אמא, יצא לך לפרגן לעצמך היום? / לימור לוי אוסמי

מאת : לימור לוי אוסמי

20 במאי 2019 | 0 תגובות

מתוך אחרי לידה, אני אמא מספיק טובה?, התבוננות, למידה, התפתחות, לכל אמא, מתמודדות עם נורמות וציפיות, עמוד הבית, רגשות אשם

 

לפרגן לעצמנו כאמהות, כמה זה לא טריוויאלי.

לפני כמה ימים נוגה, שתיכף בת 7, עשתה חיסון שהיא מאוד חששה ממנו ושמתי לב לאיזה מהלך מדהים שהיא עשתה והייתי חייבת לשתף אתכן. אחרי החיסון היא קיבלה מהאחות את המדבקה הגדולה הזאת, אתן בטח מכירות, ובחרה לשים אותה על החולצה, אבל לא הסתפקה בזה. יום אחרי החיסון העבירה אותה לחולצה החדשה, וכך היא עשתה במשך מספר ימים. בכל בוקר היא העבירה את המדבקה של החיסון מהחולצה הישנה לחולצה חדשה כדי שהיא תוכל ללכת איתה לבית הספר.

הסתכלתי על המהלך הקטן והטבעי הזה שהיא עשתה והתרחב לי הלב בצורה שאני לא יכולה לתאר. פתאום הבנתי שבטח לכל אחת מאיתנו הייתה בילדוּת את היכולת הטבעית לפרגן לעצמה, לתת לעצמה אות גבורה, לאמץ את התזכורת לזה שהצלחנו ולשים אותה קרוב אל הלב. זה גרם לי לחשוב- מה קרה ליכולת הזאת עם השנים? לאיפה היא נעלמה? האם זה משהו שאמרו לנו בגיל מסוים? שהפנמנו כל כך טוב?

ההכרה בהצלחות היומיום היא ממש חשובה בעיניי, להצליח לפרגן לעצמנו באמהוּת. אני לא מדברת דווקא על הדברים הדרמטיים אלא לפרגן לעצמנו דווקא על הדברים הקטנטנים. הצלחתי לקום אליהם בבוקר או בלילה, הצלחתי להכין להם אוכל, הצלחתי להלביש, הצלחתי להרגיע, הצלחתי להסיע או להחזיר מהחוג, הצלחתי להתקשר למורה או לגננת, הצלחתי להתמודד עם מריבה, הצלחתי לדאוג לעצמי, הצלחתי לעמוד מולם על מה שחשוב לי ועוד כאלה שאנחנו עושות בשגרה.

אני חושבת שאחד התפקידים שלנו כבוגרות זה להנכיח באופן אקטיבי את ההצלחות שלנו. לעשות פעולות יזומות שהמטרה שלהן היא לפרגן, לתת נראות להצלחות- לעצור, לשים לב שהצלחנו, להגיד לעצמנו מילה טובה, ולזכור את זה ליותר מכמה שניות, כי את הכישלונות אנחנו זוכרות תמיד.  זה נותן מלא כוח, זה נותן מלא אנרגיית חיים, זה מעניק תמונה הרבה יותר מאוזנת וקרובה למציאות של האמהוּת שלנו.

האם את יודעת להגיד במה הצלחת היום וכל הכבוד לך על זה? האם כבר יצא לך לפרגן לעצמך? וברוח הפרגון- מוזמנות לכתוב פה למטה גם על ההצלחות הקטנות והגדולות שלכן היום שבא לכן לתת להן נראוּת והכרה!

 

 

לימור לוי אוסמי, מלווה רגשית בהורות, יוצרת האתר 'נשים מדברות אמהוּת'

לכל שאלה או התייעצות אפשר לשלוח אליי מייל: medabrot.imahut@gmail.com  או הודעה לווטסאפ: 052-2835020

 

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

אין אמא רעה, יש אמא שרע לה

"אני אמא לתינוק, האם מה שאני מרגישה הוא נורמלי?"- הרצאה דיגיטלית

 

This post has 3 Simple Fields-fields attached. Show fields.

נושאים קשורים :

השאירי תגובה

אולי יעניין אותך לקרוא גם :

יש לי דיכאון אחרי לידה- חלק ג'

מאת : לי

11 בפברואר 20158 תגובות

מתוך דיכאון אחרי לידה, שיתופים אישיים

׳יש לך דיכאון אחרי לידה במצב חמור, את מהווה סכנה לעצמך ולסביבה!׳

אני? סכנה? אני אוהבת ותומכת, אני אפילו עוזרת לזרים ברחוב, בבקשה אל תקחי אותי מהילדים שלי, אני מתחננת בפנייך, זה רק יחמיר את המצב שלי, בבקשה… התינוק עדיין יונק, הבנות מאוד קטנות, בעלי לא יוכל להתמודד עם כולם ועוד בלעדיי, אין לנו כאן משפחה, בבקשה……

מתקשרת לבעל, רועדת, בוכה, כולם נגדי….

הוא בהלם, תני לי לדבר איתה!

אמא עולה לכיתה א'

מאת : אושרה לין מזרחי

7 בספטמבר 20118 תגובות

מתוך הילדים בגן ובבית ספר, לכל אמא

לא יודעת איך לאכול את זה, את שנת הלימודים החדשה. וזה לא סתם – הגדולה שלי עולה לכיתה א', והיא עדיין לא בת 6!

הימים הראשונים עברו בהתרגשות ובציפייה ובשמחה. הייתי גאה בה, בקטנה שלי, שנהפכה לגדולה, בבקיאות בשיעורי בית, בהשתלבות ה'חלקה' והמרגשת.. ופתאום היום, היא לא רצתה 'ללכת לבית ספר' והסתבר לי שההשתלבות היא לא כל כך חלקה כמו שחשבתי (קיוויתי ..).

מזל טוב ! באיזה שבוע את ?

מאת : לימור לוי אוסמי

6 ביולי 20118 תגובות

מתוך גוף ומשקל, לכל אמא, מתמודדות עם הסביבה

בזמן האחרון אני מקבלת מספר הולך וגדל של איחולים לבביים של "מזל טוב! באיזה שבוע את" ?

למען הסר ספק, אתחיל בעובדות: אני בת 35, יש לי ילד אחד בן 5.5, השמנתי 10 ק"ג בשנה האחרונה ו- אני לא בהריון.