פרחי באך בהריון ובלידה- כיצד הם יכולים לעזור לך?

מאת : איריס גומס

1 במרץ 2011 | תגובה אחת

ההריון והלידה משמעותיים בחיי אשה וכרוכים בהתמודדות גופנית ורגשית עוצמתית לא קלה. תמציות פרחי באך רבות יכולות לעזור להתמודדות קלה יותר

מתוך הריון, רפואה משלימה בהריון ולידה

מאמר קודם – פרחי באך בשליש ראשון להריון

בשליש השני להריון תתחילי להרגיש את העובר זז בתוכך. חוויה זו הינה הסימן הראשון לכך שיש באמת תינוק שמתפתח וידע זה מביא איתו חמימות וביטחון ולעיתים גם מביא חששות ופחדים.

בשליש השני, לאחר פינוי המקום הרגשי להריון, יש לעיתים הפלגה של הדמיון למראה העתידי של התינוק שלך: מי הוא יהיה, אילו דברים יאפיינו אותו ומה מאפיין אותו עכשיו. כל הבדיקות ותמונות האולטראסאונד ממחישות מאוד את התינוק עבורך, אבל עם כל הטכנולוגיה – הרבה דברים עדיין נסתרים.

דימוי גוף בהריון

בהריון, השינויים הגופניים מאוד מהירים והאישה נדרשת להסתגל תוך כמה חודשים לגוף המשתנה. יש נשים שמרגישות טוב עם הגוף המתעגל ואף מצפות לכך. לעומת זאת, יש נשים שחשות מגושמות, לא בנוח, לא מסתדרות עם הגוף המשתנה וזה יכול להגיע עד לתחושה של גועל עצמי. תחושות אלו יכולות להשפיע לשלילה על דימוי הגוף. זה איזשהו מצב זמני שדורש הסתגלות ותהליך של עבודה פנימית של קבלה של השינויים הללו – להבין שמותר גם להרגיש את התחושות השליליות.

Crab Apple היא תמצית פרחי באך שמטהרת תחושות. אם זה בגלל שאת לא אוהבת להסתכל על עצמך במראה, אם יש לך תחושה של גועל עצמי שמלווה אותך – התמצית תעזור לך לקבל את ההופעה שלך ולהרגיש יותר בטחון לגבי איך שאחרים רואים אותך.

אם את מרגישה יותר מדי מגוננת ודואגת לשלום העובר, את יכולה להיעזר בתמצית Red Chestnut ולתמיכה בשינויים והסתגלות , את יכולה להיעזר בתמצית Walnut.

השליש השלישי – הכנות לקראת הלידה

בשלושת החודשים האחרונים רמות החרדה חוזרות להופיע בעוצמה גבוהה מכמה סיבות מרכזיות: ההריון שכמעט מסתיים, דאגה לבריאות התינוק ובריאותך האישית, חשש מפני הלידה, חשש מכאב בלידה ודאגות לגבי מה שיהיה אחרי הלידה. בשליש זה יש תחושות של כבדות, סרבול, עייפות ואי נוחות שנמשכות ביום ובלילה.

בתקופה זו לעיתים ההכנות משתלטות על סדר היום, מה שנקרא בניית הקן – התארגנות, סידורים, ניקיונות, הכנת החדר וקניות. אלו מעשים מאוד פרקטיים שעוזרים להוריד חרדות. הדמיונות של התינוק המדומה מתחילים להיטשטש כדי שלא יווצר פער גדול מדיי בין הפנטזיות לבין המציאות.

תנודות במצב הרוח 

יש התרגשות, ציפייה והתלהבות מהשינוי ומצד שני חשש. עכשיו את במקום הבטוח, איכשהו הסתגלת למצב הזה ועוד מעט הולך להתרחש שינוי נוסף שהוא בלתי הפיך. יש מתח בין הרצון ללדת, לסיים את הסיפור הזה ולראות שהכל בסדר, לבין הרצון להיות עוד קצת בהריון. כבר הסתגלת להריון ואפילו התחלת ליהנות – יש דברים נוחים ונעימים, את מקבלת הרבה תשומת לב, מרגישה שאת במקום מאוד מיוחד שלא נמשך לנצח וקורה רק פעמים ספורות במהלך החיים.

החל משבוע 36 הסוף כבר נראה באופק ויכול להיות שתרגישי חוסר סבלנות וציפייה בלתי נגמרת לקראת הגעתו של יום הלידה. חוסר הסבלנות שלך לגבי הלידה יכול להשפיע גם על חוסר סבלנות עם אנשים הקרובים אלייך.

