גבול גדר גבולות בהורות
אחרי לידה,  עמוד הבית,  ציפיות מהסביבה

גבולות- האם זה מה שאנחנו צריכות מול הילדים?

אני חולקת אתכן מחשבות על גבולות בהורות.

אני חושבת שהנטייה הטבעית להתמודדות עם אתגרים או לבטים בתוך ההורות היא להיצמד לדברים של מה אנחנו חושבות שצריך או נכון לעשות, מתוך מחשבה שזה יפתור את הבעיות, ומהר. לפעמים זה עובד, אבל לפעמים זה נתקע ואנחנו לא מבינות למה.

באותם מקומות שיש תקיעות, ששום דבר לא הולך, שכבר נמאס וניסיתן הכול, אני מציעה לנסות לפתוח מרחב חדש של תשומת לב. כשאנחנו עוצרות להתבונן ומתחילות לשים לב מה קורה לנו לנו באותו אתגר או סיטואציה שמפעילה אותנו רגשית, אנחנו לאט לאט נוטשות מושגים מקובלים כמו 'גבולות', 'זה מה שצריך' או 'זה מה ששמעתי שעוזר' ומתחילות להוסיף בהדרגה מושגים אחרים כמו- מה זה עושה לי? מה קורה לי שם? איך זה מפעיל אותי?מה אני מרגישה?

באופן כזה אנחנו לא צריכות גבולות, אלא מה שאנחנו צריכות הוא לבטא את עצמנו, לתת לעצמנו מקום, בדיוק כמו שהילדים עושים מולנו. הילדים שלנו לא למדו איך להציב מולנו גבולות, אלא הם פשוט מרגישים את קשת הרגשות ומבטאים אותם (אם הם גדלים בסביבה תומכת, כמובן. בסביבות אחרות ילדים מתקשים לבטא את עצמם ולעמוד על שלהם). האם גם אנחנו מסוגלות להרשות לעצמנו להרגיש? להגיד לילדים 'זה לא מתאים לי', כשאנחנו מרגישות שמשהו עובר את הגבול שנכון לנו לחיות בו?

כשאנחנו מתחילות לשים לב לעצמנו, אז אנחנו יכולות להתחיל לראות גוונים ורבדים שלא יכולנו לראות כל עוד היינו צמודות לפעולות הטכניות של מה צריך לעשות כדי לפתור את הבעיה. משהו בתחושה מתחיל להשתנות, משהו משתנה בדרך שבה אנחנו ניגשות להתמודד עם סיטואציות, משהו בתוכנו יכול להתחיל לגדול ולהתרחב.

האם נעים לי להניק עכשיו? האם נעים לי לעשות טקס שינה? האם החיבוק הזה שלו/שלה עושה לי טוב? האם נכון לי לצאת מהבית לעיסוי תינוקות? האם קבוצת האמהות עושה לי טוב? האם אני אוהבת את הלינה המשותפת? האם ההירדמות על הידיים טובה לי?

לוקח זמן להכניס עוד דפוס של חשיבה לתוך החיים. לא רק מה הילדים צריכים או מה שנדמה לנו שהם צריכים. לא רק מה נכון לעשות ומה הכי מוצלח, אלא רק – מה איתי? איך אני מרגישה כאמא? איך התחושות שלי יכולות להוביל אותי ואת המשפחה למקומות טובים יותר עבורי ועבורנו?

לפעמים הדפוס הזה נכנס בקלות, ולפעמים צריך קצת יותר ללמוד אותו, לתרגל אותו, ללכת צעד אחר צעד עם מישהי לאורך הדרך. אשמח ללוות אתכן.

אשמח לשמוע אתכן בתגובות,

לימור

לימור לוי אוסמי, מלווה רגשית נשים אחרי לידה ובהורות. יוצרת האתר. אפשר ליצור איתי קשר דרך הודעה למייל או לווטסאפ : medabrot.imahut@gmail.com 052-2835020
קצת עליי
הבלוג האישי שלי
"אני אמא לתינוק, האם מה שאני מרגישה הוא נורמלי?"הרצאה דיגיטלית

ליווי רגשי בהריון ואחרי לידה – להכניס נשימה אל תוך הדחיסות

מיליוני נשים עוברות בכל יום את תקופת ההיריון ואחרי לידה, אך אין אישה שלא מרגישה כיצד החיים שלה משתנים ללא היכר. בשינוי של ההורות יש משהו מבורך, שמתקרב לתחושת הנס או הבריאה, אך השינוי הזה מביא איתו גם אתגרים פיסיים ורגשיים, המפגישים עם תחושות לא צפויות או לא נעימות.

ליווי רגשי בהריון ואחרי לידה הוא הדרך להכניס נשימה, הקלה, ביטחון בהורות, ולהפחית שיפוטיות, ביקורת, הלקאה עצמית ונוקשות. תהליך הליווי עוזר לנשים לפתח חמלה עצמית, יכולת קבלה של המציאות ומודעות למחשבות ודפוסים שלא בעדן. הוא מסייע לרכך ולהיטיב עם החוויה ההורית ולהכניס הקלה, חיבור ומשמעות.

רוצה לשמוע עוד על תהליך הליווי? כל הפרטים נמצאים כאן. 

אשמח ללוות אותך,

לימור, יוצרת האתר.

לימור לוי אוסמי

מלווה רגשית נשיםבהריון ואחרי לידה, יוצרת האתר 'נשים מדברות אמהות'. נפגשת עם נשים בכרכור ובשיחות וידאו. לפרטים וקביעת מפגש אפשר ליצור איתי קשר בהודעה - 052-2835020.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

× איך אני יכולה לעזור לך?