התחשבנות ופנקסנות עם בן הזוג אחרי לידה הורות תינוקות
אחרי לידה,  זוגיות אחרי לידה,  עזרה עצמית,  תחושות מגוונות אחרי לידה

פודקאסט 1 – "עכשיו תורך להחליף!" – על התחשבנות ופנקסנות עם בן/בת הזוג בתקופה שאחרי הלידה

יצירת הפודקאסט התחילה לגמרי במקרה. שיחת בוקר עם חברה טובה על ריבי התחשבנות שיש לה עם בן הזוג שלה, הביאו אותי לספר לה על נקודת המבט שלי, שהרגישה לה חשובה ומשמעותית. השיחה נגמרה ב"חבל שלא הקלטנו את השיחה", מה שהוביל למחשבה שאולי באמת כדאי להקליט את הדברים, רק הפעם בצורה מסודרת.

אני חושבת שהדחיפה לעשות את הפודקאסט באופן ספונטני ובקלילות הגיעה מפודקאסט מעולה שהקשבתי שבוע לפני כן, בו כנרת יפרח והדר ביסמוט ראיינו את הילה כורח, שמטפלת בנשים שיש להן את תכונת הרגישות. הפודקאסט היה מהנה, קולח, מלמד, ושילב בתוכו עדויות של נשים שמספרות על תכונת הרגישות, מה שלגמרי עשה לי את זה! למרות שאני מכירה את תכונת הרגישות, נהניתי להקשיב לשיתופים של נשים, לנקודת המבט של הילה על תכונת הרגישות, לשאלות שהמנחות שאלו אותה, ולאנרגיה של הסקרנות וההתעניינות בתכונת הרגישות. הנה הקישור לפודקאסט שלהן:

פודקאסט פנקסנות התחשבנות עם בן הזוג אחרי לידה
הדר ביסמוט וכנרת יפרח מראיינות את הילה כדורי על תכונת הרגישות ככוח

אני פורחת בתנאים מסוימים ונובלת בתנאים אחרים

יצא שניגשתי למלאכת היצירה וטווית הפודקאסט בהתלהבות ושמחה, ואחד הדברים הראשונים שעלו לי הוא שאשמח לאמץ את הרעיון שאתן (קוראות האתר) תיקחו חלק בפודקאסט. ביקשתי מכן (בדף הפייסבוק) שתשלחו לי הקלטות על איך נחווית אצלכן התחשבנות ופנקסנות עם בן/בת הזוג אחרי הלידה, מה המחשבות והפחדים שעולים בעקבותיה ואיזה שאלות מעניין אתכן לשאול אותי, וממש שמחתי על שיתוף הפעולה.

ההקלטות שחלק מכן שלחו הפכו את היצירה על הפודקאסט למהנה, כיפית, וזורמת. ברגע שאני יודעת שיש עוד לבבות שמחכים לשמוע על נושא מסוים, אז זה מכניס בי תשוקה והתרגשות שהופכת את היצירה למהנה וזורמת. אני יודעת שיש נשים שמחכות לשמוע, אני יודעת שיש עניין ורצון, ובמקום להיות לבד עם עצמי בתהליך היצירה, אני מרגישה יחד אתכן, וזה עושה בשבילי את כל ההבדל. זה מלמד אותי שכמו תמיד, אני פורחת בתנאים מסוימים ונובלת בתנאים אחרים.

פודקאסט על הורות פנקסנות והתחשבנות עם בן הזוג
זרימה

לתת או לא לתת פתרונות? זאת השאלה

יחד עם זה, היו שני דברים שנתקעתי בהם במהלך הכנת הפרק ואחריו:
1. האם לתת פיתרונות או לא?

2. בצד הטכני של ההפצה של פודקאסט, שעדיין לא הבנתי אותו, מה שעיכב את ההפצה (סליחה, בהזדמנות זו, לכל מי שחיכתה).

לגבי הסעיף הראשון ומה לעשות עם הפיתרונות – כשאני מלווה נשים, הדרך שלי לסייע להן ביצירת תנועה של התקדמות היא לא לתור אחר פיתרונות או להתמקד בחיפוש שלהם, אלא לעזור להן לפתח יכולת להקשיב לעצמן, מתוך הבנה שהפיתרונות יגיעו באופן אורגני בזמנם. בהקלטת פודקאסט זה אחרת. מצאתי את עצמי מתחבטת בשאלות חדשות, כמו – איך אני יכולה לעזור לנשים שמקשיבות? מה התפקיד שלי פה? איך אני יכולה לבטא את מי שאני ואת נקודת המבט שלי בלי להרגיש כמו בתכנית בוקר? מה האיזון הנכון מבחינתי בין עומק לבין תמציתיות? זה העלה בי אי נוחות ובלבול, שדרך הקשבה להם (תודה, מיטל, על ההקשבה) יכולתי להבין מה אני צריכה ורוצה, ומה הכי נכון לי להגיד בשלב הזה.

