על ההפלה שהייתה, על מה שהיום, ובקשה לחברה

מאת : אביגיל

9 בדצמבר 2019 | 0 תגובות

מתוך הפלה, אובדן הריון, הריון

 

היי לימור יקרה, משתפת את הסיפור שלי על ההפלה שהייתה, אותו כתבתי בכמה חלקים, החלק הראשון מתחילת נובמבר.

לפני שנתיים וכמה ימים איבדתי תינוק קטנטן, עובר שרק החל להתקיים. זה היה בשבוע כמעט 9, הדופק פשוט הפסיק. זה מסוג הדברים שלא ידעתי שיכולים לקרות, שלא חשבתי שיכולים לקרות לי.

הרגשתי שמשהו לא בסדר בבטן התחתונה, הלכתי אל הרופאה, והייתי בטוחה שהיא תגיד לי להיות בשמירת הריון, שיש לי את מה שהיה לי בהריון הראשון, זה שהסתיים בטוב, בלידת הבן האהוב שלי.

אבל הפעם, היא אמרה שהיא לא מצליחה לראות דופק, וחיפשה וחיפשה, ואז אמרה לי – "אני מצטערת". העולם נהיה מאוד שקט באותו רגע, ומאוד מאוד מרוסק. כי מבחינתי, זה לא היה עובר, שאולי יתפתח ואולי לא. עבורי, זה היה תינוק קטן לכל דבר.

התינוק הזה, השני, שחיכיתי לו כל כך, מת בתוכי. והחיים שלי, פסקו באותו רגע, יחד עם הלב שלו שהפסיק לפעום. לא הבנתי את זה אז, לקח לי קצת זמן להבין אותי.

 

לאחי נולדה בת שלישית לפני כמעט 3 חודשים, וגיסתי השנייה בהריון עם ילד שני. ואני – אני עם הילד שלי, הראשון, היחיד, המתוק והאהוב. ועם עוד ילד שחשבתי שיגיע, שהתחיל את המסע לכאן, והמסע הזה נקטע.

ההפלה שלו, שעברתי לפני שנתיים וכמה ימים, ריסקה בעיקר את הנפש שלי, ואני לא מסוגלת עדיין לפגוש את האחיינית החדשה שלי, למרות שהלב מבקש את המפגש, לחבק, להתחבר. ולא רוצה לחשוב מה ואיך ארגיש עם גיסתי שבהריון. ואני לא יודעת מה לעשות, ופשוט עצוב לי.

משהו בי שמח בשבילם, ומשהו בי כואב עליי. וזה מהכאבים המושתקים. כי מה אני אמורה להגיד לאחי, שהוא אהבת נפש גדולה שלי? אל תשלח לי תמונות של התינוקת עדיין, כי זה כואב לי כרגע? אני צריכה זמן? ולגיסתי שאני אוהבת מאוד? קשה לי כי גם אני רציתי לשאת הריון תקין?  אל תכעסו עליי, אל תירתעו ממני, עיני לא צרה בכם ובשמחתכם, פשוט הלב שלי גם כואב, עליי. על החלום שלי שהתנפץ.

החיים שלכם מתגשמים, מתקדמים. ושלי, שלי התרסקו ונעצרו שם בנובמבר לפני שנתיים, ואני, כאילו המשכתי, בשביל הילד שלי האהוב, הבכור, אבל משהו בי מת שם יחד עם העובר הקטנטן הזה, עם הילד השני, שכל כך אהבתי ורציתי.

 

הרגשתי איך, עם הזמן שעובר, אני לאט לאט אך בעקביות, מאבדת את העניין בדברים שאהבתי, איך הלאות מהחיים והמיאוס כלפי החיים תופסים יותר ויותר מקום, איך אני יותר ויותר מזייפת חיוכים אל הילד, שואבת כוחות מאיפה שכבר אין, ואין ואין. כמעט כל הקיץ הייתי חולה בצורה קשה מאוד, עם מערכת העיכול, ועדיין בתהליך החלמה, איטי וממושך.

סוף כל סוף הכאב הזה על ההפלה, האובדן האיום ונורא הזה שלא באמת עבר עיבוד ועיכול, התפרץ ודרש ודורש את ההקשבה אליו ואת הריפוי שלו.  האבל שלא קיבל מקום עד הסוף, כי מהר מהר הייתי צריכה לחזור לחיים, לעבודה, להצגה של "אני החזקה", עד שההצגה הזו כילתה אותי.

הרי אין ממש מקום, והבנה, לנשים שעוברות הפלה בשלב מוקדם כי העובר שלהן לא התפתח. וכמה כמוני עוד יש? וכמה שאפילו ילד אחד אין להן? וזה כל כך מושתק, הכאב הזה, ומה עושים איתו, ועם המצב הזה.