הנה כמה תמציות שיוכלו לעזור לך בשליש השלישי להריון:

* הקשבה לקולך הפנימי: התמצית Cerato טובה למצבים בהם קשה לך להקשיב לקול הפנימי כדי להחליט איך את רוצה ללדת, איפה, מי תרצי שיהיה איתך בלידה. התמצית עוזרת לשמוע את הקול הפנימי וליישם את מה שעולה.
* לפחדים ולחששות מהלידה עצמה – Mimulus.
* לתמיכה בשינוי המתקרב – Walnut.
* להירגע במהלך הימים או השבועות הללו וליהנות מסוף התהליך – Impatiens.
* להירגע אם אם המעשים של אנשים אחרים גורמים לך לחוש עצבנית – Beech

פרחי באך בלידה

הלידה היא אירוע משמעותי בחיי אשה וכרוכה בהתמודדות גופנית ורגשית עוצמתית לא קלה. תמציות רבות יכולות לעזור בהתאם לאופן ההתמודדות של האשה ויש להתאימן באופן אישי.
תמצית ה- Rescue Remedy המוכרת עוזרת למצבים גופניים ונפשיים הנחווים כטראומה, מצבי מתח ובכל מצב הנחווה כלא מאוזן. תמצית זו מורכבת מחמש תמציות כשלכל אחת בנפרד השפעה שונה:
Impatiens – לחוסר סבלנות
Rock Rose – לפאניקה
Star Of Bethlehem – לטראומה
Clematis – לריחוף
Cherry Plum – לפחד מאיבוד שליטה

** איריס גומס, מטפלת בנשים – רפלקסולוגיה ופרחי באך בתל אביב, 054-4593434 www.irisgomes.com

** למאמר מקיף על פרחי באך

** למאמרים נוספים בנושא רפואה משלימה בהריון ולידה

Trackbacks/Pingbacks

  1. איך פרחי באך יכולים לעזור לנשים בהריון ובלידה | רפלקסולוגיה לנשים - איריס גומס - 05/03/2011

    […] לקריאת המשך המאמר באתר ‘נשים מדברות אמהות’ – לחצי כאן […]

השאירי תגובה

אולי יעניין אותך לקרוא גם :

טיפולי פוריות: לקבל את כל התמיכה והידע הדרושים

מאת : איריס נאור

22 במאי 20115 תגובות

מתוך טיפולי פוריות, רוצות הריון

טיפולי פוריות הם מורכבים וטומנים בתוכם המון מרכיבים שלא קל לנו להתמודד איתם. תחושה של אשמה, כישלון, עצב ואפילו חוסר אונים יכולים להיות חלק מהתהליך ולעיתים קשה מאוד לאגור כוחות כל פעם מחדש אל עבר ההצלחה שתבוא.

לאחר שהייתי שם שנים, הבנתי שחיי יכלו להיות אחרים אם רק הייתה לצידי אשת מקצוע שהייתה מחזקת אותי בשעות הקשות, מקנה לי ידע על התהליכים והרופאים השונים ועוטפת אותי כמו שהגיע לי

אז, למה יצאתי למסע בכלל ? לידה טבעית- מסע אישי.חלק 4

מאת : לימור לוי אוסמי

29 באוקטובר 201020 תגובות

מתוך לידה טבעית- מסע אישי, סיפורי לידה

מהמקום שאני נמצאת בו, שאני פוגשת אמהות אחרי הלידה, אני רואה שאותן אמהות ששמעו את האמירה הזאת בקורס הכנה ללידה, במשפחה או מחברות, מגיעות ללידה במחשבה של "אני יכולה. כל אישה יכולה. זה הטבע שלנו ללדת ללא אפידורל. אם נשים אחרות יכולות ללדת בלי אפידורל, אז גם אני יכולה". ואז- הלידה לא מתפתחת לפי התכנון, האכזבה והתסכול בשיאם והנה, עוד מתכון ללידה טראומטית (כאילו שחסרים מתכונים…).

"קיבלתי את החרדה מאמא שלי, קח אותה ממני"

מאת : לימור גריף

26 באוקטובר 20114 תגובות

מתוך אחרי לידה, פחדים וחרדות אחרי לידה

רבים וטובים ממני אמרו לא פעם, שכאשר נולדת אמא, נולדת גם זהות חדשה. מה שנכון נכון. לפני שש וחצי שנים אני נולדתי בפעם הראשונה, כשגאיה יצאה אל אוויר העולם, ולפני שנה ועשרה חודשים (כמעט) נולדתי שוב, במתכונת קצת אחרת, כשגפן הצטרפה לשורותינו.

כולם כבר מדברים על הקושי שמתלווה לאימהות, על הלילות הלבנים, הימים אפופי אופוריה שמהולה בעצבות, שעמום, שמחה, התרגשות, חוויות, אולי קצת דיכאונות וגם טוטאליות מסורה להדגשת החזון – איך אוכל להיות האמא המושלמת?

אני לא המצאתי את האמירה שאמא טובה היא אמא שטוב לה, ובכל זאת, אימצתי חזק לחיקי את הידיעה, מנסה בכל פעם כשעולה לו חצי קושי, להיזכר בה.

נעים לי להכיר

היי, איזה כיף שהגעת.

מעכשיו אפשר להתעדכן בקלות בתכנים החדשים על ידי קליק אחד.

תלחצי כאן: https://bit.ly/2HXueCm

להיות אמא לתינוק ולהרגיש שאני ברכבת הרים

כשמה שעזר בעבר כבר לא עוזר כשאני אמא לתינוק

כלי יעיל להתמודדות עם רגשות אשם