קצת על מאחורי הקלעים של הכנת ההרצאה הדיגיטלית הראשונה שלי

מאת : לימור לוי אוסמי

21 ביוני 2019 | 0 תגובות

מתוך אחרי לידה, עמוד הבית, תחושות מגוונות אחרי לידה

מאלורי הקלעים של ההרצאה הדיגיטלית שלי

 

היי, בוקר טוב, אני רוצה לשתף אתכן קצת במה שקורה לי מאחורי הקלעים של הכנת ההרצאה הדיגיטלית הראשונה שלי. אני עושה את זה בעיקר בשבילי, כי אני ממש צריכה לאוורר את זה קצת ולא להיות לבד עם הכנת ההרצאה הדיגיטלית, אבל יכול להיות שזה יעזור לעוד נשים שמתמודדות עם התחלות חדשות (רמז: הורות היא התחלה חדשה 😊 ) ויוכלו לעשות את ההתאמה לעולם שלהן.

ביום רביעי שיתפתי פה את ההתרגשות שיא שבה הייתי אחרי יום הקלטות ביער ל הרצאה הדיגיטלית, ואפילו לא כתבתי הרבה, אולי כי האדרנלין עוד הציף אותי והייתי פשוט ב high אחד גדול. השיתוף פה היה פעולה מכוונת שלי, כי ידעתי שאני חייבת הפעם להנכיח את העשייה שלי מאחורי הקלעים ולתת לה מקום. לא כדי לשווק או לקדם את מה שאני עושה, אלא כדי לאלץ את עצמי לא לברוח.

 

ההרצאה הדיגיטלית- המון 'זה לא מספיק'

מי שקרובה אליי מאוד, יודעת שבשנים האחרונות עסקתי המון בפיתוח תכנים. כמעט הוצאתי ספר על החוויה אישית שלי אחרי הלידה הראשונה שלי, ראיינתי עשרות נשים על החוויות שלהן, כתבתי המון תכנים ואפילו הקלטתי אותם, אבל שום דבר מזה לא יצא החוצה. הרגשתי ש'זה לא זה', שזה לא מדויק, שזה לא מספיק אני, שזה רגיש מדי, או לחילופין אקדמי מדי, שזה לא ארוז טוב מדיי, ועוד כל מיני 'לא מספיק' למיניהם.

ליצור תכנים בתחום המעבר להורות זה אחד הדברים שאני הכי נהנית לעשות, אני לומדת מזה, אני מתפתחת מזה, אני מסתובבת עם אושר גדול בלב ובגוף שלי, אבל עד היום הרגשתי שמשהו מונע ממני לעשות את הצעד של להוציא את זה החוצה. כמובן שהייתה מלא ביקורת על זה, וחוסר שביעות רצון, ואמירות עצמיות שלא מבינות 'מה הקטע שלי עם זה', אבל הייתה גם מלא חמלה והבנה שאני בתהליך של יצירה, שתהליכים יצירתיים לוקחים זמן, שאני בתהליך של גילוי לגבי מה הדרך שלי, ומה הקול שלי, ואיך אני רוצה לעשות את הדברים.

לעשות דברים בדרך שלי, יער, כאן צילמתי את ההרצאה הדיגיטלית

גיליתי שזה לא מפחיד לייצר משהו שהוא לגמרי אני

כשאני מסתכלת אחורה, אני רואה שלאורך הדרך הרגשתי המון תסכול על זה שאני לא מצליחה לעשות את מה שהרגשתי שאני אמורה לעשות. הרגשתי שאני לא מצליחה לכתוב בדרך מסוימת, אני לא מצליחה להגיש את המידע כמו שלמדתי לעשות או כמו שאני רואה שאחרים ואחרות עושות. החוויה המרכזית הייתה של חוסר הצלחה. היום, בדיעבד, כשאני כבר רואה איך ההרצאה הקרובה בנויה, מה הנימה והטון שלה, מה הדרך והמהות שהיא מביאה לעולם, אני מבינה שכנראה לא הייתי יכולה לעשות קיצורי דרך. כנראה שהייתי חייבת להבין דרך הגוף שזה ממש לא עובד לעשות כמו האחרים כדי לייצר משהו חדש שהוא לגמרי אני.

בניגוד למה שחששתי ממנו, זה בכלל לא מפחיד לייצר משהו שהוא לגמרי אני. זה לא יותר דפוק, זה לא פחות טוב, זה לא פחות מקצועי או רציני. להיפך, ממש להיפך. ההרצאה עדיין לא ערוכה, עוד לא הכנתי לה דף הסבר, יש לי עוד מלא עבודה, אני מגלה מלא באגים קטנים שמציקים לי בצילום, אבל אני מסתכלת על ההרצאה הזאת ואני רואה אותי שם, ואין משהו שהוא יותר משמח.

