סבב של טיפולים, רק בתחילת הדרך שלו, בשלב שהרופא נותן לי את הפרוטוקול, אני מתמלאת אנרגיות חדשות וטובות, תקווה ואופטימיות, ואז מתחיל שלב הסבב…בדיקות למעקב הורמונים וזקיקים … שאיבה … החזרה … 12 יום ואז…בום, טראח!! תשובה שלילית שמאוד, מאוד קשה לי כבר לחיות איתה… 🙁

אני כותבת את המלים האלה והגוש עולה לו בגרון שלי… הגוש שצועק לעולם ואני צועקת אותו גם כן.. גוש שאומר שזה לא פייר!! לא פייר שלבת שלי אולי לא יהיה/תהיה אח/ות ביולוגיים משלה!! … פשוט לא פייר!! לא פייר שיש נשים שרק מריחות את בני הזוג שלהן ונכנסות להריון…ואני – שהיה לי חלום ל-5 ילדים ולבי מתפוצץ מאהבה לעוד אחד לא מצליחה להביא לעולם אפילו 2…זה לא הוגן!!! לא הוגן גם שיש אימהות שלצערי לא מגיע להן להיות אימהות…זו זכות גדולה מאוד להיות אמא והרבה מהן לא מעריכות את זה.

הגוש הזה בגרון מציף אצלי כל כך הרבה רגשות…בין היתר – רגשות של בושה ורגשות אשם…בושה מהמקום הנשי שבו אני לא מצליחה לייצר חיים נוספים ורגשות אשם על כך שאני לא מצליחה בינתיים להביא לעולם אח/ות לבתי…:-( היא כמובן לא יודעת על זה אבל ביום מן הים אני מניחה שהיא תשאל על זה משהו…ונכון שהמירוץ עוד לא הסתיים אבל מדי פעם אני כבר חושבת קדימה.

כן, אני יודעת שאני מבוגרת…זו הסיבה היחידה שבגינה אני לא נקלטת כיום כדברי הרופא – כ-80% מהביציות שלי לא איכותיות, מה שמוריד ממש למינימום את הסיכוי שלי להיקלט…הרופא הקודם שטיפל בי ייעץ לי, במידה ואני מתכננת להיכנס לסבב של הריון נוסף, לעשות זאת כשבתי הייתה בת שנה… אך העיתוי אז לא התאים לי… בדיוק שיפצתי את הדירה שעברנו אליה ועברתי תקופה מאוד קשה בשיפוץ… כך שלא הייתי פנויה מבחינה נפשית להיכנס גם לטיפולים. הטיפולים דורשים איזושהי פניות נפשית… אני כבר לא מדברת על רוגע שאת זה בתיאוריה הרבה אנשים טובים אומרים שכדאי שאישה שעוברת טיפולים תהיה רגועה…כן, ממש…לכי תצאי לעבודה במשרה מלאה, תצאי לכביש, תקשיבי לחדשות בארצנו, תטפלי בילדה, תנהלי בית ותישארי רגועה… אז בסופו של דבר נכנסתי לסבב ב' כשבתי היתה בת שנה ו-10 חודשים… מאז, מדי פעם, אני מוצאת את עצמי מלקה את עצמי על כך שלא התחלתי קודם כי אז היה אולי סיכוי לייצר ביציות יותר איכותיות.

מעבר למגבלת הגיל שלי, קיימת עוד מגבלה והיא מס' המנות זרע שנותרו לי מאותו תורם שכיום עומדת על שניים. זה משהו שאני חושבת עליו מדי פעם – עד מתי אני רוצה להמשיך?…לא מוכנה כרגע להרים ידיים (אני בכלל בחורה שלא מרימה ידיים כל כך מהר) ורק המחשבה שבסופו של דבר הגוף שלי, הרחם שלי ייצרו רק ילד אחד – זו מחשבה שנורא עצוב לי איתה…בטיפולים האחרונים כשהגיעו התוצאות השליליות (שכמובן נהיה לי יותר ויותר קשה לקבל אותן), גם מצאתי את עצמי כועסת מאוד על הגוף שלי שלא מוכן לעשות בשבילי ובשביל בתי עוד מאמץ אחד אחרון ודי…רק נס אחד אני רוצה בבקשה והוא לא מגיע…הרופא סיפר לי על כמה ניסים שעברו אצלו ולזה אני מייחלת.

