לבד אחרי הלידה
אחרי לידה,  חברות ובדידות אחרי לידה,  עמוד הבית

להרגיש לבד אחרי הלידה

להרגיש לבד אחרי הלידה. אתמול צילמתי את התמונה הזאת, וכשהבטתי בה היא העלתה בי את הבדידות, את  התחושה של לבד אחרי הלידה. להרגיש שאני היחידה שמרגישה את מה שאני מרגישה כפי שאני מרגישה, להרגיש לא מובנת, לא ברורה, להרגיש שאני ייחודית בהיבט הלא-מחמיא של המילה. להיזכר בתחושה של הלבד אחרי הלידה ולשים לב איך זה מעלה בי זיכרון של עצבות, מין בלוז כזה, רפיון, כאילו העולם ממשיך לנוע ורק אני מרגישה צהבהבה.

אני מסתכלת על הזקיפות של החיטה, ויכולה לשים לב שזה שונה מהשפיפות שלפעמים עולה עם תחושת הבדידות אחרי הלידה. הרי לפעמים תחושת הלבד אחרי הלידה מעלה התכנסות, התכרבלות, הנמכה, נרפות. מין רצון להיכנס לתוך המיטה ולהתכסות עד שהתחושה תעבור. אולי הזקיפות של החיטה מבטאת קבלה רדיקלית, מין תחושה שלא משנה אם אני היחידה שמרגישה את זה, אין בי בושה או חשש לגבי מה האחרים יגידו. אולי זאת התחושה שגם אם אף אחד בסביבה הקרובה שלי לא מבין או אמפתי, יש לה הבנה שמותר לה להרגיש.

זה מזכיר לי שיש נשים שפונות אליי ומצליחות לדייק בקשה נורא פשוטה: את הלגיטימיות להרגיש. הן מבקשות לגיטימיות להרגיש את מה שהן מרגישות, הן רוצות להבין אם הן נורמליות. מגששות אחר אישור, רוצות לבדוק אם מה שהן חוות קורה לנשים נוספות, אבל אולי המילים שעוד לא הצליחו להתנסח מבקשות איכות פנימית של הזדקפות.

אם נושא התחושות של נשים במעבר להורות מעניין אותך, אני מזמינה אתכן להקשיב להרצאה הדיגיטלית שלי בנושא "אני אמא לתינוק, האם זה נורמלי מה שאני מרגישה?", בה אני מרחיבה ומסבירה על התחושות הרווחות במעבר הרגשי להורות, ואיך אפשר להתמודד איתן.

אם יש לכן כל שאלה, תשלחו אליי הודעה למייל או לווטסאפ:  medabrot.imahut@gmail.com 052-2835020

שלכן,
לימור לוי אוסמי,  מלווה רגשית נשים אחרי לידה ובהורות. יוצרת האתר

קצת עליי
הבלוג האישי שלי

לימור לוי אוסמי

מלווה רגשית נשים אחרי לידה ובהורות, יוצרת האתר 'נשים מדברות אמהות'. נפגשת עם נשים בכרכור ובשיחות וידאו. אפשר ליצור איתי קשר בהודעה - 052-2835020 ואשמח לתאם שיחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

× לפרטים על ליווי רגשי בהורות