 

התחלה חדשה מתחילה ב – צעד הראשון

כמובן שהייתי רוצה שההרצאה הזאת תגיע לכל הנשים בארץ שיוכלו להיעזר בה, אבל גם אם לא אצליח לשווק אותה ורק כמה נשים ספורות ייראו אותה, אני יודעת שעדיין יהיה בי מקום שממש גאה על הדרך שעשיתי. אני יודעת שהיא לא תהיה מושלמת, אני יודעת שעדיין יפריע לי שאני ממצמצת קצת יותר מדיי, אני יודעת שלפעמים יש רעשי רקע מהיער שצילמתי בו, אבל אני גם יודעת שבאמת עשיתי את הכי טוב שאני יכולה, ואני גם יודעת שאני בהתחלה חדשה ואני לא יכולה להתחיל ממאה. התחלה חדשה מתחילה ב – צעד הראשון.

אז אני כותבת לכן, ובעיקר לי, כדי לתת להכרה לתחושות שלי, כדי להזכיר לי לעצמי שהדרך חשובה לא פחות מהתוצאה, כדי להזכיר לי לעצמי להיות נחמדה לעצמי כי להיות בהתחלה חדשה זה ממש לא פשוט, כדי להניח את זה כאן ולהגיד, בעצם- הפעם אני מוציאה את זה החוצה.

להגיד על מה ההרצאה זה עוד צעד בשבילי, עוד חשיפה, עוד החלטה לשים את זה בחוץ, ואני מבינה שאני עוד לא שם. אז רגע, מתקדמת עם זה בקצב שלי, וגם זה יגיע בזמנו. מילים טובות יתקבלו בברכה, אני אשמח לעידוד, חיזוק, חוויות מהניסיון שלכן להתמודד עם דברים חדשים או כל דבר.

 

מאלורי הקלעים של ההרצאה הדיגיטלית שלי

 

שבת שלום מהממות,

לימור.

לימור לוי אוסמי, מלווה רגשית בהורות, יוצרת האתר 'נשים מדברות אמהוּת'

לכל שאלה או התייעצות אפשר לשלוח אליי מייל: medabrot.imahut@gmail.com  או הודעה לווטסאפ: 052-2835020

 

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

בקלות יכולתי למצוא את עצמי עצבנית ומותשת

"אני אמא לתינוק, האם מה שאני מרגישה הוא נורמלי?"- הרצאה דיגיטלית

 

1

ההרצאה הדיגיטלית

This post has 3 Simple Fields-fields attached. Show fields.

נושאים קשורים :

השאירי תגובה

אולי יעניין אותך לקרוא גם :

אני רוצה להוציא ספר. אני מפחדת.

מאת : לימור לוי אוסמי

5 במרץ 20147 תגובות

מתוך אמהות וקריירה, התבוננות, למידה, התפתחות, לכל אמא

אני רוצה להוציא ספר.

אני מפחדת.

אני יודעת שהוא יהיה מהמם.

אני מפחדת.

אני רוצה שהוא יגיע לכל אישה בהריון בעולם.

אני מפחדת.

אני רוצה שיקנו אותו, שיאהבו אותו.

אני מפחדת.

על ההפלה שהייתה, על מה שהיום, ובקשה לחברה

מאת : אביגיל

9 בדצמבר 20190 תגובות

מתוך הפלה, אובדן הריון, הריון

  היי לימור יקרה, משתפת את הסיפור שלי על ההפלה שהייתה, אותו כתבתי בכמה חלקים, החלק הראשון מתחילת נובמבר. לפני שנתיים וכמה ימים איבדתי תינוק קטנטן, עובר שרק החל להתקיים. זה היה בשבוע כמעט 9, הדופק פשוט הפסיק. זה מסוג הדברים שלא ידעתי שיכולים לקרות, שלא חשבתי שיכולים לקרות לי. הרגשתי שמשהו לא בסדר בבטן התחתונה, […]

לפעמים אני קמה בבוקר ולא יכולה לנשום – על טראומה מהלידה

מאת : אחת האמהות

23 בפברואר 20112 תגובות

מתוך סיפורי לידה

לפעמים אני קמה בבוקר ולא יכולה לנשום. הכל בסדר, אבל כל כך לא. יש שם משהו, בפנים, שהוא מעבר ליומיומי, לרגיל, למשפחתי, לשגרתי – משהו שמרגיש לי כבד מנשוא. אני מכירה אותו, אני מזהה אותו, בתהליך קשה מנשוא אני גם מטפלת בו. הוא מעל ומתחת לחיוך, לאושר, לחיבוק. הוא כל כך חלק ממני שהוא יכול להופיע בכל רגע. הוא פגש אותי בלידה, ומאז אנחנו יחד.