חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
פרחי באך בהריון ודיכאון אחרי לידה

פרחי באך בהריון- איזו תמצית כדאי לך לקחת?

פרחי באך בהריון יכולים לעזור למגוון התמודדויות. במאמר תוכלי לקבל הצעות לתמציות שיכולות לעזור לך כדי להקל עלייך

תמצית פרחי באך בהריון  להתמודדות עם ירידה בדימוי גוף, גועל עצמי וקושי לקבל את השינוי

בהריון, השינויים הגופניים מאוד מהירים והאישה נדרשת להסתגל תוך כמה חודשים לגוף המשתנה. יש נשים שמרגישות טוב עם הגוף המתעגל ואף מצפות לכך. לעומת זאת, יש נשים שחשות מגושמות, לא בנוח, לא מסתדרות עם הגוף המשתנה וזה יכול להגיע עד לתחושה של גועל עצמי. תחושות אלו יכולות להשפיע לשלילה על דימוי הגוף.

שינוי הגוף הוא מצב זמני שדורש הסתגלות ועבודה פנימית של קבלת השינויים הללו – להבין שמותר גם להרגיש את התחושות השליליות. אם את לא אוהבת להסתכל על עצמך במראה בזמן ההריון, אם יש לך תחושה של גועל עצמי שמלווה אותך, אז תמצית פרחי באך בהריון בשם Crab Apple תוכל לעזור לך לקבל את המראה שלך ולהרגיש יותר ביטחון לגבי איך אחרים רואים אותך.

תמצית פרחי באך בהריון לדאגה לעובר

אם את מרגישה שאת יותר מדי מודאגת ומוטרדת לשלום העובר, באופן שלאו דווקא תואם את המציאות, ואת מרגישה שזה מפריע לבריאות הנפשית שלך,  את יכולה להיעזר בתמצית Red Chestnut.

תמציות פרחי באך להתמודדות עם השליש השלישי להריון

השליש השלישי להריון מאופיין בדאגה לבריאות התינוק ובריאותך האישית, חשש מפני הלידה, חשש מכאב בלידה, ודאגות לגבי מה שיהיה אחרי הלידה. בשליש השלישי להריון זה יש תחושות של כבדות, סרבול, עייפות ואי נוחות שנמשכות ביום ובלילה ולעיתים ההכנות משתלטות על סדר היום, מה שנקרא בניית הקן. 

יש התרגשות, ציפייה והתלהבות מהשינוי ומצד שני חששות. יש מתח בין הרצון ללדת, לסיים את הסיפור הזה ולראות שהכל בסדר, לבין הרצון להיות עוד קצת בהריון. כבר הסתגלת להריון ואפילו התחלת ליהנות. החל משבוע 36 להריון הסוף כבר נראה באופק ויכול להיות שתרגישי חוסר סבלנות וציפייה בלתי נגמרת לקראת הגעתו של יום הלידה. חוסר הסבלנות שלך לגבי הלידה יכול להשפיע גם על חוסר סבלנות עם אנשים הקרובים אלייך.

תמציות פרחי באך שמתאימות לשליש השלישי להריון:

* הקשבה לקולך הפנימי: התמצית Cerato טובה למצבים בהם קשה לך להקשיב לקול הפנימי כדי להחליט איך את רוצה ללדת, איפה, מי תרצי שיהיה איתך בלידה. התמצית עוזרת לשמוע את הקול הפנימי וליישם את מה שעולה.
* לפחדים ולחששות מהלידה עצמה – Mimulus.
* לתמיכה בשינוי המתקרב – Walnut.
* להירגע במהלך הימים או השבועות הללו וליהנות מסוף התהליך – Impatiens.
* להירגע אם אם המעשים של אנשים אחרים גורמים לך לחוש עצבנית – Beech

תמצית פרחי באך ללידה – רסקיו רמדי

הלידה היא אירוע משמעותי בחיי כל אישה וכרוכה בהתמודדות גופנית ורגשית עוצמתית לא קלה.  
תמצית פרחי באך רסקיו רמדי – Rescue Remedy עוזרת למצבים גופניים ונפשיים הנחווים כטראומה, מצבי מתח ובכל מצב הנחווה כלא מאוזן. תמצית רסקיו רמדי מורכבת מחמש תמציות נפרדות:
Impatiens – לחוסר סבלנות
Rock Rose – לפאניקה
Star Of Bethlehem – לטראומה
Clematis – לריחוף
Cherry Plum – לפחד מאיבוד שליטה

כתבה: איריס גומס, מטפלת בנשים – רפלקסולוגיה ופרחי באך בתל אביב, 054-4593434 www.irisgomes.com

**

אם את מרגישה צורך בהתייחסות ומענה להיבטים הרגשיים של ההריון, כדי להתמודד בצורה טובה יותר עם הפחדים החששות, השינוי בחיים ורגשות שעולים לקראת הלידה וההורות, אז ליווי רגשי בהריון הוא משהו שיכול לעזור לך. את יכולה לשאול אותי כל שאלה בווטסאפ, לימור.  

לפרטים על ליווי רגשי בהריון לחצי כאן

קבלי בחינם תכנים שיעזרו לך להרגיש מובנת:

צרי קשר

תרגישי בנוח לכתוב לי דברים שחשובים לך,

לשאול אותי שאלות או לתאם מפגש ראשון לתהליך הליווי.

בהודעה ל – 052-2835020

שתהיה לך הורות טובה ומשמעותית, לימור

× טיפול וליווי רגשי לאמהות