אלימות במשפחה

איך לקבל ידע ועזרה כשיש אלימות במשפחה?

 

ברוכה הבאה לסדרת הסרטונים שלי העוסקת באלימות מצד בן הזוג. אם את חווה אלימות מצד בן הזוג שלך, או אולי אינך בטוחה שזו אלימות, אבל משהו מרגיש לך לא בסדר.  אם עזבת בן זוג אלים אך עדין את חווה אלימות מצידו, או ממקורות אחרים גם כשכבר אינך מתגוררת איתו תחת קורת גג אחת, או אולי יש לך מכרה שחווה אלימות ואינך יודעת מה היא עוברת וכיצד לעזור לה, סדרת הסרטונים הזו היא בדיוק בשבילך.

בואי נדבר לרגע עלייך. את יושבת בבית, יתכן כי את חשה פחד בכל תא בגופך. את אומרת שוב ושוב לעצמך שאסור לך להיות כאן, שזה לא טוב עבורך ואפילו מסוכן, אבל את נשארת. לא יודעת כיצד לצאת מזה, מרגישה שאין מי שיכול להבין או לעזור. את שותקת, מסתירה, מתביישת ושואלת את עצמך שוב ושוב מתי הוא יפסיק? איך אני יכולה לגרום לכל זה להעלם מחיי?

התפרצויות הזעם שלו הפכו שגרת חיים המילים הקשות המופנות כלפייך פוצעות כל פעם מחדש, אבל הוא גם נחמד. לעתים הוא מחבק אותך אולי אפילו מפרגן, אבל את יודעת, את יודעת, שהפעם הבאה תגיע. אינך יודעת מתי ומה יגרום לה להגיע אבל את יודעת שהיא תבוא.

לעתים זו מילה פוצעת, לעתים התקפות על דברים שעשית או לא עשית, קללות, צעקות, זריקת חפצים, שבירה של דברים בבית, איומים מוסווים או מכוונים ואולי אפילו מכות. לא תמיד יש מכות לעתים הוא מקפיד לא לגוע בך- כך תתבלבלי ולא תדעי שזו אלימות.

את עייפה, מפוחדת, הולכת כמו על ביצים, רק לא להרגיז אותו, רק שיהיה שקט, שתוכלי לנשום. מרגישה כל כך לבד, חסרת אונים, לא יודעת למי לפנות, מי יכול לעזור. את חוששת לפנות לגורמי רווחה או להתלונן במשטרה, לא רוצה לפגוע בו, לא רוצה שיעשו לו משהו, ומאוד חוששת מהתגובה שלו אם רק ידע.

את מנסה לשמור על כולם, שלא יפגעו נפשית או פיזית ובא בזמן את פוגעת בעצמך. שוקעת בייאוש אל חוסר האונים ונכנעת לחיים שהוא מכתיב לך.

בסדרת סרטונים זו אני מגיעה אלייך בעודך בבית חוששת לעשות צעד ואני אומרת לך שאת לא לבד. דברים יכולים להשתנות אם רק תבחרי בכך. אני כאן על מנת לפתוח לך ערוץ שיעזור לך ללמוד ולהבין את המצב בו את נמצאת. לאגור ידע להבין מהי אלימות ואיך היא מתקיימת בחייך, כיצד הגעת למצב הזה ולמה כל כך קשה לקחת החלטה.

להגיד לך שאם את שורדת את המצב הזה זמן רב ובא בזמן גם מתפקדת ואולי אפילו מגדלת ילדים, את לא אשה חלשה, את חזקה מאוד והידע והתכנים המובאים אלייך כאן יוכלו לעזור לך לגבש החלטה לגבי החיים שלך. אולי ברגעים אלה את חשה מאוד בודדה אבל זה יכול להשתנות, יש תקווה ואפשר לעזור לך לעזור לעצמך.

 

שמי עטרת סנפיר ולמעלה מ10 שנים אני מלווה נשים במצבך בדרכן לפרוץ את הדרך החוצה לחיי חופש ועצמאות. נסיון החיים שלי הוביל אותי לפגוש וללוות סיפורים ורסיסי חיים שהפכו מפחד, אימה וחוסר אמון בחיים לחיי חופש, עצמאות, אהבה ותרומה לחברה. אני מכירה היטב את המקומות בהם את נמצאת כרגע ויכולה להגיד לך שבלב ליבו של הכאב אותו את חשה עכשיו נמצאת ההזדמנות שלך לקחת החלטה וליצור שינוי בחייך.

