גבול גדר גבולות בהורות
אחרי לידה,  עמוד הבית,  ציפיות מהסביבה

גבולות- האם זה מה שאנחנו צריכות מול הילדים?

אני חולקת אתכן מחשבות על גבולות בהורות.

אני חושבת שהנטייה הטבעית להתמודדות עם אתגרים או לבטים בתוך ההורות היא להיצמד לדברים של מה אנחנו חושבות שצריך או נכון לעשות, מתוך מחשבה שזה יפתור את הבעיות, ומהר. לפעמים זה עובד, אבל לפעמים זה נתקע ואנחנו לא מבינות למה.

באותם מקומות שיש תקיעות, ששום דבר לא הולך, שכבר נמאס וניסיתן הכול, אני מציעה לנסות לפתוח מרחב חדש של תשומת לב. כשאנחנו עוצרות להתבונן ומתחילות לשים לב מה קורה לנו לנו באותו אתגר או סיטואציה שמפעילה אותנו רגשית, אנחנו לאט לאט נוטשות מושגים מקובלים כמו 'גבולות', 'זה מה שצריך' או 'זה מה ששמעתי שעוזר' ומתחילות להוסיף בהדרגה מושגים אחרים כמו- מה זה עושה לי? מה קורה לי שם? איך זה מפעיל אותי?מה אני מרגישה?

באופן כזה אנחנו לא צריכות גבולות, אלא מה שאנחנו צריכות הוא לבטא את עצמנו, לתת לעצמנו מקום, בדיוק כמו שהילדים עושים מולנו. הילדים שלנו לא למדו איך להציב מולנו גבולות, אלא הם פשוט מרגישים את קשת הרגשות ומבטאים אותם (אם הם גדלים בסביבה תומכת, כמובן. בסביבות אחרות ילדים מתקשים לבטא את עצמם ולעמוד על שלהם). האם גם אנחנו מסוגלות להרשות לעצמנו להרגיש? להגיד לילדים 'זה לא מתאים לי', כשאנחנו מרגישות שמשהו עובר את הגבול שנכון לנו לחיות בו?

כשאנחנו מתחילות לשים לב לעצמנו, אז אנחנו יכולות להתחיל לראות גוונים ורבדים שלא יכולנו לראות כל עוד היינו צמודות לפעולות הטכניות של מה צריך לעשות כדי לפתור את הבעיה. משהו בתחושה מתחיל להשתנות, משהו משתנה בדרך שבה אנחנו ניגשות להתמודד עם סיטואציות, משהו בתוכנו יכול להתחיל לגדול ולהתרחב.

האם נעים לי להניק עכשיו? האם נעים לי לעשות טקס שינה? האם החיבוק הזה שלו/שלה עושה לי טוב? האם נכון לי לצאת מהבית לעיסוי תינוקות? האם קבוצת האמהות עושה לי טוב? האם אני אוהבת את הלינה המשותפת? האם ההירדמות על הידיים טובה לי?

לוקח זמן להכניס עוד דפוס של חשיבה לתוך החיים. לא רק מה הילדים צריכים או מה שנדמה לנו שהם צריכים. לא רק מה נכון לעשות ומה הכי מוצלח, אלא רק – מה איתי? איך אני מרגישה כאמא? איך התחושות שלי יכולות להוביל אותי ואת המשפחה למקומות טובים יותר עבורי ועבורנו?

לפעמים הדפוס הזה נכנס בקלות, ולפעמים צריך קצת יותר ללמוד אותו, לתרגל אותו, ללכת צעד אחר צעד עם מישהי לאורך הדרך. אשמח ללוות אתכן.

אשמח לשמוע אתכן בתגובות,

לימור

לימור לוי אוסמי, מלווה רגשית נשים אחרי לידה ובהורות. יוצרת האתר. אפשר ליצור איתי קשר דרך הודעה למייל או לווטסאפ : medabrot.imahut@gmail.com 052-2835020
קצת עליי
הבלוג האישי שלי
"אני אמא לתינוק, האם מה שאני מרגישה הוא נורמלי?"הרצאה דיגיטלית

את בהריון או אחרי לידה? אולי יעניין אותך לשמוע על תהליך ליווי ייחודי


אם את בהריון או אחרי לידה, סביר להניח שאת מרגישה לא רק אושר. אמנם תהליך ההריון ואחרי הלידה הוא תהליך טבעי ומביא המון שמחה, אך הוא כרוך גם בשינוי משמעותי ומטלטל, בתחושות של אשמה, תסכול, כעס, סטרס ורצון להרגיש אחרת.

 תהליך ליווי רגשי בהריון ואחרי לידה הוא תהליך ייחודי הנבנה מתוך למידה עמוקה והבנה של הלך רוח האופייני לתקופה. התהליך מחזיק בהבנה שלמרות שהאתגרים הרגשיים הם טבעיים, הם גם מעלים קשיים ומצריכים תשומת לב, הכוונה, ושיתוף.

מטרת תהליך הליווי הוא לעזור לנשים להתמודד עם האתגרים הרגשיים בהריון ובהורות אחרי לידה, מתוך גישה השמה את האישה במרכז, ומבוססת חמלה, קבלה, חיזוק הביטחון ההורי והפחתת האשמה והסטרס.

לפרטים נוספים על תהליך הליווי את יכולה ללחוץ כאן, או ליצור איתי קשר בהודעה לכפתור הווטסאפ או לטלפון: 052-2835020

אשמח ללוות אותך,

לימור לוי אוסמי, מלווה רגשית נשים בהריון ואחרי לידה' יוצרת האתר 'נשים מדברות אמהוּת'

 

לימור לוי אוסמי

מלווה רגשית נשיםבהריון ואחרי לידה, יוצרת האתר 'נשים מדברות אמהות'. נפגשת עם נשים בכרכור ובשיחות וידאו. לפרטים וקביעת מפגש אפשר ליצור איתי קשר בהודעה - 052-2835020.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

× איך אני יכולה לעזור לך?