תודה על האפשרות לכתוב לך:-)

 

 

נשים נוספות שיתפו:

היונקת המושפלת| לקראת הריון/ שרית ב.

ההריון יגיע גם אם לא תירגעי/ גלית שושן

אוף, אין לי כוח, מה עושים?/ אושרה

 

ישנם שיתופים נוספים במדור טיפולי פוריות

 

* השיתוף נכתב בהתחלה כאישי אליי ולאחר התכתבות בינינו היא ביקשה להעלות לאתר. לימור.

This post has 3 Simple Fields-fields attached. Show fields.

2 תגובות ל- “זה לא פייר! זה לא פייר!! – על טיפולי ivf”

  1. נעה שפר הגיב:

    יקרה, כמה כוחות שומעת שבך. שולחת חיבוק.

  2. גליה הגיב:

    תנסי דיקור סיני זה גם עוזר להיקלט וגם מרגיע. אני עצמי עוברת עם בעלי את אותו דבר אם תרצי אתן לך את הטלפון של זו שעושה לי דיקור יהיה טוב תתעודדי זה יבוא בשורות טובות והרבה שמחה אמן

השאירי תגובה

אולי יעניין אותך לקרוא גם :

כנס: "אימהוּת – מרכז או שוליים? על מקומן של אימהות בחברה הישראלית"

6 ביוני 20130 תגובות

מתוך קוראות לשינוי

אימהוּת היא מלאכת-חיים. זהו התפקיד החשוב והמשמעותי ביותר שיכול אדם לעשות למען אדם אחר. אימהוֹת הן התשתית שעליה נשענת כל חברה. אך בחברה שלנו, עבודת האימהוּת אינה זוכה להכרה, וגם לא להוקרה.
האם אנחנו מודעים לתרומה המכרעת שתורמות אימהוֹת להמשך קיומה של החברה?

אני אסירה בחיק האמהות, אסירת תודה

מאת : מאיה הובני

29 במאי 20113 תגובות

מתוך אחרי לידה, אני אמא מספיק טובה?, רק אהבה

מישהי אמרה לי שכשנולד ילד, עולה סף המתח ואנחנו מגיבים למצבים חדשים מתוך פחד. לכן, אנחנו בורחים לתגובות האוטומטיות מתוך לחץ וזה לוקח קצת זמן למערכת להתייצב. אני מרגישה שזה כל כך אמיתי, אני רוצה לעוף עכשיו ואי אפשר, אני מגלה שרק הכתיבה נותנת לי כנפיים .

אני אסירה בחיק האמהות

אסירת תודה

שחלקת עימי הזדמנות

לגעת בנבכי עצמי שוב ושוב

"המציאות והדמיון נפגשו והתפוצצו" | אחרי לידה

מאת : אמא אחרי לידה

12 בדצמבר 201016 תגובות

מתוך אחרי לידה, תחושות מגוונות אחרי לידה

רוב חיי, כל פעם שחשבתי על הריון, התכווצתי, והחלה לכאוב לי הבטן. המחשבה על זה שיהיה בתוכי יצור שמתפתח ושאגדל לממדים לא טבעיים, הייתה לי מאוד לא נוחה. אני זוכרת שבעבודתי ראיתי נשים בהריון בחודש תשיעי ואמרתי שהן נראות כמו תנור – אוטוטו התינוק מוכן ויוכל לצאת.

טוב, זו באמת הייתה ראייה שונה. עד שהתחלתי לרצות להיות אמא…. אז הכל השתנה. כשראיתי נשים בהריון חשבתי שזה מקסים, וכשראיתי ילדים בסופר מחייכים אלי- רציתי אחד כזה משלי. שיקרא לי אמא ושיישב בעגלת הסופר ויאכל לחמניה ויזיל רוק ויהיה היצור הכי מדהים עלי אדמות.