תחילת הדרך היא אצלך בפנים ולא ביציאה החוצה, בבריחה שמצריכה כל כך הרבה כוחות נפש ואומץ וכאשר היא נעשית ממקום של חוסר בטחון לא פעם נגמרת בכך שאת חוזרת לבית ולידיו של אותו אדם שמתעלל בך. תחילת הדרך היא בהחלטה שלך שלא מגיע לך לחיות כך. שלא נעים לך יותר במקום הזה. את לומדת על עצמך, על החוויות שאת חווה ואת הופכת יותר ויותר בטוחה בעצמך, וברצון שלך לחיות חיי רוגע ושלווה.

כשאת שלמה עם עצמך ובטוחה שאת חייבת לשנות, הצעד שאת לוקחת הוא בעל משמעות רבה ויש בך את הכוחות להוביל אותו עם המחירים שהוא יכול להביא, מהם את כל כך מפחד. לעזוב בית, להסתדר לבד, לשמור על הילדים, לערב רשויות וכן הלאה.

בואי תעצרי לרגע, חשבי על החיים שלך, מה את חווה היום, האם מתאים לך ונכון לך להמשיך להיות בתוך זה? האם כך חלמת להעביר את חייך? האם כך את רוצה לגדל את ילדייך? אם את עונה לעצמך לא, אני ממליצה לך מאוד להקשיב לסדרת הסרטונים הזו ולהתחיל לגבש לעצמך תשובות.

כאן אדבר עלייך. מה עוברת אשה כאשר היא חווה אלימות, מהי תופעת האלימות ומה גורם לאשה לחבור למערכת יחסים שכזו. כיצד מערכת זו פועלת עלייך ומה מאפשר לה להמשיך להתקיים. כיצד הוא תופס שליטה ומהן דרכי הפעולה שלו. נדבר על הפחד, על הבושה, על השתיקה ולמה קשה לעזוב. ומה כל זה עושה לילדים.

זוהי הזדמנות עבורך להתחיל  את דרך הלמידה שלך עוד לפני שעשית צעד. את עוד בבית באותו מקום, אבל את כבר צוברת ידע שעושה סדר, שמעלה תובנות שמוביל אותך להבין ולגבש עמדה. כאן את יכולה לעשות את צעדייך הראשונים לשנות את המצב שבו את נמצאת היום.

החוויות האישיות שלי והליווי של מאות נשים נפגעות אלימות הובילו אותי להבין כי שינוי מצב במערכת אלימה מתחיל בנו הנשים. רק מי שסובלת כל כך במערכת שכזו רוצה עד מאוד לשנות ומוכנה ללכת את הדרך. הידע והנסיון הרב, שצברתי מובילים אותי להיות כאן עבורך, לדבר אלייך ישירות, בתקווה שהמידע שיוגש לך בסרטון זה ובבאים אחריו בסדרה יסייע לך להתחזק, ללמוד, להבין ולקחת החלטה על חייך.

מגיע לך לחיות טוב, לחיות מתוך חופש עצמאות ואהבה. לממש את עצמך לגדל את ילדייך באווירה שאת בוחרת

ולנשום, לנוח, להרגע. אני כאן על מנת לענות על השאלות שלך.

תחת כל סרטון תוכלי לכתוב דיעה או לשאול שאלה שעליה תרצי מענה. תוכלי גם להציע לי נושאים שתרצי כי אדבר עליהם. אני מבטיחה לתת מענה לכל פניה. אם את רוצה לפנות באופן אישי, תוכלי לעשות זאת במייל שמופיע מטה ולקבל מענה.

 

 

הנה סרטונים נוספים בנושא זה:

שאלות שיעזרו לך לדעת האם את באלימות זוגית

כך תוכלי לדעת האם בגבר חלומותייך יש צד אפל

כיצד להתמודד עם הפחד הקיים באלימות זוגית

האם את באמת אשמה בכך שבן זוגך מתנהג באלימות?

