חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
שיחת וידאו ליווי רגשי לנשים אחרי לידה ובהורות

שיחת וידאו (זום) לליווי רגשי בהריון ואחרי לידה- איך זה עובד בפועל?

שיחת וידאו אחרי לידה הוא פיתרון נהדר לתקופה הייחודית, ומאפשר לעשות תהליך ליווי במקום הנוח והמוכר  – הבית. לא צריך להתארגן ליציאה מהבית, לא צריך לצאת חצי שעה מוקדם יותר או לנסוע באוטו עם תינוק, וכל מה שצריך זה טלפון/ מחשב עם מצלמה מובנית וחיבור טוב לאינטרנט.

דרך שיחת וידאו אפשר לדבר, לצחוק, לבכות, לקחת נשימה. זה נכון, אי אפשר להתחבק או לראות את כל הגוף, אבל אפשר לראות את הפנים, לשמוע את הקול, ולהרגיש יחד.

שיחת וידאו (זום) בליווי רגשי אחרי לידה הוא פיתרון גמיש ומדויק לתקופה בה לרוב קשה /לא אפשרי למצוא בייביסיטר, וגם נסיעה באוטו עם תינוק לא קלה. במפגשי ליווי דרך שיחת וידאו אפשר להתחשב במציאות הייחודית של נשים אחרי לידה, שמחייבת דינמיות וגמישות, וגם להעניק לנשים את התמיכה, ההקשבה, הליווי שנדרש בתקופה הזאת.

למי ליווי רגשי בהריון ואחרי לידה דרך שיחת וידאו יכולה להתאים במיוחד?

  • לנשים שרוצות להיפגש איתי אבל הן גרות רחוק או לא אפשרי להן לנסוע לכרכור.
  • לנשים שמרגישות שנוח יותר ואפשרי להן יותר להיפגש מהבית.
  • לישראליות שגרות בחו"ל ורוצות ליווי בשפה ובלב של ישראל.

שיחת וידאו- איך להיערך אליה?

שיחת וידאו בזום יכולה להרגיש קרובה, אישית ומשמעותית, ומכיוון שהיא מתקיימת בבית שלך, יש לך את האפשרות ליצור עבורך מרחב נעים, שבו תוכלי להרגיש נוח וטוב.

אחד הדברים שכדאי לחשוב עליו לפני המפגש הוא – איפה יהיה לך נוח לדבר? מה המקום שבו תוכלי להרגיש שיש לך פרטיות ושקט, מקום שבו תוכלי לראות טוב דרך המחשב וגם לשבת בתנוחה שנוחה לך, מקום שתהיה בו קליטת אינטרנט טובה, ובלי הפרעות. זמן המפגש הוא הזמן שלך, וכדאי להתייחס לזמן הזה בכבוד הראוי לו.

דבר נוסף לחשוב עליו, הוא – מה תרצי שיהיה איתך בחדר בזמן המפגש? זה יכול להיות מאוורר או שמיכה, כוס תה או כוס קפה, מים, עוגייה או משהו לנשנש, נייר טואלט, נעלי בית או כל דבר שעולה בך שיכול ליצור עבורך מרחב נעים ואפילו מפנק.

כדאי גם לא לשכוח את תשומת הלב לדברים הטכניים: עדיף לדבר דרך המחשב ולא דרך הנייד (דרך הנייד יש הודעות ושיחות שמנתקות את שיחת הזום), שתהיה קליטת אינטרנט טובה, שתהיה סוללת טלפון מלאה, למידה שנצטרך להשתמש בו. במידה ואת צריכה להשתמש בטלפון הנייד ולא במחשב, כדאי לבדוק איך אפשר להניח אותו, כדי שלא תצטרכי להחזיק אותו כל השיחה בידיים.

מכיוון שבשיחת זום אין את הנסיעה אל הקליניקה, שיוצרת מעבר בין היומיום לבין המפגש, אני ממליצה להגיע לחדר שבו ניפגש כמה דקות לפני, ולתת לעצמך את השקט הזה של הכמה רגעים, שמפריד בין כל העיסוקים לבין זמן המפגש.

אם זה מתאים, כדאי שיהיו לידך גם מחברת ועט, אם תרצי לרשום לעצמך דברים תוך כדי.

אם את אחרי הלידה ואין לך סידור לתינוק או לתינוקת, אני מניחה שיש לך חששות לגבי איך זה יהיה ואיך זה יצליח. אני מבינה לגמרי את החששות, אבל יכולה להבטיח שאחרי שנתחיל את תרגישי את מידת הגמישות, ההבנה וחוסר השיפוטיות, וזה יוכל להקל עלייך להיות במפגש, גם אם התינוק או התינוקת יבכו או יבקשו החתלה או האכלה.

איזה כיף, ממש בקרוב אשלח לך את הקישור של הזום וניפגש.

וכמובן, אם יש שאלה או כל דבר לפני המפגש, תרגישי בנוח לשאול.

לימור.

את הפרטים על תהליך הליווי איתי לנשים בהריון ואחרי לידה, אפשר למצוא כאן.

לכל שאלה נוספת אפשר לשאול אותי בהודעה לווטסאפ – 052-2835020 ואשמח לענות.

שלכן,

לימור, יוצרת האתר, מלווה רגשית נשים בהריון ואחרי לידה.

קבלי בחינם תכנים שיעזרו לך להרגיש מובנת:

צרי קשר

תרגישי בנוח לכתוב לי דברים שחשובים לך,

לשאול אותי שאלות או לתאם מפגש ראשון לתהליך הליווי.

בהודעה ל – 052-2835020

שתהיה לך הורות טובה ומשמעותית, לימור

× טיפול וליווי רגשי לאמהות