שיחת וידאו ליווי רגשי לנשים אחרי לידה ובהורות
אהבת אם,  אחרי לידה,  איפה אני בתוך האמהוּת?,  אמהוּת,  אמהות ועבודה,  גוף ומשקל,  דיכאון אחרי לידה,  התבוננות עצמית בהורות,  להביא עוד ילד?,  לחזור לעבודה אחרי הלידה,  עזרה עצמית,  ציפיות מהסביבה,  רגשות אשם,  רגשות אשם אחרי לידה,  תחושות כלפי הילדים,  תחושות מגוונות אחרי לידה

כל התשובות לשאלות על ליווי רגשי בהורות דרך המחשב או הטלפון הנייד – שיחת וידאו בזום

ליווי רגשי אחרי לידה עובד מצוין דרך שיחת וידאו ונותן מענה גמיש ומדויק לתקופה הייחודית, ואני רוצה להסביר קצת על איך עובד הליווי ולמי הוא יכול להתאים.

שיחת וידאו היא מפגש רגיל לכל דבר, רק שהיא מתרחשת במקום הנוח והמוכר  – הבית. לא צריך להתארגן ליציאה מהבית, לא צריך לצאת חצי שעה מוקדם יותר או לנסוע באוטו עם תינוק, וכל מה שצריך זה טלפון או מחשב עם מצלמה מובנית.

את שיחת הוידאו אני בדרך כלל מקיימת דרך אתר zoom, שמצריך הרשמה בלבד, או דרך הווטסאפ. אנחנו קובעות שעה שנוחה ומתאימה לנו, ואז נפגשות דרך הטלפון הנייד או המחשב.

דרך שיחת וידאו אפשר לדבר, לצחוק, לבכות, לקחת נשימה ואפילו לנוע כשצריך להזיז קצת את הגוף. זה נכון, אי אפשר להתחבק או לראות את כל הגוף, אבל אפשר לראות את הפנים, לשמוע את הקול, ולקבל מידע משפת הגוף כפי שהיא מופיעה במצלמת המחשב או הטלפון.

למי ליווי דרך שיחת וידאו יכולה להתאים במיוחד?

 • לנשים שרוצות להיפגש איתי אבל הן גרות רחוק או לא אפשרי להן לנסוע לכרכור.
 • לנשים שמרגישות שנוח יותר ואפשרי להן יותר להיפגש מהבית.
 • לישראליות שגרות בחו"ל ורוצות ליווי בשפה ובלב של ישראל.

למי ליווי דרך שיחת וידאו פחות מתאימה?

 • לנשים שמרגישות שהן זקוקות לצאת מהבית כדי להתאוורר, להחליף בגדים וכד'.
 • לנשים שחשוב להן להיפגש פנים מול פנים.

אני מוצאת את שיחות הוידאו כפיתרון גמיש ומדויק בתקופה שאחרי הלידה, בה לרוב קשה /לא אפשרי למצוא בייביסיטר, וגם נסיעה באוטו עם תינוק לא קלה (אפשר להגיע למפגשים אצלי עם התינוקות). דרך שיחת וידאו אפשר להתחשב במציאות הייחודית של נשים אחרי לידה, שמחייבת דינמיות וגמישות, וגם להעניק לנשים את התמיכה, ההקשבה, הליווי שנדרש בתקופה הזאת.

איך להיערך לשיחת וידאו?

 • להירשם לאתר zoom לפני המפגש.
 • לבדוק שיש קליטה של אינטרנט בחדר בו ניפגש.
 • להטעין את סוללת הטלפון הנייד עד 100 אחוז (שיחת וידאו משתמשת בהרבה מהבטרייה).
 • להכין משקה חם, מים, ונייר טואלט, שיהיו זמינים.
 • לבדוק באיזה מיקום יהיה נוח להניח את הטלפון במשך השיחה, כדי שלא יהיה צורך להחזיק אותו ביד.
 • כמה דקות לפני תחילת המפגש אני אשלח לינק, ואפשר להיכנס אליו. ברגע הכניסה, אפשר יהיה לראות אותי ולהתחיל את הפגישה.

הפגישה הראשונה בוידאו תמיד מתחילה בגישושים ובעיות קטנות, ואני מודיעה את זה מראש כדי שנשים לא תחשובנה שזה בגללן. אחרי שעוברות הדקות הראשונות של השיחה הראשונה, השיחות הבאות מתחילות ונמשכות בקלות וללא בעיה.

דבר נוסף שאני אומרת לקראת פגישה בשיחת וידאו הוא שלפעמים יהיו הפרעות במשך השיחה, כתלות באינטרנט. הפרעות וניתוקים הם משהו שאנחנו לומדות להתמודד איתו, כדי שיהיה אפשר לקיים את המפגש. במפגש הראשון זה קצת מוזר, ואחר כך יש התרגלות והבנה.

לכל שאלה נוספת, ובטח יש כאלו, אפשר לשאול אותי בהודעה לווטסאפ – 052-2835020 ואשמח לענות.

והנה עוד פרטים על: ליווי רגשי בהורות בשנה שאחרי הלידה

שלכן,

לימור

יוצרת האתר, מלווה רגשית נשים אחרי לידה ובהורות.

לימור לוי אוסמי

מלווה רגשית נשים אחרי לידה ובהורות, יוצרת האתר 'נשים מדברות אמהות'. נפגשת עם נשים בכרכור ובשיחות וידאו. אפשר ליצור איתי קשר בהודעה - 052-2835020 ואשמח לתאם שיחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

× ליצירת קשר ופרטים על ליווי רגשי בהורות