להצליח במדדים

מאת : לימור לוי אוסמי

1 ביולי 2019 | 0 תגובות

מתוך אחרי לידה, התבוננות, למידה, התפתחות, לכל אמא, מה עם הצרכים שלי?, עמוד הבית

להצליח מדדים

 

לפני כמה ימים התחלתי לכתוב את דף ההסבר על ההרצאה הדיגיטלית שאני עובדת עליה (עכשיו כבר יכולה לספר, היא תהיה בנושא 'אני אמא לתינוק, האם זה נורמלי מה שאני מרגישה?') והרגשתי איך האוטומט שלי הולך לשיווק, לבהירות, למכירה. אני לא יודעת אם אני יכולה להסביר את זה, כי זה מין תדר פנימי שאני יכולה להרגיש, אבל זה התבטא, למשל, בכותרות גדולות ושאחריהן הסבר ברור ותמציתי.

עצרתי לשים לב מה קורה לי והרגשתי שאני משכפלת. משכפלת את מה שלימדו אותי בקורס שיווק, משכפלת דפי נחיתה שאהבתי, משכפלת שפה וגישה שאני מאמינה שעושה את העבודה ו-מוכרת. אני לא רוצה להצניע את זה, המטרה שלי היא למכור כדי שההרצאה תגיע לנשים שמחפשות אותה ותרחיב להן את הלב, אבל מה קורה לי בדרך למטרה? איך זה שבדרך אליה אני מאבדת את עצמי? הרגשתי שאני צריכה לפרוק, אז כתבתי ושיחררתי לאוויר הפייסבוק.

להציב מדדים ולא לשכוח את עצמי

כשיש מדדים, אני לא שמה לב שאני לא רואה את עצמי

הרגשתי שאני צריכה להניח את זה מחוץ אליי, הייתי צריכה לעצור. אחרי שעצרתי כמה דקות, שאלתי את עצמי- לימור, מה קורה לך עכשיו? התנועה הזאת מוכרת לך? והתשובה הייתה: כן! כן! כן! זאת תנועה שעדיין קורית אצלי בהתחלות חדשות (לעזאזל!) והיא כנראה לא מתכננת ללכת לשום מקום. כמה שאני מודעת אליה, חוקרת אותה, לומדת אותה, היא עדיין האוטומט שלי (לעזאזל!). אבל לפחות, חצי נחמה, אני מזהה אותה יותר מהר.

היום בהליכת הבוקר, פתאום עלתה בי תובנה. תנועת השכפול הגיעה כי יש לי עניין עם מדדים. אני לא יודעת למה זה קורה לי, אבל ברגע שאני מציבה לעצמי מדדים מדויקים וצרים, אז הגוף שלי נכנס למין מוד אמביציה בו המטרה/המדד נמצאים לי אל מול העיניים ואני לא שמה לב שאני לא רואה את עצמי. מתי אני מתחילה לשים לזה לב? כשאני לא מצליחה במדד, כשאני לא עומדת ביעדים, או שאני ממש סובלת מהדרך.

להצליח במדדים

 

התחושה היא כמו לפני מבחן. היעד הוא מבחן ואני מרגישה כמו מישהי שנמדדת, שנספרת, שבוחנים אותה. אני עדיין לא יודעת להסביר את זה יותר, אבל זה הופך את כל החוויה למלחיצה והישרדותית, ובהישרדות אין הרבה מקום להרגיש. אולי הגוף שלי כל כך חושש להיכשל שהוא רוצה ללכת אל הבטוח, אל המוכר, אל מה שכבר ידוע כמוכח ומשיג תוצאות.

כמו שאמרתי, אין לי בעייה עם תוצאות, להיפך. אני רוצה להגיע לתוצאות שיעשו לי ממש טוב על הלב, אבל אני גם רוצה אותי. אני רוצה את הקול שלי, את הדרך שלי, את ההתחשבות ביכולות ובחולשות שלי, וכשאני מכווננת רק יעדים ורק משכפלת מאחרים, אז אין את כל זה. ומה אם אלך בדרך שלי ואז לא אשיג תוצאות? ואולי הדרך שלי היא גרועה? אלו שאלות שנמצאות ואני הולכת יחד איתן.