 

* מוסיפה – שבסביבות אמצע נובמבר, דיברתי עם גיסתי (אחותו של בן זוגי), וגם עם אחי. את כל אחד מהם שיתפתי ברגשות שלי, באהבה אליהם, בשמחה עבורם, ובכאב על עצמי. שניהם, שידעו על ההפלה, אמרו לי שהם חשבו עליי ועל כך שזה יכול להיות לי קשה, ומשניהם קיבלתי הבנה ואמפתיה ואהבה בכמויות שלא חשבתי שאפשר, וזה יצר כל כך הרבה ריפוי, אני מרגישה אחרת לגמרי כשאני פוגשת את גיסתי ההרה, ונפגשתי בינתיים עם האחיינית המהממת שלי, והתאהבתי.

עדיין נשאר כאב בי, אני כבר מבוגרת במושגים של אימהות, בת  45  וקצת, ועוד הריון לא בא בחשבון בכלל, לא רק בגלל הגיל. אבל זה שהכאב שלי קיבל את המקום, את ההבנה, את ההקשבה, איפשר ומאפשר לי להתחיל להמשיך, את החיים שנפסקו.

 

וממשיכה – בתחילת דצמבר – אני עדיין בתהליך עם החלקים שבי, נותנת מקום לכל הרגשות שעולים, בעיקר ההתמודדות היא עם הסופיות, שקשורה לגיל שלי, 45, שהחלטתי בו לא לנסות עוד הריון, כי זה מה שמרגיש לי נכון, גם אם קשה.

אני מרגישה, שאחת הבקשות של הלב שלי, היא חברה – חברה למצב, חברה ללב. חברה שנוכל לשתף אחת את השנייה. חברה שעוברת או עברה משהו דומה, כי אני מרגישה שאני מקבלת המון אמפתיה ואהבה (וזה מדהים), ויחד עם כל זה, חסרה לי מישהי שתהיה איתה הבנה של ממש.

אז זו הזמנה פתוחה, ואם מה שכתבתי נגע לליבך, ואם גם את מרגישה את הבקשה הפנימית לחברה שתוכלי לחלוק איתה, לשתף ולהקשיב, שיהיה עוד לב שמבין את מה שאת עוברת, אשמח.

אפשר ליצור איתי קשר למייל:   avigail19745678@gmail.com

 

תודה מהלב, על המקום לשתף בו אותי.

אביגיל

 

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

שיתופים נוספים שנשים כתבו על אובדן היריון שעברו

דף הפייסבוק של 'נשים מדברות אמהוֹת'

 

This post has 3 Simple Fields-fields attached. Show fields.

השאירי תגובה

אולי יעניין אותך לקרוא גם :

אישה יולדת: מוּבלת, פסיבית, נחדרת- מסע אישי ללידה "טבעית" – חלק 9

מאת : לימור לוי אוסמי

16 בדצמבר 201018 תגובות

מתוך לידה טבעית- מסע אישי, סיפורי לידה

אני מבינה את הרצון ללדת ללא משככי כאבים כגל פמיניסטי שהתחיל מתוך איזה רצון לבעוט ולהתנגד למדיקליזציה של הלידה, להחזיר את הכוח לאישה, להסתכל על האישה כאדם ולא כאובייקט, להתייחס אל הלידה כאל לידה ולא כאל תהליך של חדירה גברית פטריאכלית אל הגוף של האישה, שלא מרצונה האישי.

נשים שביקשו ללדת ללא משככי כאבים ,רצו קודם כל לאפשר לגופן ללדת כמו שהוא רוצה ומרגיש ורצו שהצוות הרפואי יתחיל להסתכל וגם להביט באישה, בגופה, בנפשה, ברצונותיה, בצרכיה, בנשמתה. נשים שרצו להפסיק להתייחס אל האישה כאל חפץ ואל גופה ככלי שרת בידי הצוות הרפואי.

איפה את רואה את עצמך בעוד 10 שנים?

מאת : שירה דרוקר

2 באפריל 2014תגובה אחת

מתוך התבוננות, למידה, התפתחות, לכל אמא

התמונה הזאת תחזיק אותי מעכשיו. ברגעים שבהם אני מאבדת את עצמי היא תזכיר לי.

זאת את. זאת האישה שנמצאת שם בתוכך.

היא קטנטונת אבל אם תשקי אותה היא תגדל ותגדל, וקווי המתאר של דמותה יתמזגו בשלך.

ואני נושמת עמוק. וצועדת את הצעד הראשון בדרך לשם.

העלים מתפצפצים תחת כפות רגליי.

איך נכנסתי להריון ראשון ללא בן זוג ? חלק 2 – מיומנה של אם חד הורית

מאת : אוסי הורביץ

25 בדצמבר 20100 תגובות

מתוך אמהות חד הוריות, טיפולי פוריות, לכל אמא, רוצות הריון

תקציר הפוסט הקודם: קיבלתי החלטה להרות מתרומת זרע. בחרתי זרע. עברתי הזרעה ראשונה שלא הצליחה ואז הגיעה ההזרעה השנייה. בדיקת הדם הראתה שיש הריון, אך דופק לא נמצא !    אמרו לי: "בואי עוד שבוע ונראה איך מתפתח (או לא)." השבוע הזה היה השבוע הכי ארוך שאני זוכרת בחיי. מכיוון שהדברים לא היו ברורים, לא שיתפתי […]