המסע שלי עם הבטן ידיים מחזיקות
אחרי לידה,  אמהוּת,  גוף ומשקל,  עמוד הבית,  ציפיות מהסביבה

המסע שלי עם הבטן

המסע שלי עם הבטן שלי.

כל כך הרבה משתנה בתוכנו בעקבות ההורות, והבטן היא כמו עדות למה שאי אפשר להסתיר.

אפשר להסתיר כאבים באגן, בגב, בחזה, בפי הטבעת. אפשר להסתיר צער ואובדן על החיים שהיו ועכשיו הם כל כך רחוקים, אפשר להסתיר אכזבה ותחושת כישלון על האמא שהפכתי להיות, אפשר להסתיר את התשוקות, את הכמיהות את הרצונות החדשים שבועטים.

אני חושבת על הבטן במראה החדש שלה, ניצבת במרכז הגוף, במקום הכי פגיע, ומרגישה שהיא כמו אומרת: "זו אני עכשיו. זו האני שאת עכשיו. מה את רוצה לעשות איתי? איך את מרגישה כלפיי? האם את מתביישת בי?"

בשנים האחרונות יש גל, שאני מאוד אוהבת, שחותר לקבלה ואהבה עצמית של הגוף בכל צורה ומשקל, אבל בימים האחרונים עלתה בי מחשבה: האם ההזמנה לקבל את השינוי של הגוף ולאהוב אותו, לא הופך לעוד שוט של הלקאה עצמית עבור נשים? האם ה׳תאהבי את עצמך כמו שאת׳ לא מזמין חוסר שביעות עצמית בגלל שעכשיו יש מטרה אידיאלית, אשר שוב נשים לא מצליחות בה?

זה כאילו שאידיאל היופי או הגישה אל הגוף משתנה מדור לדור, אבל ההלקאה העצמית לא משתנה.

יש מסביבי יותר מדי קולות שמייעצים לי מה כדאי לי לעשות, מה יביא לי לפריחה, שגשוג ורווחה נפשית, ופחות קולות ששואלים אותי מה שלומי או מספרים לי את הסיפור האישי שלהם. זה חסר לי. כשאני שומעת את הסיפור של מישהי, אני מתרחבת. אני מבינה בלי מילים שיש כל מיני גרסאות לחיות את החיים האלו, וזה מעניק לי חירות וחופש פנימי.

אז האם לאהוב את הבטן שלי, לכעוס עליה, להתנגד לה, להשלים איתה, לקבל אותה כמו שהיא? זה המסע שלי. מסע שלי ושל הבטן שלי. ואני מבינה שכדי להיות במסע מיטיב עם עצמי, אני פחות צריכה לשמוע מה כדאי לי ויותר זקוקה לרשות פנימית להרגיש את הכול. יותר זקוקה לשמוע סיפורי בטן של אחרות. יותר זקוקה לראות בטן לא מושלמת של אחרות. פחות לשמוע מה כדאי לי והרבה יותר לשמוע את השאלה הפשוטה: "אז מה את עוברת עם זה?"

הפוסט עלה במקור בדף הפייסבוק שלי, שם גם יש תגובות של נשים נוספות:

אשמח לשמוע אתכן בתגובות,

שלכן,

לימור

לימור לוי אוסמי, מלווה רגשית נשים אחרי לידה ובהורות, יוצרת האתר. לכל שאלה או התייעצות אפשר לשלוח אליי מייל: medabrot.imahut@gmail.com  או הודעה לווטסאפ: 052-2835020

קצת עליי

 לבלוג האישי שלי

"אני אמא לתינוק, האם מה שאני מרגישה הוא נורמלי?"- הרצאה דיגיטלית

נשים חושפות מה ההיריון עשה לגוף שלהן

ליווי רגשי בהריון ואחרי לידה – להכניס נשימה אל תוך הדחיסות

מיליוני נשים עוברות בכל יום את תקופת ההיריון ואחרי לידה, אך אין אישה שלא מרגישה כיצד החיים שלה משתנים ללא היכר. בשינוי של ההורות יש משהו מבורך, שמתקרב לתחושת הנס או הבריאה, אך השינוי הזה מביא איתו גם אתגרים פיסיים ורגשיים, המפגישים עם תחושות לא צפויות או לא נעימות.

ליווי רגשי בהריון ואחרי לידה הוא הדרך להכניס נשימה, הקלה, ביטחון בהורות, ולהפחית שיפוטיות, ביקורת, הלקאה עצמית ונוקשות. תהליך הליווי עוזר לנשים לפתח חמלה עצמית, יכולת קבלה של המציאות ומודעות למחשבות ודפוסים שלא בעדן. הוא מסייע לרכך ולהיטיב עם החוויה ההורית ולהכניס הקלה, חיבור ומשמעות.

רוצה לשמוע עוד על תהליך הליווי? כל הפרטים נמצאים כאן. 

אשמח ללוות אותך,

לימור, יוצרת האתר.

לימור לוי אוסמי

מלווה רגשית נשיםבהריון ואחרי לידה, יוצרת האתר 'נשים מדברות אמהות'. נפגשת עם נשים בכרכור ובשיחות וידאו. לפרטים וקביעת מפגש אפשר ליצור איתי קשר בהודעה - 052-2835020.

× איך אני יכולה לעזור לך?