גמילה מהנקה בלילה פרידה
אחרי לידה,  הנקה

גמילה מהנקה בלילה: זה מרגיש כמו פרידה ראשונה מהתינוקת

אנחנו עוברות גמילה מהנקה בלילה, וזה מרגיש כמו פרידה ראשונה. נגה בת שנה ושלושה חודשים. זה לילה ראשון בלי הנקה בלילה. עוד אפילו לא גמילה מוחלטתמהנקה, למרות שגם זה כבר באופק. אני לא מצליחה להירדם. חרדה מהבכי שעוד יבוא, מהכעס שלה, מתחושות האשמה שלי, מהריבים הפוטנציאלים עם בן זוגי.

אבל מעל הכל, אני עומדת בפני הפרידה הראשונה מהבובה שלי. פרידה שטומנת בחובה, כמו זרע, את עץ הפרידות שעוד יבואו ככל שהיא תגדל. אני יודעת שזה נכון לה, לי, ולאבא שלה. אני יודעת שהגיע הזמן.

כבר כמה ימים מהדהדים לי בראש שרידים של שיר שלמדתי בעל פה פעם, כשלמדתי לבגרות באנגלית. נשארו לי רק 2 מילים ממנו בזיכרון, ותחושה מעומעמת על מה הוא מדבר. סוף סוף הצלחתי למצוא אותו בגוגל. השיר, של C Day Lewis שנקרא Walking Away נגמר במשפט

Perhaps it is roughly

Saying what God alone could perfectly show –

How selfhood begins with a walking away,

And love is proved in the letting go.

אני יודעת שיהיו עוד רגעים של גדילה, נפרדות ועצמאות שלי ושלה

אני עוברת יחד עם נגה גמילה מהנקה בלילה, ויודעת שיהיו עוד כל כך הרבה רגעים כאלה של פרידה. רגעים של גדילה, של נפרדות, של עצמאות שלי ושלה. ואני כל כך מקווה להצליח להיות האמא האוהבת שאני רוצה להיות ולתת לה לגדול.

אני כל כך רוצה לחבק אותה חזק ולהשאיר אותה בחיקי, קטנה, תלויה בי, רק שלי. רוצה שתגדל ותפרח, ותהיה כל מה שהיא רק תרצה, ומפחדת מזה כל כך. אני אוהבת אתך נגי שלי. מקווה שנעבור את כל הפרידות האלה בשלום , ושנמצא יחד את המקום שלנו יחד. תמיד.

כתבה: ענבל לוי

**

מחפשת ליווי רגשי לגמילה מהנקה?

הרצון לעבור גמילה מהנקה יכולה לעלות רגשות אשם, חששות, ומחשבות לא צפויות או נעימות. ליווי רגשי הוא תהליך המותאם באופן ייחודי לנשים בהריון ואחרי לידה במטרה לעזור להן להתמודד עם האתגרים הרגשיים האופייניים לתקופה דרך חמלה, קבלה, הפחתת שיפוטיות והגדלת הביטחון ההורי.כאן הפרטים למי התהליך מתאים במיוחד. אפשר לשלוח לי הודעה לווטסאפ, לימור.

**

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

לבד במלכודת ההנקה / אמא מניקה
יכול להיות שההנקה היא לא חלום האמהות שלי? / אוסי הורביץ

**

את מוזמנת להשתתף בדיונים כאן ובפייסבוק ולהצטרף לעדכונים במייל דרך רשימת התפוצה.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

× מעוניינת בליווי רגשי לאמהות?