 

אני מרגישה שההבנה הזאת היא רק הקצה של הקצה, ואני מניחה אותה ככה, במצב הגולמי שלה, כי בא לי לשמוע מכן קצת על זה, בא לי לבדוק אם עוד נשים מרגישות דברים דומים או מה עוזר להן להתמודד, כי זה תמיד עוזר לי להבין את עצמי קצת יותר.

אז אם בא לכן, אשמח לשמוע– משהו מהתנועה הזאת מוכר לכן? איך אתן עם מדדים? אם כן, אשמח אם תוכלו לספר לי עליה בנדיבות. מבחינתי זאת לא חפירה, זאת למידה, ככה שתרגישו חופשי לתאר ולהרחיב, זה יעזור לי ללמוד את עצמי. ואם יהיו התפתחויות בנוגע לכל זה, אז מבטיחה לעדכן.

 

 

לימור לוי אוסמי, מלווה נשים בתהליכי התפתחות בהורות, יוצרת האתר 'נשים מדברות אמהות'.

אשמח לפגוש אתכן בכל הדרכים הבאות:

בבלוג האישי שלי: https://bit.ly/2IulbaM

במפגשים אישיים איתיhttps://bit.ly/2Y1P1Jj

בווטסאפ, אליו אני שולחת את התכניםhttps://bit.ly/2HXueCm

Medabrot.imahut@gmail.com  או 0522-835020 (בהודעה טקסט בבקשה, תודה)

 

 

נושאים קשורים :

השאירי תגובה

אולי יעניין אותך לקרוא גם :

די, נשברתי…

מאת : אמא אנונימית

11 ביוני 201310 תגובות

מתוך אחרי לידה, אמהות בחינוך ביתי, לכל אמא, עזרה ודאגה לעצמנו

חמותי לא צריכה לעזור לי עם הילדים כי אני "לא עובדת".

הזכות לבקש ולהתלונן נלקח ממני שהתחלתי להישאר בבית ו"לא לעבוד".

…אני עומדת ללדת בקרוב… ולא מוצאת את הכוח ללידה.. לא רואה את עצמי מטפלת בשלושה ילדים קטנים…. אני יודעת, זה נורא, אך הפתרון היחיד שמצאתי הוא לאחל לעצמי יומיים של שמירת הריון … כן, להיות בבית חולים בלי ילדים, רק מסביבי אנשים שיטפלו בי… ואפילו חולמת לקחת איזה ספר טוב… אוכל מוכן, משהי שמחליפה סדינים…. כרגע זה נראה לי ככה מושלם…..

'הכנה ללידה'- יש באמת חיה כזאת?

מאת : דנית צור אלמוג

15 במרץ 201110 תגובות

מתוך הכנה ללידה ולאמהות, הריון

* לידה היא טקס מעבר מהותי ולא אירוע רפואי (גם כאשר טיפול רפואי הוא חלק ממנה).
* מהותה של הכנה ללידה היא תהליך גילוי עצמי, ולא איסוף של מידע מיילדותי.
* הכנה ללידה היא תהליך מתפתח ומתמשך (עבור הורים ומדריכות כאחד), ולא תבנית אחידה של מידע ושל טכניקות לימוד.

לדבר איתי

מאת : שיר

12 בפברואר 2014תגובה אחת

מתוך התבוננות, למידה, התפתחות, לכל אמא

מתי שאלתי אותי, הי, טוב לך? לא? אז בואי נלך למקום אחר אהובה, לאן את רוצה? איך את רוצה שיהיה?

לא שאלתי אותי. ולא היה לי טוב. הייתי חלשה ולא היה לי מקום בשבילי, בשביל כולי, בבית שלי.

הרגשתי בודדה לחלוטין בזמן שתפקדתי כשבט שלם עבור הילדה שלי, כי ילדה צריכה שבט שיגדל אותה.

מאיפה שאבתי את זה, לא יודעת, אבל לא יצא לי משהו מפואר מזה, לא משהו שראוי לילדה שלי, לא משהו שראוי לי, לזו שמדברת עם עצמה.