ומאמרים ושיתופים נוספים במדור אלימות במשפחה

כדי להתעדכן בתכנים דומים נוספים המתפרסמים, הירשמי לרשימת תפוצה (בצד שמאל של האתר)

 

עטרת סנפיר, מלווה נפגעות אלימות בתהליכי העצמה ויציאה ממעגל האלימות לחיי חופש ועצמאות.

את מוזמנת לפנות אליי בטלפון 052-2619266 במייל: nashim.sadnaot@gmail.com

ובאתר שלי: http://www.women-way.co.il

 

צילום: luka zanon

ליווי רגשי בהריון ואחרי לידה – להכניס נשימה אל תוך הדחיסות

מיליוני נשים עוברות בכל יום את תקופת ההיריון ואחרי לידה, אך אין אישה שלא מרגישה כיצד החיים שלה משתנים ללא היכר. בשינוי של ההורות יש משהו מבורך, שמתקרב לתחושת הנס או הבריאה, אך השינוי הזה מביא איתו גם אתגרים פיסיים ורגשיים, המפגישים עם תחושות לא צפויות או לא נעימות.

ליווי רגשי בהריון ואחרי לידה הוא הדרך להכניס נשימה, הקלה, ביטחון בהורות, ולהפחית שיפוטיות, ביקורת, הלקאה עצמית ונוקשות. תהליך הליווי עוזר לנשים לפתח חמלה עצמית, יכולת קבלה של המציאות ומודעות למחשבות ודפוסים שלא בעדן. הוא מסייע לרכך ולהיטיב עם החוויה ההורית ולהכניס הקלה, חיבור ומשמעות.

רוצה לשמוע עוד על תהליך הליווי? כל הפרטים נמצאים כאן. 

אשמח ללוות אותך,

לימור, יוצרת האתר.

2 Comments

 • Avatar

  טלי נפתלי

  הייתי רוצה להבין למה הוא מתנהג ככה ?
  האם זה בכוונה לשלוט בחיי האישה ?
  האם זה בבחירה ?

 • Avatar

  עטרת סנפיר

  הי טלי

  אצל מתעללים יש פגיעה קשה בערכים שמגיעה בדרך כלל מהילדות שלהם ומהדרך שבה למדו כיצד להתמודד
  ולהתנהג לנשים. יש אצלם בדרך כלל הרבה פחד מהאישה והדרך היחידה שהם יודעים להתמודד עימה היא דרך שליטה.

  אלימות היא סוג של התמכרות. וכן יש נסיון נואש לשלוט ולהכניע את האישה בכל דרך שהיא מה שנותן
  למתעלל תחושת שליטה, חשיבות וכח בחייו.

  יש לא מעט מקרים שנראים לנו כהתפרצויות זעם פתאומיות וכאילו אין להם בחירה או שליטה על עצמם אך האמת היא
  שהם פועלים מתוך מודעות ומתוך בחירה לפחות ברוב המקרים. ניתן לראות זאת בעיקר כאשר הם לא מתנהגים כך לכל אחד אלא לאנשים ספציפיים בדרך כלל האישה/ הילדים לעתים כבוסים וכיוצ אך למשל ליד חברים הם לא ככה.

  קשה למצוא הגיון בהתנהגות של מתעלל והנסיון שלך למצוא הגיון והסבר מתוך מקום של תקווה אולי לתקן או לשנות
  יגרום לך להרגיש שאת מוציאה הרבה מאוד אנרגיה ולא מגיעה לתוצאות.

  היכולת שלך לשנות את מצבך הוא ללמוד על עצמך ולשנות את ההתנהגות שלך ותפיסת העולם שלך אל מול ההתעללות. כשאת מתחזקת והופכת מודעת יותר יהיה לך קשה להיות ליד אדם שפועל ככה מולך.

  את מוזמנת לאתר שלי להרשם לסדרת הסרטונים החינמיים וללמוד עוד על הנושא.
  http://www.women-way.co.il

  אשמח לענות על כל שאלה נוספת

  בברכה
  עטרת

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

× איך אני יכולה לעזור לך?