למה לדבר על התחשבנות ופנקסנות?

בחרתי לדבר על נושא התחשבנות ופנקסנות אחרי הלידה, כי הוא בער בי וריגש אותי. אני מכירה מעצמי את נושא הפנקסנות עם בן הזוג שלי אחרי הלידה הראשונה שלי (הזכרתי את זה בתכנית), אני יודעת שזאת תופעה רווחת שמכניסה משקעים ופחדים להורות ולזוגיות, אני יודעת שנקודת מבט חדשה יכולה לעזור ולהקל על ההתמודדות.

אני אוהבת לדבר על דברים מושתקים, והתחשבנות עם בן הזוג זה נושא שלרוב נשים לא גאות בו, לא נוהגות לדבר עליו, וכך הנושא נשאר דחוס ומושתק, וגורם להרגיש לבד. עצם הידיעה שיש עוד נשים שמתמודדות עם התחשבנות, עצם האופציה להקשיב לנשים שמדברות מילים שקרובות לחוויה האישית והאינטימית, הוא מהלך מרפא ומקדם תנועה חדשה בחיים. להרגיש שותפות, להרגיש יחד, להבין שמה שכל אחת עוברת לבד הוא חלק ממשהו רחב יותר שמתרחש אחרי הלידה.

אל תחושת היחד הזאת מצטרפת נקודת המבט שלי, שהיא אופציה. אפשר להקשיב לה, לקחת ממנה את מה שמתאים ולהניח בצד את מה שלא מתאים. לשמוע נקודת מבט נוספת היא עוד דרך שיכולה לעזור לנשים למצוא את הדרך שלהן, ולהקל על התמודדות שכואבת. כשאתן מקשיבות לפודקאסט, היו רכות עם עצמכן, תאמינו בתחושה הפנימית שלכן אם משהו מהמילים מתחבר אליכן וגם אם לא. המטרה מבחינתי היא לעזור לכן למצוא את הדרך האישית שלכן, ולא לקבוע לכן את הדרך.

הנה, שוב הקישור לפודקאסט, תיהנו!

אשמח לשמוע אתכן בתגובות,

לימור

לימור לוי אוסמי, מלווה רגשית בהורות, יוצרת האתר 'נשים מדברות אמהות'. הבלוג שלי. ליצירת קשר, אפשר לשלוח לי הודעה לטלפון 052-2835020

לימור לוי אוסמי
לימור לוי אוסמי

את בהריון או אחרי לידה? אולי יעניין אותך לשמוע על תהליך ליווי ייחודי


אם את בהריון או אחרי לידה, סביר להניח שאת מרגישה לא רק אושר. אמנם תהליך ההריון ואחרי הלידה הוא תהליך טבעי ומביא המון שמחה, אך הוא כרוך גם בשינוי משמעותי ומטלטל, בתחושות של אשמה, תסכול, כעס, סטרס ורצון להרגיש אחרת.

 תהליך ליווי רגשי בהריון ואחרי לידה הוא תהליך ייחודי הנבנה מתוך למידה עמוקה והבנה של הלך רוח האופייני לתקופה. התהליך מחזיק בהבנה שלמרות שהאתגרים הרגשיים הם טבעיים, הם גם מעלים קשיים ומצריכים תשומת לב, הכוונה, ושיתוף.

מטרת תהליך הליווי הוא לעזור לנשים להתמודד עם האתגרים הרגשיים בהריון ובהורות אחרי לידה, מתוך גישה השמה את האישה במרכז, ומבוססת חמלה, קבלה, חיזוק הביטחון ההורי והפחתת האשמה והסטרס.

לפרטים נוספים על תהליך הליווי את יכולה ללחוץ כאן, או ליצור איתי קשר בהודעה לכפתור הווטסאפ או לטלפון: 052-2835020

אשמח ללוות אותך,

לימור לוי אוסמי, מלווה רגשית נשים בהריון ואחרי לידה' יוצרת האתר 'נשים מדברות אמהוּת'

 

לימור לוי אוסמי

מלווה רגשית נשיםבהריון ואחרי לידה, יוצרת האתר 'נשים מדברות אמהות'. נפגשת עם נשים בכרכור ובשיחות וידאו. לפרטים וקביעת מפגש אפשר ליצור איתי קשר בהודעה - 052-2835020.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

× איך אני יכולה לעזור לך?